О бюджете сельских округов района Тереңкөл на 2023-2025 годы
Решение маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 26 декабря 2022 года № 1/34.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2023 в соответствии с пунктом 15 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района Тереңкөл РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Байконысского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 355 696 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 783 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 77 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 352 836 тысяч тенге;
2) затраты – 355 706 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 10 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 10 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 08.11.2023 № 1/9 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Утвердить бюджет Берегового сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 55 874 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8 089 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 70 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 47 715 тысяч тенге;
2) затраты – 56 303 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 429 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 429 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 08.11.2023 № 1/9 (вводится в действие с 01.01.2023).
3. Утвердить бюджет Бобровского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 70 393 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 806 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 470 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 62 117 тысяч тенге;
2) затраты – 70 723 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 330 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 330 тысяч тенге.

2023-2025 жылдарға арналған Тереңкөл ауданының ауылдық округтерінің бюджеті туралы
Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 1/34 шешімі.
Ескерту. 01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 15-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Тереңкөл аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған Байқоныс ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 355 696 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 783 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 77 мың теңге;
трансферттер түсімі – 352 836 мың теңге;
2) шығындар – 355 706 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 10 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 10 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 08.11.2023 № 1/9 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2023-2025 жылдарға арналған Береговое ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 55 874 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 8 089 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 70 мың теңге;
трансферттер түсімі – 47 715 мың теңге;
2) шығындар – 56 303 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 429 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 429 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 08.11.2023 № 1/9 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2023-2025 жылдарға арналған Бобровка ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 70 393 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 806 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 470 мың теңге;
трансферттер түсімі – 62 117 мың теңге;
2) шығындар – 70 723 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 330 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 330 мың теңге.

Сноска. Пункт 3 - в редакции решения маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 08.11.2023 № 1/9 (вводится в действие с 01.01.2023).
4. Утвердить бюджет Верненского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 34 446 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 652 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 70 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 222 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 30 502 тысячи тенге;
2) затраты – 35 910 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 464 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 464 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 08.11.2023 № 1/9 (вводится в действие с 01.01.2023).
5. Утвердить бюджет Воскресенского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 68 258 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 601 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 10 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 64 647 тысяч тенге;
2) затраты – 71 777 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 3 519 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 519 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 08.11.2023 № 1/9 (вводится в действие с 01.01.2023).
6. Утвердить бюджет Жанакурлысского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 67 269 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 159 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 106 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 65 004 тысячи тенге;
2) затраты – 67 270 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 08.11.2023 № 1/9 (вводится в действие с 01.01.2023).
7. Утвердить бюджет Ивановского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:

Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 08.11.2023 № 1/9 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. 2023-2025 жылдарға арналған Верненка ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 34 446 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 652 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 70 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 222 мың теңге;
трансферттер түсімі – 30 502 мың теңге;
2) шығындар – 35 910 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 464 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 464 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 08.11.2023 № 1/9 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2023-2025 жылдарға арналған Воскресенка ауылдық округінің бюджеті тиісінше 13, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 68 258 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 601 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 10 мың теңге;
трансферттер түсімі – 64 647 мың теңге;
2) шығындар – 71 777 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 3 519 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 519 мың теңге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 08.11.2023 № 1/9 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. 2023-2025 жылдарға арналған Жаңақұрылыс ауылдық округінің бюджеті тиісінше 16, 17 және 18-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 67 269 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 159 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 106 мың теңге;
трансферттер түсімі – 65 004 мың теңге;
2) шығындар – 67 270 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 мың теңге.
.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 08.11.2023 № 1/9 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. 2023-2025 жылдарға арналған Ивановка ауылдық округінің бюджеті тиісінше 19, 20 және 21-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 191 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 191 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 10 - в редакции решения маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 08.11.2023 № 1/9 (вводится в действие с 01.01.2023).
11. Утвердить бюджет Теренкольского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 31, 32 и 33 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 154 601 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 65 119 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 4 264 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 9 285 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 75 933 тысячи тенге;
2) затраты – 161 959 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 7 358 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7 358 тысяч тенге.
.
Сноска. Пункт 11 - в редакции решения маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 08.11.2023 № 1/9 (вводится в действие с 01.01.2023).
12. Утвердить бюджет Федоровского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 34, 35 и 36 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 36 691 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 997 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 80 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 31 614 тысяч тенге;
2) затраты – 37 418 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 727 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 727 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 12 - в редакции решения маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 08.11.2023 № 1/9 (вводится в действие с 01.01.2023).
13. Учесть в бюджете сельских округов на 2023 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в общей сумме 479 306 тысяч тенге:
Байконысский сельский округ 39 001 тысяча тенге;
Береговой сельский округ 30 759 тысяч тенге;
Бобровский сельский округ 33 337 тысяч тенге;
Верненский сельский округ 26 934 тысячи тенге;
Воскресенский сельский округ 39 292 тысячи тенге;
Жанакурлысский сельский округ 37 483 тысячи тенге;
Ивановский сельский округ 31 695 тысяч тенге;
Калиновский сельский округ 29 512 тысяч тенге;
Октябрьский сельский округ 27 575 тысяч тенге;

3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2 191 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 191 мың теңге.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 08.11.2023 № 1/9 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. 2023-2025 жылдарға арналған Тереңкөл ауылдық округінің бюджеті тиісінше 31, 32 және 33-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 154 601 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 65 119 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4 264 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 9 285 мың теңге;
трансферттер түсімі – 75 933 мың теңге;
2) шығындар – 161 959 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 7 358 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7 358 мың теңге.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 08.11.2023 № 1/9 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
12. 2023-2025 жылдарға арналған Федоровка ауылдық округінің бюджеті тиісінше 34, 35 және 36-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 36 691 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 997 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 80 мың теңге;
трансферттер түсімі – 31 614 мың теңге;
2) шығындар – 37 418 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 727 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 727 мың теңге.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 08.11.2023 № 1/9 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
13. 2023 жылға арналған ауылдық округтердің бюджетінде аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемдері 479 306 мың теңге жалпы сомасында ескерілсін:
Байқоныс ауылдық округі 39 001 мың теңге;
Береговое ауылдық округі 30 759 мың теңге;
Бобровка ауылдық округі 33 337 мың теңге;
Верненка ауылдық округі 26 934 мың теңге;
Воскресенка ауылдық округі 39 292 мың теңге;
Жаңақұрылыс ауылдық округі 37 483 мың теңге;
Ивановка ауылдық округі 31 695 мың теңге;
Калиновка ауылдық округі 29 512 мың теңге;
Октябрь ауылдық округі 27 575 мың теңге;

Песчанский сельский округ 79 858 тысяч тенге;
Теренкольский сельский округ 72 632 тысячи тенге;
Федоровский сельский округ 31 228 тысяч тенге.
14. Учесть целевые текущие трансферты на 2023 год в бюджете сельских округов в следующих размерах:
304 684 тысячи тенге – на реализацию мероприятий по инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі";
37 969 тысяч тенге – на проведение работ по благоустройству сельских населенных пунктов;
20 262 тысячи тенге – на освещение улиц сельских населенных пунктов;
50 917 тысяч тенге – на проведение капитального, среднего и текущего ремонтов автомобильных дорог, улиц населенных пунктов;
34 349 тысяч тенге – на капитальные расходы государственных органов;
2 618 тысяч тенге – на капитальные расходы государственных учреждений;

Песчан ауылдық округі 79 858 мың теңге;
Тереңкөл ауылдық округі 72 632 мың теңге;
Федоровка ауылдық округі 31 228 мың теңге.
14. 2023 жылға арналған ауылдық округтердің бюджетінде нысаналы ағымдағы трансферттер келесі мөлшерлерде ескерілсін:
304 684 мың теңге – "Ауыл – Ел бесігі" жобасының шеңберінде ауылдық елді мекендердің инженерлік инфрақұрылымы бойынша іс-шараларды іске асыруға;
37 969 мың теңге – ауылдық елді мекендерді абаттандыру бойынша жұмыстарды жүргізуге;
20 262 мың теңге – ауылдық елді мекендердің көшелерін жарықтандыруға;
50 917 мың теңге – елді мекендердің автомобиль жолдарына, көшелеріне күрделі, орташа және ағымдағы жөндеу жүргізуге;
34 349 мың теңге – мемлекеттік органдардың күрделі шығыстарына;
2 618 мың теңге – мемлекеттік мекемелердің күрделі шығыстарына;

3 327 тысяч тенге – на обеспечения функционирования автомобильных дорог сельских населенных пунктов;
7 970 тысяч тенге – на текущие расходы государственных органов;
5 108 тысяч тенге – на оплату электроэнергии, в связи с увеличением тарифа.
Сноска. Пункт 14 - в редакции решения маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 08.11.2023 № 1/9 (вводится в действие с 01.01.2023).
15. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь маслихата района Тереңкөл С. Баяндинов
Приложение 1
к решению маслихата
района Тереңкөл от
26 декабря 2022 года

3 327 мың теңге – мемлекеттік органдардың ағымдағы шығыстарына;
7 970 мың теңге – мемлекеттік органдардың ағымдағы шығыстарына;
5 108 мың теңге – тарифтің ұлғаюына байланысты электр энергиясын төлеуге.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 08.11.2023 № 1/9 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
15. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Тереңкөл аудандық мәслихатының хатшысы С. Баяндинов
Тереңкөл аудандық
мәслихатының 2022 жылғы
26 желтоқсандағы