Об утверждении Плана по управлению пастбищами и их использованию по Федоровскому району на 2022-2023 годы
Решение маслихата Федоровского района Костанайской области от 12 июля 2022 года № 136
В соответствии с подпунктом 1) статьи 8 Закона Республики Казахстан "О пастбищах" Федоровский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемый План по управлению пастбищами и их использованию по Федоровскому району на 2022-2023 годы.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности секретаря районного маслихата А. Резник
Утвержден
решением маслихата
от 12 июля 2022 года
№ 136
План по управлению пастбищами и их использованию по Федоровскому району на 2022-2023 годы
1) Схема (карта) расположения пастбищ на территории Федоровского района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов (приложение 1 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Федоровскому району на 2022-2023 годы);
2) Приемлемые схемы пастбищеоборотов (приложение 2 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Федоровскому району на 2022-2023 годы);
3) Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры (приложение 3 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Федоровскому району на 2022-2023 годы);

Федоров ауданы бойынша жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі 2022-2023 жылдарға арналған жоспарды бекіту туралы
Қостанай облысы Федоров ауданы мәслихатының 2022 жылғы 12 шілдедегі № 136 шешімі
"Жайылымдар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабы 1) тармақшасына сәйкес Федоров аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қоса беріліп отырған Федоров ауданы бойынша жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі 2022-2023 жылдарға арналған жоспар бекітілсін.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат хатшысының міндетін атқарушы А. Резник
Мәслихаттың
2022 жылғы 12 шілдедегі
№ 136 шешімімен
бекітілді
Федоров ауданы бойынша жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі 2022-2023 жылдарға арналған жоспар
1) Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Федоров ауданының аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы) (Федоров ауданы бойынша жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі 2022-2023 жылдарға арналған жоспарға 1-қосымша);
2) Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары (Федоров ауданы бойынша жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі 2022-2023 жылдарға арналған жоспарға 2-қосымша);
3) Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген карта (Федоров ауданы бойынша жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі 2022-2023 жылдарға арналған жоспарға 3-қосымша);

4) Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды (приложение 4 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Федоровскому району на 2022-2023 годы);
5) Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища (приложение 5 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Федоровскому району на 2022-2023 годы);

4) Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы (Федоров ауданы бойынша жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі 2022-2023 жылдарға арналған жоспарға 4-қосымша);
5) Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы (Федоров ауданы бойынша жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі 2022-2023 жылдарға арналған жоспарға 5-қосымша);

6) Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при селе, сельском округе (приложение 6 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Федоровскому району на 2022-2023 годы);
7) Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных (приложение 7 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Федоровскому району на 2022-2023 годы);

6) Ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы (Федоров ауданы бойынша жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі 2022-2023 жылдарға арналған жоспарға 6-қосымша);
7) Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік кестесі (Федоров ауданы бойынша жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі 2022-2023 жылдарға арналған жоспарға 7-қосымша)

8) Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, необходимых для удовлетворения нужд населения для выпаса сельскохозяйственных животных личного подворья, в зависимости от местных условий и особенностей (приложение 7-1 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Федоровскому району на 2022-2023 годы).
Приложение 1
к Плану по управлению
пастбищами и их использованию
по Федоровскому району

8) Жергілікті жағдайлар мен ерекшеліктерге қарай жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаюға халық мұқтажын қанағаттандыру үшін қажетті жайылымдардың сыртқы мен ішкі шекаралары және алаңдары белгіленген карта (Федоров ауданы бойынша жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі 2022-2023 жылдарға арналған жоспарға 7-1-қосымша).
Федоров
ауданы бойынша
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану

на 2022-2023 годы
Приемлемые схемы пастбищеоборотов
Годы
Загон 1
Загон 2
Загон 3
Загон 4
2022
весенне-летний сезон 1
летний сезон 2
осенний сезон 3
отдыхающий загон
2023
отдыхающий загон
весенне-летний сезон 1
летний сезон 2
осенний сезон 3
Примечание: 1, 2, 3, 4 - очередность использования загонов в году.
Приложение 3
к Плану по управлению
пастбищами и их использованию
по Федоровскому району
на 2022-2023 годы
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры
Площади сезонных пастбищ по Федоровскому району составляют 181360 гектара.
В том числе на землях сельскохозяйственного назначения 82495 гектаров, на землях населенных пунктов 53123 гектара, на землях лесного фонда 2114 гектаров, на землях запаса 43628 гектар.
Приложение 4
к Плану по управлению
пастбищами и их использованию
по Федоровскому району
на 2022-2023 годы
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды
Среднесуточная норма потребления воды на одно сельскохозяйственное животное определяется в соответствии с Методикой по разработке удельных норм водопотребления и водоотведения, утвержденной приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 декабря 2016 года № 545 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14827).
Оросительных или обводнительных каналов, трубчатых или шахтных колодцев на территории района не имеется.
Схемы доступа пастбищепользователей к водоисточникам
Приложение 5
к Плану по управлению
пастбищами и их использованию
по Федоровскому району
на 2022-2023 годы
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища
Приложение 6
к Плану по управлению
пастбищами и их использованию
по Федоровскому району
на 2022-2023 годы
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при селе, сельском округе
Приложение 7
к Плану по управлению
пастбищами и их использованию
по Федоровскому району
на 2022-2023 годы
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных
Наименование сел, сельских округов
Количество загонов в 2022 году
Количество загонов в 2023 году
1
2
3
4
1
2
3
4
1
Банновский
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
2
Воронежский
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
3
Вишневый
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
4
Камышинский
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
5
Коржинкольский
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
6
Косаральский
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
7
Костряковский
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
8
Ленинский
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
9
село Новошумное
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
10
Первомайский
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
11
Пешковский
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
12
Федоровский
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон

жөніндегі 2022-2023 жылдарға
арналған жоспарға
2-қосымша
Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары
Жылдар
Қаша 1
Қаша 2
Қаша 3
Қаша 4
2022
көктем-жаз маусымы 1
жаз маусымы 2
күз маусымы 3
демалушы қаша
2023
демалушы қаша
көктем-жаз маусымы 1
жаз маусымы 2
күз маусымы 3
Ескертпе: 1, 2, 3, 4-жылына қашаларды пайдалану кезектілігі.
Федоров
ауданы бойынша
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі 2022-2023 жылдарға
арналған жоспарға
3-қосымша
Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген карта
Федоров ауданы бойынша маусымдық жайылымдардың ауданы 181360 гектарды құрайды.
Оның ішінде ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлер 82495 гектар, елді мекендер жерлерінде 53123 гектар, орман қоры жерлерінде 2114 гектар, босалқы жерлерде 43628 гектар.
Федоров
ауданы бойынша
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі 2022-2023 жылдарға
арналған жоспарға
4-қосымша
Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Бір ауыл шаруашылығы жануарына суды тұтынудың орташа тәуліктік нормасы Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Орынбасары - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 30 желтоқсандағы № 545 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14827 болып тіркелген) бекітілген су тұтынудың және су бұрудың үлестік нормаларын әзірлеу жөніндегі әдістемеге сәйкес айқындалады.
Аудан аумағында суару немесе суландыру каналдары, құбырлы немесе шахталы құдықтар жоқ.
Жайылым пайдаланушылардың су көздеріне қол жеткізу схемалары
Федоров
ауданы бойынша
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі 2022-2023 жылдарға
арналған жоспарға
5-қосымша
Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы
Федоров
ауданы бойынша
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі 2022-2023 жылдарға
арналған жоспарға
6-қосымша
Ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Федоров
ауданы бойынша
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі 2022-2023 жылдарға
арналған жоспарға
7-қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік кестесі
Ауылдар, ауылдық округтердің атауы
2022 жылғы қашалар саны
2023 жылғы қашалар саны
1
2
3
4
1
2
3
4
1
Баннов
демалушы қаша
көктем-жаз маусымы
жаз маусымы
жаз- күз маусымы
көктем-жаз маусымы
демалушы қаша
жаз маусымы
жаз- күз маусымы
2
Воронеж
көктем-жаз маусымы
жаз маусымы
демалушы қаша
жаз- күз маусымы
көктем-жаз маусымы
жаз маусымы
жаз- күз маусымы
демалушы қаша
3
Вишневый
көктем-жаз маусымы
жаз маусымы
демалушы қаша
жаз- күз маусымы
көктем-жаз маусымы
жаз маусымы
жаз- күз маусымы
демалушы қаша
4
Камышин
демалушы қаша
көктем-жаз маусымы
жаз маусымы
жаз- күз маусымы
көктем-жаз маусымы
демалушы қаша
жаз маусымы
жаз- күз маусымы
5
Қоржынкөл
көктем-жаз маусымы
жаз маусымы
жаз- күз маусымы
демалушы қаша
көктем-жаз маусымы
жаз маусымы
демалушы қаша
жаз- күз маусымы
6
Косарал
көктем-жаз маусымы
демалушы қаша
жаз маусымы
жаз- күз маусымы
демалушы қаша
көктем-жаз маусымы
жаз маусымы
жаз- күз маусымы
7
Костряков
демалушы қаша
көктем-жаз маусымы
жаз маусымы
жаз- күз маусымы
көктем-жаз маусымы
демалушы қаша
жаз маусымы
жаз- күз маусымы
8
Ленин
демалушы қаша
көктем-жаз маусымы
жаз маусымы
жаз- күз маусымы
көктем-жаз маусымы
демалушы қаша
жаз маусымы
жаз- күз маусымы
9
Новошумный ауылы
көктем-жаз маусымы
жаз маусымы
демалушы қаша
жаз- күз маусымы
көктем-жаз маусымы
жаз маусымы
жаз- күз маусымы
демалушы қаша
10
Первомай
көктем-жаз маусымы
жаз маусымы
жаз- күз маусымы
демалушы қаша
демалушы қаша
көктем-жаз маусымы
жаз маусымы
жаз- күз маусымы
11
Пешков
көктем-жаз маусымы
демалушы қаша
жаз маусымы
жаз- күз маусымы
көктем-жаз маусымы
жаз маусымы
демалушы қаша
жаз- күз маусымы
12
Федоров
көктем-жаз маусымы
демалушы қаша
жаз маусымы
жаз- күз маусымы
көктем-жаз маусымы
жаз маусымы
демалушы қаша
жаз- күз маусымы
Федоров
ауданы бойынша
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі 2022-2023 жылдарға
арналған жоспарға

Приложение 7-1
к Плану по управлению
пастбищами и их использованию
по Федоровскому району
на 2022-2023 годы
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, необходимых для удовлетворения нужд населения для выпаса сельскохозяйственных животных личного подворья, в зависимости от местных условий и особенностей
Площадь пастбищ в разрезе сел и сельских округов Федоровского района
№ п/п
Наименование сел, сельских округов
Общая площадь пастбищ, га
Из них по категориям:
Земли населенных пунктов
Земли КХ и ТОО
Земли лесного фонда
Земли запаса
1
Банновский

7-1-қосымша
Жергілікті жағдайлар мен ерекшеліктерге қарай жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаюға халық мұқтажын қанағаттандыру үшін қажетті жайылымдардың сыртқы мен ішкі шекаралары және алаңдары белгіленген карта
Федоров ауданының ауылдары және ауылдық округтері бөлінісіндегі жайылымдардың алаңы
Ауылдар, ауылдық округтердің атауы
Жайылымдардың жалпы алаңы, га
Оның ішінде санаттар бойынша:
Елді мекендердің жерлері
ШҚ және ЖШС жерлері
Орман қорының жерлері
Босалқы жерлер
1
Баннов