О районном бюджете Наурзумского района на 2023-2025 годы
Решение маслихата Наурзумского района Костанайской области от 27 декабря 2022 года № 184. Прекращено действие в связи с истечением срока
Наурзумский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Наурзумского района на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы–2 949 949,1 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 607 926,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям–11 533,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала –7 873,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2 322 617,1 тысячи тенге;
2) затраты – 2 883 696,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование –17 323,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 31 050,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 13 727,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 126 467,9 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -77538,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 77538,7 тысяч тенге:
поступление займов – 31 050,0 тысяч тенге;
погашение займов – 13 727,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 60 215,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Наурзумского района Костанайской области от 23.11.2023 № 49 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2023 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 1 136 438,0 тысяч тенге.
3. Установить объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сел, сельских округов:
1) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты сел, сельских округов на 2023 год в сумме 279 488,0 тысячи тенге, в том числе:
село Буревестник – 23 106,0 тысячи тенге;
Дамдинский сельский округ – 33 074,0 тысяча тенге;
Карамендинский сельский округ – 90 232,0 тысяч тенге;
село Кожа 28 610,0 тысяч тенге;
село Раздольное – 26 852,0 тысяч тенге;
село Уленды – 21 920,0 тысяч тенге;
село Шили – 28 870,0 тысячи тенге;
село Шолаксай – 26 824,0 тысяч тенге;
2) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета бюджеты сел, сельских округов на 2024 год в сумме 267 649,0 тысячи тенге, в том числе:
село Буревестник – 15 928,0 тысяч тенге;
Дамдинский сельский округ – 32 826,0 тысяч тенге;
Карамендинский сельский округ – 87 078,0 тысячи тенге;
село Кожа – 26 609,0 тысяч тенге;
село Раздольное – 28 098,0 тысяч тенге;
село Уленды – 22 808,0 тысячи тенге;
село Шили – 26 587,0 тысячи тенге;
село Шолаксай – 27 715,0 тысяч тенге;

Науырзым ауданының 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Науырзым ауданы мәслихатының 2022 жылғы 27 желтоқсандағы № 184 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Науырзым аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Науырзым ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 949 949,1 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 607 926,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 11 533,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 7 873,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 2 322 617,1 мың теңге;
2) шығындар – 2 883 696,9 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 17 323,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 31 050,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 13 727,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 126 467,9 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 77 538,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 77 538,7 мың теңге:
қарыздар түсімі – 31 050,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 13 727,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 60 215,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Науырзым ауданы мәслихатының 23.11.2023 № 49 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 1 136 438,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. Аудандық бюджеттен ауылдар, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері белгіленсін:
1) 2023 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 279 488,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Буревестник ауылы – 23 106,0 мың теңге;
Дәмді ауылдық округі – 33 074,0 мың теңге;
Қарамеңді ауылдық округі – 90 232,0 мың теңге;
Қожа ауылы – 28 610,0 мың теңге;
Раздольное ауылы – 26 852,0 мың теңге;
Өлеңді ауылы – 21 920,0 мың теңге;
Шилі ауылы – 28 870,0 мың теңге;
Шолақсай ауылы – 26 824,0 мың теңге;
2) 2024 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 267 649,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Буревестник ауылы – 15 928,0 мың теңге;
Дәмді ауылдық округі – 32 826,0 мың теңге;
Қарамеңді ауылдық округі – 87 078,0 мың теңге;
Қожа ауылы – 26 609,0 мың теңге;
Раздольное ауылы – 28 098,0 мың теңге;
Өлеңді ауылы – 22 808,0 мың теңге;
Шилі ауылы – 26 587,0 мың теңге;
Шолақсай ауылы – 27 715,0 мың теңге;

4. Утвердить резерв местного исполнительного органа Наурзумского района на 2023 год в сумме 6 352,0 тысячи тенге.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь районного маслихата Г. Абенова
Приложение 1
к решению Наурзумского
районного маслихата
от 27 декабря 2022 года
№ 184
Бюджет Наурзумского района на 2023 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения маслихата Наурзумского района Костанайской области от 23.11.2023 № 49 (вводится в действие с 01.01.2023).
Категория
Сумма тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
I. Доходы

4. Науырзым ауданының жергілікті атқарушы органының 2023 жылға арналған резерві 6 352,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың хатшысы Г. Әбенова
Науырзым аудандық мәслихатының
2022 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 184 шешіміне
1-қосымша
Науырзым ауданының 2023 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Науырзым ауданы мәслихатының 23.11.2023 № 49 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Ерекшелiгi
Атауы
I. Кірістер

17698,9
005
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
23522,2
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
4644,0
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
8120,6
3
Информационное пространство
104143,8
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
97294,3
006
Функционирование районных (городских) библиотек
88005,0
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
9289,3
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
6849,5
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
6849,5
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
91065,8
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
61444,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
16961,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
44483,6
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
29621,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
17723,8
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
11897,4
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
44875,2
6
Земельные отношения
35625,2
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
35625,2
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
22256,5
004
Организация работ по зонированию земель
13368,7
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
9250,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
9250,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
9250,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
39176,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
39176,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
39176,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства,архитектуры и градостроительства на местном уровне
25546,3
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов горо-дов районного(областного) значения,поселков и иных сельских населенных пунктов

17698,9
005
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
23522,2
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
4644,0
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
8120,6
3
Ақпараттық кеңiстiк
104143,8
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
97294,3
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
88005,0
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
9289,3
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
6849,5
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
6849,5
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
91065,8
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
61444,6
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16961,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
44483,6
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
29621,2
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17723,8
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
11897,4
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
44875,2
6
Жер қатынастары
35625,2
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
35625,2
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22256,5
004
Жердi аймақтарға бөлу жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
13368,7
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
9250,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
9250,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
9250,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
39176,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
39176,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
39176,0
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25546,3
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу

180318,0
2
Финансовая деятельность
1299,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
1299,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
485,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
814,0
9
Прочие государственные услуги общего характера
118300,0
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
43635,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
43635,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
48425,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
48425,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
26240,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
26240,0
02
Оборона
6845,0
1
Военные нужды
1947,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
1947,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
1947,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
4898,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
4898,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
2449,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
2449,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
322588,0
1
Социальное обеспечение
79307,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
79307,0
005
Государственная адресная социальная помощь
79307,0
2
Социальная помощь
203893,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
203893,0
002
Программа занятости
87447,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
20421,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
872,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
41879,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью

180318,0
2
Қаржылық қызмет
1299,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
1299,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
485,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
814,0
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
118300,0
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
43635,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43635,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
48425,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
48425,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
26240,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26240,0
02
Қорғаныс
6845,0
1
Әскери мұқтаждар
1947,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
1947,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
1947,0
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
4898,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
4898,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
2449,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
2449,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
322588,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
79307,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
79307,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
79307,0
2
Әлеуметтiк көмек
203893,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
203893,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
87447,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
20421,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
872,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
41879,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету