Об утверждении положений аппаратов акимов сельских округов и города Тобыл Костанайского района
Постановление акимата Костанайского района Костанайской области от 19 июля 2022 года № 533
В соответствии с пунктами 2 и 3 статьи 40 Административного процедурно - процессуального кодекса Республики Казахстан, статьей 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республики Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан "О некоторых вопросах организации деятельности государственных органов и их структурных подразделений" от 1 сентября 2021 года № 590 акимат Костанайского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Положения аппаратов акимов сельских округов и города Тобыл Костанайского района согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вступает в силу по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района Ж. Таукенов
Утверждено
постановлением акимата
Костанайского района
от "19" июля 2022 года
№ 533
Положение о государственном учреждении "Аппарат акима Айсаринского сельского округа Костанайского района"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Аппарат акима Айсаринского сельского округа Костанайского района" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере обеспечения деятельности акима сельского округа.
2. Государственное учреждение "Аппарат акима Айсаринского сельского округа Костанайского района" не имеет ведомств.
3. Государственное учреждение "Аппарат акима Айсаринского сельского округа Костанайского района" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Аппарат акима Айсаринского сельского округа Костанайского района" является юридическим лицом в организационно - правовой форме государственного учреждения, имеет печать и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
5. Государственное учреждение "Аппарат акима Айсаринского сельского округа Костанайского района" вступает в гражданско - правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Аппарат акима Айсаринского сельского округа Костанайского района" имеет право выступать стороной гражданско -правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.

Қостанай ауданы ауылдық округ және Тобыл қаласы әкімдері аппараттарының eрежелерін бекіту туралы
Қостанай облысы Қостанай ауданы әкімдігінің 2022 жылғы 19 шілдедегі № 533 қаулысы
Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік - процестік кодексінің 40 - бабының 2 және 3 - тармақтарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31 - бабына және "Мемлекеттік органдар мен олардың құрылымдық бөлімшелерінің қызметін ұйымдастырудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 1 қыркүйектегі № 590 қаулысына сәйкес Қостанай ауданы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қостанай ауданы ауылдық округ және Тобыл қаласы әкімдері аппараттарының ережелері бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң күшіне енеді.
Аудан әкімі Ж. Таукенов
Қостанай
ауданы әкімдігінің
2022 жылғы "19" шілдедегі
№ 533 қаулысымен
бекітілді
"Қостанай ауданының Айсары ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Қостанай ауданының Айсары ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Қостанай ауданының Айсары ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. "Қостанай ауданының Айсары ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай - ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Қостанай ауданының Айсары ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ұйымдық - құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай - ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. "Қостанай ауданының Айсары ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі азаматтық - құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Қостанай ауданының Айсары ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық - құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.

7. Государственное учреждение "Аппарат акима Айсаринского сельского округа Костанайского района" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые распоряжением акима и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Аппарат акима Айсаринского сельского округа Костанайского района" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение юридического лица: 111106, Республика Казахстан, Костанайская область, Костанайский район, село Айсары, улица Школьная, 4.
Полное наименование государственного органа - государственное учреждение "Аппарат акима Айсаринского сельского округа Костанайского района".
10. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Аппарат акима Айсаринского сельского округа Костанайского района".
11. Финансирование деятельности государственного учреждения "Аппарат акима Айсаринского сельского округа Костанайского района" осуществляется из местного бюджета.
12. Государственному учреждению "Аппарат акима Айсаринского сельского округа Костанайского района" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Аппарат акима Айсаринского сельского округа Костанайского района".
Если государственному учреждению "Аппарат акима Айсаринского сельского округа Костанайского района" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Задачи и полномочия государственного органа
13. Задачи:
1) проведение в жизнь политики Президента Республики Казахстан по охране и укреплению государственного суверенитета, конституционного строя, обеспечению безопасности, территориальной целостности Республики Казахстан, прав и свобод граждан;
2) реализация стратегии социально - экономического развития Республики Казахстан, осуществление основных направлений государственной, социально - экономической политики и управление социальными и экономическими процессами в стране;
3) иные задачи, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
14. Полномочия:
права:
1) в пределах своей компетенции запрашивать и получать необходимую информацию, документы и иные материалы от должностных лиц государственных органов и других организаций;
2) осуществление иных прав и обязанностей, в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
обязанности:

7. "Қостанай ауданының Айсары ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз құзыретіндегі мәселелер бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен әкімнің өкімімен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Қостанай ауданының Айсары ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 111106, Қазақстан Республикасы, Қостанай облысы, Қостанай ауданы, Айсары ауылы, Школьная көшесі, 4.
Мемлекеттік органның толық атауы – "Қостанай ауданының Айсары ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже "Қостанай ауданының Айсары ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
11. "Қостанай ауданының Айсары ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
12. "Қостанай ауданының Айсары ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Қостанай ауданының Айсары ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Қостанай ауданының Айсары ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Мемлекеттік органның міндеттері мен өкілеттіктері
13. Міндеттері:
1) мемлекеттік егемендікті, конституциялық құрылысты қорғау және нығайту, Қазақстан Республикасының қауіпсіздігін, аумақтық тұтастығын, азаматтардың құқықтары мен бостандықтарын қамтамасыз ету бойынша Қазақстан Республикасы Президентінің саясатын өмірге енгізу;
2) Қазақстан Республикасының әлеуметтік - экономикалық даму стратегиясын іске асыру, елдегі мемлекеттік, әлеуметтік - экономикалық саясаттың негізгі бағыттарын жүзеге асыру және әлеуметтік және экономикалық процестерді басқару;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де міндеттер.
14. Өкілеттіктер:
құқық:
1) өз құзыреті шегінде мемлекеттік органдардың лауазымды тұлғаларынан және басқа да ұйымдардан қажетті ақпаратты, құжаттарды және өзге де материалдарды сұрату және алу;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру;
міндеттері:

1) дача необходимых поручений руководителям организаций, расположенных на территории района, по вопросам своей компетенции;
2) взаимодействие с другими органами государственного управления, органами общественного самоуправления и другими организациями по вопросам повышения эффективности управления на соответствующей территории.
15. Функции:
1) содействие исполнению гражданами и юридическими лицами норм Конституции Республики Казахстан, законов, актов Президента и Правительства Республики Казахстан, нормативных правовых актов центральных и местных государственных органов;
2) обеспечение учета и рассмотрение обращений физических и юридических лиц, в том числе по вопросам оказания государственных услуг, организация проведения личного приема физических и представителей юридических лиц;
3) подготовка проектов решений и распоряжений акима сельского округа в пределах своей компетенции;
4) осуществление документационного обеспечения деятельности акима, аппарата акима, в соответствии с действующим законодательством;
5) взаимодействие с органами местного самоуправления;
6) содействие сбору налогов и других обязательных платежей в бюджет;
7) организация совершения нотариальных действий, в местностях, где нет органов юстиции в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
8) обеспечение повышения качества государственных услуг, внутренний контроль за качеством оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
9) осуществление иных функций в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного органа
16. Руководство государственным учреждением "Аппарат акима Айсаринского сельского округа Костанайского района" осуществляется акимом Айсаринского сельского округа, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Аппарат акима Айсаринского сельского округа Костанайского района" задач и осуществление им своих функций.
17. Аким сельского округа назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
18. Полномочия акима сельского округа:
1) представляет государственное учреждение "Аппарат акима Айсаринского сельского округа Костанайского района" в государственных органах и иных организациях;
2) организует и руководит работой государственного учреждения "Аппарат акима Айсаринского сельского округа Костанайского района";
3) назначает, освобождает от должности, привлекает к дисциплинарной ответственности работников аппарата, в соответствии с законодательством Республики Казахстан;

1) аудан аумағында орналасқан ұйымдардың басшыларына өз құзыретіндегі мәселелер бойынша қажетті тапсырмалар беру;
2) тиісті аумақта басқару тиімділігін арттыру мәселелері бойынша басқа мемлекеттік басқару органдарымен, қоғамдық өзін - өзі басқару органдарымен және басқа да ұйымдармен өзара іс - қимыл жасау.
15. Функциялар:
1) азаматтар мен заңды тұлғалардың Қазақстан Республикасы Конституциясының, заңдарының, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметі актілерінің, орталық және жергілікті мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық актілерінің нормаларын орындауына жәрдемдесу;
2) жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін, оның ішінде мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша өтініштерін есепке алуды және қарауды қамтамасыз ету, жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін жеке қабылдауды ұйымдастыру;
3) өз құзыреті шегінде ауылдық округ әкімінің шешімдері мен өкімдерінің жобаларын дайындау;
4) өз құзыреті шегінде ауылдық округ әкімінің шешімдері мен өкімдерінің жобаларын дайындау;
5) органдарымен өзара іс-қимыл, жергілікті өзін - өзі басқару;
6) салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді жинауға жәрдемдесу;
7) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен әділет органдары жоқ жерлерде нотариаттық іс - әрекеттер жасауды ұйымдастыру;
8) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын арттыруды қамтамасыз ету, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын ішкі бақылау;
9) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес, өзге де функцияларды жүзеге асыру.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
16. "Қостанай ауданының Айсары ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Қостанай ауданының Айсары ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын Айсары ауылдық округінің әкімі жүзеге асырады.
17. Ауылдық округ әкімі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.
18. Ауылдық округ әкімінің өкілеттігі:
1) "Қостанай ауданының Айсары ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің атынан мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда өкілдік етеді;
2) "Қостанай ауданының Айсары ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің жұмысын ұйымдастырады және басқарады;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес аппарат қызметкерлерін қызметке тағайындайды, қызметтен босатады, тәртіптік жауапкершілікке тартады;

4) подписывает служебную документацию в пределах компетенции;
5) в пределах компетенции распоряжается денежными средствами государственного учреждения "Аппарат акима Айсаринского сельского округа Костанайского района", подписывает финансовые документы;
6) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан по вопросам, отнесенным к его компетенции.
Исполнение полномочий акима сельского округа в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного органа
21. Государственное учреждение "Аппарат акима Айсаринского сельского округа Костанайского района" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Аппарат акима Айсаринского сельского округа Костанайского района" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
22. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Аппарат акима Айсаринского сельского округа Костанайского района" относится к коммунальной собственности.
23. Государственное учреждение "Аппарат акима Айсаринского сельского округа Костанайского района" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
24. Реорганизация и упразднение аппарата акима осуществляется в порядке, определяемом законодательством Республики Казахстан.
Утверждено
постановлением акимата
Костанайского района
от "19" июля 2022 года
№ 533
Положение о государственном учреждении "Аппарат акима Александровского сельского округа Костанайского района"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Аппарат акима Александровского сельского округа Костанайского района" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере обеспечения деятельности акима сельского округа.
2. Государственное учреждение "Аппарат акима Александровского сельского округа Костанайского района" не имеет ведомств.
3. Государственное учреждение "Аппарат акима Александровского сельского округа Костанайского района" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.

4) құзыреті шегінде қызметтік құжаттамаларға қол қояды;
5) өз құзыреті шегінде "Қостанай ауданының Айсары ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің ақшалай қаражатына иелік етеді, қаржылық құжаттарға қол қояды;
6) өз құзыретіне жататын мәселелер бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Ауылдық округ әкімі болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін орындауды қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
21. "Қостанай ауданының Айсары ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
"Қостанай ауданының Айсары ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай - ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
22. "Қостанай ауданының Айсары ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
23. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Қостанай ауданының Айсары ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
24. Әкім аппаратын қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.
Қостанай
ауданы әкімдігінің
2022 жылғы "19" шілдедегі
№ 533 қаулысымен
бекітілді
"Қостанай ауданының Александров ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Қостанай ауданының Александров ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Қостанай ауданының Александров ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. "Қостанай ауданының Александров ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай - ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.

4. Государственное учреждение "Аппарат акима Александровского сельского округа Костанайского района" является юридическим лицом в организационно - правовой форме государственного учреждения, имеет печать и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
5. Государственное учреждение "Аппарат акима Александровского сельского округа Костанайского района" вступает в гражданско - правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Аппарат акима Александровского сельского округа Костанайского района" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Аппарат акима Александровского сельского округа Костанайского района" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые распоряжением акима и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Аппарат акима Александровского сельского округа Костанайского района" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение юридического лица: 111101, Республика Казахстан, Костанайская область, Костанайский район, село Александровка, улица Школьная, здание 12.
Полное наименование государственного органа - государственное учреждение "Аппарат акима Александровского сельского округа Костанайского района".
10. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Аппарат акима Александровского сельского округа Костанайского района".
11. Финансирование деятельности государственного учреждения "Аппарат акима Александровского сельского округа Костанайского района" осуществляется из местного бюджета.
12. Государственному учреждению "Аппарат акима Александровского сельского округа Костанайского района" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Аппарат акима Александровского сельского округа Костанайского района".
Если государственному учреждению "Аппарат акима Александровского сельского округа Костанайского района" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.

4. "Қостанай ауданының Александров ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ұйымдық - құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай - ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. "Қостанай ауданының Александров ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі азаматтық - құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Қостанай ауданының Александров ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық - құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Қостанай ауданының Александров ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз құзыретіндегі мәселелер бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен әкімнің өкімімен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Қостанай ауданының Александров ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 111101, Қазақстан Республикасы, Қостанай облысы, Қостанай ауданы, Александровка ауылы, Школьная көшесі, 12 - ғимарат.
Мемлекеттік органның толық атауы – "Қостанай ауданының Александровка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже "Қостанай ауданының Александровка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
11. "Қостанай ауданының Александров ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
12. "Қостанай ауданының Александров ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Қостанай ауданының Александров ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Қостанай ауданының Александров ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.

16. Руководство государственным учреждением "Аппарат акима Александровского сельского округа Костанайского района" осуществляется акимом Александровского сельского округа, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Аппарат акима Александровского сельского округа Костанайского района" задач и осуществление им своих функций.
17. Аким сельского округа назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
18. Полномочия акима сельского округа:
1) представляет государственное учреждение "Аппарат акима Александровского сельского округа Костанайского района" в государственных органах и иных организациях;
2) организует и руководит работой государственного учреждения "Аппарат акима Александровского сельского округа Костанайского района";
3) назначает, освобождает от должности, привлекает к дисциплинарной ответственности работников аппарата, в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
4) подписывает служебную документацию в пределах компетенции;
5) в пределах компетенции распоряжается денежными средствами государственного учреждения "Аппарат акима Александровского сельского округа Костанайского района", подписывает финансовые документы;
6) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан по вопросам, отнесенным к его компетенции.
Исполнение полномочий акима сельского округа в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного органа
21. Государственное учреждение "Аппарат акима Александровского сельского округа Костанайского района" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Аппарат акима Александровского сельского округа Костанайского района" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
22. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Аппарат акима Александровского сельского округа Костанайского района" относится к коммунальной собственности.
23. Государственное учреждение "Аппарат акима Александровского сельского округа Костанайского района" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.

16. "Қостанай ауданының Александров ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Қостанай ауданының Александров ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын Александров ауылдық округінің әкімі жүзеге асырады.
17. Ауылдық округ әкімі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.
18. Ауылдық округ әкімінің өкілеттігі:
1) "Қостанай ауданының Александров ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің атынан мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда өкілдік етеді;
2) "Қостанай ауданының Александров ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің жұмысын ұйымдастырады және басқарады;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес аппарат қызметкерлерін қызметке тағайындайды, қызметтен босатады, тәртіптік жауапкершілікке тартады;
4) құзыреті шегінде қызметтік құжаттамаларға қол қояды;
5) өз құзыреті шегінде "Қостанай ауданының Александров ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің ақшалай қаражатына иелік етеді, қаржылық құжаттарға қол қояды;
6) өз құзыретіне жататын мәселелер бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Ауылдық округ әкімі болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін орындауды қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын адам жүзеге асырады.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
21. Қостанай ауданының Александров ауылдық округі әкімінің аппараты мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
"Қостанай ауданының Александров ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай - ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
22. "Қостанай ауданының Александров ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
23. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Қостанай ауданының Александров ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.

5. Реорганизация и упразднение государственного органа
24. Реорганизация и упразднение аппарата акима осуществляется в порядке, определяемом законодательством Республики Казахстан.
Утверждено
постановлением акимата
Костанайского района
от "19" июля 2022 года
№ 533
Положение о государственном учреждении "Аппарат акима Белозерского сельского округа Костанайского района"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Аппарат акима Белозерского сельского округа Костанайского района" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере обеспечения деятельности акима сельского округа.
2. Государственное учреждение "Аппарат акима Белозерского сельского округа Костанайского района" не имеет ведомств.
3. Государственное учреждение "Аппарат акима Белозерского сельского округа Костанайского района" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Аппарат акима Белозерского сельского округа Костанайского района" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печать и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
5. Государственное учреждение "Аппарат акима Белозерского сельского округа Костанайского района" вступает в гражданско - правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Аппарат акима Белозерского сельского округа Костанайского района" имеет право выступать стороной гражданско -правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Аппарат акима Белозерского сельского округа Костанайского района" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые распоряжением акима и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Аппарат акима Белозерского сельского округа Костанайского района" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение юридического лица: 111120, Республика Казахстан, Костанайская область, Костанайский район, село Белозерка, переулок Школьный, 1.
Полное наименование государственного органа - государственное учреждение "Аппарат акима Белозерского сельского округа Костанайского района".

5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
24. Әкім аппаратын қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.
Қостанай
ауданы әкімдігінің
2022 жылғы "19" шілдедегі
№ 533 қаулысымен
бекітілді
"Қостанай ауданының Белозер ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Қостанай ауданының Белозер ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ауылдық округі әкімінің қызметін қамтамасыз ету саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Қостанай ауданының Белозер ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. "Қостанай ауданының Белозер ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай - ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Қостанай ауданының Белозер ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ұйымдық - құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай - ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. "Қостанай ауданының Белозер ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі азаматтық - құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Қостанай ауданының Белозер ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық - құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Қостанай ауданының Белозер ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз құзыретіндегі мәселелер бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен әкімнің өкімімен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Қостанай ауданының Белозер ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 111120, Қазақстан Республикасы, Қостанай облысы, Қостанай ауданы, Белозерка ауылы, Школьная тұйық көшесі, 1.
Мемлекеттік органның толық атауы – "Қостанай ауданының Белозер ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі.

10. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Аппарат акима Белозерского сельского округа Костанайского района".
11. Финансирование деятельности государственного учреждения "Аппарат акима Белозерского сельского округа Костанайского района" осуществляется из местного бюджета.
12. Государственному учреждению "Аппарат акима Белозерского сельского округа Костанайского района" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Аппарат акима Белозерского сельского округа Костанайского района".
Если государственному учреждению "Аппарат акима Белозерского сельского округа Костанайского района" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Задачи и полномочия государственного органа
13. Задачи:
1) проведение в жизнь политики Президента Республики Казахстан по охране и укреплению государственного суверенитета, конституционного строя, обеспечению безопасности, территориальной целостности Республики Казахстан, прав и свобод граждан;
2) реализация стратегии социально - экономического развития Республики Казахстан, осуществление основных направлений государственной, социально - экономической политики и управление социальными и экономическими процессами в стране;
3) иные задачи, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
14. Полномочия:
права:
1) в пределах своей компетенции запрашивать и получать необходимую информацию, документы и иные материалы от должностных лиц государственных органов и других организаций;
2) осуществление иных прав и обязанностей, в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
обязанности:
1) дача необходимых поручений руководителям организаций, расположенных на территории района, по вопросам своей компетенции;
2) взаимодействие с другими органами государственного управления, органами общественного самоуправления и другими организациями по вопросам повышения эффективности управления на соответствующей территории.
15. Функции:
1) содействие исполнению гражданами и юридическими лицами норм Конституции Республики Казахстан, законов, актов Президента и Правительства Республики Казахстан, нормативных правовых актов центральных и местных государственных органов;
2) обеспечение учета и рассмотрение обращений физических и юридических лиц, в том числе по вопросам оказания государственных услуг, организация проведения личного приема физических и представителей юридических лиц;

10. Осы Ереже "Қостанай ауданының Белозер ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
11. "Қостанай ауданының Белозер ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
12. "Қостанай ауданының Белозер ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Қостанай ауданының Белозер ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Қостанай ауданының Белозер ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Мемлекеттік органның міндеттері мен өкілеттіктері
13. Міндеттері:
1) мемлекеттік егемендікті, конституциялық құрылысты қорғау және нығайту, Қазақстан Республикасының қауіпсіздігін, аумақтық тұтастығын, азаматтардың құқықтары мен бостандықтарын қамтамасыз ету бойынша Қазақстан Республикасы Президентінің саясатын өмірге енгізу;
2) Қазақстан Республикасының әлеуметтік - экономикалық даму стратегиясын іске асыру, елдегі мемлекеттік, әлеуметтік - экономикалық саясаттың негізгі бағыттарын жүзеге асыру және әлеуметтік және экономикалық процестерді басқару;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де міндеттер.
14. Өкілеттіктер:
құқық:
1) өз құзыреті шегінде мемлекеттік органдардың лауазымды тұлғаларынан және басқа да ұйымдардан қажетті ақпаратты, құжаттарды және өзге де материалдарды сұрату және алу;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру;
міндеттері:
1) аудан аумағында орналасқан ұйымдардың басшыларына өз құзыретіндегі мәселелер бойынша қажетті тапсырмалар беру;
2) тиісті аумақта басқару тиімділігін арттыру мәселелері бойынша басқа мемлекеттік басқару органдарымен, қоғамдық өзін - өзі басқару органдарымен және басқа да ұйымдармен өзара іс - қимыл жасау.
15. Функциялар:
1) азаматтар мен заңды тұлғалардың Қазақстан Республикасы Конституциясының, заңдарының, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметі актілерінің, орталық және жергілікті мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық актілерінің нормаларын орындауына жәрдемдесу;
2) жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін, оның ішінде мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша өтініштерін есепке алуды және қарауды қамтамасыз ету, жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін жеке қабылдауды ұйымдастыру;

3) подготовка проектов решений и распоряжений акима сельского округа в пределах своей компетенции;
4) осуществление документационного обеспечения деятельности акима, аппарата акима, в соответствии с действующим законодательством;
5) взаимодействие с органами местного самоуправления;
6) содействие сбору налогов и других обязательных платежей в бюджет;
7) организация совершения нотариальных действий, в местностях, где нет органов юстиции в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
8) обеспечение повышения качества государственных услуг, внутренний контроль за качеством оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
9) осуществление иных функций в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного органа
16. Руководство государственным учреждением "Аппарат акима Белозерского сельского округа Костанайского района" осуществляется акимом Белозерского сельского округа, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Аппарат акима Белозерского сельского округа Костанайского района" задач и осуществление им своих функций.
17. Аким сельского округа назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
18. Полномочия акима сельского округа:
1) представляет государственное учреждение "Аппарат акима Белозерского сельского округа Костанайского района" в государственных органах и иных организациях;
2) организует и руководит работой государственного учреждения "Аппарат акима Белозерского сельского округа Костанайского района";
3) назначает, освобождает от должности, привлекает к дисциплинарной ответственности работников аппарата, в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
4) подписывает служебную документацию в пределах компетенции;
5) в пределах компетенции распоряжается денежными средствами государственного учреждения "Аппарат акима Белозерского сельского округа Костанайского района", подписывает финансовые документы;
6) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан по вопросам, отнесенным к его компетенции.
Исполнение полномочий акима сельского округа в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного органа
21. Государственное учреждение "Аппарат акима Белозерского сельского округа Костанайского района" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Аппарат акима Белозерского сельского округа Костанайского района" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.

3) өз құзыреті шегінде ауылдық округ әкімінің шешімдері мен өкімдерінің жобаларын дайындау;
4) өз құзыреті шегінде ауылдық округ әкімінің шешімдері мен өкімдерінің жобаларын дайындау;
5) органдарымен өзара іс - қимыл, жергілікті өзін - өзі басқару;
6) салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді жинауға жәрдемдесу;
7) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен әділет органдары жоқ жерлерде нотариаттық іс - әрекеттер жасауды ұйымдастыру;
8) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын арттыруды қамтамасыз ету, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын ішкі бақылау;
9) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес, өзге де функцияларды жүзеге асыру.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
16. "Қостанай ауданының Белозер ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Қостанай ауданының Белозер ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын Белозер ауылдық округінің әкімі жүзеге асырады.
17. Ауылдық округ әкімі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.
18. Ауылдық округ әкімінің өкілеттігі:
1) "Қостанай ауданының Белозер ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің атынан мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда өкілдік етеді;
2) "Қостанай ауданының Белозер ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің жұмысын ұйымдастырады және басқарады;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес аппарат қызметкерлерін қызметке тағайындайды, қызметтен босатады, тәртіптік жауапкершілікке тартады;
4) құзыреті шегінде қызметтік құжаттамаларға қол қояды;
5) өз құзыреті шегінде "Қостанай ауданының Белозер ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің ақшалай қаражатына иелік етеді, қаржылық құжаттарға қол қояды;
6) өз құзыретіне жататын мәселелер бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Ауылдық округ әкімі болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін орындауды қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
21. "Қостанай ауданының Белозер ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
"Қостанай ауданының Белозер ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай - ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.

22. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Аппарат акима Белозерского сельского округа Костанайского района" относится к коммунальной собственности.
23. Государственное учреждение "Аппарат акима Белозерского сельского округа Костанайского района" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
24. Реорганизация и упразднение аппарата акима осуществляется в порядке, определяемом законодательством Республики Казахстан.
Утверждено
постановлением акимата
Костанайского района
от "19" июля 2022 года
№ 533
Положение о государственном учреждении "Аппарат акима Владимировского сельского округа Костанайского района"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Аппарат акима Владимировского сельского округа Костанайского района" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере обеспечения деятельности акима сельского округа.
2. Государственное учреждение "Аппарат акима Владимировского сельского округа Костанайского района" не имеет ведомств.
3. Государственное учреждение "Аппарат акима Владимировского сельского округа Костанайского района" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Аппарат акима Владимировского сельского округа Костанайского района" является юридическим лицом в организационно - правовой форме государственного учреждения, имеет печать и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
5. Государственное учреждение "Аппарат акима Владимировского сельского округа Костанайского района" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Аппарат акима Владимировского сельского округа Костанайского района" имеет право выступать стороной гражданско - правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Аппарат акима Владимировского сельского округа Костанайского района" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые распоряжением акима и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.

22. "Қостанай ауданының Белозер ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
23. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Қостанай ауданының Белозер ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
24. Әкім аппаратын қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.
Қостанай
ауданы әкімдігінің
2022 жылғы "19" шілдедегі
№ 533 қаулысымен
бекітілді
"Қостанай ауданының Владимиров ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Қостанай ауданының Владимиров ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Қостанай ауданының Владимиров ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. "Қостанай ауданының Владимиров ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай - ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Қостанай ауданының Владимиров ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ұйымдық - құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай - ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. "Қостанай ауданының Владимиров ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі азаматтық - құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Қостанай ауданының Владимиров ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық - құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Қостанай ауданының Владимиров ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз құзыретіндегі мәселелер бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен әкімнің өкімімен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.

8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Аппарат акима Владимировского сельского округа Костанайского района" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение юридического лица: 111104, Республика Казахстан, Костанайская область, Костанайский район, село Владимировка, улица Школьная, 1А.
Полное наименование государственного органа - государственное учреждение "Аппарат акима Владимировского сельского округа Костанайского района".
10. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Аппарат акима Владимировского сельского округа Костанайского района".
11. Финансирование деятельности государственного учреждения "Аппарат акима Владимировского сельского округа Костанайского района" осуществляется из местного бюджета.
12. Государственному учреждению "Аппарат акима Владимировского сельского округа Костанайского района" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Аппарат акима Владимировского сельского округа Костанайского района".
Если государственному учреждению "Аппарат акима Владимировского сельского округа Костанайского района" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Задачи и полномочия государственного органа
13. Задачи:
1) проведение в жизнь политики Президента Республики Казахстан по охране и укреплению государственного суверенитета, конституционного строя, обеспечению безопасности, территориальной целостности Республики Казахстан, прав и свобод граждан;
2) реализация стратегии социально-экономического развития Республики Казахстан, осуществление основных направлений государственной, социально-экономической политики и управление социальными и экономическими процессами в стране;
3) иные задачи, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
14. Полномочия:
права:
1) в пределах своей компетенции запрашивать и получать необходимую информацию, документы и иные материалы от должностных лиц государственных органов и других организаций;
2) осуществление иных прав и обязанностей, в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
обязанности:
1) дача необходимых поручений руководителям организаций, расположенных на территории района, по вопросам своей компетенции;
2) взаимодействие с другими органами государственного управления, органами общественного самоуправления и другими организациями по вопросам повышения эффективности управления на соответствующей территории.

8. "Қостанай ауданының Владимиров ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 111104, Қазақстан Республикасы, Қостанай облысы, Қостанай ауданы, Владимировка ауылы, Школьная көшесі, 1А.
Мемлекеттік органның толық атауы – "Қостанай ауданының Владимиров ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже "Қостанай ауданының Владимиров ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
11. "Қостанай ауданының Владимиров ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
12. "Қостанай ауданының Владимиров ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Қостанай ауданының Владимиров ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Қостанай ауданының Владимиров ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Мемлекеттік органның міндеттері мен өкілеттіктері
13. Міндеттері:
1) мемлекеттік егемендікті, конституциялық құрылысты қорғау және нығайту, Қазақстан Республикасының қауіпсіздігін, аумақтық тұтастығын, азаматтардың құқықтары мен бостандықтарын қамтамасыз ету бойынша Қазақстан Республикасы Президентінің саясатын өмірге енгізу;
2) Қазақстан Республикасының әлеуметтік - экономикалық даму стратегиясын іске асыру, елдегі мемлекеттік, әлеуметтік - экономикалық саясаттың негізгі бағыттарын жүзеге асыру және әлеуметтік және экономикалық процестерді басқару;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де міндеттер.
14. Өкілеттіктер:
құқық:
1) өз құзыреті шегінде мемлекеттік органдардың лауазымды тұлғаларынан және басқа да ұйымдардан қажетті ақпаратты, құжаттарды және өзге де материалдарды сұрату және алу;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру;
міндеттері:
1) аудан аумағында орналасқан ұйымдардың басшыларына өз құзыретіндегі мәселелер бойынша қажетті тапсырмалар беру;
2) тиісті аумақта басқару тиімділігін арттыру мәселелері бойынша басқа мемлекеттік басқару органдарымен, қоғамдық өзін - өзі басқару органдарымен және басқа да ұйымдармен өзара іс - қимыл жасау.

15. Функции:
1) содействие исполнению гражданами и юридическими лицами норм Конституции Республики Казахстан, законов, актов Президента и Правительства Республики Казахстан, нормативных правовых актов центральных и местных государственных органов;
2) обеспечение учета и рассмотрение обращений физических и юридических лиц, в том числе по вопросам оказания государственных услуг, организация проведения личного приема физических и представителей юридических лиц;
3) подготовка проектов решений и распоряжений акима сельского округа в пределах своей компетенции;
4) осуществление документационного обеспечения деятельности акима, аппарата акима, в соответствии с действующим законодательством;
5) взаимодействие с органами местного самоуправления;
6) содействие сбору налогов и других обязательных платежей в бюджет;
7) организация совершения нотариальных действий, в местностях, где нет органов юстиции в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
8) обеспечение повышения качества государственных услуг, внутренний контроль за качеством оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
9) осуществление иных функций в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного органа
16. Руководство государственным учреждением "Аппарат акима Владимировского сельского округа Костанайского района" осуществляется акимом Владимировского сельского округа, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Аппарат акима Владимировского сельского округа Костанайского района" задач и осуществление им своих функций.
17. Аким сельского округа назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
18. Полномочия акима сельского округа:
1) представляет государственное учреждение "Аппарат акима Владимировского сельского округа Костанайского района" в государственных органах и иных организациях;
2) организует и руководит работой государственного учреждения "Аппарат акима Владимировского сельского округа Костанайского района";
3) назначает, освобождает от должности, привлекает к дисциплинарной ответственности работников аппарата, в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
4) подписывает служебную документацию в пределах компетенции;
5) в пределах компетенции распоряжается денежными средствами государственного учреждения "Аппарат акима Владимировского сельского округа Костанайского района", подписывает финансовые документы;

15. Функциялар:
1) азаматтар мен заңды тұлғалардың Қазақстан Республикасы Конституциясының, заңдарының, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметі актілерінің, орталық және жергілікті мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық актілерінің нормаларын орындауына жәрдемдесу;
2) жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін, оның ішінде мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша өтініштерін есепке алуды және қарауды қамтамасыз ету, жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін жеке қабылдауды ұйымдастыру;
3) өз құзыреті шегінде ауылдық округ әкімінің шешімдері мен өкімдерінің жобаларын дайындау;
4) өз құзыреті шегінде ауылдық округ әкімінің шешімдері мен өкімдерінің жобаларын дайындау;
5) органдарымен өзара іс - қимыл, жергілікті өзін - өзі басқару;
6) салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді жинауға жәрдемдесу;
7) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен әділет органдары жоқ жерлерде нотариаттық іс - әрекеттер жасауды ұйымдастыру;
8) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын арттыруды қамтамасыз ету, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын ішкі бақылау;
9) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес, өзге де функцияларды жүзеге асыру.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
16. "Қостанай ауданының Владимиров ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Қостанай ауданының Владимиров ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын Владимиров ауылдық округінің әкімі жүзеге асырады.
17. Ауылдық округ әкімі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.
18. Ауылдық округ әкімінің өкілеттігі:
1) "Қостанай ауданының Владимиров ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің атынан мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда өкілдік етеді;
2) "Қостанай ауданының Владимиров ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің жұмысын ұйымдастырады және басқарады;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес аппарат қызметкерлерін қызметке тағайындайды, қызметтен босатады, тәртіптік жауапкершілікке тартады;
4) құзыреті шегінде қызметтік құжаттамаларға қол қояды;
5) өз құзыреті шегінде "Қостанай ауданының Владимиров ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің ақшалай қаражатына иелік етеді, қаржылық құжаттарға қол қояды;

6) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан по вопросам, отнесенным к его компетенции.
Исполнение полномочий акима сельского округа в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного органа
21. Государственное учреждение "Аппарат акима Владимировского сельского округа Костанайского района" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Аппарат акима Владимировского сельского округа Костанайского района" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
22. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Аппарат акима Владимировского сельского округа Костанайского района" относится к коммунальной собственности.
23. Государственное учреждение "Аппарат акима Владимировского сельского округа Костанайского района" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
24. Реорганизация и упразднение аппарата акима осуществляется в порядке, определяемом законодательством Республики Казахстан.
Утверждено
постановлением акимата
Костанайского района
от "19" июля 2022 года
№ 533
Положение о государственном учреждении "Аппарат акима Жамбылского сельского округа Костанайского района"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Аппарат акима Жамбылского сельского округа Костанайского района" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере обеспечения деятельности акима сельского округа.
2. Государственное учреждение "Аппарат акима Жамбылского сельского округа Костанайского района" не имеет ведомств.
3. Государственное учреждение "Аппарат акима Жамбылского сельского округа Костанайского района" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Аппарат акима Жамбылского сельского округа Костанайского района" является юридическим лицом в организационно - правовой форме государственного учреждения, имеет печать и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.

6) өз құзыретіне жататын мәселелер бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Ауылдық округ әкімі болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін орындауды қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
21. "Қостанай ауданының Владимиров ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
"Қостанай ауданының Владимиров ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай - ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
22. "Қостанай ауданының Владимиров ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
23. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Қостанай ауданының Владимиров ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
24. Әкім аппаратын қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.
Қостанай
ауданы әкімдігінің
2022 жылғы "19" шілдедегі
№ 533 қаулысымен
бекітілді
"Қостанай ауданының Жамбыл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Қостанай ауданының Жамбыл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Қостанай ауданының Жамбыл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. "Қостанай ауданының Жамбыл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай - ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Қостанай ауданының Жамбыл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ұйымдық - құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай - ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.

5. Государственное учреждение "Аппарат акима Жамбылского сельского округа Костанайского района" вступает в гражданско - правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Аппарат акима Жамбылского сельского округа Костанайского района" имеет право выступать стороной гражданско -правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Аппарат акима Жамбылского сельского округа Костанайского района" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые распоряжением акима и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Аппарат акима Жамбылского сельского округа Костанайского района" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение юридического лица: 111107, Республика Казахстан, Костанайская область, Костанайский район, село Жамбыл, улица Центральная,1.
Полное наименование государственного органа - государственное учреждение "Аппарат акима Жамбылского сельского округа Костанайского района".
10. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Аппарат акима Жамбылского сельского округа Костанайского района".
11. Финансирование деятельности государственного учреждения "Аппарат акима Жамбылского сельского округа Костанайского района" осуществляется из местного бюджета.
12. Государственному учреждению "Аппарат акима Жамбылского сельского округа Костанайского района" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Аппарат акима Жамбылского сельского округа Костанайского района".
Если государственному учреждению "Аппарат акима Жамбылского сельского округа Костанайского района" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Задачи и полномочия государственного органа
13. Задачи:
1) проведение в жизнь политики Президента Республики Казахстан по охране и укреплению государственного суверенитета, конституционного строя, обеспечению безопасности, территориальной целостности Республики Казахстан, прав и свобод граждан;
2) реализация стратегии социально - экономического развития Республики Казахстан, осуществление основных направлений государственной, социально-экономической политики и управление социальными и экономическими процессами в стране;

5. "Қостанай ауданының Жамбыл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі азаматтық - құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Қостанай ауданының Жамбыл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық - құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Қостанай ауданының Жамбыл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз құзыретіндегі мәселелер бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен әкімнің өкімімен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Қостанай ауданының Жамбыл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 111107, Қазақстан Республикасы, Қостанай облысы, Қостанай ауданы, Жамбыл ауылы, Центральная көшесі, 1.
Мемлекеттік органның толық атауы – "Қостанай ауданының Жамбыл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже "Қостанай ауданының Жамбыл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
11. "Қостанай ауданының Жамбыл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
12. "Қостанай ауданының Жамбыл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Қостанай ауданының Жамбыл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Қостанай ауданының Жамбыл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Мемлекеттік органның міндеттері мен өкілеттіктері
13. Міндеттері:
1) мемлекеттік егемендікті, конституциялық құрылысты қорғау және нығайту, Қазақстан Республикасының қауіпсіздігін, аумақтық тұтастығын, азаматтардың құқықтары мен бостандықтарын қамтамасыз ету бойынша Қазақстан Республикасы Президентінің саясатын өмірге енгізу;
2) Қазақстан Республикасының әлеуметтік - экономикалық даму стратегиясын іске асыру, елдегі мемлекеттік, әлеуметтік - экономикалық саясаттың негізгі бағыттарын жүзеге асыру және әлеуметтік және экономикалық процестерді басқару;

1) представляет государственное учреждение "Аппарат акима Жамбылского сельского округа Костанайского района" в государственных органах и иных организациях;
2) организует и руководит работой государственного учреждения "Аппарат акима Жамбылского сельского округа Костанайского района";
3) назначает, освобождает от должности, привлекает к дисциплинарной ответственности работников аппарата, в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
4) подписывает служебную документацию в пределах компетенции;
5) в пределах компетенции распоряжается денежными средствами государственного учреждения "Аппарат акима Жамбылского сельского округа Костанайского района", подписывает финансовые документы;
6) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан по вопросам, отнесенным к его компетенции.
Исполнение полномочий акима сельского округа в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного органа
21. Государственное учреждение "Аппарат акима Жамбылского сельского округа Костанайского района" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Аппарат акима Жамбылского сельского округа Костанайского района" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
22. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Аппарат акима Жамбылского сельского округа Костанайского района" относится к коммунальной собственности.
23. Государственное учреждение "Аппарат акима Жамбылского сельского округа Костанайского района" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
24. Реорганизация и упразднение аппарата акима осуществляется в порядке, определяемом законодательством Республики Казахстан.
Утверждено
постановлением акимата
Костанайского района
от "19" июля 2022 года
№ 533
Положение о государственном учреждении "Аппарат акима Ждановского сельского округа Костанайского района"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Аппарат акима Ждановского сельского округа Костанайского района", является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере обеспечения деятельности акима сельского округа.

1) "Қостанай ауданының Жамбыл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің атынан мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда өкілдік етеді;
2) "Қостанай ауданының Жамбыл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің жұмысын ұйымдастырады және басқарады;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес аппарат қызметкерлерін қызметке тағайындайды, қызметтен босатады, тәртіптік жауапкершілікке тартады;
4) құзыреті шегінде қызметтік құжаттамаларға қол қояды;
5) өз құзыреті шегінде "Қостанай ауданының Жамбыл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің ақшалай қаражатына иелік етеді, қаржылық құжаттарға қол қояды;
6) өз құзыретіне жататын мәселелер бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Ауылдық округ әкімі болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін орындауды қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
21. "Қостанай ауданының Жамбыл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
"Қостанай ауданының Жамбыл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай - ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
22. "Қостанай ауданының Жамбыл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
23. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Қостанай ауданының Жамбыл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
24. Әкім аппаратын қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.
Қостанай
ауданы әкімдігінің
2022 жылғы "19" шілдедегі
№ 533 қаулысымен
бекітілді
"Қостанай ауданының Жданов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Қостанай ауданының Жданов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.

2. Государственное учреждение "Аппарат акима Ждановского сельского округа Костанайского района" не имеет ведомств.
3. Государственное учреждение "Аппарат акима Ждановского сельского округа Костанайского района" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Аппарат акима Ждановского сельского округа Костанайского района" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печать и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
5. Государственное учреждение "Аппарат акима Ждановского сельского округа Костанайского района" вступает в гражданско - правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Аппарат акима Ждановского сельского округа Костанайского района" имеет право выступать стороной гражданско -правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Аппарат акима Ждановского сельского округа Костанайского района" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые распоряжением акима и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Аппарат акима Ждановского сельского округа Костанайского района" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение юридического лица: 111100, Республика Казахстан, Костанайская область, Костанайский район, село Ждановка, улица Дощанова, 2/1.
Полное наименование государственного органа - государственное учреждение "Аппарат акима Ждановского сельского округа Костанайского района".
10. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Аппарат акима Ждановского сельского округа Костанайского района".
11. Финансирование деятельности государственного учреждения "Аппарат акима Ждановского сельского округа Костанайского района" осуществляется из местного бюджета.
12. Государственному учреждению "Аппарат акима Ждановского сельского округа Костанайского района" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Аппарат акима Ждановского сельского округа Костанайского района".
Если государственному учреждению "Аппарат акима Ждановского сельского округа Костанайского района" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.

2. "Қостанай ауданының Жданов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. "Қостанай ауданының Жданов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай - ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Қостанай ауданының Жданов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ұйымдық - құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай - ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. "Қостанай ауданының Жданов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі азаматтық - құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Қостанай ауданының Жданов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық - құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Қостанай ауданының Жданов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз құзыретіндегі мәселелер бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен әкімнің өкімімен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Қостанай ауданының Жданов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 111100, Қазақстан Республикасы, Қостанай облысы, Қостанай ауданы, Ждановка ауылы, Дощанов көшесі, 2/1.
Мемлекеттік органның толық атауы – "Қостанай ауданының Жданов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже "Қостанай ауданының Жданов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
11. "Қостанай ауданының Жданов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
12. "Қостанай ауданының Жданов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Қостанай ауданының Жданов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Қостанай ауданының Жданов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.

17. Аким сельского округа назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
18. Полномочия акима сельского округа:
1) представляет государственное учреждение "Аппарат акима Ждановского сельского округа Костанайского района" в государственных органах и иных организациях;
2) организует и руководит работой государственного учреждения "Аппарат акима Ждановского сельского округа Костанайского района";
3) назначает, освобождает от должности, привлекает к дисциплинарной ответственности работников аппарата, в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
4) подписывает служебную документацию в пределах компетенции;
5) в пределах компетенции распоряжается денежными средствами государственного учреждения "Аппарат акима Ждановского сельского округа Костанайского района", подписывает финансовые документы;
6) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан по вопросам, отнесенным к его компетенции.
Исполнение полномочий акима сельского округа в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного органа
21. Государственное учреждение "Аппарат акима Ждановского сельского округа Костанайского района" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Аппарат акима Ждановского сельского округа Костанайского района" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
22. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Аппарат акима Ждановского сельского округа Костанайского района" относится к коммунальной собственности.
23. Государственное учреждение "Аппарат акима Ждановского сельского округа Костанайского района" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
24. Реорганизация и упразднение аппарата акима осуществляется в порядке, определяемом законодательством Республики Казахстан.
Утверждено
постановлением акимата
Костанайского района
от "19" июля 2022 года
№ 533
Положение о государственном учреждении "Аппарат акима Заречного сельского округа Костанайского района"

17. Ауылдық округ әкімі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.
18. Ауылдық округ әкімінің өкілеттігі:
1) "Қостанай ауданының Жданов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің атынан мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда өкілдік етеді;
2) "Қостанай ауданының Жданов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің жұмысын ұйымдастырады және басқарады;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес аппарат қызметкерлерін қызметке тағайындайды, қызметтен босатады, тәртіптік жауапкершілікке тартады;
4) құзыреті шегінде қызметтік құжаттамаларға қол қояды;
5) өз құзыреті шегінде "Қостанай ауданының Жданов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің ақшалай қаражатына иелік етеді, қаржылық құжаттарға қол қояды;
6) өз құзыретіне жататын мәселелер бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Ауылдық округ әкімі болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін орындауды қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
21. "Қостанай ауданының Жданов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
"Қостанай ауданының Жданов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай - ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
22. "Қостанай ауданының Жданов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
23. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Қостанай ауданының Жданов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
24. Әкім аппаратын қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.
Қостанай
ауданы әкімдігінің
2022 жылғы "19" шілдедегі
№ 533 қаулысымен
бекітілді
"Қостанай ауданының Заречный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы ереже

1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Аппарат акима Заречного сельского округа Костанайского района", является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере обеспечения деятельности акима сельского округа.
2. Государственное учреждение "Аппарат акима Заречного сельского округа Костанайского района" не имеет ведомств.
3. Государственное учреждение "Аппарат акима Заречного сельского округа Костанайского района" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Аппарат акима Заречного сельского округа Костанайского района" является юридическим лицом в организационно - правовой форме государственного учреждения, имеет печать и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
5. Государственное учреждение "Аппарат акима Заречного сельского округа Костанайского района" вступает в гражданско - правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Аппарат акима Заречного сельского округа Костанайского района" имеет право выступать стороной гражданско -правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Аппарат акима Заречного сельского округа Костанайского района" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые распоряжением акима и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Аппарат акима Заречного сельского округа Костанайского района" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение юридического лица: 111107, Республика Казахстан, Костанайская область, Костанайский район, село Заречное, улица Юбилейная, 71.
Полное наименование государственного органа - государственное учреждение "Аппарат акима Заречного сельского округа Костанайского района".
10. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Аппарат акима Заречного сельского округа Костанайского района".
11. Финансирование деятельности государственного учреждения "Аппарат акима Заречного сельского округа Костанайского района" осуществляется из местного бюджета.

1. Жалпы ережелер
1. "Қостанай ауданының Заречный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Қостанай ауданының Заречный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. "Қостанай ауданының Заречный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай - ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Қостанай ауданының Заречный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ұйымдық - құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай - ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. "Қостанай ауданының Заречный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі азаматтық - құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Қостанай ауданының Заречный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық - құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Қостанай ауданының Заречный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз құзыретіндегі мәселелер бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен әкімнің өкімімен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Қостанай ауданының Заречный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 111107, Қазақстан Республикасы, Қостанай облысы, Қостанай ауданы, Заречное ауылы, Юбилейная көшесі, 71.
Мемлекеттік органның толық атауы – "Қостанай ауданының Заречный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже "Қостанай ауданының Заречный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
11. "Қостанай ауданының Заречный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.

5) взаимодействие с органами местного самоуправления;
6) содействие сбору налогов и других обязательных платежей в бюджет;
7) организация совершения нотариальных действий, в местностях, где нет органов юстиции в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
8) обеспечение повышения качества государственных услуг, внутренний контроль за качеством оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
9) осуществление иных функций в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного органа
16. Руководство государственным учреждением "Аппарат акима Заречного сельского округа Костанайского района" осуществляется акимом Заречного сельского округа, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Аппарат акима Заречного сельского округа Костанайского района" задач и осуществление им своих функций.
17. Аким сельского округа назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
18. Полномочия акима сельского округа:
1) представляет государственное учреждение "Аппарат акима Заречного сельского округа Костанайского района" в государственных органах и иных организациях;
2) организует и руководит работой государственного учреждения "Аппарат акима Заречного сельского округа Костанайского района";
3) назначает, освобождает от должности, привлекает к дисциплинарной ответственности работников аппарата, в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
4) подписывает служебную документацию в пределах компетенции;
5) в пределах компетенции распоряжается денежными средствами государственного учреждения "Аппарат акима Заречного сельского округа Костанайского района", подписывает финансовые документы;
6) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан по вопросам, отнесенным к его компетенции.
Исполнение полномочий акима сельского округа в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного органа
21. Государственное учреждение "Аппарат акима Заречного сельского округа Костанайского района" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Аппарат акима Заречного сельского округа Костанайского района" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.

5) органдарымен өзара іс - қимыл, жергілікті өзін - өзі басқару;
6) салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді жинауға жәрдемдесу;
7) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен әділет органдары жоқ жерлерде нотариаттық іс - әрекеттер жасауды ұйымдастыру;
8) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын арттыруды қамтамасыз ету, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын ішкі бақылау;
9) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес, өзге де функцияларды жүзеге асыру.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
16. "Қостанай ауданының Заречный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Қостанай ауданының Заречный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын Заречный ауылдық округінің әкімі жүзеге асырады.
17. Ауылдық округ әкімі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.
18. Ауылдық округ әкімінің өкілеттігі:
1) "Қостанай ауданының Заречный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің атынан мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда өкілдік етеді;
2) "Қостанай ауданының Заречный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің жұмысын ұйымдастырады және басқарады;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес аппарат қызметкерлерін қызметке тағайындайды, қызметтен босатады, тәртіптік жауапкершілікке тартады;
4) құзыреті шегінде қызметтік құжаттамаларға қол қояды;
5) өз құзыреті шегінде "Қостанай ауданының Заречный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің ақшалай қаражатына иелік етеді, қаржылық құжаттарға қол қояды;
6) өз құзыретіне жататын мәселелер бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Ауылдық округ әкімі болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін орындауды қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
21. "Қостанай ауданының Заречный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
"Қостанай ауданының Заречный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай - ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.

22. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Аппарат акима Заречного сельского округа Костанайского района" относится к коммунальной собственности.
23. Государственное учреждение "Аппарат акима Заречного сельского округа Костанайского района" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
24. Реорганизация и упразднение аппарата акима осуществляется в порядке, определяемом законодательством Республики Казахстан.
Утверждено
постановлением акимата
Костанайского района
от "19" июля 2022 года
№ 533
Положение о государственном учреждении "Аппарат акима Майкольского сельского округа Костанайского района"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Аппарат акима Майкольского сельского округа Костанайского района" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере обеспечения деятельности акима сельского округа.
2. Государственное учреждение "Аппарат акима Майкольского сельского округа Костанайского района" не имеет ведомств.
3. Государственное учреждение "Аппарат акима Майкольского сельского округа Костанайского района" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Аппарат акима Майкольского сельского округа Костанайского района" является юридическим лицом в организационно - правовой форме государственного учреждения, имеет печать и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
5. Государственное учреждение "Аппарат акима Майкольского сельского округа Костанайского района" вступает в гражданско - правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Аппарат акима Майкольского сельского округа Костанайского района" имеет право выступать стороной гражданско -правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Аппарат акима Майкольского сельского округа Костанайского района" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые распоряжением акима и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.

22. "Қостанай ауданының Заречный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
23. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Қостанай ауданының Заречный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
24. Әкім аппаратын қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.
Қостанай
ауданы әкімдігінің
2022 жылғы "19" шілдедегі
№ 533 қаулысымен
бекітілді
"Қостанай ауданының Майкөл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Қостанай ауданының Майкөл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Қостанай ауданының Майкөл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. "Қостанай ауданының Майкөл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай - ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Қостанай ауданының Майкөл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ұйымдық - құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай - ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. "Қостанай ауданының Майкөл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі азаматтық - құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Қостанай ауданының Майкөл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық - құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Қостанай ауданының Майкөл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз құзыретіндегі мәселелер бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен әкімнің өкімімен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.

8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Аппарат акима Майкольского сельского округа Костанайского района" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение юридического лица: 111109, Республика Казахстан, Костанайская область, Костанайский район, село Майколь, улица 30 лет Победы, 36.
Полное наименование государственного органа - государственное учреждение "Аппарат акима Майкольского сельского округа Костанайского района".
10. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Аппарат акима Майкольского сельского округа Костанайского района".
11. Финансирование деятельности государственного учреждения "Аппарат акима Майкольского сельского округа Костанайского района" осуществляется из местного бюджета.
12. Государственному учреждению "Аппарат акима Майкольского сельского округа Костанайского района" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Аппарат акима Майкольского сельского округа Костанайского района".
Если государственному учреждению "Аппарат акима Майкольского сельского округа Костанайского района" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Задачи и полномочия государственного органа
13. Задачи:
1) проведение в жизнь политики Президента Республики Казахстан по охране и укреплению государственного суверенитета, конституционного строя, обеспечению безопасности, территориальной целостности Республики Казахстан, прав и свобод граждан;
2) реализация стратегии социально-экономического развития Республики Казахстан, осуществление основных направлений государственной, социально -экономической политики и управление социальными и экономическими процессами в стране;
3) иные задачи, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
14. Полномочия:
права:
1) в пределах своей компетенции запрашивать и получать необходимую информацию, документы и иные материалы от должностных лиц государственных органов и других организаций;
2) осуществление иных прав и обязанностей, в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
обязанности:
1) дача необходимых поручений руководителям организаций, расположенных на территории района, по вопросам своей компетенции;
2) взаимодействие с другими органами государственного управления, органами общественного самоуправления и другими организациями по вопросам повышения эффективности управления на соответствующей территории.

8. "Қостанай ауданының Майкөл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 111109, Қазақстан Республикасы, Қостанай облысы, Қостанай ауданы, Майкөл ауылы, 30 лет Победы көшесі, 36.
Мемлекеттік органның толық атауы – "Қостанай ауданының Майкөл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже "Қостанай ауданының Майкөл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
11. "Қостанай ауданының Майкөл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
12. "Қостанай ауданының Майкөл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Қостанай ауданының Майкөл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Қостанай ауданының Майкөл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Мемлекеттік органның міндеттері мен өкілеттіктері
13. Міндеттері:
1) мемлекеттік егемендікті, конституциялық құрылысты қорғау және нығайту, Қазақстан Республикасының қауіпсіздігін, аумақтық тұтастығын, азаматтардың құқықтары мен бостандықтарын қамтамасыз ету бойынша Қазақстан Республикасы Президентінің саясатын өмірге енгізу;
2) Қазақстан Республикасының әлеуметтік - экономикалық даму стратегиясын іске асыру, елдегі мемлекеттік, әлеуметтік - экономикалық саясаттың негізгі бағыттарын жүзеге асыру және әлеуметтік және экономикалық процестерді басқару;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де міндеттер.
14. Өкілеттіктер:
құқық:
1) өз құзыреті шегінде мемлекеттік органдардың лауазымды тұлғаларынан және басқа да ұйымдардан қажетті ақпаратты, құжаттарды және өзге де материалдарды сұрату және алу;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру;
міндеттері:
1) аудан аумағында орналасқан ұйымдардың басшыларына өз құзыретіндегі мәселелер бойынша қажетті тапсырмалар беру;
2) тиісті аумақта басқару тиімділігін арттыру мәселелері бойынша басқа мемлекеттік басқару органдарымен, қоғамдық өзін - өзі басқару органдарымен және басқа да ұйымдармен өзара іс - қимыл жасау.

15. Функции:
1) содействие исполнению гражданами и юридическими лицами норм Конституции Республики Казахстан, законов, актов Президента и Правительства Республики Казахстан, нормативных правовых актов центральных и местных государственных органов;
2) обеспечение учета и рассмотрение обращений физических и юридических лиц, в том числе по вопросам оказания государственных услуг, организация проведения личного приема физических и представителей юридических лиц;
3) подготовка проектов решений и распоряжений акима сельского округа в пределах своей компетенции;
4) осуществление документационного обеспечения деятельности акима, аппарата акима, в соответствии с действующим законодательством;
5) взаимодействие с органами местного самоуправления;
6) содействие сбору налогов и других обязательных платежей в бюджет;
7) организация совершения нотариальных действий, в местностях, где нет органов юстиции в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
8) обеспечение повышения качества государственных услуг, внутренний контроль за качеством оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
9) осуществление иных функций в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного органа
16. Руководство государственным учреждением "Аппарат акима Майкольского сельского округа Костанайского района" осуществляется акимом Майкольского сельского округа, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Аппарат акима Майкольского сельского округа Костанайского района" задач и осуществление им своих функций.
17. Аким сельского округа назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
18. Полномочия акима сельского округа:
1) представляет государственное учреждение "Аппарат акима Майкольского сельского округа Костанайского района" в государственных органах и иных организациях;
2) организует и руководит работой государственного учреждения "Аппарат акима Майкольского сельского округа Костанайского района";
3) назначает, освобождает от должности, привлекает к дисциплинарной ответственности работников аппарата, в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
4) подписывает служебную документацию в пределах компетенции;
5) в пределах компетенции распоряжается денежными средствами государственного учреждения "Аппарат акима Майкольского сельского округа Костанайского района", подписывает финансовые документы;

15. Функциялар:
1) азаматтар мен заңды тұлғалардың Қазақстан Республикасы Конституциясының, заңдарының, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметі актілерінің, орталық және жергілікті мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық актілерінің нормаларын орындауына жәрдемдесу;
2) жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін, оның ішінде мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша өтініштерін есепке алуды және қарауды қамтамасыз ету, жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін жеке қабылдауды ұйымдастыру;
3) өз құзыреті шегінде ауылдық округ әкімінің шешімдері мен өкімдерінің жобаларын дайындау;
4) өз құзыреті шегінде ауылдық округ әкімінің шешімдері мен өкімдерінің жобаларын дайындау;
5) органдарымен өзара іс - қимыл, жергілікті өзін - өзі басқару;
6) салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді жинауға жәрдемдесу;
7) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен әділет органдары жоқ жерлерде нотариаттық іс - әрекеттер жасауды ұйымдастыру;
8) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын арттыруды қамтамасыз ету, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын ішкі бақылау;
9) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес, өзге де функцияларды жүзеге асыру.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
16. "Қостанай ауданының Майкөл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Қостанай ауданының Майкөл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын Майкөл ауылдық округінің әкімі жүзеге асырады.
17. Ауылдық округ әкімі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.
18. Ауылдық округ әкімінің өкілеттігі:
1) "Қостанай ауданының Майкөл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің атынан мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда өкілдік етеді;
2) "Қостанай ауданының Майкөл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің жұмысын ұйымдастырады және басқарады;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес аппарат қызметкерлерін қызметке тағайындайды, қызметтен босатады, тәртіптік жауапкершілікке тартады;
4) құзыреті шегінде қызметтік құжаттамаларға қол қояды;
5) өз құзыреті шегінде "Қостанай ауданының Майкөл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің ақшалай қаражатына иелік етеді, қаржылық құжаттарға қол қояды;

6) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан по вопросам, отнесенным к его компетенции.
Исполнение полномочий акима сельского округа в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного органа
21. Государственное учреждение "Аппарат акима Майкольского сельского округа Костанайского района" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Аппарат акима Майкольского сельского округа Костанайского района" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
22. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Аппарат акима Майкольского сельского округа Костанайского района" относится к коммунальной собственности.
23. Государственное учреждение "Аппарат акима Майкольского сельского округа Костанайского района" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
24. Реорганизация и упразднение аппарата акима осуществляется в порядке, определяемом законодательством Республики Казахстан.
Утверждено
постановлением акимата
Костанайского района
от "19" июля 2022 года
№ 533
Положение о государственном учреждении "Аппарат акима Московского сельского округа Костанайского района"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Аппарат акима Московского сельского округа Костанайского района" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере обеспечения деятельности акима сельского округа.
2. Государственное учреждение "Аппарат акима Московского сельского округа Костанайского района" не имеет ведомств.
3. Государственное учреждение "Аппарат акима Московского сельского округа Костанайского района" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Аппарат акима Московского сельского округа Костанайского района" является юридическим лицом в организационно - правовой форме государственного учреждения, имеет печать и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.

6) өз құзыретіне жататын мәселелер бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Ауылдық округ әкімі болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін орындауды қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
21. "Қостанай ауданының Майкөл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
"Қостанай ауданының Майкөл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай - ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
22. "Қостанай ауданының Майкөл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
23. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Қостанай ауданының Майкөл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
24. Әкім аппаратын қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.
Қостанай
ауданы әкімдігінің
2022 жылғы "19" шілдедегі
№ 533 қаулысымен
бекітілді
"Қостанай ауданының Мәскеу ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Қостанай ауданының Мәскеу ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Қостанай ауданының Мәскеу ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. "Қостанай ауданының Мәскеу ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай - ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Қостанай ауданының Мәскеу ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ұйымдық - құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай - ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.

5. Государственное учреждение "Аппарат акима Московского сельского округа Костанайского района" вступает в гражданско - правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Аппарат акима Московского сельского округа Костанайского района" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Аппарат акима Московского сельского округа Костанайского района" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые распоряжением акима и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Аппарат акима Московского сельского округа Костанайского района" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение юридического лица: 111110, Республика Казахстан, Костанайская область, Костанайский район, село Московское, улица Спортивная, 5.
Полное наименование государственного органа - государственное учреждение "Аппарат акима Московского сельского округа Костанайского района".
10. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Аппарат акима Московского сельского округа Костанайского района".
11. Финансирование деятельности государственного учреждения "Аппарат акима Московского сельского округа Костанайского района" осуществляется из местного бюджета.
12. Государственному учреждению "Аппарат акима Московского сельского округа Костанайского района" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Аппарат акима Московского сельского округа Костанайского района".
Если государственному учреждению "Аппарат акима Московского сельского округа Костанайского района" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Задачи и полномочия государственного органа
13. Задачи:
1) проведение в жизнь политики Президента Республики Казахстан по охране и укреплению государственного суверенитета, конституционного строя, обеспечению безопасности, территориальной целостности Республики Казахстан, прав и свобод граждан;
2) реализация стратегии социально-экономического развития Республики Казахстан, осуществление основных направлений государственной, социально -экономической политики и управление социальными и экономическими процессами в стране;

5. "Қостанай ауданының Мәскеу ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі азаматтық - құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Қостанай ауданының Мәскеу ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық - құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Қостанай ауданының Мәскеу ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз құзыретіндегі мәселелер бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен әкімнің өкімімен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Қостанай ауданының Мәскеу ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 111110, Қазақстан Республикасы, Қостанай облысы, Қостанай ауданы, Московское ауылы, Спортивная көшесі, 5.
Мемлекеттік органның толық атауы – "Қостанай ауданының Мәскеу ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже "Қостанай ауданының Мәскеу ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
11. "Қостанай ауданының Мәскеу ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
12. "Қостанай ауданының Мәскеу ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Қостанай ауданының Мәскеу ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Қостанай ауданының Мәскеу ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Мемлекеттік органның міндеттері мен өкілеттіктері
13. Міндеттері:
1) мемлекеттік егемендікті, конституциялық құрылысты қорғау және нығайту, Қазақстан Республикасының қауіпсіздігін, аумақтық тұтастығын, азаматтардың құқықтары мен бостандықтарын қамтамасыз ету бойынша Қазақстан Республикасы Президентінің саясатын өмірге енгізу;
2) Қазақстан Республикасының әлеуметтік - экономикалық даму стратегиясын іске асыру, елдегі мемлекеттік, әлеуметтік - экономикалық саясаттың негізгі бағыттарын жүзеге асыру және әлеуметтік және экономикалық процестерді басқару;

1) представляет государственное учреждение "Аппарат акима Московского сельского округа Костанайского района" в государственных органах и иных организациях;
2) организует и руководит работой государственного учреждения "Аппарат акима Московского сельского округа Костанайского района";
3) назначает, освобождает от должности, привлекает к дисциплинарной ответственности работников аппарата, в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
4) подписывает служебную документацию в пределах компетенции;
5) в пределах компетенции распоряжается денежными средствами государственного учреждения "Аппарат акима Московского сельского округа Костанайского района", подписывает финансовые документы;
6) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан по вопросам, отнесенным к его компетенции.
Исполнение полномочий акима сельского округа в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного органа
21. Государственное учреждение "Аппарат акима Московского сельского округа Костанайского района" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Аппарат акима Московского сельского округа Костанайского района" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
22. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Аппарат акима Московского сельского округа Костанайского района" относится к коммунальной собственности.
23. Государственное учреждение "Аппарат акима Московского сельского округа Костанайского района" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
24. Реорганизация и упразднение аппарата акима осуществляется в порядке, определяемом законодательством Республики Казахстан.
Утверждено
постановлением акимата
Костанайского района
от "19" июля 2022 года
№ 533
Положение о государственном учреждении "Аппарат акима Мичуринского сельского округа Костанайского района"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Аппарат акима Мичуринского сельского округа Костанайского района", является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере обеспечения деятельности акима сельского округа.

1) "Қостанай ауданының Мәскеу ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің атынан мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда өкілдік етеді;
2) "Қостанай ауданының Мәскеу ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің жұмысын ұйымдастырады және басқарады;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес аппарат қызметкерлерін қызметке тағайындайды, қызметтен босатады, тәртіптік жауапкершілікке тартады;
4) құзыреті шегінде қызметтік құжаттамаларға қол қояды;
5) өз құзыреті шегінде "Қостанай ауданының Мәскеу ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің ақшалай қаражатына иелік етеді, қаржылық құжаттарға қол қояды;
6) өз құзыретіне жататын мәселелер бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Ауылдық округ әкімі болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін орындауды қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
21. "Қостанай ауданының Мәскеу ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
"Қостанай ауданының Мәскеу ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай - ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
22. "Қостанай ауданының Мәскеу ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
23. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Қостанай ауданының Мәскеу ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
24. Әкім аппаратын қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.
Қостанай
ауданы әкімдігінің
2022 жылғы "19" шілдедегі
№ 533 қаулысымен
бекітілді
"Қостанай ауданының Мичурин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Қостанай ауданының Мичурин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.

2. Государственное учреждение "Аппарат акима Мичуринского сельского округа Костанайского района" не имеет ведомств.
3. Государственное учреждение "Аппарат акима Мичуринского сельского округа Костанайского района" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Аппарат акима Мичуринского сельского округа Костанайского района" является юридическим лицом в организационно -правовой форме государственного учреждения, имеет печать и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
5. Государственное учреждение "Аппарат акима Мичуринского сельского округа Костанайского района" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Аппарат акима Мичуринского сельского округа Костанайского района" имеет право выступать стороной гражданско -правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Аппарат акима Мичуринского сельского округа Костанайского района" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые распоряжением акима и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Аппарат акима Мичуринского сельского округа Костанайского района" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение юридического лица: 111110, Республика Казахстан, Костанайская область, Костанайский район, село Мичуринское, улица Строительная, дом 9 н.п. 1.
Полное наименование государственного органа - государственное учреждение "Аппарат акима Мичуринского сельского округа Костанайского района".
10. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Аппарат акима Мичуринского сельского округа Костанайского района".
11. Финансирование деятельности государственного учреждения "Аппарат акима Мичуринского сельского округа Костанайского района" осуществляется из местного бюджета.
12. Государственному учреждению "Аппарат акима Мичуринского сельского округа Костанайского района" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Аппарат акима Мичуринского сельского округа Костанайского района".
Если государственному учреждению "Аппарат акима Мичуринского сельского округа Костанайского района" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.

2. "Қостанай ауданының Мичурин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. "Қостанай ауданының Мичурин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай - ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Қостанай ауданының Мичурин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ұйымдық - құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай - ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. "Қостанай ауданының Мичурин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі азаматтық - құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Қостанай ауданының Мичурин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық - құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Қостанай ауданының Мичурин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз құзыретіндегі мәселелер бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен әкімнің өкімімен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Қостанай ауданының Мичурин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 111110, Қазақстан Республикасы, Қостанай облысы, Қостанай ауданы, Мичуринское ауылы, Строительная көшесі, 9 үй, т.е.б.1.
Мемлекеттік органның толық атауы – "Қостанай ауданының Мичурин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже "Қостанай ауданының Мичурин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
11. "Қостанай ауданының Мичурин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
12. "Қостанай ауданының Мичурин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Қостанай ауданының Мичурин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Қостанай ауданының Мичурин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.

17. Аким сельского округа назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
18. Полномочия акима сельского округа:
1) представляет государственное учреждение "Аппарат акима Мичуринского сельского округа Костанайского района" в государственных органах и иных организациях;
2) организует и руководит работой государственного учреждения "Аппарат акима Мичуринского сельского округа Костанайского района";
3) назначает, освобождает от должности, привлекает к дисциплинарной ответственности работников аппарата, в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
4) подписывает служебную документацию в пределах компетенции;
5) в пределах компетенции распоряжается денежными средствами государственного учреждения "Аппарат акима Мичуринского сельского округа Костанайского района", подписывает финансовые документы;
6) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан по вопросам, отнесенным к его компетенции.
Исполнение полномочий акима сельского округа в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного органа
21. Государственное учреждение "Аппарат акима Мичуринского сельского округа Костанайского района" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Аппарат акима Мичуринского сельского округа Костанайского района" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
22. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Аппарат акима Мичуринского сельского округа Костанайского района" относится к коммунальной собственности.
23. Государственное учреждение "Аппарат акима Мичуринского сельского округа Костанайского района" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
24. Реорганизация и упразднение аппарата акима осуществляется в порядке, определяемом законодательством Республики Казахстан.
Утверждено
постановлением акимата
Костанайского района
от "19" июля 2022 года
№ 533
Положение о государственном учреждении "Аппарат акима Надеждинского сельского округа Костанайского района"

17. Ауылдық округ әкімі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.
18. Ауылдық округ әкімінің өкілеттігі:
1) "Қостанай ауданының Мичурин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің атынан мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда өкілдік етеді;
2) "Қостанай ауданының Мичурин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің жұмысын ұйымдастырады және басқарады;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес аппарат қызметкерлерін қызметке тағайындайды, қызметтен босатады, тәртіптік жауапкершілікке тартады;
4) құзыреті шегінде қызметтік құжаттамаларға қол қояды;
5) өз құзыреті шегінде "Қостанай ауданының Мичурин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің ақшалай қаражатына иелік етеді, қаржылық құжаттарға қол қояды;
6) өз құзыретіне жататын мәселелер бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Ауылдық округ әкімі болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін орындауды қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
21. "Қостанай ауданының Мичурин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
"Қостанай ауданының Мичурин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай - ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
22. "Қостанай ауданының Мичурин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
23. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Қостанай ауданының Мичурин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
24. Әкім аппаратын қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.
Қостанай
ауданы әкімдігінің
2022 жылғы "19" шілдедегі
№ 533 қаулысымен
бекітілді
"Қостанай ауданының Надеждин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы ереже

1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Аппарат акима Надеждинского сельского округа Костанайского района" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере обеспечения деятельности акима сельского округа.
2. Государственное учреждение "Аппарат акима Надеждинского сельского округа Костанайского района" не имеет ведомств.
3. Государственное учреждение "Аппарат акима Надеждинского сельского округа Костанайского района" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Аппарат акима Надеждинского сельского округа Костанайского района" является юридическим лицом в организационно - правовой форме государственного учреждения, имеет печать и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
5. Государственное учреждение "Аппарат акима Надеждинского сельского округа Костанайского района" вступает в гражданско - правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Аппарат акима Надеждинского сельского округа Костанайского района" имеет право выступать стороной гражданско - правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Аппарат акима Надеждинского сельского округа Костанайского района" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые распоряжением акима и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Аппарат акима Надеждинского сельского округа Костанайского района" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение юридического лица: 111110, Республика Казахстан, Костанайская область, Костанайский район, село Надеждинка, улица Гагарина, 48.
Полное наименование государственного органа - государственное учреждение "Аппарат акима Надеждинского сельского округа Костанайского района".
10. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Аппарат акима Надеждинского сельского округа Костанайского района".
11. Финансирование деятельности государственного учреждения "Аппарат акима Надеждинского сельского округа Костанайского района" осуществляется из местного бюджета.

1. Жалпы ережелер
1. "Қостанай ауданының Надеждин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Қостанай ауданының Надеждин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. "Қостанай ауданының Надеждин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай - ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Қостанай ауданының Надеждин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ұйымдық - құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай - ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. "Қостанай ауданының Надеждин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі азаматтық - құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Қостанай ауданының Надеждин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық - құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Қостанай ауданының Надеждин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз құзыретіндегі мәселелер бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен әкімнің өкімімен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Қостанай ауданының Надеждин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 111110, Қазақстан Республикасы, Қостанай облысы, Қостанай ауданы, Надеждинка ауылы, Гагарин көшесі, 48.
Мемлекеттік органның толық атауы – "Қостанай ауданының Надеждин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже "Қостанай ауданының Надеждин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
11. "Қостанай ауданының Надеждин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.

5) взаимодействие с органами местного самоуправления;
6) содействие сбору налогов и других обязательных платежей в бюджет;
7) организация совершения нотариальных действий, в местностях, где нет органов юстиции в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
8) обеспечение повышения качества государственных услуг, внутренний контроль за качеством оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
9) осуществление иных функций в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного органа
16. Руководство государственным учреждением "Аппарат акима Надеждинского сельского округа Костанайского района" осуществляется акимом Надеждинского сельского округа, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Аппарат акима Надеждинского сельского округа Костанайского района" задач и осуществление им своих функций.
17. Аким сельского округа назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
18. Полномочия акима сельского округа:
1) представляет государственное учреждение "Аппарат акима Надеждинского сельского округа Костанайского района" в государственных органах и иных организациях;
2) организует и руководит работой государственного учреждения "Аппарат акима Надеждинского сельского округа Костанайского района";
3) назначает, освобождает от должности, привлекает к дисциплинарной ответственности работников аппарата, в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
4) подписывает служебную документацию в пределах компетенции;
5) в пределах компетенции распоряжается денежными средствами государственного учреждения "Аппарат акима Надеждинского сельского округа Костанайского района", подписывает финансовые документы;
6) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан по вопросам, отнесенным к его компетенции.
Исполнение полномочий акима сельского округа в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного органа
21. Государственное учреждение "Аппарат акима Надеждинского сельского округа Костанайского района" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Аппарат акима Надеждинского сельского округа Костанайского района" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.

5) органдарымен өзара іс - қимыл, жергілікті өзін - өзі басқару;
6) салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді жинауға жәрдемдесу;
7) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен әділет органдары жоқ жерлерде нотариаттық іс - әрекеттер жасауды ұйымдастыру;
8) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын арттыруды қамтамасыз ету, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын ішкі бақылау;
9) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес, өзге де функцияларды жүзеге асыру.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
16. "Қостанай ауданының Надеждин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Қостанай ауданының Надеждин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын Надеждин ауылдық округінің әкімі жүзеге асырады.
17. Ауылдық округ әкімі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.
18. Ауылдық округ әкімінің өкілеттігі:
1) "Қостанай ауданының Надеждин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің атынан мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда өкілдік етеді;
2) "Қостанай ауданының Надеждин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің жұмысын ұйымдастырады және басқарады;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес аппарат қызметкерлерін қызметке тағайындайды, қызметтен босатады, тәртіптік жауапкершілікке тартады;
4) құзыреті шегінде қызметтік құжаттамаларға қол қояды;
5) өз құзыреті шегінде "Қостанай ауданының Надеждин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің ақшалай қаражатына иелік етеді, қаржылық құжаттарға қол қояды;
6) өз құзыретіне жататын мәселелер бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Ауылдық округ әкімі болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін орындауды қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
21. "Қостанай ауданының Надеждин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
"Қостанай ауданының Надеждин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай - ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.

22. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Аппарат акима Надеждинского сельского округа Костанайского района" относится к коммунальной собственности.
23. Государственное учреждение "Аппарат акима Надеждинского сельского округа Костанайского района" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
24. Реорганизация и упразднение аппарата акима осуществляется в порядке, определяемом законодательством Республики Казахстан.
Утверждено
постановлением акимата
Костанайского района
от "19" июля 2022 года
№ 533
Положение о государственном учреждении "Аппарат акима Озерного сельского округа Костанайского района"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Аппарат акима Озерного сельского округа Костанайского района" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере обеспечения деятельности акима сельского округа.
2. Государственное учреждение "Аппарат акима Озерного сельского округа Костанайского района" не имеет ведомств.
3. Государственное учреждение "Аппарат акима Озерного сельского округа Костанайского района" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Аппарат акима Озерного сельского округа Костанайского района" является юридическим лицом в организационно - правовой форме государственного учреждения, имеет печать и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
5. Государственное учреждение "Аппарат акима Озерного сельского округа Костанайского района" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Аппарат акима Озерного сельского округа Костанайского района" имеет право выступать стороной гражданско -правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Аппарат акима Озерного сельского округа Костанайского района" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые распоряжением акима и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.

22. "Қостанай ауданының Надеждин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
23. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Қостанай ауданының Надеждин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
24. Әкім аппаратын қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.
Қостанай
ауданы әкімдігінің
2022 жылғы "19" шілдедегі
№ 533 қаулысымен
бекітілді
"Қостанай ауданының Озерный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Қостанай ауданының Озерный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Қостанай ауданының Озерный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. "Қостанай ауданының Озерный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай - ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Қостанай ауданының Озерный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ұйымдық - құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай - ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. "Қостанай ауданының Озерный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі азаматтық - құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Қостанай ауданының Озерный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық - құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Қостанай ауданының Озерный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз құзыретіндегі мәселелер бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен әкімнің өкімімен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.

8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Аппарат акима Озерного сельского округа Костанайского района" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение юридического лица: 111113, Республика Казахстан, Костанайская область, Костанайский район, село Озерное, улица Ленина, 6.
Полное наименование государственного органа - государственное учреждение "Аппарат акима Озерного сельского округа Костанайского района".
10. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Аппарат акима Озерного сельского округа Костанайского района".
11. Финансирование деятельности государственного учреждения "Аппарат акима Озерного сельского округа Костанайского района" осуществляется из местного бюджета.
12. Государственному учреждению "Аппарат акима Озерного сельского округа Костанайского района" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Аппарат акима Озерного сельского округа Костанайского района".
Если государственному учреждению "Аппарат акима Озерного сельского округа Костанайского района" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Задачи и полномочия государственного органа
13. Задачи:
1) проведение в жизнь политики Президента Республики Казахстан по охране и укреплению государственного суверенитета, конституционного строя, обеспечению безопасности, территориальной целостности Республики Казахстан, прав и свобод граждан;
2) реализация стратегии социально - экономического развития Республики Казахстан, осуществление основных направлений государственной, социально - экономической политики и управление социальными и экономическими процессами в стране;
3) иные задачи, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
14. Полномочия:
права:
1) в пределах своей компетенции запрашивать и получать необходимую информацию, документы и иные материалы от должностных лиц государственных органов и других организаций;
2) осуществление иных прав и обязанностей, в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
обязанности:
1) дача необходимых поручений руководителям организаций, расположенных на территории района, по вопросам своей компетенции;
2) взаимодействие с другими органами государственного управления, органами общественного самоуправления и другими организациями по вопросам повышения эффективности управления на соответствующей территории.

8. "Қостанай ауданының Озерный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 111113, Қазақстан Республикасы, Қостанай облысы, Қостанай ауданы, Озерное ауылы, Ленин көшесі, 6.
Мемлекеттік органның толық атауы – "Қостанай ауданының Озерный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже "Қостанай ауданының Озерный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
11. "Қостанай ауданының Озерный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
12. "Қостанай ауданының Озерный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Қостанай ауданының Озерный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Қостанай ауданының Озерный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Мемлекеттік органның міндеттері мен өкілеттіктері
13. Міндеттері:
1) мемлекеттік егемендікті, конституциялық құрылысты қорғау және нығайту, Қазақстан Республикасының қауіпсіздігін, аумақтық тұтастығын, азаматтардың құқықтары мен бостандықтарын қамтамасыз ету бойынша Қазақстан Республикасы Президентінің саясатын өмірге енгізу;
2) Қазақстан Республикасының әлеуметтік - экономикалық даму стратегиясын іске асыру, елдегі мемлекеттік, әлеуметтік - экономикалық саясаттың негізгі бағыттарын жүзеге асыру және әлеуметтік және экономикалық процестерді басқару;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де міндеттер.
14. Өкілеттіктер:
құқық:
1) өз құзыреті шегінде мемлекеттік органдардың лауазымды тұлғаларынан және басқа да ұйымдардан қажетті ақпаратты, құжаттарды және өзге де материалдарды сұрату және алу;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру;
міндеттері:
1) аудан аумағында орналасқан ұйымдардың басшыларына өз құзыретіндегі мәселелер бойынша қажетті тапсырмалар беру;
2) тиісті аумақта басқару тиімділігін арттыру мәселелері бойынша басқа мемлекеттік басқару органдарымен, қоғамдық өзін - өзі басқару органдарымен және басқа да ұйымдармен өзара іс - қимыл жасау.

4. Имущество государственного органа
21. Государственное учреждение "Аппарат акима Озерного сельского округа Костанайского района" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Аппарат акима Озерного сельского округа Костанайского района" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
22. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Аппарат акима Озерного сельского округа Костанайского района" относится к коммунальной собственности.
23. Государственное учреждение "Аппарат акима Озерного сельского округа Костанайского района" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
24. Реорганизация и упразднение аппарата акима осуществляется в порядке, определяемом законодательством Республики Казахстан.
Утверждено
постановлением акимата
Костанайского района
от "19" июля 2022 года
№ 533
Положение о государственном учреждении "Аппарат акима Октябрьского сельского округа Костанайского района"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Аппарат акима Октябрьского сельского округа Костанайского района" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере обеспечения деятельности акима сельского округа.
2. Государственное учреждение "Аппарат акима Октябрьского сельского округа Костанайского района" не имеет ведомств.
3. Государственное учреждение "Аппарат акима Октябрьского сельского округа Костанайского района" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Аппарат акима Октябрьского сельского округа Костанайского района" является юридическим лицом в организационно -правовой форме государственного учреждения, имеет печать и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
5. Государственное учреждение "Аппарат акима Октябрьского сельского округа Костанайского района" вступает в гражданско - правовые отношения от собственного имени.

4. Мемлекеттік органның мүлкі
21. "Қостанай ауданының Озерный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
"Қостанай ауданының Озерный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай - ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
22. "Қостанай ауданының Озерный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
23. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Қостанай ауданының Озерный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
24. Әкім аппаратын қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.
Қостанай
ауданы әкімдігінің
2022 жылғы "19" шілдедегі
№ 533 қаулысымен
бекітілді
"Қостанай ауданының Октябрь ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Қостанай ауданының Октябрь ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Қостанай ауданының Октябрь ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. "Қостанай ауданының Октябрь ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай - ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Қостанай ауданының Октябрь ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ұйымдық - құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай - ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. "Қостанай ауданының Октябрь ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі азаматтық - құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.

6. Государственное учреждение "Аппарат акима Октябрьского сельского округа Костанайского района" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Аппарат акима Октябрьского сельского округа Костанайского района" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые распоряжением акима и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Аппарат акима Октябрьского сельского округа Костанайского района" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение юридического лица: 111110, Республика Казахстан, Костанайская область, Костанайский район, село Октябрьское, улица Школьная, 2а.
Полное наименование государственного органа - государственное учреждение "Аппарат акима Октябрьского сельского округа Костанайского района".
10. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Аппарат акима Октябрьского сельского округа Костанайского района".
11. Финансирование деятельности государственного учреждения "Аппарат акима Октябрьского сельского округа Костанайского района" осуществляется из местного бюджета.
12. Государственному учреждению "Аппарат акима Октябрьского сельского округа Костанайского района" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Аппарат акима Октябрьского сельского округа Костанайского района".
Если государственному учреждению "Аппарат акима Октябрьского сельского округа Костанайского района" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Задачи и полномочия государственного органа
13. Задачи:
1) проведение в жизнь политики Президента Республики Казахстан по охране и укреплению государственного суверенитета, конституционного строя, обеспечению безопасности, территориальной целостности Республики Казахстан, прав и свобод граждан;
2) реализация стратегии социально-экономического развития Республики Казахстан, осуществление основных направлений государственной, социально-экономической политики и управление социальными и экономическими процессами в стране;
3) иные задачи, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.

6. "Қостанай ауданының Октябрь ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық - құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Қостанай ауданының Октябрь ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз құзыретіндегі мәселелер бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен әкімнің өкімімен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Қостанай ауданының Октябрь ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 111110, Қазақстан Республикасы, Қостанай облысы, Қостанай ауданы, Октябрьское ауылы, Школьная көшесі, 2а.
Мемлекеттік органның толық атауы – "Қостанай ауданының Октябрь ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже "Қостанай ауданының Октябрь ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
11. "Қостанай ауданының Октябрь ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
12. "Қостанай ауданының Октябрь ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Қостанай ауданының Октябрь ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Қостанай ауданының Октябрь ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Мемлекеттік органның міндеттері мен өкілеттіктері
13. Міндеттері:
1) мемлекеттік егемендікті, конституциялық құрылысты қорғау және нығайту, Қазақстан Республикасының қауіпсіздігін, аумақтық тұтастығын, азаматтардың құқықтары мен бостандықтарын қамтамасыз ету бойынша Қазақстан Республикасы Президентінің саясатын өмірге енгізу;
2) Қазақстан Республикасының әлеуметтік - экономикалық даму стратегиясын іске асыру, елдегі мемлекеттік, әлеуметтік - экономикалық саясаттың негізгі бағыттарын жүзеге асыру және әлеуметтік және экономикалық процестерді басқару;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де міндеттер.

2) организует и руководит работой государственного учреждения "Аппарат акима Октябрьского сельского округа Костанайского района";
3) назначает, освобождает от должности, привлекает к дисциплинарной ответственности работников аппарата, в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
4) подписывает служебную документацию в пределах компетенции;
5) в пределах компетенции распоряжается денежными средствами государственного учреждения "Аппарат акима Октябрьского сельского округа Костанайского района", подписывает финансовые документы;
6) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан по вопросам, отнесенным к его компетенции.
Исполнение полномочий акима сельского округа в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного органа
21. Государственное учреждение "Аппарат акима Октябрьского сельского округа Костанайского района" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Аппарат акима Октябрьского сельского округа Костанайского района" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
22. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Аппарат акима Октябрьского сельского округа Костанайского района" относится к коммунальной собственности.
23. Государственное учреждение "Аппарат акима Октябрьского сельского округа Костанайского района" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
24. Реорганизация и упразднение аппарата акима осуществляется в порядке, определяемом законодательством Республики Казахстан.
Утверждено
постановлением акимата
Костанайского района
от "19" июля 2022 года
№ 533
Положение о государственном учреждении "Аппарат акима Садчиковского сельского округа Костанайского района"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Аппарат акима Садчиковского сельского округа Костанайского района", является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере обеспечения деятельности акима сельского округа.

2) "Қостанай ауданының Октябрь ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің жұмысын ұйымдастырады және басқарады;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес аппарат қызметкерлерін қызметке тағайындайды, қызметтен босатады, тәртіптік жауапкершілікке тартады;
4) құзыреті шегінде қызметтік құжаттамаларға қол қояды;
5) өз құзыреті шегінде "Қостанай ауданының Октябрь ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің ақшалай қаражатына иелік етеді, қаржылық құжаттарға қол қояды;
6) өз құзыретіне жататын мәселелер бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Ауылдық округ әкімі болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін орындауды қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
21. "Қостанай ауданының Октябрь ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
"Қостанай ауданының Октябрь ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай - ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
22. "Қостанай ауданының Октябрь ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
23. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Қостанай ауданының Октябрь ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
24. Әкім аппаратын қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.
Қостанай
ауданы әкімдігінің
2022 жылғы "19" шілдедегі
№ 533 қаулысымен
бекітілді
"Қостанай ауданының Садчиков ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Қостанай ауданының Садчиков ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.

2. Государственное учреждение "Аппарат акима Садчиковского сельского округа Костанайского района" не имеет ведомств.
3. Государственное учреждение "Аппарат акима Садчиковского сельского округа Костанайского района" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Аппарат акима Садчиковского сельского округа Костанайского района" является юридическим лицом в организационно - правовой форме государственного учреждения, имеет печать и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
5. Государственное учреждение "Аппарат акима Садчиковского сельского округа Костанайского района" вступает в гражданско - правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Аппарат акима Садчиковского сельского округа Костанайского района" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Аппарат акима Садчиковского сельского округа Костанайского района" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые распоряжением акима и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Аппарат акима Садчиковского сельского округа Костанайского района" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение юридического лица: 111117, Республика Казахстан, Костанайская область, Костанайский район, село Садчиковка, улица Леонова, 1.
Полное наименование государственного органа - государственное учреждение "Аппарат акима Садчиковского сельского округа Костанайского района".
10. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Аппарат акима Садчиковского сельского округа Костанайского района".
11. Финансирование деятельности государственного учреждения "Аппарат акима Садчиковского сельского округа Костанайского района" осуществляется из местного бюджета.
12. Государственному учреждению "Аппарат акима Садчиковского сельского округа Костанайского района" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Аппарат акима Садчиковского сельского округа Костанайского района".
Если государственному учреждению "Аппарат акима Садчиковского сельского округа Костанайского района" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.

2. "Қостанай ауданының Садчиков ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. "Қостанай ауданының Садчиков ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай - ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Қостанай ауданының Садчиков ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ұйымдық - құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай - ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. "Қостанай ауданының Садчиков ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі азаматтық - құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Қостанай ауданының Садчиков ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық - құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Қостанай ауданының Садчиков ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз құзыретіндегі мәселелер бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен әкімнің өкімімен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Қостанай ауданының Садчиков ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 111117, Қазақстан Республикасы, Қостанай облысы, Қостанай ауданы, Садчиковка ауылы, Леонов көшесі, 1.
Мемлекеттік органның толық атауы – "Қостанай ауданының Садчиков ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже "Қостанай ауданының Садчиков ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
11. "Қостанай ауданының Садчиков ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
12. "Қостанай ауданының Садчиков ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Қостанай ауданының Садчиков ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Қостанай ауданының Садчиков ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.

16. Руководство государственным учреждением "Аппарат акима Садчиковского сельского округа Костанайского района" осуществляется акимом Садчиковского сельского округа, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Аппарат акима Садчиковского сельского округа Костанайского района" задач и осуществление им своих функций.
17. Аким сельского округа назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
18. Полномочия акима сельского округа:
1) представляет государственное учреждение "Аппарат акима Садчиковского сельского округа Костанайского района" в государственных органах и иных организациях;
2) организует и руководит работой государственного учреждения "Аппарат акима Садчиковского сельского округа Костанайского района";
3) назначает, освобождает от должности, привлекает к дисциплинарной ответственности работников аппарата, в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
4) подписывает служебную документацию в пределах компетенции;
5) в пределах компетенции распоряжается денежными средствами государственного учреждения "Аппарат акима Садчиковского сельского округа Костанайского района", подписывает финансовые документы;
6) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан по вопросам, отнесенным к его компетенции.
Исполнение полномочий акима сельского округа в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного органа
21. Государственное учреждение "Аппарат акима Садчиковского сельского округа Костанайского района" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Аппарат акима Садчиковского сельского округа Костанайского района" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
22. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Аппарат акима Садчиковского сельского округа Костанайского района" относится к коммунальной собственности.
23. Государственное учреждение "Аппарат акима Садчиковского сельского округа Костанайского района" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.

16. "Қостанай ауданының Садчиков ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Қостанай ауданының Садчиков ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын Садчиков ауылдық округінің әкімі жүзеге асырады.
17. Ауылдық округ әкімі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.
18. Ауылдық округ әкімінің өкілеттігі:
1) "Қостанай ауданының Садчиков ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің атынан мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда өкілдік етеді;
2) "Қостанай ауданының Садчиков ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің жұмысын ұйымдастырады және басқарады;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес аппарат қызметкерлерін қызметке тағайындайды, қызметтен босатады, тәртіптік жауапкершілікке тартады;
4) құзыреті шегінде қызметтік құжаттамаларға қол қояды;
5) өз құзыреті шегінде "Қостанай ауданының Садчиков ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің ақшалай қаражатына иелік етеді, қаржылық құжаттарға қол қояды;
6) өз құзыретіне жататын мәселелер бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Ауылдық округ әкімі болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін орындауды қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
21. "Қостанай ауданының Садчиков ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
"Қостанай ауданының Садчиков ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай - ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
22. "Қостанай ауданының Садчиков ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
23. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Қостанай ауданының Озерный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.

5. Реорганизация и упразднение государственного органа
24. Реорганизация и упразднение аппарата акима осуществляется в порядке, определяемом законодательством Республики Казахстан.
Утверждено
постановлением акимата
Костанайского района
от "19" июля 2022 года
№ 533
Положение о государственном учреждении "Аппарат акима города Тобыл Костанайского района"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Аппарат акима города Тобыл Костанайского района", является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере обеспечения деятельности акима.
2. Государственное учреждение "Аппарат акима города Тобыл Костанайского района" не имеет ведомств.
3. Государственное учреждение "Аппарат акима города Тобыл Костанайского района" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Аппарат акима города Тобыл Костанайского района" является юридическим лицом в организационно -правовой форме государственного учреждения, имеет печать и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
5. Государственное учреждение "Аппарат акима города Тобыл Костанайского района" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Аппарат акима города Тобыл Костанайского района" имеет право выступать стороной гражданско - правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Аппарат акима города Тобыл Костанайского района" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые распоряжением акима и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Аппарат акима города Тобыл Костанайского района" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение юридического лица: 111110, Республика Казахстан, Костанайская область, Костанайский район, город Тобыл, улица Тәуелсіздік, 55.
Полное наименование государственного органа - государственное учреждение "Аппарат акима города Тобыл Костанайского района".
10. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Аппарат акима города Тобыл Костанайского района".

5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
24. Әкім аппаратын қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.
Қостанай
ауданы әкімдігінің
2022 жылғы "19" шілдедегі
№ 533 қаулысымен
бекітілді
"Қостанай ауданы Тобыл қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Қостанай ауданы Тобыл қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Қостанай ауданы Тобыл қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. "Қостанай ауданы Тобыл қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай - ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Қостанай ауданы Тобыл қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ұйымдық - құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай - ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. "Қостанай ауданы Тобыл қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі азаматтық - құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Қостанай ауданы Тобыл қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық - құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Қостанай ауданы Тобыл қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз құзыретіндегі мәселелер бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен әкімнің өкімімен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Қостанай ауданы Тобыл қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 111110, Қазақстан Республикасы, Қостанай облысы, Қостанай ауданы, Тобыл қаласы, Тәуелсіздік көшесі, 55.
Мемлекеттік органның толық атауы – "Қостанай ауданы Тобыл қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже "Қостанай ауданы Тобыл қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.

5) взаимодействие с органами местного самоуправления;
6) содействие сбору налогов и других обязательных платежей в бюджет;
7) организация совершения нотариальных действий, в местностях, где нет органов юстиции в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
8) обеспечение повышения качества государственных услуг, внутренний контроль за качеством оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
9) осуществление иных функций в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного органа
16. Руководство государственным учреждением "Аппарат акима города Тобыл Костанайского района" осуществляется акимом города Тобыл, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Аппарат акима города Тобыл Костанайского района" задач и осуществление им своих функций.
17. Аким города Тобыл назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
18. Полномочия акима:
1) представляет государственное учреждение "Аппарат акима города Тобыл Костанайского района" в государственных органах и иных организациях;
2) организует и руководит работой государственного учреждения "Аппарат акима города Тобыл Костанайского района";
3) назначает, освобождает от должности, привлекает к дисциплинарной ответственности работников аппарата, в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
4) подписывает служебную документацию в пределах компетенции;
5) в пределах компетенции распоряжается денежными средствами государственного учреждения "Аппарат акима города Тобыл Костанайского района", подписывает финансовые документы;
6) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан по вопросам, отнесенным к его компетенции.
Исполнение полномочий акима сельского округа в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного органа
21. Государственное учреждение "Аппарат акима города Тобыл Костанайского района" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Аппарат акима города Тобыл Костанайского района" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.

5) органдарымен өзара іс - қимыл, жергілікті өзін - өзі басқару;
6) салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді жинауға жәрдемдесу;
7) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен әділет органдары жоқ жерлерде нотариаттық іс - әрекеттер жасауды ұйымдастыру;
8) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын арттыруды қамтамасыз ету, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын ішкі бақылау;
9) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес, өзге де функцияларды жүзеге асыру.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
16. "Қостанай ауданы Тобыл қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Қостанай ауданы Тобыл қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын Тобыл қаласының әкімі жүзеге асырады.
17. Ауылдық округ әкімі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.
18. Ауылдық округ әкімінің өкілеттігі:
1) "Қостанай ауданы Тобыл қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің атынан мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда өкілдік етеді;
2) "Қостанай ауданы Тобыл қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің жұмысын ұйымдастырады және басқарады;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес аппарат қызметкерлерін қызметке тағайындайды, қызметтен босатады, тәртіптік жауапкершілікке тартады;
4) құзыреті шегінде қызметтік құжаттамаларға қол қояды;
5) өз құзыреті шегінде "Қостанай ауданы Тобыл қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің ақшалай қаражатына иелік етеді, қаржылық құжаттарға қол қояды;
6) өз құзыретіне жататын мәселелер бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Ауылдық округ әкімі болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін орындауды қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
21. "Қостанай ауданы Тобыл қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
"Қостанай ауданы Тобыл қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай - ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.

22. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Аппарат акима города Тобыл Костанайского района" относится к коммунальной собственности.
23. Государственное учреждение "Аппарат акима города Тобыл Костанайского района" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
24. Реорганизация и упразднение аппарата акима осуществляется в порядке, определяемом законодательством Республики Казахстан.
Утверждено
постановлением акимата
Костанайского района
от "19" июля 2022 года
№ 533
Положение о государственном учреждении "Аппарат акима Ульяновского сельского округа Костанайского района"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Аппарат акима Ульяновского сельского округа Костанайского района", является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере обеспечения деятельности акима сельского округа.
2. Государственное учреждение "Аппарат акима Ульяновского сельского округа Костанайского района" не имеет ведомств.
3. Государственное учреждение "Аппарат акима Ульяновского сельского округа Костанайского района" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Аппарат акима Ульяновского сельского округа Костанайского района" является юридическим лицом в организационно - правовой форме государственного учреждения, имеет печать и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
5. Государственное учреждение "Аппарат акима Ульяновского сельского округа Костанайского района" вступает в гражданско - правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Аппарат акима Ульяновского сельского округа Костанайского района" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Аппарат акима Ульяновского сельского округа Костанайского района" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые распоряжением акима и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.

22. "Қостанай ауданы Тобыл қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
23. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Қостанай ауданы Тобыл қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
24. Әкім аппаратын қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.
Қостанай
ауданы әкімдігінің
2022 жылғы "19" шілдедегі
№ 533 қаулысымен
бекітілді
"Қостанай ауданының Ульянов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Қостанай ауданының Ульянов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Қостанай ауданының Ульянов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. "Қостанай ауданының Ульянов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай - ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Қостанай ауданының Ульянов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ұйымдық - құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай - ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. "Қостанай ауданының Ульянов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі азаматтық - құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Қостанай ауданының Ульянов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық - құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Қостанай ауданының Ульянов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз құзыретіндегі мәселелер бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен әкімнің өкімімен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.

8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Аппарат акима Ульяновского сельского округа Костанайского района" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение юридического лица: 111121, Республика Казахстан, Костанайская область, Костанайский район, село Ульяновское, улица Ленина, 15А.
Полное наименование государственного органа - государственное учреждение "Аппарат акима Ульяновского сельского округа Костанайского района".
10. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Аппарат акима Ульяновского сельского округа Костанайского района".
11. Финансирование деятельности государственного учреждения "Аппарат акима Ульяновского сельского округа Костанайского района" осуществляется из местного бюджета.
12. Государственному учреждению "Аппарат акима Ульяновского сельского округа Костанайского района" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Аппарат акима Ульяновского сельского округа Костанайского района".
Если государственному учреждению "Аппарат акима Ульяновского сельского округа Костанайского района" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Задачи и полномочия государственного органа
13. Задачи:
1) проведение в жизнь политики Президента Республики Казахстан по охране и укреплению государственного суверенитета, конституционного строя, обеспечению безопасности, территориальной целостности Республики Казахстан, прав и свобод граждан;
2) реализация стратегии социально - экономического развития Республики Казахстан, осуществление основных направлений государственной, социально-экономической политики и управление социальными и экономическими процессами в стране;
3) иные задачи, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
14. Полномочия:
права:
1) в пределах своей компетенции запрашивать и получать необходимую информацию, документы и иные материалы от должностных лиц государственных органов и других организаций;
2) осуществление иных прав и обязанностей, в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
обязанности:
1) дача необходимых поручений руководителям организаций, расположенных на территории района, по вопросам своей компетенции;
2) взаимодействие с другими органами государственного управления, органами общественного самоуправления и другими организациями по вопросам повышения эффективности управления на соответствующей территории.

8. "Қостанай ауданының Ульянов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 111121, Қазақстан Республикасы, Қостанай облысы, Қостанай ауданы, Ульяновское ауылы, Ленин көшесі, 15А.
Мемлекеттік органның толық атауы – "Қостанай ауданының Ульянов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже "Қостанай ауданының Ульянов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
11. "Қостанай ауданының Ульянов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
12. "Қостанай ауданының Ульянов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Қостанай ауданының Ульянов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Қостанай ауданының Ульянов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Мемлекеттік органның міндеттері мен өкілеттіктері
13. Міндеттері:
1) мемлекеттік егемендікті, конституциялық құрылысты қорғау және нығайту, Қазақстан Республикасының қауіпсіздігін, аумақтық тұтастығын, азаматтардың құқықтары мен бостандықтарын қамтамасыз ету бойынша Қазақстан Республикасы Президентінің саясатын өмірге енгізу;
2) Қазақстан Республикасының әлеуметтік - экономикалық даму стратегиясын іске асыру, елдегі мемлекеттік, әлеуметтік - экономикалық саясаттың негізгі бағыттарын жүзеге асыру және әлеуметтік және экономикалық процестерді басқару;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де міндеттер.
14. Өкілеттіктер:
құқық:
1) өз құзыреті шегінде мемлекеттік органдардың лауазымды тұлғаларынан және басқа да ұйымдардан қажетті ақпаратты, құжаттарды және өзге де материалдарды сұрату және алу;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру;
міндеттері:
1) аудан аумағында орналасқан ұйымдардың басшыларына өз құзыретіндегі мәселелер бойынша қажетті тапсырмалар беру;
2) тиісті аумақта басқару тиімділігін арттыру мәселелері бойынша басқа мемлекеттік басқару органдарымен, қоғамдық өзін - өзі басқару органдарымен және басқа да ұйымдармен өзара іс - қимыл жасау.

15. Функции:
1) содействие исполнению гражданами и юридическими лицами норм Конституции Республики Казахстан, законов, актов Президента и Правительства Республики Казахстан, нормативных правовых актов центральных и местных государственных органов;
2) обеспечение учета и рассмотрение обращений физических и юридических лиц, в том числе по вопросам оказания государственных услуг, организация проведения личного приема физических и представителей юридических лиц;
3) подготовка проектов решений и распоряжений акима сельского округа в пределах своей компетенции;
4) осуществление документационного обеспечения деятельности акима, аппарата акима, в соответствии с действующим законодательством;
5) взаимодействие с органами местного самоуправления;
6) содействие сбору налогов и других обязательных платежей в бюджет;
7) организация совершения нотариальных действий, в местностях, где нет органов юстиции в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
8) обеспечение повышения качества государственных услуг, внутренний контроль за качеством оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
9) осуществление иных функций в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного органа
16. Руководство государственным учреждением "Аппарат акима Ульяновского сельского округа Костанайского района" осуществляется акимом Ульяновского сельского округа, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Аппарат акима Ульяновского сельского округа Костанайского района" задач и осуществление им своих функций.
17. Аким сельского округа назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
18. Полномочия акима сельского округа:
1) представляет государственное учреждение "Аппарат акима Ульяновского сельского округа Костанайского района" в государственных органах и иных организациях;
2) организует и руководит работой государственного учреждения "Аппарат акима Ульяновского сельского округа Костанайского района";
3) назначает, освобождает от должности, привлекает к дисциплинарной ответственности работников аппарата, в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
4) подписывает служебную документацию в пределах компетенции;
5) в пределах компетенции распоряжается денежными средствами государственного учреждения "Аппарат акима Ульяновского сельского округа Костанайского района", подписывает финансовые документы;

15. Функциялар:
1) азаматтар мен заңды тұлғалардың Қазақстан Республикасы Конституциясының, заңдарының, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметі актілерінің, орталық және жергілікті мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық актілерінің нормаларын орындауына жәрдемдесу;
2) жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін, оның ішінде мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша өтініштерін есепке алуды және қарауды қамтамасыз ету, жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін жеке қабылдауды ұйымдастыру;
3) өз құзыреті шегінде ауылдық округ әкімінің шешімдері мен өкімдерінің жобаларын дайындау;
4) өз құзыреті шегінде ауылдық округ әкімінің шешімдері мен өкімдерінің жобаларын дайындау;
5) органдарымен өзара іс - қимыл, жергілікті өзін - өзі басқару;
6) салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді жинауға жәрдемдесу;
7) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен әділет органдары жоқ жерлерде нотариаттық іс - әрекеттер жасауды ұйымдастыру;
8) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын арттыруды қамтамасыз ету, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын ішкі бақылау;
9) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес, өзге де функцияларды жүзеге асыру.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
16. "Қостанай ауданының Ульянов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Қостанай ауданының Ульянов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын Ульянов ауылдық округінің әкімі жүзеге асырады.
17. Ауылдық округ әкімі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.
18. Ауылдық округ әкімінің өкілеттігі:
1) "Қостанай ауданының Ульянов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің атынан мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда өкілдік етеді;
2) "Қостанай ауданының Ульянов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің жұмысын ұйымдастырады және басқарады;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес аппарат қызметкерлерін қызметке тағайындайды, қызметтен босатады, тәртіптік жауапкершілікке тартады;
4) құзыреті шегінде қызметтік құжаттамаларға қол қояды;
5) өз құзыреті шегінде "Қостанай ауданының Ульянов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің ақшалай қаражатына иелік етеді, қаржылық құжаттарға қол қояды;

6) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан по вопросам, отнесенным к его компетенции.
Исполнение полномочий акима сельского округа в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного органа
21. Государственное учреждение "Аппарат акима Ульяновского сельского округа Костанайского района" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Аппарат акима Ульяновского сельского округа Костанайского района" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
22. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Аппарат акима Ульяновского сельского округа Костанайского района" относится к коммунальной собственности.
23. Государственное учреждение "Аппарат акима Ульяновского сельского округа Костанайского района" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
24. Реорганизация и упразднение аппарата акима осуществляется в порядке, определяемом законодательством Республики Казахстан.

6) өз құзыретіне жататын мәселелер бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Ауылдық округ әкімі болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін орындауды қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
21. "Қостанай ауданының Ульянов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
"Қостанай ауданының Ульянов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай - ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
22. "Қостанай ауданының Ульянов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
23. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Қостанай ауданының Ульянов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
24. Әкім аппаратын қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.