О внесении изменения и дополнения в решение Аксуского городского маслихата от 23 декабря 2021 года № 95/14 "О бюджете города Аксу на 2022 - 2024 годы"
Решение Аксуского городского маслихата Павлодарской области от 18 февраля 2022 года № 120/18
Аксуский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Аксуского городского маслихата от 23 декабря 2021 года № 95/14 "О бюджете города Аксу на 2022-2024 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 26017), следующее изменение и дополнение:
1) пункт 1 указанного решения изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет города Аксу на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 15620330 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9961892 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 36459 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 42920 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5579059 тысяч тенге;
2) затраты – 18939925 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -84837 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 91890 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 176727 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 118461 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 118461 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3353219 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3353219 тысяч тенге.";
2) указанное решение дополнить пунктом 5-1 следующего содержания:
"5-1. Учесть в бюджете города Аксу на 2022 год объем целевых текущих трансфертов в бюджеты сельских округов в объеме 465850 тысячи тенге, в том числе:
8585 тысяч тенге на ремонт футбольного поля;
26500 тысяч тенге – на щебенение улиц и дорог населенных пунктов;
31000 тысяч тенге – на капитальный ремонт дорог и улиц;
47478 тысяч тенге на организацию водоснабжения населенных пунктов;
26674 тысяч тенге – на благоустройство и озеленение населенных пунктов;
1300 тысяч тенге – на изготовление ПСД “Капитальный ремонт мини футбольного поля”;
500 тысяч тенге – на оплату электроэнергии;
18513 тысяч тенге – на капитальный ремонт здания;
215 тысяч тенге – на оформление земли в селе Береке, Достыкского сельского округа в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
1500 тысяч тенге – на изготовление ПСД “Средний ремонт внутри поселковых дорог”;
2502 тысяч тенге – на изготовление ПСД “Капитальный ремонт уличного освещения”;
1200 тысяч тенге – на организацию сохранения государственного жилищного фонда;
4000 тысяч тенге – на экспертизы дорог в сельских населенных пунктах по проектам реализуемых в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
1000 тысяч тенге - на освещение улиц населенных пунктов;
14000 тысяч тенге на ремонт отопительной системы объекта культуры;
25521 тысяч тенге на софинансирование мероприятия по проекту "Ауыл – Ел бесігі";
13985 тысяч тенге на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций,содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;

Ақсу қалалық мәслихатының 2021 жылғы 23 желтоқсандағы "2022 - 2024 жылдарға арналған Ақсу қаласының бюджеті туралы" № 95/14 шешіміне өзгеріс және толықтыру енгізу туралы
Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 2022 жылғы 18 ақпандағы № 120/18 шешімі
Ақсу қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Ақсу қалалық мәслихатының 2021 жылғы 23 желтоқсандағы "2022-2024 жылдарға арналған Ақсу қаласының бюджеті туралы" № 95/14 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26017 болып тіркелген) келесі өзгеріс және толықтыру енгізілсін:
1) көрсетілген шешімнің 1-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған Ақсу қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 15620330 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 9961892 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 36459 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 42920 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5579059 мың теңге;
2) шығындар – 18939925 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -84837 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 91890 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 176727 мың тенге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 118461 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 118461 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3353219 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3353219 мың теңге.";
2) көрсетілген шешім мынадай мазмұндағы 5-1-тармақпен толықтырылсын:
"5-1. 2022 жылға арналған Ақсу қаласының бюджетінде ауылдық округтердің бюджеттеріне 465850 мың теңге көлемінде ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі ескерілсін, оның ішінде:
8585 мың теңге – футбол алаңын жөндеуге;
26500 мың теңге – елді мекендердің көшелері мен жолдарын қиыршықтауға;
31000 мың теңге - жолдар мен көшелерді күрделі жөндеуге;
47478 мың теңге - елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға;
26674 мың теңге – елді мекендерді абаттандыруға және көгалдандыруға;
1300 мың теңге – "Шағын футбол алаңын күрделі жөндеу" ЖСҚ әзірлеуге;
500 мың теңге – электр энергиясын төлеуге;
18513 мың теңге – ғимаратты күрделі жөндеуге;
215 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде Достық ауылдық округі Береке ауылының жерін ресімдеуге;
1500 мың теңге – "Кентішілік жолдарды орташа жөндеу" ЖСҚ әзірлеуге;
2502 мың теңге – "Көше жарығын күрделі жөндеу" ЖСҚ әзірлеуге;
1200 мың теңге - мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыруға;
4000 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде іске асырылатын жобалар бойынша ауылдық елді мекендердегі жолдарды сараптауға;
1000 мың теңге - елді мекендердің көшелерін жарықтандыруға;
14000 мың теңге - мәдениет объектісінің жылу жүйесін жөндеуге;
25521 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы бойынша іс-шараны бірлесіп қаржыландыруға;
13985 мың теңге – азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;

6180 тысяч тенге на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда управленческому и основному персоналу в организациях культуры и архивных учреждениях 35%;
5510 тысяч тенге на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда управленческому и основному персоналу в организациях культуры и архивных учреждениях 1,23%;
229687 тысяч тенге на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі".
3) приложения 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.

6180 мың теңге – мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелеріндегі басқарушы және негізгі персоналға ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына 35% қосымша ақы белгілеуге;
5510 мың теңге – мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелеріндегі басқарушы және негізгі персоналға ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына 1,23% қосымша ақы белгілеуге;
229687 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға.";
3) көрсетілген шешімнің 1, 4-қосымшалары осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

149379
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
149379
005
Государственная адресная социальная помощь
149149
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
230
2
Социальная помощь
1657678
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1618678
002
Программа занятости
582337
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
28500
006
Оказание жилищной помощи
8000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
205000
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
6100
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
30000
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
195198
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
124713
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
333910
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
104920
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
39000
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
39000
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
189625
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
189625
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
92930
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2800
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов
36937
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
44958
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
12000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство

149379
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
149379
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
149149
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
230
2
Әлеуметтiк көмек
1657678
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1618678
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
582337
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
28500
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
8000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
205000
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
6100
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
30000
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
195198
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
124713
017
Мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, арнайы жүріп-тұру құралдарымен, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторлық-курорттық емдеу, ымдау тілі маманының, жеке көмекшілердің қызметтерін ұсыну
333910
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
104920
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
39000
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
39000
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
189625
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
189625
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
92930
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2800
050
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
36937
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
44958
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
12000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық