Решение Сырдарьинского районного маслихата от 22 декабря 2022 года №185 "О бюджетах поселка и сельских округов Сырдарьинского района на 2023 – 2025 годы"
Решение Сырдарьинского районного маслихата Кызылординской области от 22 декабря 2022 года № 185
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Кодекса Республики Казахстан "Бюджетный кодекс Республики Казахстан" и пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуравлении в Республике Казахстан", Сырдарьинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Теренозек на 2023 – 2025 годы согласно приложениям 1, 2, и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 757903 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 30073 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 3200 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 724630 тысяч тенге;
2) затраты – 757903 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0;
поступления займов – 0;
погашения займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 0.
2. Утвердить бюджет сельского округа Айдарлы на 2023 – 2025 годы согласно приложениям 4, 5, и 6 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 128082 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3239 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 393 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 124450 тысяч тенге;
2) затраты – 128082 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0;
поступления займов – 0;
погашения займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 0.
3. Утвердить бюджет сельского округа Акжарма на 2023 – 2025 годы согласно приложениям 7, 8, и 9 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 105922 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5827 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 125 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 99970 тысяч тенге;
2) затраты – 105922 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;

"Сырдария ауданының кент және ауылдық округтерінің 2023 – 2025 жылдарға арналған бюджеттері туралы" Сырдария аудандық мәслихатының 2022 жылғы 22 желтоқсандағы №185 шешімі
Қызылорда облысы Сырдария аудандық мәслихатының 2022 жылғы 22 желтоқсандағы № 185 шешімі
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасы Кодексінің 75-бабының 2-тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-7 тармағына сәйкес, Сырдария аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Тереңөзек кентінің 2023 – 2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 757903 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 30073 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3200 мың теңге;
трансферттер түсімі – 724630 мың теңге;
2) шығындар – 757903 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0.
2. Айдарлы ауылдық округінің 2023 – 2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 128082 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3239 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 393 мың теңге;
трансферттер түсімі – 124450 мың теңге;
2) шығындар – 128082 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0.
3. Ақжарма ауылдық округінің 2023 – 2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 105922 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5827 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 125 мың теңге;
трансферттер түсімі – 99970 мың теңге;
2) шығындар – 105922 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;

1) доходы – 128667 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 7014 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 121653 тысяч тенге;
2) затраты – 128667 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0;
поступления займов – 0;
погашения займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 0.
14. Утвердить бюджет сельского округа Ширкейли на 2023 – 2025 годы согласно приложениям 40, 41, и 42 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 126084 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4293 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 270 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 121521 тысяч тенге;
2) затраты – 126084 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0;
поступления займов – 0;
погашения займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 0.
15. Установить на 2023 – 2025 годы объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты поселка и сельских округов в сумме 5501559 тысяч тенге, в том числе:
на 2023 год:
поселок Теренозек 584420 тысяч тенге;
сельский округ Айдарлы 87892 тысяч тенге;
сельский округ Акжарма 91675 тысяч тенге;
сельский округ Амангельды 111710 тысяч тенге;
сельский округ Аскара Токмаганбетова 82717 тысяч тенге;
сельский округ Бесарык 88215 тысяч тенге;
сельский округ Жетиколь 70171 тысяч тенге;
сельский округ Инкардария 75649 тысяч тенге;
сельский округ Калжан ахун 78678 тысяч тенге;
сельский округ Когалыколь 97671 тысяч тенге;
сельский округ Наги Ильясов 105554 тысяч тенге;
сельский округ Сакен Сейфуллина 82480 тысяч тенге;
сельский округ Шаган 114599 тысяч тенге;
сельский округ Ширкейли 108331 тысяч тенге;
на 2024 год:
поселок Теренозек 593320 тысяч тенге;
сельский округ Айдарлы 90148 тысяч тенге;
сельский округ Акжарма 93436 тысяч тенге;
сельский округ Амангельды 115922 тысяч тенге;
сельский округ Аскара Токмаганбетова 87639 тысяч тенге;
сельский округ Бесарык 88912 тысяч тенге;
сельский округ Жетиколь 71979 тысяч тенге;
сельский округ Инкардария 77640 тысяч тенге;
сельский округ Калжан ахун 82627 тысяч тенге;
сельский округ Когалыколь 99079 тысяч тенге;
сельский округ Наги Ильясов 108051 тысяч тенге;
сельский округ Сакен Сейфуллина 85365 тысяч тенге;
сельский округ Шаган 120399 тысяч тенге;
сельский округ Ширкейли 111341 тысяч тенге.
на 2025 год:
поселок Теренозек 617053 тысяч тенге;
сельский округ Айдарлы 93754 тысяч тенге;
сельский округ Акжарма 97173 тысяч тенге;
сельский округ Амангельды 119425 тысяч тенге;
сельский округ Аскара Токмаганбетова 91144 тысяч тенге;
сельский округ Бесарык 91554 тысяч тенге;
сельский округ Жетиколь 74858 тысяч тенге;
сельский округ Инкардария 80746 тысяч тенге;
сельский округ Калжан ахун 85933 тысяч тенге;
сельский округ Когалыколь 103042 тысяч тенге;
сельский округ Наги Ильясов 112373 тысяч тенге;
сельский округ Сакен Сейфуллина 87876 тысяч тенге;
сельский округ Шаган 125214 тысяч тенге;
сельский округ Ширкейли 115794 тысяч тенге.

1) кірістер – 128667 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 7014 мың теңге;
трансферттер түсімі – 121653 мың теңге;
2) шығындар – 128667 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0.
14. Шіркейлі ауылдық округінің 2023 – 2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 40, 41 және 42 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 126084 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4293 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 270 мың теңге;
трансферттер түсімі – 121521 мың теңге;
2) шығындар – 126084 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0.
15. Аудандық бюджеттен кент және ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемін 2023 – 2025 жылдарға 5501559 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
2023 жылға:
Тереңөзек кенті 584420 мың теңге;
Айдарлы ауылдық округі 87892 мың теңге;
Ақжарма ауылдық округі 91675 мың теңге;
Аманкелді ауылдық округі 111710 мың теңге;
Асқар Тоқмағанбетов ауылдық округі 82717 мың теңге;
Бесарық ауылдық округі 88215 мың теңге;
Жетікөл ауылдық округі 70171 мың теңге;
Іңкәрдария ауылдық округі 75649 мың теңге;
Қалжан ахун ауылдық округі 78678 мың теңге;
Қоғалыкөл ауылдық округі 97671 мың теңге;
Нағи Ілиясов ауылдық округі 105554 мың теңге;
Сәкен Сейфуллин ауылдық округі 82480 мың теңге;
Шаған ауылдық округі 114599 мың теңге;
Шіркейлі ауылдық округі 108331 мың теңге.
2024 жылға:
Тереңөзек кенті 593320 мың теңге;
Айдарлы ауылдық округі 90148 мың теңге;
Ақжарма ауылдық округі 93436 мың теңге;
Аманкелді ауылдық округі 115922 мың теңге;
Асқар Тоқмағанбетов ауылдық округі 87639 мың теңге;
Бесарық ауылдық округі 88912 мың теңге;
Жетікөл ауылдық округі 71979 мың теңге;
Іңкәрдария ауылдық округі 77640 мың теңге;
Қалжан ахун ауылдық округі 82627 мың теңге;
Қоғалыкөл ауылдық округі 99079 мың теңге;
Нағи Ілиясов ауылдық округі 108051 мың теңге;
Сәкен Сейфуллин ауылдық округі 85365 мың теңге;
Шаған ауылдық округі 120399 мың теңге;
Шіркейлі ауылдық округі 111341 мың теңге.
2025 жылға:
Тереңөзек кенті 617053 мың теңге;
Айдарлы ауылдық округі 93754 мың теңге;
Ақжарма ауылдық округі 97173 мың теңге;
Аманкелді ауылдық округі 119425 мың теңге;
Асқар Тоқмағанбетов ауылдық округі 91144 мың теңге;
Бесарық ауылдық округі 91554 мың теңге;
Жетікөл ауылдық округі 74858 мың теңге;
Іңкәрдария ауылдық округі 80746 мың теңге;
Қалжан ахун ауылдық округі 85933 мың теңге;
Қоғалыкөл ауылдық округі 103042 мың теңге;
Нағи Ілиясов ауылдық округі 112373 мың теңге;
Сәкен Сейфуллин ауылдық округі 87876 мың теңге;
Шаған ауылдық округі 125214 мың теңге;
Шіркейлі ауылдық округі 115794 мың теңге.