2023-2025 жылдарға арналған Тереңкөл аудандық бюджеті туралы
Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 2022 жылғы 21 желтоқсандағы № 1/33 шешімі.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Тереңкөл аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған Тереңкөл аудандық бюджеті 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 397 973 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 524 019 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 34 777 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 610 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 837 567 мың теңге;
2) шығындар – 6 622 046 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 30 015 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 87 975 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 57 960 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 254 088 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 254 088 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 06.12.2023 № 1/10 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2023 жылға арналған Тереңкөл аудандық бюджетінде облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенциялардың көлемі 865 844 мың теңге жалпы сомасында көзделсін.
3. 2023 жылға арналған Тереңкөл аудандық бюджетінде аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі 479 306 мың теңге жалпы сомасында көзделсін:
Байқоныс ауылдық округі 39 001 мың теңге;
Береговое ауылдық округі 30 759 мың теңге;
Бобровка ауылдық округі 33 337 мың теңге;
Верненка ауылдық округі 26 934 мың теңге;
Воскресенка ауылдық округі 39 292 мың теңге;
Жаңақұрылыс ауылдық округі 37 483 мың теңге;
Ивановка ауылдық округі 31 695 мың теңге;
Калиновка ауылдық округі 29 512 мың теңге;
Октябрь ауылдық округі 27 575 мың теңге;
Песчан ауылдық округі 79 858 мың теңге;
Тереңкөл ауылдық округі 72 632 мың теңге;
Федоровка ауылдық округі 31 228 мың теңге.
4. Алып тасталды - Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 26.10.2023 № 1/8 (вводится в действие с 01.01.2023) шешімімен.
5. 2023 жылға арналған Тереңкөл аудандық бюджетінде ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер келесі мөлшерлерде көзделсін:
304 684 мың теңге – "Ауыл – Ел бесігі" жобасының шеңберінде ауылдық елді мекендердің инженерлік инфрақұрылымы бойынша іс-шараларды іске асыруға;

О бюджете района Тереңкөл на 2023-2025 годы
Решение маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 21 декабря 2022 года № 1/33.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района Тереңкөл РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет района Тереңкөл на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 397 973 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 524 019 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 34 777 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 610 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 837 567 тысяч тенге;
2) затраты – 6 622 046 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 30 015 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 87 975 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 57 960 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -254 088 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 254 088 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 06.12.2023 № 1/10 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Предусмотреть в бюджете района Тереңкөл на 2023 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет района, в общей сумме 865 844 тысячи тенге.
3. Предусмотреть в бюджете района Тереңкөл на 2023 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в общей сумме 479 306 тысяч тенге:
Байконысский сельский округ 39 001 тысяча тенге;
Береговой сельский округ 30 759 тысяч тенге;
Бобровский сельский округ 33 337 тысяч тенге;
Верненский сельский округ 26 934 тысячи тенге;
Воскресенский сельский округ 39 292 тысячи тенге;
Жанакурлысский сельский округ 37 483 тысячи тенге;
Ивановский сельский округ 31 695 тысяч тенге;
Калиновский сельский округ 29 512 тысяч тенге;
Октябрьский сельский округ 27 575 тысяч тенге;
Песчанский сельский округ 79 858 тысяч тенге;
Теренкольский сельский округ 72 632 тысячи тенге;
Федоровский сельский округ 31 228 тысяч тенге.
4. Исключен решением маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 26.10.2023 № 1/8 (вводится в действие с 01.01.2023).
5. Предусмотреть в бюджете района Тереңкөл на 2023 год целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов в следующих размерах:
304 684 тысячи тенге – на реализацию мероприятий по инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі";

37 969 мың теңге – ауылдық елді мекендерді абаттандыру бойынша жұмыстарды жүргізуге;
20 262 мың теңге – ауылдық елді мекендердің көшелерін жарықтандыруға;
50 917 мың теңге – елді мекендердің автомобиль жолдарына, көшелеріне күрделі, орташа және ағымдағы жөндеу жүргізуге;
34 349 мың теңге – мемлекеттік органдардың күрделі шығыстарына;
2 618 мың теңге – мемлекеттік мекемелердің күрделі шығыстарына;
3 327 мың теңге – ауылдық елді мекендердің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге;

37 969 тысяч тенге – на проведение работ по благоустройству сельских населенных пунктов;
20 262 тысячи тенге – на освещение улиц сельских населенных пунктов;
50 917 тысяч тенге – на проведение капитального, среднего и текущего ремонтов автомобильных дорог, улиц населенных пунктов;
34 349 тысяч тенге – на капитальные расходы государственных органов;
2 618 тысяч тенге – на капитальные расходы государственных учреждений;
3 327 тысяч тенге – на обеспечения функционирования автомобильных дорог сельских населенных пунктов;

7 970 мың теңге – мемлекеттік органдардың ағымдағы шығыстарына;
5 108 мың теңге – тарифтің ұлғаюына байланысты электр энергиясын төлеуге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 26.10.2023 № 1/8 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. Ауылдық округтердің бюджеттеріне көрсетілген нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

7 970 тысяч тенге – на текущие расходы государственных органов;
5 108 тысяч тенге – на оплату электроэнергии, в связи с увеличением тарифа.";
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения маслихата района Тереңкөл Павлодарской области 26.10.2023 № 1/8 (вводится в действие с 01.01.2023).
6. Распределение указанных сумм целевых трансфертов бюджетам сельских округов определяется на основании постановления акимата района.

13 047
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
7 350
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
7 350
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
7 350
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
7 350
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
593 358
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
70 990
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
70 990
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
70 990
2
Әлеуметтiк көмек
417 072
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
417 072
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
106 576
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
13 218
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
109 881
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 334
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
119 477
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек,
26 138
1
2
3
4
5
6
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек,
сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
40 448
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
105 296
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
105 296
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
55 863
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 188
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
24 140
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру

13 047
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
7 350
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
7 350
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
7 350
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
7 350
1
2
3
4
5
6
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
593 358
1
Социальное обеспечение
70 990
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
70 990
005
Государственная адресная социальная помощь
70 990
2
Социальная помощь
417 072
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
417 072
002
Программа занятости
106 576
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
13 218
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
109 881
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 334
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
119 477
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
26 138
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
40 448
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
105 296
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
105 296
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
55 863
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 188
1
2
3
4
5
6
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
24 140
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях