О бюджете Большевистского сельского округа Житикаринского района на 2023-2025 годы
Решение маслихата Житикаринского района Костанайской области от 30 декабря 2022 года № 245.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Житикаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Большевистского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год, в следующих объемах:
1) доходы – 37 115,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3 287,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 2 390,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 31 438,0 тысяч тенге;
2) затраты – 37 292,8 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -177,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 177,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Житикаринского района Костанайской области от 06.10.2023 № 69 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Учесть, что объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджету Большевистского сельского округа на 2023 год, предусмотрен в сумме 16 775,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что объем бюджетных изъятий из бюджета Большевистского сельского округа в районный бюджет на 2023 год составляет 0,0 тысяч тенге.
4. Учесть, что в бюджете Большевистского сельского округа на 2023 год предусмотрены целевые текущие трансферты из районного бюджета, в том числе на:
1) внедрение новой оплаты труда государственных служащих;
2) оплата труда машиниста насосных установок;
3) приобретение офисной техники;
4) обеспечение функционирования автомобильных дорог Большевистского сельского округа;
5) монтаж уличного освещения улиц села Шевченковка;
6) оплата труда истопников;

Жітіқара ауданы Большевик ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 2022 жылғы 30 желтоқсандағы № 245 шешімі.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Жітіқара аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Большевик ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 37 115,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 3 287,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 2 390,0 мың теңге;
трансферттер түсiмi бойынша – 31 438,0 мың теңге;
2) шығындар – 37 292,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -177,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 177,8 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 06.10.2023 № 69 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2023 жылға арналған аудандық бюджеттен Большевик ауылдық округінің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі 16 775,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. 2023 жылға арналған Большевик ауылдық округінің бюджетінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көлемі 0,0 мың теңгені құрайтыны ескерілсін.
4. 2023 жылға арналған Большевик ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) мемлекеттік қызметшілердің еңбегіне жаңа ақы төлеуді енгізуге;
2) сорғы қондырғыларының машинисінің еңбегіне ақы төлеуге;
3) кеңселік техниканы сатып алуға;
4) Большевик ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге;
5) Шевченков ауылының көшелерін жарықтандыруды монтаждау;
6) от жағушылардың еңбегіне ақы төлеу;

7) освещение улиц Большевистского сельского округа.
Сноска. Пункт 4 c изменениями, внесенными решениями маслихата Житикаринского района Костанайской области от 16.05.2023 № 38 (вводится в действие с 01.01.2023); от 06.10.2023 № 69 (вводится в действие с 01.01.2023).
5. Учесть, что перечень бюджетных программ на очередной финансовый год в бюджете Большевистского сельского округа, не подлежащих секвестру не установлен.

7) Большевик ауылдық округінің көшелерін жарықтандыру.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 16.05.2023 № 38 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.10.2023 № 69 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
5. Кезекті қаржы жылына арналған Большевик ауылдық округінің бюджетінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі белгіленбегені ескерілсін.

6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь Житикаринского районного маслихата А. Кабиев
Приложение 1
к решению маслихата
от 30 декабря 2022 года
№ 245
Бюджет Большевистского сельского округа Житикаринского района на 2023 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения маслихата Житикаринского района Костанайской области от 06.10.2023 № 69 (вводится в действие с 01.01.2023).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

6. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жітіқара аудандық мәслихатының хатшысы А. Кабиев
Мәслихаттың
2022 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 245 шешіміне
1-қосымша
Жітіқара ауданының Большевик ауылдық округінің 2023 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 06.10.2023 № 69 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. Кірістер