О бюджете города Жанаозен на 2023 - 2025 годы
Решение Жанаозенского городского маслихата Мангистауской области от 22 декабря 2022 года № 27/206.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Жанаозенский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Жанаозен на 2023 – 2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно к настоящему решению, в том числе на 2023 год в следующих объҰмах:
1)доходы – 19 712 966,6 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 14 317 938,2 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 34 334,7 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 341 663,5 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 5 019 030,2 тысяч тенге;
2)затраты – 17 739 709,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -46 146,4 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 72 450,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 118 596,4 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 800 000,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 800 000,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 1 219 403,1 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -1 219 403,1 тысячи тенге;
поступления займов – 72 450,0 тысяч тенге;
погашение займов – 1 478 107,4 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 186 254,3 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Жанаозенского городского маслихата Мангистауской области от 06.12.2023 № 9/77 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Учесть, что из городского бюджета на 2023 год в бюджеты сҰл выделена субвенция в сумме 1 236 072,2 тысячи тенге, в том числе:

2023 - 2025 жылдарға арналған Жаңаөзен қаласының бюджеті туралы
Маңғыстау облысы Жаңаөзен қалалық мәслихатының 2022 жылғы 22 желтоқсандағы № 27/206 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Жаңаөзен қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023 - 2025 жылдарға арналған Жаңаөзен қаласының бюджеті тиісінше осы шешімнің 1,2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 19 712 966,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 14 317 938,2 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 34 334,7 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 341 663,5 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 5 019 030,2 мың теңге;
2) шығындар – 17 739 709,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -46 146,4 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 72 450,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 118 596,4 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 800 000,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 800 000,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 1 219 403,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – -1 219 403,1 мың теңге;
қарыздар түсімдері – 72 450,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 1 478 107,4 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 186 254,3 мың теңге.
Ескерту. 1 -тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Жаңаөзен қалалық мәслихатының 06.12.2023 № 9/77 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2023 жылға арналған қалалық бюджеттен ауылдардың бюджеттеріне 1 236 072,2 мың теңге сомасында субвенция бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:

села Тенге – 314 535,0 тысяч тенге;
села Кызылсай - 255 432,0 тысяч тенге;
села Рахат – 289 309,0 тысяч тенге;
села Кендирли - 376 796,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения Жанаозенского городского маслихата Мангистауской области от 06.12.2023 № 9/77 (вводится в действие с 01.01.2023).
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь Жанаозенского городского маслихата Т. Мусаев
Приложение 1
к решению Жанаозенского городского

Теңге ауылы – 314 535,0 мың теңге;
Қызылсай ауылы – 255 432,0 мың теңге;
Рахат ауылы – 289 309,0 мың теңге;
Кендірлі ауылы – 376 796,2 мың теңге.
Ескерту. 2 -тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Жаңаөзен қалалық мәслихатының 06.12.2023 № 9/77 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жаңаөзен қалалық мәслихатының хатшысы Т. Мусаев
Жаңаөзен қалалық мәслихатының

31 325
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
7 702 228
1
Социальное обеспечение
456 071
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
456 071
005
Государственная адресная социальная помощь
456 071
2
Социальная помощь
7 154 354
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
7 124 035
002
Программа занятости
5 271 392
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
23 504
006
Оказание жилищной помощи
7 084
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
909 371
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
19 984
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
58 543
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
735 778
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
98 379
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
30 319
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
30 319
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
91 803
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
91 803
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
90 228
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 575
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 008 880
1
Жилищное хозяйство
115 006
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
27 816
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
27 816
497
Отдел жилищно-коммунального хозяйства района (города областного значения)
87 190
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства
87 190
3
Благоустройство населенных пунктов
1 893 874
497
Отдел жилищно-коммунального хозяйства района (города областного значения)
1 893 874

31 325
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
7 702 228
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
456 071
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
456 071
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
456 071
2
Әлеуметтiк көмек
7 154 354
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
7 124 035
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
5 271 392
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
23 504
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
7 084
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
909 371
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
19 984
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
58 543
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
735 778
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
98 379
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
30 319
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
30 319
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
91 803
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
91 803
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
90 228
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 575
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 008 880
1
Тұрғын үй шаруашылығы
115 006
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі
27 816
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 816
497
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі
87 190
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
87 190
3
Елді-мекендерді көркейту
1 893 874
497
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі
1 893 874