О внесении изменений в решение маслихата от 30 декабря 2021 года № 81 "О районном бюджете Сарыкольского района на 2022-2024 годы"
Решение маслихата Сарыкольского района Костанайской области от 18 февраля 2022 года № 109
Сарыкольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О районном бюджете Сарыкольского района на 2022-2024 годы" от 30 декабря 2021 года № 81 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 26331) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Сарыкольского района на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 303 093,0 тысячи тенге, в том числе:
налоговым поступлениям – 1 258 187,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 17 418,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 6 873,1 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 3 020 614,9 тысяч тенге;
2) затраты – 4 374 065,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 5 744,0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 36 756,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 31 012,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -76 716,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 76 716,0 тысяч тенге;
поступление займов – 36 756,0 тысяч тенге;
погашение займов – 31 012,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 70 972,0 тысячи тенге";
пункт 4 указанного решения изложить в новой редакции:
"4. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам поселка, сел, сельских округов, в сумме 336 804,0 тысячи тенге, в том числе:
поселку Сарыколь – 98 622,0 тысячи тенге;
селу Барвиновка – 16 972,0 тысячи тенге;
селу Златоуст – 19 585,0 тысяч тенге;
Веселоподольскому сельскому округу – 24 537,0 тысяч тенге;
Комсомольскому сельскому округу – 24 760,0 тысяч тенге;
селу Большие Дубравы – 18 757,0 тысяч тенге;
селу Маяк – 20 412,0 тысяч тенге;
Севастопольскому сельскому округу – 22 283,0 тысячи тенге;
Тагильскому сельскому округу – 24 077,0 тысяч тенге;
селу Тимирязевка – 18 792,0 тысячи тенге;

Мәслихаттың 2021 жылғы 30 желтоқсандағы № 81 "Сарыкөл ауданының 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Сарыкөл ауданы мәслихатының 2022 жылғы 18 ақпандағы № 109 шешімі
Сарыкөл аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Мәслихаттың "Сарыкөл ауданының 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджетi туралы" 2021 жылғы 30 желтоқсандағы № 81 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26331 болып тіркелген) мынадай өзгерiстер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Сарыкөл ауданының 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 303 093,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 258 187,0 мың теңге,
салыққа жатпайтын түсімдер – 17 418,0 мың теңге,
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6 873,1 мың теңге,
трансферттік түсімдер – 3 020 614,9 мың теңге;
2) шығыстар – 4 374 065,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелеу – 5 744,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк несиелеу – 36 756,0 мың теңге;
бюджеттік несиені өтеу – 31 012,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 76 716,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профициті қолдану) – 76 716,0 мың теңге;
қарыздар түсімі – 36 756,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 31 012,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 70 972,0 мың теңге";
көрсетілген шешімнің 4-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен кент, ауылдар, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 336 804,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Сарыкөл кентіне – 98 622,0 мың теңге;
Барвиновка ауылына – 16 972,0 мың теңге;
Златоуст ауылына – 19 585,0 мың теңге;
Веселоподол ауылдық округіне – 24 537,0 мың теңге;
Комсомол ауылдық округіне – 24 760,0 мың теңге;
Большие Дубравы ауылына – 18 757,0 мың теңге;
Маяк ауылына – 20 412,0 мың теңге;
Севастополь ауылдық округіне – 22 283,0 мың теңге;
Тағыл ауылдық округіне – 24 077,0 мың теңге;
Тимирязев ауылына – 18 792,0 мың теңге;

236 770,0
002
Программа занятости
82 293,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
21 532,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 529,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
76 138,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
17 388,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
35 890,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
52 364,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
52 364,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
45 773,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
805,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
5 786,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
610 673,0
1
Жилищное хозяйство
17 626,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
17 626,0
011
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
17 626,0
2
Коммунальное хозяйство
593 047,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
593 047,0
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
14 565,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
578 482,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
393 819,8
1
Деятельность в области культуры
144 446,0
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
82 475,0
003
Поддержка культурно-досуговой работы
82 475,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
61 971,0
036
Развитие объектов культуры
61 971,0
2
Спорт
48 768,0
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)

236 770,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
82 293,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
21 532,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 529,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
76 138,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
17 388,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
35 890,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
52 364,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
52 364,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
45 773,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
805,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
5 786,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
610 673,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
17 626,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
17 626,0
011
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
17 626,0
2
Коммуналдық шаруашылық
593 047,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
593 047,0
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
14 565,0
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
578 482,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
393 819,8
1
Мәдениет саласындағы қызмет
144 446,0
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту дене шынықтыру және спорт бөлімі
82 475,0
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
82 475,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
61 971,0
036
Мәдениет объектілерін дамыту
61 971,0
2
Спорт
48 768,0
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту дене шынықтыру және спорт бөлімі