О внесении изменений в решение Акжарского районного маслихата от 24 декабря 2021 года № 13-1 "Об утверждении бюджета Акжарского района на 2022-2024 годы"
Решение Акжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 22 ноября 2022 года № 26-1
Акжарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Акжарского районного маслихата "Об утверждении бюджета Акжарского района на 2022-2024 годы" от 24 декабря 2021 года № 13-1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 162806) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Акжарский районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 388 301,2 тысяч тенге:
налоговые поступления – 415 247,8 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 7 640,4 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 026 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 964 387 тысяч тенге;
2) затраты – 5 509 906,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 91 619,2 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 142 429 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 50 809,8 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -213 224,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 213 224,2 тысяч тенге:
поступление займов – 142 429 тысяч тенге;
погашение займов – 73 469,8 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 144 265 тысяч тенге.";
пункт 12 изложить в новой редакции:
"12. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2022 год в сумме 595 тысяч тенге согласно приложения 5.";
приложения 1, 5, 6 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.

Ақжар аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 13-1 "2022-2024 жылдарға арналған Ақжар аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық мәслихатының 2022 жылғы 22 қарашадағы № 26-1 шешімі
Ақжар аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Ақжар аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған Ақжар аудандық бюджетін бекіту туралы" 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 13-1 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 162806 болып тіркелді) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған Ақжар аудандық бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 388 301,2 мың теңге:
салықтық түсімдер – 415 247,8 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 7 640,4 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 026 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 964 387 мың теңге;
2) шығындар – 5 509 906,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 91 619,2 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 142 429 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 50 809,8 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -213 224,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 213 224,2 мың теңге:
қарыздар түсімі – 142 429 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 73 469,8 мың тенге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 144 265 мың теңге.";
12 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"12. 2022 жылға Ақжар аудандық жергілікті атқарушы органның резерві 595 мың теңге сомасында 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 5, 6 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
38759,2
005
Повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов
2173
122
Аппарат акима района (города областного значения)
238203,6
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
188070,9
003
Капитальные расходы государственного органа
4991
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
45141,7
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
72561,6
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
719
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
175
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
57366
015
Капитальные расходы государственного органа
1636,6
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
12665
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
962116,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
31448,3
013
Капитальные расходы государственного органа
2125,5
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
928542,5
02
Оборона
15012,3
122
Аппарат акима района (города областного значения)
15012,3
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
6004
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
7438,9
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1569,4
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
260,8
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
260,8
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
260,8
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
405603
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
405603
005
Государственная адресная социальная помощь
41953
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками

001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
38759,2
005
Мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыру
2173
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
238203,6
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
188070,9
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4991
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
45141,7
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
72561,6
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
719
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
175
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
57366
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1636,6
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
12665
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
962116,3
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31448,3
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2125,5
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
928542,5
02
Қорғаныс
15012,3
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
15012,3
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
6004
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
7438,9
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1569,4
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
260,8
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
260,8
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
260,8
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
405603
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
405603
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
41953
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету

89,3
002
Программа занятости
211737,5
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
6042
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
17040,9
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1736,7
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
15259,8
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
21396,4
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
49933
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
40084,3
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
330,1
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
110344,1
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
2012,5
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2012,5
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
108331,6
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
23080,1
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
7019,7
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
28312,6
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
39741,8
028
Развитие коммунального хозяйства
8197,4
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
1980
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
224635,8
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
52862
009
Поддержка культурно-досуговой работы
52862
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
29251,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
19664,8
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне

89,3
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
211737,5
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
6042
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
17040,9
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1736,7
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
15259,8
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
21396,4
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
49933
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40084,3
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
330,1
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
110344,1
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
2012,5
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
2012,5
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
108331,6
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
23080,1
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
7019,7
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
28312,6
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
39741,8
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
8197,4
016
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету
1980
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
224635,8
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
52862
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
52862
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
29251,8
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19664,8
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу

9587
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
142522
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
9463
007
Функционирование районных (городских) библиотек
78539
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
779
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан, развития языков и культуры
31657
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
9879
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
12205
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
137916
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
1637,8
010
Развитие объектов сельского хозяйства
1637,8
811
Отдел сельского хозяйства, предпринимательства и ветеринарии района (города областного значения)
84324,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства, предпринимательства и ветеринарии
76224,7
006
Капитальные расходы государственного органа
2743,6
007
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
5356
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
22812,2
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
21074,5
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
1391,4
007
Капитальные расходы государственного органа
346,3
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
29141,7
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
29141,7
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
25340,1
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
25340,1
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
21289,4
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
4050,7
12
Транспорт и коммуникации
800202,4
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
800202,4
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
31478,4
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов

9587
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
142522
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
9463
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
78539
008
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
779
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31657
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
9879
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
12205
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
137916
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
1637,8
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
1637,8
811
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылық, кәсіпкерлік және ветеринария бөлімі
84324,3
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы, қәсіпкерлік және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
76224,7
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2743,6
007
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
5356
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
22812,2
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21074,5
003
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
1391,4
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
346,3
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
29141,7
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
29141,7
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
25340,1
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
25340,1
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21289,4
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
4050,7
12
Көлiк және коммуникация
800202,4
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
800202,4
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
31478,4
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу