О внесении изменений в решение Экибастузского городского маслихата от 23 декабря 2021 года № 84/13 "Об Экибастузском городском бюджете на 2022 - 2024 годы"
Решение Экибастузского городского маслихата Павлодарской области от 29 апреля 2022 года № 114/18
Экибастузский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Экибастузского городского маслихата "Об Экибастузском городском бюджете на 2022-2024 годы" от 23 декабря 2021 года № 84/13 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26052) следующие изменения:
1) пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Экибастузский городской бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы - 33 523 840 тысяч тенге,
в том числе:
налоговые поступления - 22 373 318 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 530 715 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 222 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 10 397 807 тысяч тенге;
2) затраты - 36 405 413 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - - 148 943 тысячи тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты - 144 995 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 293 938 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 66 121 тысяча тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов - 66 121 тысяча тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета - -2 798 751 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 2 798 751 тысяча тенге.";
2) пункт 2 указанного решения изложить в новой редакции:
"2. Учесть на 2022 год нормативы отчислений в областной бюджет:
1) по корпоративному подоходному налогу - 32 процентов;
2) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты и с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты - 57 процентов;
3) по социальному налогу - 57 процентов.";
3) пункт 3 указанного решения изложить в новой редакции:
"3. Учесть на 2022 год нормативы отчислений в Экибастузский городской бюджет:
1) по корпоративному подоходному налогу - 68 процентов;
2) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты - 100 процентов;
3) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты и с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты - 43 процентов;
4) по социальному налогу - 43 процентов.";
4) пункт 8 указанного решения изложить в новой редакции:
"8. Предусмотреть в Экибастузском городском бюджете на 2022 год целевые текущие трансферты из вышестоящих бюджетов, передаваемые в бюджет сел, поселков и сельских округов в следующих размерах:

Екібастұз қалалық мәслихатының 2021 жылғы 23 желтоқсандағы "2022 - 2024 жылдарға арналған Екібастұз қалалық бюджеті туралы" № 84/13 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 2022 жылғы 29 сәуірдегі № 114/18 шешімі
Екібастұз қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Екібастұз қалалық мәслихатының 2021 жылғы 23 желтоқсандағы "2022-2024 жылдарға арналған Екібастұз қалалық бюджеті туралы" № 84/13 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26052 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1) көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған Екібастұз қалалық бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 33 523 840 мың теңге,
соның ішінде:
салықтық түсімдер - 22 373 318 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 530 715 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 222 000 мың теңге;
трансферттер түсімі - 10 397 807 мың теңге;
2) шығындар: - 36 405 413 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - - 148 943 мың теңге,
соның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 144 995 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 293 938 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 66 121 мың теңге,
соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 66 121 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін
сатудан түсетін түсімдер - нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -2 798 751 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 2 798 751 мың теңге.";
2) көрсетілген шешімнің 2-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2022 жылға арналған облыстық бюджетке аударым нормативтері ескерілсін:
1) корпоративтік табыс салығы бойынша – 32 пайыз;
2) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы және шетелдік азаматтардың салынбайтын табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша – 57 пайыз;
3) әлеуметтік салық бойынша - 57 пайыз.";
3) көрсетілген шешімнің 3-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2022 жылға Екібастұз қалалық бюджетке аударым нормативтері ескерілсін:
1) корпоративтік табыс салығы бойынша – 68 пайыз;
2) төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша – 100 пайыз;
3) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы және шетелдік азаматтардың салынбайтын табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша – 43 пайыз;
4) әлеуметтік салық бойынша - 43 пайыз.";
4) көрсетілген шешімнің 8-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2022 жылға арналған Екібастұз қалалық бюджетінде ауылдардың, поселкелердің және ауылдык округтердің бюджетіне жоғары тұрған бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер келесі мөлшерлерде көзделсін:

3 234 тысячи тенге – на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
23 913 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет государственного бюджета, работников казенных предприятий;
15 900 тысяч тенге – на устройство 2-х стрит воркаут площадок с тартановым покрытием в поселке Шидерты;
10 300 тысяч тенге – на устройство детской игровой площадки с тартановым покрытием в поселке Шидерты;
16 900 тысяч тенге – на реконструкцию обелиска Славы в поселке Шидерты;
49 722 тысячи тенге – на проведение капитального, среднего и текущего ремонта автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов;
3 000 тысяч тенге – на очистку териттории от мусора и ТБО на территории сел Акколь, Зеленая роща, Жаксат Аккольского сельского округа;
9 343 тысячи тенге – на установку мусороконтейнерных площадок в поселке Солнечный;
5) пункт 11 указанного решения изложить в новой редакции:
"11. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Экибастуза на 2022 год в сумме 258 261 тысяча тенге.";
6) приложения 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Экибастузского городского маслихата по вопросам экономики, бюджета и предпринимательства.

3 234 мың теңге – мәдениет ұйымдарында және архивтік мекемелерде мемлекеттік мәдениет ұйымдарында және архивтік мекемелерде басқару және негізгі персоналдың ерекше еңбек жағдайы үшін лауазымдық жалақасына үстеме ақы белгілеуге;
23 913 мың теңге – азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
15 900 мың теңге - Шідерті поселкесінде тартан жабыны бар 2 стрит воркаут алаңын орналастыруға;
10 300 мың теңге - Шідерті поселкесінде тартан жабыны бар балалар ойын алаңын орналастыруға;
16 900 мың теңге - Шідерті поселкесінде Слава обелискін қайта құруға;
49 722 мың теңге - аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі, орташа және ағымдағы жөндеуге;
3 000 мың теңге - Аққөл ауылдық округінің Аққөл, Зеленая роща, Жақсат ауылдарының аумақтарын қоқыс пен қатты тұрмыстақ қалдықтардан тазартуға;
9 343 мың теңге – Солнечный поселкесінде қоқыс орның орналастыруға.";
5) көрсетілген шешімнің 11-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"11. Екібастұз қаласының жергілікті атқарушы органының 2022 жылға арналған резерві 258 261 мың теңге сомада бекітілсін.";
6) көрсетілген шешімнің 1, 4-қосымшалары осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау Екібастұз қалалық мәслихатының экономика, бюджет және кәсіпкерлік мәселелер жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.

002
Программа занятости
757 925
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
7 382
006
Оказание жилищной помощи
17 712
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
294 733
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
7 842
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
78 340
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
238 196
1
2
3
4
5
6
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
249 315
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
72 215
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
423 301
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
423 301
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
534 036
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
534 036
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
100 235
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
9 565
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
253 182
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
161 054
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
10 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
9 022 871
1
Жилищное хозяйство
2 067 423
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
29 000
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
29 000
467
Отдел строительства района (города областного значения)
1 972 612
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда

002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
757 925
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
7 382
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
17 712
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
294 733
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
7 842
1
2
3
4
5
6
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
78 340
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
238 196
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
249 315
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
72 215
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлiгi және автомобиль жолдары бөлiмi
423 301
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
423 301
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
534 036
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
534 036
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
100 235
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
9 565
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
253 182
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
161 054
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
10 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
9 022 871
1
Тұрғын үй шаруашылығы
2 067 423
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлiгi және автомобиль жолдары бөлiмi
29 000
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
29 000
1
2
3
4
5
6
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1 972 612
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау

315 727
1
2
3
2.
Всего целевых трансфертов из республиканского бюджета:
4 361 514
2.1.
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета:
1 658 612
на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях, в том числе:
86 669
- размещение государственного социального заказа (в условиях полустационара)
86 669
на развитие рынка труда, в том числе:
538 769
- частичное субсидирование заработной платы
93 555
- на молодежную практику
55 136
- предоставление субсидий на переезд кандасов и переселенцев
62 365
- субсидии на возмещение расходов по найму (аренде) жилья и оплату коммунальных услуг
66 748
- предоставление грантов на реализацию новых бизнес идей
73 512
- общественные работы
187 453
на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов, в том числе:
205 536
- увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами, обеспечение катетерами одноразового использования детей инвалидов с диагнозом Spina bifida
61 255
- оказание услуг специалиста жестового языка
7 841
- протезно-ортопедические, сурдотехнические, тифлотехнические средства, специальные средства передвижения (кресло-коляски), расширение технических вспомогательных (компенсаторных) средств, портативный тифлокомпьютер с синтезом речи, с встроенным вводом/ выводом информации шрифтом Брайля
107 511
- санаторно-курортное лечение
28 929
на выплату государственной адресной социальной помощи
322 862
на гарантированный социальный пакет детям
102 790
на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов
5 434
на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения
128 765
на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
53 351
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий, в том числе:
214 436
- культура
93 930
- молодежная политика
6 036
- социальная защита
37 751
1
2
3
- государственные органы
76 719
2.2.
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета:
2 702 902
развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
2 702 902
3.
Всего целевые трансферты из Национального фонда Республики Казахстан:
4 278 300
Целевые трансферты на развитие из Национального фонда Республики Казахстан:
4 278 300
строительство и (или) реконструкция жилья коммунального жилищного фонда

315 727
2.
Республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер барлығы:
4 361 514
2.1.
Республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер:
1 658 612
1
2
3
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға, соның ішінде:
86 669
- мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру (жартылай стационар жағдайында)
86 669
еңбек нарығын дамытуға, соның ішінде:
538 769
- жалақыны ішінара субсидиялау
93 555
- жастар тәжірибесіне
55 136
- қандастар мен қоныс аударушылардың қоныс аударуына субсидиялар ұсыну
62 365
- тұрғын үйді жалдау (жалға алу) бойынша шығыстарды өтеуге және коммуналдық қызметтерді төлеуге субсидиялар
66 748
- жаңа бизнес идеяларды іске асыруға гранттар ұсыну
73 512
- қоғамдық жұмыстар
187 453
мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға, соның ішінде:
205 536
- мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту, Spina bifida диагнозымен мүгедек балаларды бір реттік қолданылатын катетерлермен қамтамасыз ету
61 255
- ым тілі маманының көрсетілетін қызметтері
7 841
- протездік-ортопедиялық, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдар, арнайы жүріп-тұру құралдары (кресло-арбалар), техникалық көмекшi (компенсаторлық) құралдары кеңейту, ақпаратты Брайль қарпімен енгізу/шығару арқылы сөйлеу синтезі бар портативтік тифлокомпьютер
107 511
- санаториялық-курорттық емдеу
28 929
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге
322 862
балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке
102 790
мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға
5 434
мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге
128 765
мәдениет ұйымдарында және архивтік мекемелерде мемлекеттік мәдениет ұйымдарында және архивтік мекемелерде басқару және негізгі персоналдың ерекше еңбек жағдайы үшін лауазымдық жалақасына үстеме ақы белгілеуге
53 351
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге, соның ішінде:
214 436
- мәдениет
93 930
- жастар саясаты
6 036
- әлеуметтік қорғау
37 751
- мемлекеттік органдар
76 719
2.2.
Республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері:
2 702 902
1
2
3
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
2 702 902
3.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан нысаналы трансферттер барлығы:
4 278 300
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы ағымдағы даму трансферттер:
4 278 300
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін реконструкциялау және (немесе) салу