Об утверждении Плана по управлению пастбищами и их использованию по Амангельдинскому району на 2022 – 2023 годы
Решение маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 28 апреля 2022 года № 114. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 8 Закона Республики Казахстан "О пастбищах" Амангельдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемый План по управлению пастбищами и их использованию по Амангельдинскому району на 2022-2023 годы.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Секретарь Амангельдинского районного маслихата К. Кеделбаев
СОГЛАСОВАНО:
Руководитель государственного
учреждения "Отдел предпринимательства
и сельского хозяйства акимата
Амангельдинского района"
___________________ А.Т. Саржанов
"28" апреля 2022 года
Руководитель коммунального
государственного учреждения
"Отдел земельных отношений
акимата Амангельдинского района"
___________________ Е.К. Ташимов
"28" апреля 2022 года
Утвержден
решением Амангельдинского
районного маслихата
от 28 апреля 2022 года
№ 114
План по управлению пастбищами и их использованию по Амангельдинскому району на 2022 - 2023 годы
1) Схема (карта) расположения пастбищ на территории Амангельдинского района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов (приложение 1 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Амангельдинскому району на 2022 - 2023 годы);

Амангелді ауданы бойынша 2022 – 2023 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарды бекіту туралы
Қостанай облысы Амангелді ауданы мәслихатының 2022 жылғы 28 сәуірдегі № 114 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына, "Жайылымдар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес Амангелді аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қоса беріліп отырған Амангелді ауданы бойынша 2022-2023 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар бекітілсін.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Амангелді аудандық мәслихатының хатшысы Қ. Кеделбаев
КЕЛІСІЛДІ:
"Амангелді ауданы әкімдігінің
кәсіпкерлік және ауыл
шаруашылығы бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің
басшысы
______________ А.Т. Саржанов
"28" сәуір 2022 жыл
"Амангелді ауданы әкімдігінің
жер қатынастары бөлімі"
коммуналдық мемлекеттік
мекемесінің басшысы
______________ Е.Қ. Ташимов
"28" сәуір 2022 жыл
Амангелді
аудандық мәслихатының
2022 жылғы 28 сәуірдегі
№ 114 шешімімен
бекітілген
Амангелді ауданы бойынша 2022 – 2023 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар
1) Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Амангелді ауданының аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы) (Амангелді ауданы бойынша 2022-2023 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 1-қосымша);

2) приемлемые схемы пастбищеоборотов (приложение 2 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Амангельдинскому району на 2022 - 2023 годы);
3) карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры (приложение 3 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Амангельдинскому району на 2022 - 2023 годы);
4) схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам) составленную согласно норме потребления воды (приложение 4 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Амангельдинскому району на 2022 - 2023 годы);

2) жайылым айналымдарының қолайлы схемалары (Амангелді ауданы бойынша 2022-2023 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 2-қосымша);
3) жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген карта (Амангелді ауданы бойынша 2022-2023 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 3-қосымша);
4) жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы (Амангелді ауданы бойынша 2022-2023 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 4-қосымша);

5) схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища (приложение 5 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Амангельдинскому району на 2022 - 2023 годы);
6) схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при селе, сельском округе (приложение 6 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Амангельдинскому району на 2022 - 2023 годы);

5) жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы (Амангелді ауданы бойынша 2022-2023 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 5-қосымша);
6) ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы (Амангелді ауданы бойынша 2022-2023 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 6-қосымша);

367
Товарищество с ограниченной ответственностью "Аксай 2030"
368
Товарищество с ограниченной ответственностью "Нурай-Н"
Приложение 2
к Плану по управлению
пастбищами и их использованию
по Амангельдинскому району
на 2022-2023 годы
Приемлемые схема постбищеоборотов
Годы
Загон 1
Загон 2
Загон 3
Загон 4
2022
Отдыхающий загон
Весенне-летний сезон 1
Летний сезон 2
Летне-осенний сезон 3
2023
Летне-осенний сезон 3
Отдыхающий загон
Весенне-летний сезон 1
Летний сезон 2
Примечание: 1, 2, 3, 4 – очередность использования загонов в году.
Приложение 3
к Плану по управлению пастбищами
и их использованию по
Амангельдинскому району
на 2022-2023 годы
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры
В Амангельдинском районе площадь сезонных пастбищ составляет 1 868 977 гектар. В том числе земли сельскохозяйственного назначения 589765 гектаров, земли населенных пунктов 76728 гектаров, земли запаса 1 087 202 гектаров, земли особо охраняемых природных территорий 115282 гектар.
Приложение 4
к Плану по управлению пастбищами
и их использованию по
Амангельдинскому району
на 2022-2023 годы
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды
Среднесуточная норма потребления воды на одно сельскохозяйственное животное определяется в соответствии Приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 17 января 2020 года № 7 "Об утверждении Правил рационального использования земель сельскохозяйственного назначения и внесений изменений и дополнения в некоторые приказы Министра сельского хозяйства Республики Казахстан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 19893).
Схемы доступа пастбищепользователей к водоисточникам
Приложение 5
к Плану по управлению пастбищами
и их использованию по
Амангельдинскому району
на 2022-2023 годы
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища
Площадь пастбищ по Амангельдинскому району составляет 1 864 712 гектара. В том числе на землях сельскохозяйственного назначения 670 045 гектаров, на землях населенных пунктов 76728 гектаров, в особо охраняемых природных территориях 124 067 гектар. На землях запаса 993 684 гектаров, в связи с чем перераспределение пастбищ в Амангельдинском районе для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и юридических лиц, у которых отсутствует пастбища нет необходимости, так как достаточно пастбищных угодий для пастьбы скота.
Приложение 6
к Плану по управлению пастбищами
и их использованию по
Амангельдинскому району
на 2022-2023 годы
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при селе, сельском округе
Приложение 7
к Плану по управлению пастбищами
и их использованию по
Амангельдинскому району
на 2022-2023 годы
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных
Наименование села, сельских округов
Количество загонов в 2022 году
Количество загонов в 2023 году
1
2
3
4
1
2
3
4
1
село Аксай
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
2
Амангельдинский сельский округ
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний
сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
3
Амантогайский сельский округ
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
4
Байгабылский сельский округ
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
5
Кабыргинский сельский округ
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
6
Карасуский сельский округ
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
7
Кумкешуский сельский округ
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
8
Тастинский сельский округ
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
9
Урпекский сельский округ
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
10
Уштогайский сельский округ
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон

367
"Аксай 2030" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
368
"Нурай-Н" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Амангелді
ауданы бойынша
2022-2023 жылдарға
арналған жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
2-қосымша
Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары
Жылдар
1-қаша
2-қаша
3-қаша
4-қаша
2022
Демалатын қаша
Көктемгі-жазғы мезгіл 1
Жазғы мезгіл 2
Жазғы-күзгі мезгіл 3
2023
Жазғы-күзгі мезгіл 3
Демалатын қаша
Көктемгі-жазғы мезгіл 1
Жазғы мезгіл 2
Ескертпе: 1, 2, 3, 4–жылына қашаны пайдалану кезегі.
Амангелді
ауданы бойынша
2022-2023 жылдарға
арналған жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
3-қосымша
Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген карта
Амангелді ауданында маусымдық жайылымдардың алаңы 1 864 712 гектарды құрайды. Оның ішінде ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер 670 045 гектар, елді мекендер жері 76 728 гектар, босалқы жер қорындағы жайылымдар 993864 гектар, ерекше қорғалатын аймақтар жері 124067 гектар.
Амангелді
ауданы бойынша
2022-2023 жылдарға
арналған жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
4-қосымша
Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Бір ауыл шаруашылығы жануарына су тұтынудың орташа тәуліктік нормасы Қазақстан Республикасы Премьер–Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 30 желтоқсандағы № 545 бұйрығымен бекітілген Су тұтынудың және су бұрудың үлестік нормаларын әзірлеу жөніндегі әдістемеге сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14827 болып тіркелген) анықталады.
Жайылым пайдаланушылардың су көздеріне қол жеткізу схемасы
Амангелді
ауданы бойынша
2022-2023 жылдарға
арналған жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
5-қосымша
Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы
Амангелді ауданы бойынша жайылымдардың алаңы 1 864 712 гектарды құрайды. Оның ішінде ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерде 670 045 гектар, елді мекен жерлерінде 76728 гектар, ерекше қорғалатын табиғи аумақта 115282 гектар. Босалқы жер қорында 1 087 202 гектар, осыған байланысты Амангелді ауданындағы жайылымдары жоқ жеке және заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлудің қажеті жоқ, себебі мал жаю үшін жайылымдық алқаптар жеткілікті.
Амангелді
ауданы бойынша
2022 - 2023 жылдарға
арналған жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
6-қосымша
Ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Амангелді
ауданы бойынша
2022-2023 жылдарға
арналған жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
7-қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік график
Ауылдың, ауылдық округтердің атауы
2022 жылдағы қашалар саны
2023 жылдағы қашалар саны
1
2
3
4
1
2
3
4
1
Ақсай ауылы
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
2
Амангелді ауылдық округі
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
3
Амантоғай ауылдық округі
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
4
Байғабыл ауылдық округі
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
5
Қабырға ауылдық округі
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
6
Қарасу ауылдық округі
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
7
Құмкешу ауылдық округі
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
8
Тасты ауылдық округі
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
9
Үрпек ауылдық округі
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
10
Үштоғай ауылдық округі
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл