О районном бюджете Сарыкольского района на 2023-2025 годы
Решение маслихата Сарыкольского района Костанайской области от 28 декабря 2022 года № 241.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Сарыкольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Сарыкольского района на 2023 - 2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 015 936,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговым поступлениям – 1 538 512,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 17 808,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 4 521,9 тысяча тенге;
поступлениям трансфертов – 1 455 094,6 тысячи тенге;
2) затраты – 3 270 087,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 2 528,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 41 240,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 43 768,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 251 622,9 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 251 622,9 тысячи тенге;
поступление займов – 41 240,0 тысяч тенге;
погашение займов – 33 768,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 244 150,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Сарыкольского района Костанайской области от 21.12.2023 № 112 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2023 год предусмотрен объем субвенций, передаваемых из областного бюджета в сумме 418 439,0 тысяч тенге в бюджет района.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2023 год не предусмотрены объемы бюджетных изъятий из бюджета района в областной бюджет.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2023 год предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам поселка, сел, сельских округов, в сумме 347 170,0 тысяч тенге, в том числе:
поселку Сарыколь – 186 442,0 тысячи тенге;
селу Барвиновка – 9 263,0 тысячи тенге;
селу Златоуст – 17 506,0 тысяч тенге;
Веселоподольскому сельскому округу – 22 649,0 тысяч тенге;
Комсомольскому сельскому округу – 26 775,0 тысяч тенге;
селу Большие Дубравы – 8 126,0 тысяч тенге;
селу Маяк – 17 502,0 тысячи тенге;
Севастопольскому сельскому округу – 8 585,0 тысяч тенге;
Тагильскому сельскому округу – 14 305,0 тысяч тенге;
Сорочинскому сельскому округу – 29 502,0 тысячи тенге;

Сарыкөл ауданының 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Сарыкөл ауданы мәслихатының 2022 жылғы 28 желтоқсандағы № 241 шешімі.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Сарыкөл аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Сарыкөл ауданының 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 015 936,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 538 512,0 мың теңге,
салыққа жатпайтын түсімдер – 17 808,0 мың теңге,
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4 521,9 мың теңге,
трансферттік түсімдер – 1 455 094,6 мың теңге;
2) шығыстар – 3 270 087,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелеу – - 2 528,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк несиелеу – 41 240,0 мың теңге;
бюджеттік несиені өтеу – 43 768,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 251 622,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профициті қолдану) – 251 622,9 мың теңге;
қарыздар түсімі – 41 240,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 33 768,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 244 150,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Сарыкөл ауданы мәслихатының 21.12.2023 № 112 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен аудан бюджетіне берілетін субвенциялар көлемі 418 439,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте аудан бюджетінен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көлемдері көзделмегені ескерілсін.
4. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен кент, ауылдар, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 347 170,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Сарыкөл кентіне – 186 442,0 мың теңге;
Барвинов ауылына – 9 263,0 мың теңге;
Златоуст ауылына – 17 506,0 мың теңге;
Веселоподол ауылдық округіне – 22 649,0 мың теңге;
Комсомол ауылдық округіне – 26 775,0 мың теңге;
Большие Дубравы ауылына – 8 126,0 мың теңге;
Маяк ауылына – 17 502,0 мың теңге;
Севастополь ауылдық округіне – 8 585,0 мың теңге;
Тағыл ауылдық округіне – 14 305,0 мың теңге;
Сорочин ауылдық округіне – 29 502,0 мың теңге;

селу Урожайное – 6 515,0 тысяч тенге.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2023 год в сумме 4 500,0 тысяч тенге.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь Сарыкольского районного маслихата К. Базарбаева
Приложение 1
к решению маслихата
от "28" декабря 2022 года
№ 241
Бюджет Сарыкольского района на 2023 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения маслихата Сарыкольского района Костанайской области от 21.12.2023 № 112 (вводится в действие с 01.01.2023).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I
Доходы

Урожайное ауылына – 6 515,0 мың теңге.
5. Жергілікті атқарушы органның 2023 жылға арналған резерві 4 500,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сарыкөл аудандық мәслихатының хатшысы К. Базарбаева
Мәслихаттың
2022 жылғы "28" желтоқсандағы
№ 241 шешіміне
1-қосымша
Сарыкөл ауданының 2023 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Сарыкөл ауданы мәслихатының 21.12.2023 № 112 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I
Кірістер

22 130,0
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
22 130,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
335 647,0
1
Социальное обеспечение
32 454,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
32 454,5
005
Государственная адресная социальная помощь
32 454,5
2
Социальная помощь
231 018,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
231 018,3
002
Программа занятости
81 848,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
15 460,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 148,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
81 797,5
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
23 245,8
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
25 519,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
71 174,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
71 174,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
59 331,8
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
120,4
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
12 722,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
188 063,2
1
Жилищное хозяйство
49 945,6
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
49 945,6
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
3 601,0
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
7 611,0
011
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
34 520,0
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
4 213,6
2
Коммунальное хозяйство
138 117,6
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

22 130,0
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
22 130,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
335 647,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
32 454,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
32 454,5
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
32 454,5
2
Әлеуметтiк көмек
231 018,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
231 018,3
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
81 848,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
15 460,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 148,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
81 797,5
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
23 245,8
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
25 519,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
71 174,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
71 174,2
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
59 331,8
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
120,4
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
12 722,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
188 063,2
1
Тұрғын үй шаруашылығы
49 945,6
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
49 945,6
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
3 601,0
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
7 611,0
011
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
34 520,0
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
4 213,6
2
Коммуналдық шаруашылық
138 117,6
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

222 058,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
208 618,0
003
Капитальные расходы государственного органа
13 440,0
2
Финансовая деятельность
1 548,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
1 548,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 153,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
395,0
9
Прочие государственные услуги общего характера
160 891,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
59 743,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
59 743,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
101 148,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
71 148,0
003
Капитальные расходы государственного органа
30 000,0
02
Оборона
4 759,0
1
Военные нужды
4 759,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
4 759,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
4 759,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
22 500,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
22 500,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
22 500,0
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
22 500,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
439 271,0
1
Социальное обеспечение
50 886,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
50 886,0
005
Государственная адресная социальная помощь
50 886,0
2
Социальная помощь
329 555,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
329 555,0
002
Программа занятости
140 244,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
19 716,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 688,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
89 966,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью

222 058,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
208 618,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
13 440,0
2
Қаржылық қызмет
1 548,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
1 548,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 153,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
395,0
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
160 891,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
59 743,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
59 743,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
101 148,0
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
71 148,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
30 000,0
02
Қорғаныс
4 759,0
1
Әскери мұқтаждар
4 759,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
4 759,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
4 759,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
22 500,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
22 500,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
22 500,0
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
22 500,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
439 271,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
50 886,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
50 886,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
50 886,0
2
Әлеуметтiк көмек
329 555,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
329 555,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
140 244,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
19 716,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 688,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
89 966,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету