Об утверждении Плана по управлению пастбищами и их использованию по Камыстинскому району на 2022-2023 годы
Решение маслихата Камыстинского района Костанайской области от 1 июня 2022 года № 141. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 8 Закона Республики Казахстан "О пастбищах" Камыстинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемый План по управлению пастбищами и их использованию по Камыстинскому району на 2022-2023 годы.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Секретарь Камыстинского районного маслихата С. Кстаубаева
Приложение
к решению маслихата
от 1 июня 2022 года
№ 141
План по управлению пастбищами и их использованию по Камыстинскому району на 2022-2023 годы
1) Схема (карта) расположения пастбищ на территории Камыстинскому району в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов (приложение 1 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Камыстинскому району на 2022-2023 годы);

Қамысты ауданы бойынша 2022 - 2023 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарды бекіту туралы
Қостанай облысы Қамысты ауданы мәслихатының 2022 жылғы 1 маусымдағы № 141 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 15) тармақшасына, "Жайылымдар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес Қамысты аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қоса беріліп отырған Қамысты ауданы бойынша 2022 - 2023 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспары бекітілсін.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қамысты аудандық мәслихатының хатшысы С. Кстаубаева
Мәслихаттың
2022 жылғы 1 маусымдағы
№ 141 шешіміне
қосымша
Қамысты ауданы бойынша 2022-2023 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар
1) Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Қамысты ауданының аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы) (Қамысты ауданы бойынша 2022-2023 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 1 қосымша);

2) Приемлемые схемы пастбищеоборотов (приложение 2 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Камыстинскому району на 2022-2023 годы);
3) Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры (приложение 3 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Камыстинскому району на 2022-2023 годы);
4) Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам) составленную согласно норме потребления воды (приложение 4 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Камыстинскому району на 2022-2023 годы);

2) Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары (Қамысты ауданы бойынша 2022-2023 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 2 қосымша);
3) Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы (Қамысты ауданы бойынша 2022-2023 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 3 қосымша);
4) Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы (Қамысты ауданы бойынша 2022-2023 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 4 қосымша);

5) Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища (приложение 5 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Камыстинскому району на 2022-2023 годы);
6) Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при селе, сельском округе (приложение 6 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Камыстинскому району на 2022-2023 годы);

5) Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы (Қамысты ауданы бойынша 2022-2023 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 5 қосымша);
6) Ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы (Қамысты ауданы бойынша 2022-2023 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 6 қосымша);

7) Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных (приложение 7 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Камыстинскому району на 2022-2023 годы).
Приложение 1
к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Камыстинскому району на 2022-2023 годы
Схема (карта) расположения пастбищ на территории Камыстинского района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов

7) Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі (Қамысты ауданы бойынша 2022-2023 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 7 қосымша).
Қамысты ауданы бойынша 2022-2023 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына
1-қосымша
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Қамысты ауданының аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)

Сноска. Приложение 2 – в редакции решения маслихата Камыстинского района Костанайской области от 28.09.2022 № 177 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Годы
Загон 1
Загон 2
Загон 3
Загон 4
2022
отдыхающий загон
весенне-летний сезон 1
летний сезон 2
осенний сезон 3
2023
осенний сезон 3
отдыхающий загон
весенне-летний сезон 1
летний сезон 2
Примечание: 1, 2, 3, 4 - очередность использования загонов в году.
Приложение 3
к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Камыстинскому району на 2022-2023 годы
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры
Сноска. Приложение 3 – в редакции решения маслихата Камыстинского района Костанайской области от 28.09.2022 № 177 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Площади сезонных пастбищ по Камыстинскому району составляет 676585,7 гектаров, в том числе на землях сельскохозяйственного назначения 216387,3 гектаров, на землях населенных пунктов 159374,7 гектаров, на землях запаса 300823,7 гектаров.
Приложение 4

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қамысты ауданы мәслихатының 28.09.2022 № 177 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Жылдар
1- қаша
2- қаша
3 - қаша
4- қаша
2022
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл 1
жазғы мезгіл 2
күзгі мезгіл 3
2023
күзгі мезгіл 3
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл 1
жазғы мезгіл 2
Ескертпе: 1, 2, 3, 4 - жылына қашаны пайдалану кезегі.
Қамысты ауданы бойынша 2022-2023 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына
3-қосымша
Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген карта
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қамысты ауданы мәслихатының 28.09.2022 № 177 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қамысты ауданы бойынша маусымдық жайылымдардың алаңы 676585,7 гектарды құрайды, оның ішінде ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерде 216387,3 гектар, елді мекендердің жерлерінде 159374,7 гектар, орман қоры жерлерінде 300823,7 гектар.

к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Камыстинскому району на 2022 - 2023 годы
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды
Сноска. Приложение 4 – в редакции решения маслихата Камыстинского района Костанайской области от 28.09.2022 № 177 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

Қамысты ауданы бойынша 2022-2023 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына
4-қосымша
Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қамысты ауданы мәслихатының 28.09.2022 № 177 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).

Среднесуточная норма потребления воды на одно сельскохозяйственное животное определяется в соответствии с пунктом 9 Правил рационального использования пастбищ, утвержденных приказом Заместителем Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 173 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15090).
Оросительных или обводнительных каналов на территории района не имеется.
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и юридических лиц, не обеспеченных пастбищами.
Приложение 5

Ауыл шаруашылық жануарына су тұтынудың орташа тәуліктік нормасы Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі орынбасары - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылық министрінің 2017 жылғы 24 сәуірдегі № 173 бұйрығымен бекітілген Жайылымдарды ұтымды пайдалану қағидаларының 9-тармағына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15090 болып тіркелген) анықталады.
Аудан аумағында суару немесе суландыру каналдары жоқ.
Жайылымдармен қамтамасыз етілмеген, жеке және заңды тұлғалардың заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы.

к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Камыстинскому району на 2022 - 2023 годы
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища
Сноска. Приложение 5 – в редакции решения маслихата Камыстинского района Костанайской области от 28.09.2022 № 177 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 6

Қамысты ауданы бойынша 2022-2023 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына
5-қосымша
Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қамысты ауданы мәслихатының 28.09.2022 № 177 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).

к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Камыстинскому району на 2022-2023 годы
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при селе, сельском округе
Сноска. Приложение 6 – в редакции решения маслихата Камыстинского района Костанайской области от 28.09.2022 № 177 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 7

Қамысты ауданы бойынша 2022-2023 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына
6-қосымша
Ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қамысты ауданы мәслихатының 28.09.2022 № 177 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).

к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Камыстинскому району на 2022-2023 годы
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных
Сноска. Приложение 7 – в редакции решения маслихата Камыстинского района Костанайской области от 28.09.2022 № 177 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Наименование сел, сельских округов
Количество загонов в 2022 году
Количество загонов в 2023 году
1
2
3
4
1
2
3
4
1
село Алтынсарино
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
2
Аркинский сельский округ
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
3
село Бестобе
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
4
село Дружба
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
5
село Карабатыр
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
6
Адаевский сельский округ
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
7
Аралкольский сельский округ
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
8
Камыстинский сельский округ
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
9
Клочковский сельский округ
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон

Қамысты ауданы бойынша 2022-2023 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына
7-қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік график
Ескерту. 7-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қамысты ауданы мәслихатының 28.09.2022 № 177 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Ауылдардың, ауылдық округтердің атауы
2022 жылғы қашалар саны
2023 жылғы қашалар саны
1
2
3
4
1
2
3
4
1
Алтынсарин ауылы
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
2
Арқа ауылдық округі
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
3
Бестөбе ауылы
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
4
Дружба ауылы
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
5
Қарабатыр ауылы
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
6
Адаевка ауылдық округі
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
7
Аралкөл ауылдық округі
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
8
Қамысты ауылдық округі
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
9
Клочков ауылдық округі
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл