О Баянаульском районном бюджете на 2023-2025 годы
Решение Баянаульского районного маслихата Павлодарской области от 21 декабря 2022 года № 166/23.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2023 в соответствии с пунктом 10 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 4 статьи 18 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", Баянаульский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Баянаульский районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложений 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 9094234,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2962431,7 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 48305 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 52 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6083446 тысяч тенге;
2) затраты – 9726650,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 69362 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 159845 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 90483 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -701778 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 701778 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Баянаульского районного маслихата Павлодарской области от 08.12.2023 № 70/10 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Объем субвенций, выделенных из областного бюджета на 2023 год учесть в объеме 83568 тысяч тенге.
3. Утвердить сумму резерва местного исполнительного органа района на 2023 год в сумме 58939 тысяч тенге.
4. Учесть объем целевых текущих трансфертов, выделенных из районного бюджета бюджетам сельских округов и поселка Майкаин на 2023 год, в общей сумме 309082 тысяч тенге, в том числе:
- 88830 тысяч тенге – на проведение мероприятий по благоустройству;
- 197752 тысяч тенге - на проведение среднего ремонта улиц населенных пунктов;
- 22500 тысяч тенге - на расходы капитального характера.
5. Учесть объем целевых текущих трансфертов, выделенных из вышестоящего бюджета, передаваемых по районным программам бюджетам сельских округов и поселка Майкаин на 2023 год, в общей сумме 401891 тысяч тенге, в том числе:
- 129457 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл –Ел бесігі";
- 272434 тысяч тенге – на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения, улиц населенных пунктов.

2023-2025 жылдарға арналған Баянауыл аудандық бюджеті туралы
Павлодар облысы Баянауыл аудандық мәслихатының 2022 жылғы 21 желтоқсандағы № 166/23 шешімі.
Ескерту. 01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 10-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Заңының 18-бабы 4-тармағына сәйкес, Баянауыл аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған Баянауыл аудандық бюджеті тиісінше 1, 2, 3 қосымшасына сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9094234,7 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 2962431,7 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 48305 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 52 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6083446 мың теңге;
2) шығындар – 9726650,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 69362 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 159845 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 90483 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -701778 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 701778 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Баянауыл аудандық мәслихатының 08.12.2023 № 70/10 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2023 жылға арналған облыстық бюджеттен берілген субвенциялар көлемі 83568 мың теңге көлемінде ескерілсін.
3. 2023 жылға арналған аудандық жергілікті атқарушы орган резервінің сомасы 58939 мың теңге сомасында бекітілсін.
4. 2023 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық округтер мен Майқайың кентінің бюджеттеріне бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі жалпы сомасы 309082 мың теңге, оның ішінде:
- 88830 мың теңге - абаттандыру бойынша іс-шараларды өткізуге;
-197752мың теңге - елді мекендердің көшелеріне орташа жөндеу жүргізуге;
- 22500 мың теңге - күрделі сипаттағы шығыстарға;
5. 2023 жылға арналған ауылдық округтер мен Майқайың кентінің бюджеттеріне аудандық бағдарламалар бойынша берілетін жоғары тұрған бюджеттен бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі жалпы сомасы 401891 мың теңге, оның ішінде:
- 129457 мың теңге - "Ауыл –Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
- 272434 мың теңге-аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге.

6. Учесть объем бюджетных субвенций, выделенных из районного бюджета бюджетам сельских округов и поселка Майкаин на 2023 год, в общей сумме 664046 тысяч тенге, в том числе:
Баянаульский сельский округ – 109911тысяч тенге;
Аксанский сельский округ – 41914 тысяч тенге;
Бирликский сельский округ – 39379 тысяч тенге;
Жанажольский сельский округ – 36891 тысяч тенге;
Жанатлекский сельский округ – 34407 тысяч тенге;
Каратомарский сельский округ – 37824 тысяч тенге;
Куркелинский сельский округ – 35735 тысяч тенге;
Кундыкольский сельский округ – 34559 тысяч тенге;
Қызылтауский сельский округ – 34504 тысяч тенге;
Сатпаевский сельский округ – 44954 тысяч тенге;
Торайгырский сельский округ – 49342тысяч тенге;
Узынбулакский сельский округ – 37626 тысяч тенге;
поселок Майкаин – 127000 тысяч тенге.
7. Учесть объем бюджетных субвенций, выделенных из районного бюджета бюджетам сельских округов и поселка Майкаин на 2024 год, в общей сумме 713643 тысяч тенге, в том числе:
Баянаульский сельский округ – 121743 тысяч тенге;
Аксанский сельский округ – 45469 тысяч тенге;
Бирликский сельский округ – 40852 тысяч тенге;
Жанажольский сельский округ – 40106 тысяч тенге;
Жанатлекский сельский округ – 37546 тысяч тенге;
Каратомарский сельский округ – 40890 тысяч тенге;
Куркелинский сельский округ – 39280 тысяч тенге;
Кундыкольский сельский округ – 38051 тысяч тенге;
Кызылтауский сельский округ – 37788 тысяч тенге;
Сатпаевский сельский округ – 48644 тысяч тенге;
Торайгырский сельский округ – 54202 тысяч тенге;
Узынбулакский сельский округ – 40870 тысяч тенге;
поселок Майкаин – 128202 тысяч тенге.
8. Учесть объем бюджетных субвенций, выделенных из районного бюджета бюджетам сельских округов и поселка Майкаин на 2025 год в общей сумме 767996 тысяч тенге, в том числе:
Баянаульский сельский округ – 129405 тысяч тенге;
Аксанский сельский округ – 48790 тысяч тенге;
Бирликский сельский округ – 45253 тысяч тенге;
Жанажольский сельский округ – 43329 тысяч тенге;
Жанатлекский сельский округ – 40660 тысяч тенге;
Каратомарский сельский округ – 43886 тысяч тенге;
Куркелинский сельский округ – 42679 тысяч тенге;
Кундыкольский сельский округ – 41868 тысяч тенге;
Қызылтауский сельский округ – 41028 тысяч тенге;
Сатпаевский сельский округ – 50536 тысяч тенге;
Торайгырский сельский округ – 59112 тысяч тенге;
Узынбулакский сельский округ – 45941 тысяч тенге;
поселок Майкаин – 135509 тысяч тенге.

6. 2023 жылға арналған ауылдық округтері мен Майкайың кентінің бюджеттеріне аудандық бюджеттен бөлінген бюджеттік субвенциялардың көлемі 664046 мың теңге жалпы сомасында ескерілсін, соның ішінде:
Баянауыл ауылдық округі – 109911 мың теңге;
Ақсаң ауылдық округі – 41914 мың теңге;
Бірлік ауылдық округі – 39379 мың теңге;
Жаңажол ауылдық округі – 36891 мың теңге;
Жаңатілек ауылдық округі – 34407 мың теңге;
Қаратомар ауылдық округі – 37824 мың теңге;
Күркелі ауылдық округі – 35735 мың теңге;
Құндыкөл ауылдық округі – 34559 мың теңге;
Қызылтау ауылдық округі – 34504 мың теңге;
Сәтбаев ауылдық округі – 44954 мың теңге;
Торайғыр ауылдық округі – 49342 мың теңге;
Ұзынбұлақ ауылдық округі – 37626 мың теңге;
Майқайың кенті – 127000 мың теңге.
7. 2024 жылға арналған ауылдық округтері мен Майкайың кентінің бюджеттеріне аудандық бюджеттен бөлінген бюджеттік субвенциялардың көлемі 713643 мың теңге жалпы сомасында ескерілсін, соның ішінде:
Баянауыл ауылдық округі – 121743 мың теңге;
Ақсаң ауылдық округі – 45469 мың теңге;
Бірлік ауылдық округі – 40852 мың теңге;
Жаңажол ауылдық округі – 40106 мың теңге;
Жаңатілек ауылдық округі – 37546 мың теңге;
Қаратомар ауылдық округі – 40890 мың теңге;
Күркелі ауылдық округі – 39280 мың теңге;
Құндыкөл ауылдық округі – 38051 мың теңге;
Қызылтау ауылдық округі – 37788 мың теңге;
Сәтбаев ауылдық округі – 48644 мың теңге;
Торайғыр ауылдық округі – 54202 мың теңге;
Ұзынбұлақ ауылдық округі – 40870 мың теңге;
Майқайың кенті – 128202 мың теңге.
8. 2025 жылға арналған ауылдық округтері мен Майкайың кентінің бюджеттеріне аудандық бюджеттен бөлінген бюджеттік субвенциялардың көлемі 767996 мың теңге жалпы сомасында ескерілсін, соның ішінде:
Баянауыл ауылдық округі – 129405 мың теңге;
Ақсаң ауылдық округі – 48790 мың теңге;
Бірлік ауылдық округі – 45253 мың теңге;
Жаңажол ауылдық округі – 43329 мың теңге;
Жаңатілек ауылдық округі – 40660 мың теңге;
Қаратомар ауылдық округі – 43886 мың теңге;
Күркелі ауылдық округі – 42679 мың теңге;
Құндыкөл ауылдық округі – 41868 мың теңге;
Қызылтау ауылдық округі – 41028 мың теңге;
Сәтбаев ауылдық округі – 50536 мың теңге;
Торайғыр ауылдық округі – 59112 мың теңге;
Ұзынбұлақ ауылдық округі – 45941 мың теңге;
Майқайың кенті – 135509 мың теңге.

9. Контроль за выполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам социально– экономического развития, планирования бюджета и социальной политики.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь Баянаульского районного маслихата Т. Қасен
Приложение 1
к решению Баянаульского
районного маслихата от
21 декабря 2022 года
№ 166/23
Баянаульский районный бюджет на 2023 год

9. Шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың әлеуметтік–экономикалық даму мәселелері, бюджетті жоспарлау және әлеуметтік саясат жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
10. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Баянауыл аудандық мәслихатының хатшысы Т. Қасен
Баянауыл аудандық
мәслихатының 2022 жылғы
21 желтоқсандағы
№ 166/23 шешіміне
1-қосымша
2023 жылға арналған Баянауыл аудандық бюджеті