О районном бюджете Джангельдинского района на 2023 - 2025 годы
Решение маслихата Джангельдинского района Костанайской области от 29 декабря 2022 года № 133.
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Джангельдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Джангельдинского района на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы - 5 585 169,8 тысяч тенге, в том числе:
по налоговым поступлениям – 686 630,0 тысяч тенге;
по неналоговым поступлениям – 28 326,0 тысяч тенге;
по поступлениям от продажи основного капитала – 5 271,0 тысяч тенге;
по поступлениям трансфертов – 4 864 942,8 тысяч тенге;
2) затраты – 5 524 362,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 12 789,0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты - 20 700,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 7 911,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 149 634,2 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 149 634,2 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 101 616,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 101 616,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Джангельдинского района Костанайской области от 22.11.2023 № 43 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2023-2025 годы предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета, бюджетам сел, сельских округов Джангельдинского района, в том числе:
на 2023 год селе Акколь – 25 483,2 тысяч тенге;
на 2023 год селе Аралбай – 23 520, 7 тысяч тенге;
на 2023 год селе Ахмет Байтұрсынұлы – 30 062,9 тысячи тенге;
на 2023 год селе Сужарган – 25 871, 2 тысяч тенге;
на 2023 год селе Торгай – 80 216,9 тысяч тенге;
на 2023 год селе Шеген – 29 042,5 тысяч тенге;
на 2023 год Акшиганакскому сельскому округу – 28 797,6 тысячи тенге;
на 2023 год Албарбогетскому сельскому округу – 23 227,7 тысяч тенге;
на 2023 год Жаркольскому сельскому округу – 32 188,9 тысячи тенге;
на 2023 год Калам-Карасускому сельскому округу – 26 447,4 тысячи тенге;
на 2023 год Кызбельскому сельскому округу – 36 285,7 тысяч тенге;
на 2023 год Шилийскому сельскому округу – 26 982,7 тысячи тенге;
на 2024 год селе Акколь – 27 337,0 тысяч тенге;
на 2024 год селе Аралбай – 25 175,1 тысяч тенге;
на 2024 год селе Ахмет Байтұрсынұлы – 32 237,3 тысячи тенге;
на 2024 год селе Сужарган – 27 700,6 тысячи тенге;
на 2024год селе Торгай – 85 244,6 тысяч тенге;

Жангелдин ауданының 2023 – 2025 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 2022 жылғы 29 желтоқсандағы № 133 шешімі.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Жангелдин аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Жангелдин ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 585 169,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 686 630,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 28 326,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 5 271,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 4 864 942,8 мың теңге;
2) шығындар – 5 524 362,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 12 789,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 20 700,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 7 911,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 149 634,2 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 149 634,2 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 101 616,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 101 616,2 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 22.11.2023 № 43 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен Жангелдин ауданының ауылдары, ауылдық округтерінің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемдері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
2023 жылға Ақкөл ауылына – 25 483,2 мың теңге;
2023 жылға Аралбай ауылына – 23 520, 7 мың теңге;
2023 жылға Ахмет Байтұрсынұлы ауылына – 30 062,9 мың теңге;
2023 жылға Сужарған ауылына – 25 871, 2 мың теңге;
2023 жылға Торғай ауылына – 80 216,9 мың теңге;
2023 жылға Шеген ауылына – 29 042,5 мың теңге;
2023 жылға Ақшығанақ ауылдық округіне – 28 797,6 мың теңге;
2023 жылға Албарбөгет ауылдық округіне – 23 227,7 мың теңге;
2023 жылға Жаркөл ауылдық округіне – 32 188,9 мың теңге;
2023 жылға Қалам-Қарасу ауылдық округіне – 26 447,4 мың теңге;
2023 жылға Қызбел ауылдық округіне – 36 285,7 мың теңге;
2023 жылға Шилі ауылдық округіне – 26 982,7 мың теңге;
2024 жылға Ақкөл ауылына – 27 337,0 мың теңге;
2024 жылға Аралбай ауылына – 25 175,1 мың теңге;
2024 жылға Ахмет Байтұрсынұлы ауылына – 32 237,3 мың теңге;
2024 жылға Сужарған ауылына – 27 700,6 мың теңге;
2024 жылға Торғай ауылына – 85 244,6 мың теңге;

на 2024 год селе Шеген – 31 094,4 тысяч тенге;
на 2024 год Акшиганакскому сельскому округу – 30 897,5 тысячи тенге;
на 2024 год Албарбогетскому сельскому округу – 24 911,4 тысяч тенге;
на 2024 год Жаркольскому сельскому округу – 34 533,1 тысячи тенге;
на 2024 год Калам-Карасускому сельскому округу – 28 314,2 тысячи тенге;
на 2024 год Кызбельскому сельскому округу – 38 902,7 тысяч тенге;
на 2024 год Шилийскому сельскому округу – 28 948,4 тысячи тенге;
на 2025 год селе Акколь – 29 320,9 тысяч тенге;
на 2025 год селе Аралбай – 26 940,5 тысяч тенге;
на 2025 год селе Ахмет Байтұрсынұлы – 34 563,8 тысячи тенге;
на 2025 год селе Сужарган – 29 649,6 тысячи тенге;
на 2025 год селе Торгай – 90 443,0 тысяч тенге;
на 2025 год селе Шеген – 33 302,1 тысяч тенге;
на 2025 год Акшиганакскому сельскому округу – 33 144,3 тысячи тенге;
на 2025 год Албарбогетскому сельскому округу – 26 883,1 тысяч тенге;
на 2025 год Жаркольскому сельскому округу – 37 041,3 тысячи тенге;
на 2025 год Калам-Карасускому сельскому округу – 30 323,9 тысячи тенге;
на 2025 год Кызбельскому сельскому округу – 41 702,8 тысяч тенге;
на 2025 год Шилийскому сельскому округу – 31 051,8 тысячи тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2023 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан и из областного бюджета, в том числе:
на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
трансферты на компенсацию потерь в связи с принятием законодательства.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2023 год предусмотрено бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме – 20 700,0 тысяча тенге.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа Джангельдинского района на 2023 год в сумме 4 000,0 тысяча тенге.
6. Объем субвенции на 2023 год выделяемых из областного бюджета на районный бюджет – 1 471 033,0 тысяч тенге.

2024 жылға Шеген ауылына – 31 094,4 мың теңге;
2024 жылға Ақшығанақ ауылдық округіне – 30 897,5 мың теңге;
2024 жылға Албарбөгет ауылдық округіне – 24 911,4 мың теңге;
2024 жылға Жаркөл ауылдық округіне – 34 533,1 мың теңге;
2024 жылға Қалам-Қарасу ауылдық округіне – 28 314,2 мың теңге;
2024 жылға Қызбел ауылдық округіне – 38 902,7 мың теңге;
2024 жылға Шилі ауылдық округіне – 28 948,4 мың теңге;
2025 жылға Ақкөл ауылына – 29 320,9 мың теңге;
2025 жылға Аралбай ауылына – 26 940,5 мың теңге;
2025 жылға Ахмет Байтұрсынұлы ауылына – 34 563,8 мың теңге;
2025 жылға Сужарған ауылына – 29 649,6 мың теңге;
2025 жылға Торғай ауылына – 90 443,0 мың теңге;
2025 жылға Шеген ауылына – 33 302,1 мың теңге;
2025 жылға Ақшығанақ ауылдық округіне – 33 144,3 мың теңге;
2025 жылға Албарбөгет ауылдық округіне – 26 883,1 мың теңге;
2025 жылға Жаркөл ауылдық округіне – 37 041,3 мың теңге;
2025 жылға Қалам-Қарасу ауылдық округіне – 30 323,9 мың теңге;
2025 жылға Қызбел ауылдық округіне – 41 702,8 мың теңге;
2025 жылға Шилі ауылдық округіне – 31 051,8 мың теңге.
3. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен және облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер және даму трансферттері түсімдерінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
"Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елдi мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
заңнаманың қабылдауына байланысты ысырапты өтеуге арналған трансферттер.
4. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер 20 700,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
5. Жангелдин ауданының жергілікті атқарушы органының 2023 жылға арналған резерві 4 000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. 2023 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемі 1 471 033,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.

7. Объем бюджетных изъятий из бюджета района в областной бюджет не предусмотрено.
8. Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2023 год не утвержден.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь Джангельдинского районного маслихата С. Нургазин
Приложение 1
к решению Джангельдинского
районного маслихата
от 29 декабря 2022 года
№ 133
Районный бюджет Джангельдинского района на 2023 год

7. Аудан бюджетінен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көлемі көзделмеген.
8. 2023 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі бекітілген жоқ.
9. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жангелдин аудандық мәслихатының хатшысы С. Нургазин
Жангелдин
аудандық мәслихатының
2022 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 133 шешіміне
1-қосымша
Жангелдин ауданының 2023 жылға арналған аудандық бюджеті

27272,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
27272,0
005
Государственная адресная социальная помощь
27272,0
2
Социальная помощь
137433,4
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
137433,4
002
Программа занятости
71451,6
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
10830,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся на дому
993,6
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
8487,4
017
Протезно-ортопедическая помощь, сурдотехнические средства, тифлотехнические средства, санаторно-курортное лечение, обеспечение обязательными гигиеническими средствами, специальные средства передвижения, услуги и обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью в соответствии с индивидуальной программой реабилитации, индивидуального помощника и специалиста по ручному языку для лиц с инвалидностью по слуху
13730,4
023
Обеспечение деятельности центров занятости
31940,4
9
Прочие услуги в сферах социальной помощи и социального обеспечения
48083,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
48083,8
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения занятости социальных программ для населения на местном уровне
37747,7
011
Оплата услуг по начислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
192,4
021
Капитальные расходы государственного органа
6492,1
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
3651,6
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1313221,1
1
Жилищное хозяйство
326762,2
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
323862,2
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
319362,2
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
4500,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
2900,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
2900,0
2
Коммунальное хозяйство
986458,9
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
960588,3
058
Развитие систем водоснабжения и водоотведения в населенных пунктах
960588,3
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)

27272,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
27272,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
27272,0
2
Әлеуметтiк көмек
137433,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
137433,4
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
71451,6
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
10830,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
993,6
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
8487,4
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
13730,4
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
31940,4
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
48083,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
48083,8
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37747,7
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
192,4
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6492,1
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
3651,6
07
Тұрғын үй -коммуналдық шаруашылық
1313221,1
1
Тұрғын үй шаруашылығы
326762,2
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
323862,2
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
319362,2
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
4500,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
2900,0
004
Азматтардың жекелген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
2900,0
2
Коммуналдық шаруашылық
986458,9
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
960588,3
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
960588,3
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

1144,9
9
Прочие государственные услуги общего характера
198645,7
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
56157,9
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
55997,4
015
Капитальные расходы государственного органа
160,5
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
142487,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
30720,1
013
Капитальные расходы государственного органа
107,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
111660,7
02
Оборона
17013,7
1
Военные нужды
14035,8
122
Аппарат акима района (города областного значения)
14035,8
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
14035,8
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
2977,9
122
Аппарат акима района (города областного значения)
2977,9
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1252,5
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1725,4
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
346887,5
1
Социальное обеспечение
60891,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
60891,5
005
Государственная адресная социальная помощь
60891,5
2
Социальная помощь
237228,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
237228,7
002
Программа занятости
140023,6
006
Оказание жилищной помощи
137,7
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
17609,1
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся на дому
1777,5
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
12864,8
017
Протезно-ортопедическая помощь, сурдотехнические средства, тифлотехнические средства, санаторно-курортное лечение, обеспечение обязательными гигиеническими средствами, специальные средства передвижения, услуги и обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью в соответствии с индивидуальной программой реабилитации, индивидуального помощника и специалиста по ручному языку для лиц с инвалидностью по слуху

1144,9
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
198645,7
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
56157,9
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
55997,4
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
160,5
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
142487,8
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30720,1
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
107,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
111660,7
02
Қорғаныс
17013,7
1
Әскери мұқтаждар
14035,8
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
14035,8
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
14035,8
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
2977,9
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
2977,9
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1252,5
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1725,4
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
346887,5
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
60891,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
60891,5
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
60891,5
2
Әлеуметтiк көмек
237228,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
237228,7
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
140023,6
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
137,7
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
17609,1
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1777,5
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
12864,8
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету