Об утверждении Положения о государственном учреждении "Отдел финансов района Аққулы"
Постановление акимата района Аққулы Павлодарской области от 26 апреля 2022 года № 1-03/95
В соответствии с пунктом 2 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 8) статьи 18, статьей 124 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе", постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 сентября 2021 года № 590 "О некоторых вопросах организации деятельности государственных органов и их структурных подразделений", акимат района Аққулы ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о государственном учреждении "Отдел финансов района Аққулы".
2. Государственному учреждению "Отдел финансов района Аққулы" в установленном законодательством порядке обеспечить:
направление настоящего постановления в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
размещение настоящего постановления на интернет - ресурсе акимата района Аққулы;
опубликование настоящего постановления в районной газете "Аққу үні-Вести Аққулы";
принятие иных необходимых мер вытекающих из настоящего постановления.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Аққулы Касымову А. Ж.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким района Аққулы А. Балгабаев
Утверждено
постановлением акимата
района Аққулы
от "26" апреля 2022 года
№ 1-03/95
Положение о государственном учреждении "Отдел финансов района Аққулы" Глава 1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Отдел финансов района Аққулы" (далее - ГУ "Отдел финансов района Аққулы") является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сферах исполнения бюджета, ведение бухгалтерского учета и бюджетной отчетности по исполнению местного бюджета, реализации прав государства на коммунальное имущество, приватизации и управления районной коммунальной собственностью.
2. ГУ "Отдел финансов района Аққулы" не имеет ведомств.
3. ГУ "Отдел финансов района Аққулы" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.

"Аққулы ауданының қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы Ережені бекіту туралы
Павлодар облысы Аққулы ауданы әкімдігінің 2022 жылғы 26 сәуірдегі № 1-03/95 қаулысы
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңының 18-бабы 8) тармақшасына, 124-бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Мемлекеттік органдар мен олардың құрылымдық бөлімшелерінің қызметін ұйымдастырудың кейбір мәселелері туралы" 2021 жылғы 1 қыркүйектегі № 590 қаулысына сәйкес, Аққулы ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Аққулы ауданының қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы Ереже бекітілсін.
2. "Аққулы ауданының қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі заңнамамен белгіленген тәртіпте қамтамасыз етсін:
осы қаулыны ресми жариялау және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілер электрондық түрдегі эталондық бақылау банкіне қосу үшін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорынына жолдансын;
осы қаулыны Аққулы ауданы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылсын;
осы қаулыны "Аққу үні - Вести Аққулы" аудандық газетінде жариялансын;
осы қаулыдан туындайтын өзге де қажетті шаралар қолдансын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Аққулы ауданы әкімінің орынбасары А. Ж. Қасымоваға жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Аққулы ауданының әкімі А. Балгабаев
Аққулы ауданы
әкімдігінің 2022 жылғы
"26" сәуірдегі № 1-03/95
қаулысымен бекітілген
"Аққулы ауданының қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы Ереже
1 - тарау. Жалпы ережелер
1. "Аққулы ауданының қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - "Аққулы ауданының қаржы бөлімі" ММ) бюджетті атқару, жергілікті бюджетті атқарылуы бойынша бухгалтерлік есеп пен бюджеттік есептілікті жүргізу, коммуналдық мүлікке мемлекеттің меншік құқығын іске асыру, жекешелендіру және аудандық коммуналдық меншікті басқару салаларында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Аққулы ауданының қаржы бөлімі" ММ ведомстволары жоқ.
3. "Аққулы ауданының қаржы бөлімі" ММ өз қызметiн Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтiк құқықтық актiлерге, сондай - ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.

4. ГУ "Отдел финансов района Аққулы" является юридическим лицом в организационно - правовой форме государственного учреждения, имеет печать с изображением Государственного Герба Республики Казахстан и штампы со своим наименованием на казахском и русском языках, бланки установленного образца, счета в органах казначейства в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
5. ГУ "Отдел финансов района Аққулы" вступает в гражданско - правовые отношения от собственного имени.
6. ГУ "Отдел финансов района Аққулы" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. ГУ "Отдел финансов района Аққулы" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя ГУ "Отдел финансов района Аққулы" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности ГУ "Отдел финансов района Аққулы" утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
9. Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, Павлодарская область, 140700, район Аққулы, село Аққулы, улица Всеволода Иванова, 98.
10. Режим работы ГУ "Отдел финансов района Аққулы" рабочие дни: понедельник -пятница с 9.00 до 18.30 часов, обеденный перерыв с 13.00 до 14.30 часов, выходные дни: суббота - воскресенье.
11. Полное наименование юридического лица: на государственном языке - "Аққулы ауданының қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі, на русском языке - государственное учреждение "Отдел финансов района Аққулы".
12. Учредителем ГУ "Отдел финансов района Аққулы" является государство в лице акимата района Аққулы.
13. Настоящее положение является учредительным документом ГУ "Отдел финансов района Аққулы".
14. Финансирование деятельности ГУ "Отдел финансов района Аққулы" осуществляется из местного бюджета, в соответствии законодательством Республики Казахстан.
15. ГУ "Отдел финансов района Аққулы" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями ГУ "Отдел финансов района Аққулы".
Если ГУ "Отдел финансов района Аққулы" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то полученные доходы направляются государственный бюджет, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
Глава 2. Цели, предмет деятельности, задачи и полномочия ГУ"Отдел финансов районаАққулы"

4. "Аққулы ауданының қаржы бөлімі" ММ мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген мөрі және атауы қазақ және орыс тілдерінде жазылған мөртабандары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары бар.
5. "Аққулы ауданының қаржы бөлімі" ММ азаматтық - құқықтық қатынастарды өз атынан жасайды.
6. "Аққулы ауданының қаржы бөлімі" ММ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкiлеттiк берiлген жағдайда ол мемлекеттің атынан азаматтық - құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
7. "Аққулы ауданының қаржы бөлімі" ММ өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгiленген тәртiппен "Аққулы ауданының қаржы бөлімі" ММ басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актiлермен ресiмделетiн шешiмдер қабылдайды.
8. "Аққулы ауданының қаржы бөлімі" ММ құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, Павлодар облысы, 140700, Аққулы ауданы, Аққулы ауылы, Всеволод Иванов көшесі, 98.
10. "Аққулы ауданының қаржы бөлімі" ММ жұмыс тәртібі: жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма сағат 9.00 - ден 18.30 - ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00 - ден 14.30 - ға дейін, демалыс күндері: сенбі - жексенбі.
11. Заңды тұлғаның толық атауы: мемлекеттік тілде - "Аққулы ауданының қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі, орыс тілінде - государственное учреждение "Отдел финансов района Аққулы".
12. Мемлекет Аққулы ауданы әкімдігі тұлғасында "Аққулы ауданының қаржы бөлім" ММ құрылтайшысы болып табылады.
13. Осы ереже "Аққулы ауданының қаржы бөлімі" ММ құрылтай құжаты болып табылады.
14. "Аққулы ауданының қаржы бөлімі" ММ қызметiн қаржыландыру Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
15. "Аққулы ауданының қаржы бөлімі" ММ кәсiпкерлiк субъектілерімен "Аққулы ауданының қаржы бөлімі" ММ өкілеттіктері болып табылатын мiндеттердi орындау тұрғысынан шарттық қарым - қатынас жасауға тыйым салынады.
Егер "Аққулы ауданының қаржы бөлімі" ММ заңнамалық актiлермен кiрiс әкелетiн қызметтi жүзеге асыру құқығы берiлсе, онда алынған кiрiс, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік бюджетке жiберiледi.
2 -тарау. "Аққулы ауданының қаржы бөлімі" ММ мақсаттары, қызметінің нысанасы, міндеттері мен өкілеттіліктері

16. Целями ГУ "Отдел финансов района Аққулы" является:
1) организация работы по исполнению бюджета на территории района Аққулы;
2) управление районной коммунальной собственностью;
3) ведение бюджетного учета и отчетности по исполнению местного бюджета.
17. Предметом деятельности ГУ "Отдел финансов района Аққулы" является реализация государственной политики в области исполнения бюджета и управления коммунальной собственности района.
18. Задачи:
1) мониторинг исполнения бюджета района, подготовка отчета об его исполнении;
2) реализация государственной политики по исполнению бюджета в районе Аққулы;
3) реализация государственной политики в отношении коммунальной государственной собственности района Аққулы;
4) осуществление на территории района Аққулы мониторинга процесса государственных закупок.
19. Полномочия:
1) права:
1-1) запрашивать и получать в установленном порядке по согласованию с государственными органами, организациями, предприятиями, должностными лицами и гражданами информацию по вопросам, связанными с исполнением задач, поставленных перед ГУ "Отдел финансов района Аққулы";
1-2) представлять интересы ГУ "Отдел финансов района Аққулы" в государственных органах, в суде в пределах своей компетенции, установленной настоящим положением;
1-3) заключать договоры, соглашения в пределах своей компетенции;
1-4) привлекать к работе специалистов других исполнительных органов, финансируемых из местных бюджетов, по согласованию с их руководителями.
2) обязанности:
2-1) осуществлять деятельность в соответствии с законами Республики Казахстан и нормативными правовыми актами;
2-2) вести бухгалтерский учет и финансовую отчетность государственного учреждения в соответствии с действующим законодательством;
2-3) обеспечивать сохранность закрепленного за ним коммунального имущества в соответствии с нормативными правовыми актами;
2-4) обеспечить гарантированные условия труда и меры социальной защиты работников учреждения.
20. Функции:
1) Анализ исполнения бюджета района, определение основных показателей проекта бюджета района;
2) осуществляет методологическое руководство в области исполнения бюджета;
3) составление, утверждение и ведение сводного плана поступлений и финансирования по платежам, сводного плана финансирования по обязательствам по местному бюджету;
4) внесение изменений и дополнений в сводный план поступлений и финансирования по платежам, сводный план финансирования по обязательствам, включая годовые суммы;
5) осуществляет бюджетный мониторинг, по результатам бюджетного мониторинга, формирует аналитический отчет об исполнении бюджета района;

16. "Аққулы ауданының қаржы бөлімі" ММ мақсаттары:
1) Аққулы ауданының аумағында бюджетті орындау бойынша жұмыстарды ұйымдастыру;
2) аудандық коммуналдық меншікті басқару;
3) жергілікті бюджетті орындау бойынша бюджеттік есеп пен есептілікті жүргізу болып табылады.
17. "Аққулы ауданының қаржы бөлімі" ММ бюджетін орындау және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру қызметінің нысанасы болып табылады.
18. Міндеттері:
1) аудан бюджетінің орындау мониторингі, орындалуы туралы есепті дайындау;
2) Аққулы ауданында бюджетті орындау бойынша мемлекеттік саясатты жүзеге асыру;
3) Аққулы ауданының коммуналдық мемлекеттік меншігі қатынасындағы мемлекеттік саясатты жүзеге асыру;
4) Аққулы ауданы аумағында мемлекеттік сатып алу үдерісінің мониторингісін жүзеге асыру.
19. Өкілеттіліктері:
1) құқықтары:
1-1) мемлекеттік органдардың, ұйымдардың, кәсіпорындардың, лауазымды тұлғалардың және азаматтардың келісімі бойынша белгіленген тәртіпте "Аққулы ауданының қаржы бөлімі" ММ алдына қойылған міндеттерді орындаумен байланысты мәселелер бойынша ақпаратты сұрату және алу;
1-2) "Аққулы ауданының қаржы бөлімі" ММ мүддесін мемлекеттік органдарда, сотта осы ережеде белгіленген өз құзыретінің шегінде білдіру;
1-3) өз құзыреті шегінде шарттар, келісімдер жасау;
1-4) жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын басқа да атқарушы органдардың мамандарын олардың басшыларының келісімі бойынша жұмысқа тарту.
2) міндеттері:
2-1) Қазақстан Республикасының заңдарына және нормативтік құқықтық актілерге сәйкес қызметін жүзеге асыруға;
2-2) қолданыстағы заңнамаға сәйкес мемлекеттік мекеменің бухгалтерлік есебін және қаржылық есептілігін жүргізу;
2-3) нормативтік құқықтық актілерге сәйкес өзіне бекітілген коммуналдық мүліктің сақталуын қамтамасыз етуге;
2-4) мекеме қызметкерлерінің кепілді еңбек жағдайларын және әлеуметтік қорғау шараларын қамтамасыз етуге.
20. Функциялары:
1) Аудандық бюджеттің орындалуын талдау, аудандық бюджет жобасының негізгі көрсеткіштерін анықтайды;
2) бюджетті орындау саласында әдістемелік басшылықты жүзеге асырады;
3) жергілікті бюджеттің міндеттері бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарын, төлемдер бойынша қаржыландыру мен түсімдердің жиынтық жоспарының жасалуын бекіту және оның жүргізуін құру; 4) жылдық сомаларды қоса алғанда, міндеттер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарын, төлемдер бойынша қаржыландыру мен түсімдердің жиынтық жоспарына өзгерістер мен толықтырулар енгізеді;
5) бюджеттік мониторинг жүргізеді, бюджеттік мониторинг нәтижесі бойынша аудан бюджетінің орындалуы туралы аналитикалық есепті қалыптастырады;

6) осуществляет оценку эффективности управления бюджетными средствами государственных органов;
7) составляет заключения о результатах оценки эффективности управления бюджетными средствами государственных органов;
8) составление отчетов об исполнении местного бюджета;
9) составление отчетов об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг), о поступлении и расходовании денег от спонсорской и благотворительной помощи по бюджету района;
10) составление отчетов о кредиторской и дебиторской задолженностей бюджета района;
11) подготовка заключений к проектам постановлений акимата района о выделении средств из резерва местного исполнительного органа;
12) погашение и обслуживание долга местного исполнительного органа за счет средств, предусмотренных в местном бюджете, в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
13) регистрацию, учет и мониторинг бюджетных кредитов, предоставленных из вышестоящего бюджета;
14) учет и анализ использования средств местного исполнительного органа;
15) обеспечение ведения реестра коммунальных юридических лиц и юридических лиц с участием государств;
16) обеспечивает наполнение и корректировку реестра коммунального имущества;
17) организует учет районного коммунального имуществ, обеспечивает его эффективное использование;
18) управляют районным коммунальным имуществом, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан, осуществляют меры по его защите;
19) проводят конкурс в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственных закупках" по определению периодического печатного издания для опубликования извещения о проведении торгов по приватизации районного коммунального имущества;
20) предоставляют районное коммунальное имущество в имущественный наем (аренду), доверительное управление физическим лицам и негосударственным юридическим лицам без права последующего выкупа, с правом последующей передачи в собственность субъектам малого предпринимательства на безвозмездной основе, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан;
21) закрепляют районное коммунальное имущество за районными коммунальными юридическими лицами;
22) принимают решения об использовании районного коммунального имущества, в том числе о передаче его в залог, имущественный наем (аренду) безвозмездное и доверительное управление, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан;
23) осуществляют приватизацию районного коммунального имущества, в том числе привлекают посредника для организации, обеспечивает оценку объекта приватизации, осуществляют подготовку и заключение договоров купли-продажи объекта приватизации и контроль за соблюдением условий договоров купли-продажи.

6) мемлекеттік органдардың бюджеттік қаражатын басқарудың тиімділігінің бағалауын жүзеге асырады;
7) мемлекеттік органдардың бюджеттік қаражатын басқару тиімділігін бағалау нәтижесі туралы қорытынды жасайды;
8) жергілікті бюджетті орындау туралы есеп жасайды;
9) тауарларды (жұмыс, қызмет көрсету) іске асырудан ақшалай қаражаттың шығындары мен түсімдердің жоспарын орындау, аудан бюджеті бойынша қайырымдылық пен демеушілік көмектен түскен ақшалай қаражаттын шығындары мен түсімдері туралы есептерді жасайды;
10) аудан бюджетінің кредиторлық және дебиторлық берешектері туралы есептерді жасайды;
11) жергілікті атқарушы органы резервінен қаражат бөлу туралы аудан әкімдігінің жобаларына қорытынды жасайды;
12) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес, жергілікті бюджеттен қарастырылған қаражат есебінен жергілікті атқарушы органның қарызын өтейді және қызмет көрсетеді;
13) жоғарыдағы бюджеттен ұсынылған бюджеттік несие мониторингі мен есебін жүргізеді және оны тіркейді;
14) жергілікті атқарушы органның қаражатын пайдалануы бойынша есеп пен талдау жүргізеді;
15) мемлекеттің қатысуымен коммуналдық заңды тұлға мен заңды тұлғаның реестрін жүргізуді қамтамасыз етеді;
16) коммуналдық мүлік реестрін түзетеді және толықтыруды қамтамасыз етеді;
17) аудандық коммуналдық мүлік есебін ұйымдастыру және оның тиімді қолдануын қамтамасыз етеді;
18) егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, аудандық коммуналдық мүлікті басқарады, оны қорғау жөніндегі шараларды жүзеге асырады;
19) Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес аудандық коммуналдық мүлікті жекешелендіру бойынша "Мемлекеттік сатып алу туралы" сауда -саттық өткізу туралы хабарламаны жариялау үшін мерзімді баспа басылымын айқындау жөнінде конкурс өткізеді;
20) егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, аудандық коммуналдық мүлікті жеке тұлғаларға және мемлекеттік емес заңды тұлғаларға кейіннен сатып алу құқығынсыз, шағын кәсіпкерлік субьектілерінің меншігіне кейінен сатып алу құқығымен немесе кейінен өтеусіз негізде беру құқығымен мүліктік жалға (жолдауға), сенімгерлік басқаруға береді;
21) аудандық коммуналдық мүлікті аудандық коммуналдық заңды тұлғаларға бекітіп береді;
22) егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, аудандық коммуналдық мүлікті пайдалану туралы, оның ішінде оны кепілге, мүліктік жалға (жолдауға), өтеусіз пайдалануға және сенімгерлік басқаруға беру туралы шешімдер қабылдайды;
23) аудандық коммуналдық мүлікті жекешелендіруді жүзеге асырады, оның ішінде жекешелендіру процессін ұйымдастыру үшін делдалды тартады, жекешелендіру обьектісін бағалауды қамтамасыз етеді, жекешелендіру обьектілерінің сатып алу - сату шарттарын әзірлеу мен жасалуды және сатып алу-сату шарттары талаптарының сақталуын бақылауды жүзеге асырады.

Глава 3. Статус, полномочия первого руководителя ГУ "Отдел финансов района Аққулы"
21. Руководство ГУ "Отдел финансов района Аққулы" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на ГУ "Отдел финансов района Аққулы" задач и осуществление им своих полномочий.
22. Первый руководитель ГУ "Отдел финансов района Аққулы" назначается на должность и освобождается от должности в соответствии законодательством Республики Казахстан.
23. Первый руководитель ГУ "Отдел финансов района Аққулы" не имеет заместителей.
24. Полномочия первого руководителя ГУ "Отдел финансов района Аққулы":
1) представляет на утверждение акимата района Положение о ГУ "Отдел финансов района Аққулы" внесение в него изменений и дополнений;
2) назначает на должности и освобождает от должностей работников ГУ "Отдел финансов района Аққулы" в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
3) осуществляет в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, поощрение работников ГУ "Отдел финансов района Аққулы", оказание материальной помощи, наложение на них дисциплинарных взысканий;
4) издает приказы и дает указания по вопросам, входящим в его компетенцию, обязательные для выполнения всеми работниками ГУ "Отдел финансов района Аққулы";
5) представляет ГУ "Отдел финансов района Аққулы" во всех государственных органах, суде и иных организациях, независимо от форм собственности, в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
6) выдает доверенности на право представления интересов ГУ "Отдел финансов района Аққулы" в государственных органах, иных учреждениях по вопросам, входящим в компетенцию ГУ "Отдел финансов района Аққулы";
7) подписывает служебную документацию в пределах своей компетенции;
8) противодействует коррупции и несет за это персональную ответственность.
Исполнение полномочий первого руководителя ГУ "Отдел финансов района Аққулы" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
25. Взаимоотношения между ГУ "Отдел финансов района Аққулы" и уполномоченным органом по управлению коммунальным имуществом (местным исполнительным органом района) регулируются действующим законодательством Республики Казахстан.
26. Взаимоотношения между ГУ "Отдел финансов района Аққулы" и уполномоченным органом соответствующей отрасли (местным исполнительным органом района) регулируются действующим законодательством Республики Казахстан.
27. Взаимоотношения между администрацией ГУ "Отдел финансов района Аққулы" и трудовым коллективом определяется в соответствии с Трудовым Кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан" и коллективным договором.

3 - тарау. "Аққулы ауданының қаржы бөлімі" ММ бірінші басшысының мәртебесі, өкілеттіктері
21. "Аққулы ауданының қаржы бөлімі" ММ басқаруды бірінші басшы жүзеге асырады, ол "Аққулы ауданының қаржы бөлімі" ММ жүктелген міндеттердің орындалуына және оның өз өкілеттіліктерін жүзеге асыруына дербес жауапты болады.
22. "Аққулы ауданының қаржы бөлімі" ММ бірінші басшысы Қазақстан Республикасынның заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалады және лауазымынан босатылады.
23. "Аққулы ауданының қаржы бөлімі" ММ бірінші басшысының орынбасарлары жоқ.
24. "Аққулы ауданының қаржы бөлімі" ММ бірінші басшысының өкілеттіктері:
1) Аудан әкімдігінің бекітуіне "Аққулы ауданының қаржы бөлімі" ММ туралы Ережесі және оған өзгерістер мен толықтыруларды енгізуін ұсынады;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес "Аққулы ауданының қаржы бөлімі" ММ қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте "Аққулы ауданының қаржы бөлімі" ММ қызметкерлерін мадақтайды, материалдық көмек көрсетуді, оларға тәртіптік жаза қолдануды жүзеге асырады;
4) "Аққулы ауданының қаржы бөлімі" ММ қызметкерлерінің барлығы орындауға міндетті өз құзыретіне жататын мәселелер бойынша бұйрықтар шығарады және нұсқаулар береді;
5) барлық мемлекеттік органдарда, соттарда және меншік нысанына қарамастан өзге де ұйымдарда Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес "Аққулы ауданының қаржы бөлімі" ММ мүддесін қорғайды;
6) "Аққулы ауданының қаржы бөлімі" ММ құзыретіне жататын мәселелер бойынша мемлекеттік органдарда, өзге де мекемелерде "Аққулы ауданының қаржы бөлімі" ММ мүдделерін білдіру құқығына сенімхаттарды береді;
7) өз құзіретінің шегінде қызметтік құжаттарға қол қояды;
8) сыбайлас жемқорлыққа қарсы әрекет етеді және оған дербес жауап береді.
"Аққулы ауданының қаржы бөлімі" ММ бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.
25. "Аққулы ауданының қаржы бөлімі" ММ мен коммуналдық мүлікті басқару уәкілетті органы (ауданның жергілікті атқарушы органы) арасындағы өзара қарым-қатынас Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.
26. "Аққулы ауданының қаржы бөлімі" ММ мен тиісті соманың уәкілетті органы (ауданның жергілікті атқарушы органы) арасындағы өзара қарым-қатынас Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.
27. "Аққулы ауданының қаржы бөлімі" ММ еңбек ұжымы өзара қарым-қатынас Қазақстан Республикасының Еңбек Кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Заңымен және ұжымдық шартына сәйкес белгіленеді.

Глава 4. Имущество ГУ "Отдел финансов района Аққулы"
28. ГУ "Отдел финансов района Аққулы" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество ГУ "Отдел финансов района Аққулы" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
29. Имущество, закрепленное за ГУ "Отдел финансов района Аққулы", относится к коммунальной собственности.
30. ГУ "Отдел финансов района Аққулы" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и упразднение ГУ "Отдел финансов района Аққулы"
31. Реорганизация и упразднение ГУ "Отдел финансов района Аққулы" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
32. При упразднении (ликвидации) ГУ "Отдел финансов района Аққулы" имущество, оставшееся после удовлетворение требований кредиторов, остается в районной коммунальной собственности.

4 - тарау. "Аққулы ауданының қаржы бөлімі" ММ мүлкi
28. "Аққулы ауданының қаржы бөлімі" ММ заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкi болуы мүмкiн.
"Аққулы ауданының қаржы бөлімі" ММ мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай - ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
29. "Аққулы ауданының қаржы бөлімі" ММ бекiтiлген мүлiк аудандық коммуналдық меншікке жатады.
30. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Аққулы ауданының қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі өзiне бекiтiлген мүлiктi және қаржыландыру жоспары бойынша өзiне бөлiнген қаражат есебiнен сатып алынған мүлiктi өз бетiмен иелiктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсiлмен билiк етуге құқығы жоқ.
5 - тарау. "Аққулы ауданының қаржы бөлімі" ММ қайта ұйымдастыру және тарату
31. "Аққулы ауданының қаржы бөлімі" ММ қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
32. "Аққулы ауданының қаржы бөлімі" ММ таратылған (қысқартылған) кезде несиегерлердің талаптарын қанағаттандырғаннан кейін қалған мүлік аудандық коммуналдық меншігінде қалады.