Об Успенском районном бюджете на 2023-2025 годы
Решение Успенского районного маслихата Павлодарской области от 23 декабря 2022 года № 150/25. Прекращено действие в связи с истечением срока
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2023 в соответствии с пунктом 9 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Успенский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Успенский районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 932 469 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 955 827 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 15 661 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 11 521 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 949 460 тысяч тенге;
2) затраты – 6 412 672 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 48 329,5 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 87 290,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 38 961 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -528 532,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 528 532,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Успенского районного маслихата Павлодарской области от 22.11.2023 № 57/10 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Предусмотреть в Успенском районном бюджете на 2023 год субвенцию, передаваемую из областного бюджета в Успенский районный бюджет в сумме 1 102 674 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в Успенском районном бюджете на 2023 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 284 040 тысяч тенге, в том числе:
Успенский сельский округ – 53 711 тысяч тенге;
Равнопольский сельский округ – 36 035 тысяч тенге;
Ольгинский сельский округ – 41 854 тысяч тенге;
Новопокровский сельский округ – 31 369 тысяч тенге;
Лозовский сельский округ – 49 001 тысяч тенге;
Конырозекский сельский округ – 39 068 тысяч тенге;
Козыкеткенский сельский округ – 33 002 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в Успенском районном бюджете на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 311 853 тысяч тенге, в том числе:
Успенский сельский округ – 53 265 тысяч тенге;
Равнопольский сельский округ – 43 654 тысяч тенге;
Ольгинский сельский округ – 47 012 тысяч тенге;
Новопокровский сельский округ – 33 933 тысяч тенге;

2023-2025 жылдарға арналған Успен аудандық бюджеті туралы
Павлодар облысы Успен аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 150/25 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Ескерту. 01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 9-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Успен аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған Успен аудандық бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 932 469 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 955 827 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 15 661 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 11 521 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 949 460 мың теңге;
2) шығындар – 6 412 672 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 48 329,5 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 87 290,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 38 961 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -528 532,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 528 532,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Успен аудандық мәслихатының 22.11.2023 № 57/10 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2023 жылға арналған Успен аудандық бюджетінде облыстық бюджеттен Успен аудандық бюджетіне 1 102 674 мың теңге сомасында берілетін субвенция көзделсін.
3. 2023 жылға арналған Успен аудандық бюджетінде ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемдері жалпы 284 040 мың теңге сомада көзделсін, соның ішінде:
Успен ауылдық округі – 53 711 мың теңге;
Равнополь ауылдық округі – 36 035 мың теңге;
Ольгин ауылдық округі – 41 854 мың теңге;
Новопокров ауылдық округі – 31 369 мың теңге;
Лозов ауылдық округі – 49 001 мың теңге;
Қоңырөзек ауылдық округі – 39 068 мың теңге;
Қозыкеткен ауылдық округі – 33 002 мың теңге.
4. 2024 жылға арналған Успен аудандық бюджетінде ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемдері жалпы 311 853 мың теңге сомада көзделсін, соның ішінде:
Успен ауылдық округі – 53 265 мың теңге;
Равнополь ауылдық округі – 43 654 мың теңге;
Ольгин ауылдық округі – 47 012 мың теңге;
Новопокров ауылдық округі – 33 933 мың теңге;

Лозовский сельский округ – 56 402 тысяч тенге;
Конырозекский сельский округ – 50 144 тысяч тенге;
Козыкеткенский сельский округ – 27 443 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в Успенском районном бюджете на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 328 601 тысяч тенге, в том числе:
Успенский сельский округ – 55 039 тысяч тенге;
Равнопольский сельский округ – 46 417 тысяч тенге;
Ольгинский сельский округ – 50 995 тысяч тенге;
Новопокровский сельский округ – 34 739 тысяч тенге;
Лозовский сельский округ – 59 758 тысяч тенге;
Конырозекский сельский округ – 52 500 тысяч тенге;
Козыкеткенский сельский округ – 29 153 тысяч тенге.
6. Предусмотреть в Успенском районном бюджете на 2023 год целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов в следующих размерах:
43 069 тысяч тенге – на оплату труда административным государственным служащим;
103 414 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по благоустройству и озеленению населенных пунктов;
443 336 тысяч тенге – на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах;
269 034 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";

Лозов ауылдық округі – 56 402 мың теңге;
Қоңырөзек ауылдық округі – 50 144 мың теңге;
Қозыкеткен ауылдық округі – 27 443 мың теңге.
5. 2025 жылға арналған Успен аудандық бюджетінде ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемдері жалпы 328 601 мың теңге сомада көзделсін, соның ішінде:
Успен ауылдық округі – 55 039 мың теңге;
Равнополь ауылдық округі – 46 417 мың теңге;
Ольгин ауылдық округі – 50 995 мың теңге;
Новопокров ауылдық округі – 34 739 мың теңге;
Лозов ауылдық округі – 59 758 мың теңге;
Қоңырөзек ауылдық округі – 52 500 мың теңге;
Қозыкеткен ауылдық округі – 29 153 мың теңге.
6. 2023 жылға арналған Успен аудандық бюджетінде ауылдық округтердің бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер келесі мөлшерлерде көзделсін:
43 069 мың теңге – мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің еңбегіне ақы төлеуге;
103 414 мың теңге – елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру жөніндегі іс-шараларды іске асыруға;
443 336 мың теңге – аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге;
269 034 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;

4 326 тысяч тенге – на освещение улиц в населенных пунктах.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Успенского районного маслихата Павлодарской области от 22.11.2023 № 57/10 (вводится в действие с 01.01.2023).
7. Распределение указанных сумм целевых трансфертов бюджетам сельских округов определяется на основании постановления акимата Успенского района.
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа Успенского района на 2023 год в сумме 0 тенге.

4 326 мың теңге – елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Успен аудандық мәслихатының 22.11.2023 № 57/10 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. Нысаналы трансферттердің көрсетілген сомаларын ауылдық округтер бюджеттеріне бөлінуі Успен ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде анықталады.
8. Успен ауданының жергілікті атқарушы органының 2023 жылға арналған резерві 0 теңге сомада бекітілсін.

7 721
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7 721
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
65 791
122
Аппарат акима района (города областного значения)
65 791
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
381
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
65 410
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
4 342
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
4 342
809
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
4 342
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
4 342
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
616 592
1
Социальное обеспечение
52 170
1
2
3
4
5
6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
52 170
005
Государственная адресная социальная помощь
52 170
2
Социальная помощь
443 369
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
443 369
002
Программа занятости
123 791
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
11 523
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
69 985
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
626
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
162 098
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
44 309
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
31 037
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
121 053
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
121 053
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

7 721
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7 721
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
65 791
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
65 791
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
381
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
65 410
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
4 342
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
4 342
809
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі
4 342
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
4 342
1
2
3
4
5
6
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
616 592
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
52 170
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
52 170
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
52 170
2
Әлеуметтiк көмек
443 369
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
443 369
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
123 791
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
11 523
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
69 985
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
626
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
162 098
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
44 309
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
31 037
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
121 053
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
121 053
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер