О внесении изменений в решение Бейнеуского районного маслихата от 28 декабря 2021 года №14/135 "О районном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Бейнеуского районного маслихата Мангистауской области от 9 сентября 2022 года № 22/213
Бейнеуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Бейнеуского районного маслихата "О районном бюджете на 2022-2024 годы" от 28 декабря 2021 года №14/135 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №26276) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 11 847 964,1 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3 249 532,2 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 76 776,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 42 277,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 8 479 378,9 тысяч тенге;
2) затраты – 11 866 822,7 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 71 944,0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 147 024,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 75 080,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства– 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -90 802,6 тысячи тенге;
6) финансиро вание дефицита (использование профицита) бюджета –
90 802,6 тысячи тенге;
поступление займов - 147 024,0 тысяч тенге;
погашение займов - 75 080,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 18 858,6 тысяч тенге.
приложения 1 и 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему решению.

Бейнеу аудандық мәслихатының 2021 жылғы 28 желтоқсандағы №14/135 "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу
Маңғыстау облысы Бейнеу аудандық мәслихатының 2022 жылғы 9 қыркүйектегі № 22/213 шешімі
Бейнеу аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Бейнеу аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2021 жылғы 28 желтоқсандағы №14/135 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 26276 болып тіркелген) келесідей өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 11 847 964,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 3 249 532,2 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 76 776,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 42 277,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 8 479 378,9 мың теңге;
2) шығындар – 11 866 822,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 71 944,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 147 024,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 75 080,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -90 802,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –
90 802,6 мың теңге;
қарыздар түсімі - 147 024,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 75 080,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 18 858,6 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1 және 4 қосымшалары осы қаулының 1 және 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

315 737,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
315 737,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
1 838,6
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 838,6
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
36 311,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
36 311,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
62 894,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
44 828,0
013
Капитальные расходы государственного органа
8 148,9
106
Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера
3 894,0
107
Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
6 023,9
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
179 777,2
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
49 093,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
50 885,2
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
79 799,0
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
40 133,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
40 133,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
93 907,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
68 407,0
003
Капитальные расходы государственного органа
25 500,0
02
Оборона
16 342,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
16 342,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
11 646,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
4 696,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
1 483,4
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

315 737,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
315 737,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
1 838,6
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 838,6
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
36 311,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36 311,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
62 894,8
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44 828,0
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
8 148,9
106
Әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу
3 894,0
107
Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
6 023,9
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
179 777,2
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49 093,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
50 885,2
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
79 799,0
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
40 133,0
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40 133,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
93 907,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
68 407,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
25 500,0
02
Қорғаныс
16 342,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
16 342,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
11 646,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
4 696,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
1 483,4
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

1 000,0
011
Развитие объектов культуры
1 000,0
802
Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)
120 312,9
005
Поддержка культурно-досуговой работы
120 312,9
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
151 730,1
009
Поддержка культурно-досуговой работы
151 730,1
802
Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)
10 082,5
007
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
1 260,0
008
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
8 822,5
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
850,5
015
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
850,5
470
Отдел внутренней политики и развития языков района (города областного значения)
41 559,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан, развития языков
13 694,6
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
27 864,6
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
78 520,4
007
Функционирование районных (городских) библиотек
78 520,4
802
Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)
65 364,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, физической культуры и спорта
10 442,1
004
Функционирование районных (городских) библиотек
54 922,2
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
78 138,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области внутренней политики, культуры, развития языков и спорта
27 788,2
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
50 350,4
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
19 466,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
2 000,0
010
Развитие объектов сельского хозяйства
2 000,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
17 466,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
17 466,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность

1 000,0
011
Мәдениет объектілерін дамыту
1 000,0
802
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі
120 312,9
005
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
120 312,9
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі)
151 730,1
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
151 730,1
802
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі
10 082,5
007
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
1 260,0
008
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
8 822,5
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі)
850,5
015
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
850,5
470
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі
41 559,2
001
Жергiлiктi деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік оптимизімін қалыптастыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13 694,6
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
27 864,6
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі)
78 520,4
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
78 520,4
802
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі
65 364,3
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10 442,1
004
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
54 922,2
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі)
78 138,6
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 788,2
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
50 350,4
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
19 466,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
2 000,0
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
2 000,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
17 466,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
17 466,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі

75 080,0
Используемые остатки бюджетных средств
18 858,6
8
Используемые остатки бюджетных средств
18 858,6
01
Остатки бюджетных средств
18 858,6
1
Свободные остатки бюджетных средств
18 858,6
Приложение 2
к решению Бейнеуского районного
маслихата от 9 сентября 2022 года
№22/213
Приложение 4
к решению Бейнеуского районного
маслихата от 28 декабря 2021 года
№14/135
Перечень бюджетных программ развития районного бюджета направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) на 2022 год
Функциональная группа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
028
Развитие коммунального хозяйства
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
467
Отдел строительства района (города областного значения)
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
467
Отдел строительства района (города областного значения)
011
Развитие объектов культуры
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
467
Отдел строительства района (города областного значения)
010
Развитие объектов сельского хозяйства
13
Прочие
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
064
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
467
Отдел строительства района (города областного значения)
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"

75 080,0
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
18 858,6
8
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
18 858,6
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
18 858,6
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
18 858,6
Бейнеу аудандық мәслихатының
2022 жылғы 9 қыркүйектегі
№22/213 шешіміне 2 қосымша
Бейнеу аудандық мәслихатының
2021 жылғы 28 желтоқсандағы
№14/135 шешіміне 4 қосымша
2022 жылға арналған ауданның даму бюджеттік бағдарламаларының тізбесі
Функционалдық топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
011
Мәдениет объектілерін дамыту
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
13
Басқалар
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
064
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту