О районном бюджете Амангельдинского района на 2023 - 2025 годы
Решение маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 27 декабря 2022 года № 147.
Амангельдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Амангельдинского района на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 692 183,5 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 796 101,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 39 289,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 008,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2 854 785,5 тысяча тенге;
2) затраты – 3 665 344,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 11 605,0 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 31 050,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 19 445,0 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 78 670,7 тысяч тенге, в том числе: приобретение финансовых активов – 78 670,7 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 63 436,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 63 436,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 05.12.2023 № 60 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2023 – 2025 годы предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам села, сельских округов Амангельдинского района, в том числе:
на 2023 год Амангельдинскому сельскому округу – 71 393,0 тысяч тенге;
на 2023 год Амантогайскому сельскому округу – 24 044,0 тысяч тенге;
на 2023 год селу Аксай – 16 812,0 тысяч тенге;
на 2023 год Байгабылскому сельскому округу – 21 274,0 тысяч тенге;
на 2023 год Кабыргинскому сельскому округу – 21 702,0 тысяч тенге;
на 2023 год Карасускому сельскому округу – 26 971,0 тысяч тенге;
на 2023 год Кумкешускому сельскому округу – 20 874,0 тысяч тенге;
на 2023 год Тастинскому сельскому округу – 29 513,0 тысяч тенге;
на 2023 год Урпекскому сельскому округу – 25 281,0 тысяч тенге;
на 2023 год Уштогайскому сельскому округу – 22 937,0 тысяч тенге;
на 2024 год Амангельдинскому сельскому округу – 45 433,0 тысяч тенге;
на 2024 год Амантогайскому сельскому округу – 18 979,0 тысяч тенге;
на 2024 год селу Аксай – 13 842,0 тысяч тенге;
на 2024 год Байгабылскому сельскому округу – 21 998,0 тысяч тенге;
на 2024 год Кабыргинскому сельскому округу – 22 777,0 тысяч тенге;
на 2024 год Карасускому сельскому округу – 26 893,0 тысяч тенге;
на 2024 год Кумкешускому сельскому округу – 31 528,0 тысяч тенге;

Амангелді ауданының 2023 – 2025 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Амангелді ауданы мәслихатының 2022 жылғы 27 желтоқсандағы № 147 шешімі.
Амангелді аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Амангелді ауданының 2023 - 2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 692 183,5 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 796 101,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 39 289,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 2 008,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 2 854 785,5 мың теңге;
2) шығындар – 3 665 344,1 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 11 605,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 31 050,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 19 445,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 78 670,7 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 78 670,7 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 63 436,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 63 436,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Амангелді ауданы мәслихатының 05.12.2023 № 60 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2023 - 2025 жылдарға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен Амангелді ауданының ауыл, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемдері көзделгені ескерілсін, оның iшiнде:
2023 жылға Амангелді ауылдық округіне – 71 393,0 мың теңге;
2023 жылға Амантоғай ауылдық округіне – 24 044,0 мың теңге;
2023 жылға Ақсай ауылына – 16 812,0 мың теңге;
2023 жылға Байғабыл ауылдық округіне – 21 274,0 мың теңге;
2023 жылға Қабырға ауылдық округіне – 21 702,0 мың теңге;
2023 жылға Қарасу ауылдық округіне – 26 971,0 мың теңге;
2023 жылға Құмкешу ауылдық округіне – 20 874,0 мың теңге;
2023 жылға Тасты ауылдық округіне – 29 513,0 мың теңге;
2023 жылға Үрпек ауылдық округіне – 25 281,0 мың теңге;
2023 жылға Үштоғай ауылдық округіне – 22 937,0 мың теңге;
2024 жылға Амангелді ауылдық округіне – 45 433,0 мың теңге;
2024 жылға Амантоғай ауылдық округіне – 18 979,0 мың теңге;
2024 жылға Ақсай ауылына – 13 842,0 мың теңге;
2024 жылға Байғабыл ауылдық округіне – 21 998,0 мың теңге;
2024 жылға Қабырға ауылдық округіне – 22 777,0 мың теңге;
2024 жылға Қарасу ауылдық округіне – 26 893,0 мың теңге;
2024 жылға Құмкешу ауылдық округіне – 31 628,0 мың теңге;

на 2024 год Тастинскому сельскому округу – 6 998,0 тысяч тенге;
на 2024 год Урпекскому сельскому округу – 25 346,0 тысяч тенге;
на 2024 год Уштогайскому сельскому округу – 21 543,0 тысяч тенге;
на 2025 год Амангельдинскому сельскому округу – 53 759,0 тысяч тенге;
на 2025 год Амантогайскому сельскому округу – 20 505,0 тысяч тенге;
на 2025 год селу Аксай – 17 550,0 тысяч тенге;
на 2025 год Байгабылскому сельскому округу – 23 700,0 тысяч тенге;
на 2025 год Кабыргинскому сельскому округу – 24 759,0 тысяч тенге;
на 2025 год Карасускому сельскому округу – 29 373,0 тысяч тенге;
на 2025 год Кумкешускому сельскому округу – 33 926,0 тысяч тенге;
на 2025 год Тастинскому сельскому округу – 9 904,0 тысяч тенге;
на 2025 год Урпекскому сельскому округу – 26 514,0 тысяч тенге;
на 2025 год Уштогайскому сельскому округу – 23 468,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2023 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан и из областного бюджета, в том числе:
на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
трансферты на компенсацию потерь в связи с принятием законодательства.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2023 год предусмотрено бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме – 31 050,0 тысяча тенге.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа Амангельдинского района на 2023 год в сумме 8 414,0 тысяча тенге.

2024 жылға Тасты ауылдық округіне – 6 998,0 мың теңге;
2024 жылға Үрпек ауылдық округіне – 25 346,0 мың теңге;
2024 жылға Үштогай ауылдық округіне – 21 543,0 мың теңге;
2025 жылға Амангелді ауылдық округіне – 53 759,0 мың теңге;
2025 жылға Амантоғай ауылдық округіне – 20 505,0 мың теңге;
2025 жылға Ақсай ауылына – 17 550,0 мың теңге;
2025 жылға Байғабыл ауылдық округіне – 23 700,0 мың теңге;
2025 жылға Қабырға ауылдық округіне – 24 759,0 мың теңге;
2025 жылға Қарасу ауылдық округіне – 29 373,0 мың теңге;
2025 жылға Құмкешу ауылдық округіне – 33 926,0 мың теңге;
2025 жылға Тасты ауылдық округіне – 9 904,0 мың теңге;
2025 жылға Үрпек ауылдық округіне – 26 514,0 мың теңге;
2025 жылға Үштогай ауылдық округіне – 23 468,0 мың теңге.
3. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен және облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер және даму трансферттері түсімдерінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
"Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым жөніндегі іс-шараларды іске асыруға;
көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
заңнаманың қабылдауына байланысты ысырапты өтеуге арналған трансферттер.
4. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер 31 050,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
5. Амангелді ауданының жергілікті атқарушы органының 2023 жылға арналған резерві 8 414,0 мың теңге сомасында бекітілсін.

6. Объем субвенции на 2023 год выделяемых из областного бюджета на районный бюджет – 641 609,0 тысяч тенге.
7. Объем бюджетных изъятий из бюджета района в областной бюджет не предусмотрено.
8. Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2023 год не утвержден.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь Амангельдинского районного маслихата К. Кеделбаев
Приложение 1
к решению маслихата

6. 2023 жылға арналған облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенцияның көлемі – 641 609,0 мың теңге.
7. Аудан бюджетінен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көлемі көзделмеген.
8. 2023 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі бекітілген жоқ.
9. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Амангелді аудандық мәслихатының хатшысы Қ. Кеделбаев
Мәслихаттың

295,8
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1 276,8
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
219 781,1
1
Социальное обеспечение
64 796,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
64 796,8
005
Государственная адресная социальная помощь
64 796,8
2
Социальная помощь
94 145,9
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
94 145,9
002
Программа занятости
42 648,6
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
14 884,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 435,2
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
988,1
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
6 213,5
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
27 976,5
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
60 838,4
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
60 838,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
47 854,2
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
397,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
11 987,2
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
600,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
449 276,5
1
Жилищное хозяйство
18 171,7
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
18 171,7
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
5 251,7
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
12 920,0
2
Коммунальное хозяйство
410 404,8
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
373 238,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах

295,8
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1 276,8
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
219 781,1
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
64 796,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
64 796,8
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
64 796,8
2
Әлеуметтiк көмек
94 145,9
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
94 145,9
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
42 648,6
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
14 884,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 435,2
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
988,1
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
6 213,5
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
27 976,5
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
60 838,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
60 838,4
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47 854,2
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
397,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
11 987,2
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
600,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
449 276,5
1
Тұрғын үй шаруашылығы
18 171,7
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
18 171,7
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
5 251,7
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
12 920,0
2
Коммуналдық шаруашылық
410 404,8
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
373 238,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту

18,0
04
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан
10,0
1
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора и в Фонд компенсации потерпевшим
10,0
06
Прочие неналоговые поступления
2 350,0
1
Прочие неналоговые поступления
2 350,0
4
Поступления трансфертов
1 145 854,0
02
Трансферты из вышестоящих органов государственного управления
1 145 854,0
2
Трансферты из областного бюджета
1 145 854,0
Функциональная группа
Сумма, тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
ІІ. Затраты
1 993 789,0
01
Государственные услуги общего характера
372 650,0
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
251 256,0
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
42 843,0
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
42 843,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
208 413,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
205 823,0
003
Капитальные расходы государственного органа
2 590,0
2
Финансовая деятельность
37 195,0
452
Отдел финансов района (города областного значения)
37 195,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
36 513,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
427,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
255,0
5
Планирование и статистическая деятельность
20 775,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
20 775,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
20 775,0
9
Прочие государственные услуги общего характера
63 424,0
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
38 198,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
38 198,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)

18,0
04
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) қамтылатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
10,0
1
Мұнай секторы ұйымдарынан және Жәбірленушілерге өтемақы қорына түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) қамтылатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
10,0
06
Басқа да салықтық емес түсiмдер
2 350,0
1
Басқа да салықтық емес түсiмдер
2 350,0
4
Трансферттердің түсімдері
1 145 854,0
02
Мемлекеттiк басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетiн трансферттер
1 145 854,0
2
Облыстық бюджеттен түсетiн трансферттер
1 145 854,0
Функционалдық топ
Сомасы, мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
ІІ. Шығындар
1 993 789,0
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер
372 650,0
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
251 256,0
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
42 843,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
42 843,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
208 413,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
205 823,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 590,0
2
Қаржылық қызмет
37 195,0
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
37 195,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін орындау және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36 513,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
427,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
255,0
5
Жоспарлау және статистикалық қызмет
20 775,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
20 775,0
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20 775,0
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
63 424,0
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
38 198,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38 198,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі