О внесении изменений в решение Мунайлинского районного маслихата от 27 декабря 2021 года №13/91 "О районном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Мунайлинского районного маслихата Мангистауской области от 8 апреля 2022 года № 18/111
Мунайлинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мунайлинского районного маслихата от 27 декабря 2021 года №13/91 "О районном бюджете на 2022-2024 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №26255) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно к настоящему решению, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1)доходы – 18 059 171,7 тысяча тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3 706 982,2 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 81 767,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 4 414,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 14 266 008,5 тысяч тенге;
2)затраты – 18 068 409,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 26 080,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 248 103,0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 222 023 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 35 317,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 35 317,4 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 248 103,0 тысячи тенге;
погашение займов – 222 023 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 9 237,4 тысяч тенге.";
пункт 3 указанного решения изложить в новой редакции:
"3. Учесть, что из районного бюджета на 2022 год в бюджеты сел и сельских округов выделена субвенция в сумме 346 562,1 тысячи тенге.";
пункт 4 указанного решения изложить в новой редакции:
"4. Учесть, что предусмотрены целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства в сумме 7 028 310,5 тысяч тенге.";
пункт 5 указанного решения изложить в новой редакции:
"5. Учесть, что в районный бюджет на 2022 год из республиканского бюджета и Национального фонда выделены целевые текущие трансферты, целевые трансферты на развитие и бюджетные кредиты в сумме 7 794 880,5 тысяч тенге. Порядок их использования определяется на основании постановления акимата района.";
пункт 6 указанного решения изложить в новой редакции:

Мұнайлы аудандық мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы №13/91 "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Мұнайлы аудандық мәслихатының 2022 жылғы 8 сәуірдегі № 18/111 шешімі
Мұнайлы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Мұнайлы аудандық мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы №13/91 "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде №26255 болып тіркелген) шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1 тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 18 059 171,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 3 706 982,2 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 81 767,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 4 414,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 14 266 008,5 мың теңге;
2) шығындар – 18 068 409,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 26 080,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 248 103,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 222 023 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 35 317,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 35 317, 4 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 248 103,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 222 023 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 9 237,4 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 3-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2022 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне 346 562,1 мың теңге сомасында субвенция бөлінгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 4-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"4. Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен 7 028 310,5 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 5-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2022 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен және Ұлттық қордан ағымдағы нысаналы трансферттердің, нысаналы даму трансферттері мен бюджеттік кредиттердің 7 794 880,5 мың теңге сомасында бөлінгендігі ескерілсін. Оларды пайдалану тәртібі аудан әкімдігінің қаулысының негізінде анықталады.";
көрсетілген шешімнің 6-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:

3 750,0
008
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
5 823,0
3
Информационное пространство
40 257,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
2 100,0
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
2 100,0
802
Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)
38 157,0
004
Функционирование районных (городских) библиотек
38 157,0
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
112 223,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
85 296,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
45 335,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
39 924,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
37,0
802
Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)
26 927,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, физической культуры и спорта
26 927,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
106 482,0
6
Земельные отношения
52 686,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
52 686,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
38 057,0
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
13 629,0
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
1 000,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
53 796,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
53 796,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
53 796,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
168 070,3
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
168 070,3
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
168 070,3
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
138 070,3
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов

3 750,0
008
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
5 823,0
3
Ақпараттық кеңiстiк
40 257,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
2 100,0
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
2 100,0
802
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі
38 157,0
004
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
38 157,0
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
112 223,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
85 296,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
45 335,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
39 924,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
37,0
802
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі
26 927,0
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26 927,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
106 482,0
6
Жер қатынастары
52 686,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
52 686,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38 057,0
003
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
13 629,0
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
1 000,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
53 796,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
53 796,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
53 796,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
168 070,3
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
168 070,3
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
168 070,3
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
138 070,3
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу