Об утверждении бюджета района имени Габита Мусрепова на 2023-2025 годы
Решение маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 27 декабря 2022 года № 24-5.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2023 в соответствии с пунктом 14 настоящего решения.
В соответствии со статьями 9, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет района имени Габита Мусрепова на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5 и 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 294 310,5 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 189 531,3 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 76 278,3 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 416 351 тысяча тенге;
поступления трансфертов – 3 612 149,9 тысяч тенге;
2) затраты – 6 483 112,3 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 22 550,3 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 118 346,9 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 95 796,6 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 211 352,1 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 211 352,1 тысяча тенге:
поступление займов – 482 529,9 тысяч тенге;
погашение займов – 474 447,6 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 203 269,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 31.03.2023 № 2-1 (вводится в действие с 01.01.2023); от 18.05.2023 № 3-2 (вводится в действие с 01.01.2023); от 17.07.2023 № 5-1 (вводится в действие с 01.01.2023); от 14.09.2023 № 8-1 (вводится в действие с 01.01.2023); от 31.10.2023 № 10-1 (вводится в действие с 01.01.2023); от 11.12.2023 № 11-1 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Установить, что доходы бюджета района на 2023 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
1) корпоративный подоходный налог по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом в размере не менее пятидесяти процентов от поступивших налоговых отчислений, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства по перечню, утверждаемому центральным уполномоченным органом по государственному планированию совместно с центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета, и поступлений от организаций нефтяного сектора;

2023-2025 жылдарға арналған Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының 2022 жылғы 27 желтоқсандағы № 24-5 шешімі.
Ескерту. 01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 14- тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9, 75-баптарына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2, 3, 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 294 310,5 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 189 531,3 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 76 278,3 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 416 351 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 612 149,9 мың теңге;
2) шығындар – 6 483 112,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 22 550,3 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 118 346,9 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 95 796,6 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 211 352,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 211 352,1 мың теңге:
қарыздар түсімі – 482 529,9 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 474 447,6 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 203 269,8 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының 31.03.2023 № 2-1 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) ; 18.05.2023 № 3-2( 01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен; 17.07.2023 № 5-1 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.09.2023 № 8-1 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 31.10.2023 № 10-1 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.12.2023 № 11-1 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2023 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес мынадай салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкілетті органмен бірлесіп мемлекеттiк жоспарлау жөнiндегi орталық уәкілетті орган бекітетін тізбе бойынша ірі кәсіпкерлік субъектілерінен түсетін түсімдерді және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, келіп түскен салықтық аударымдардың кемінде елу пайызы мөлшерінде облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша корпоративтік табыс салығы;

2) социальный налог по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
3) налог на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, за исключением налога на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории города районного значения, села, поселка, сельского округа;
4) акцизы на бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
5) платы за пользование земельными участками, за исключением земельных участков, находящихся на территории города районного значения, села, поселка;
6) лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности (сбор за выдачу лицензий на занятие отдельными видами деятельности);
7) платы за пользование лицензиями на занятие отдельными видами деятельности;
8) государственная пошлина, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.
3. Установить, что доходы районного бюджета на 2023 год формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
1) доходы от коммунальной собственности:
доходов от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения), находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа;
вознаграждений по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета физическим лицам;
другие доходы от коммунальной собственности района (города областного значения);
2) других неналоговых поступлений в местный бюджет.
4. Установить, что поступления районного бюджета формируются за счет поступлений от продажи основного капитала:
1) деньги от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из районного (города областного значения) бюджета.
5. В районный бюджет зачисляются поступления от погашения выданных из районного бюджета кредитов, продажи финансовых активов государства, находящихся в коммунальной собственности района, займов местного исполнительного органа района.
6. Объем бюджетной субвенции, передаваемой из областного бюджета в бюджет района составляет 743 198 тысяч тенге.
7. Учесть, что в районном бюджете на 2023 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из районного бюджета в бюджеты сельских округов в сумме 257 586 тысячи тенге, согласно приложению 4.
8. Учесть в районном бюджете на 2023 год поступление целевых трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан.
Распределение указанных целевых трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан определяется постановлением акимата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата района имени Габита Мусрепова "Об утверждении бюджета района имени Габита Мусрепова на 2023-2025 годы".

2) облыстық мәслихатпен белгіленген кірістерді бөлу нормативтеріне сәйкес әлеуметтік салық;
3) аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықты қоспағанда, жеке және заңды тұлғалардың, дара кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
4) бензинге (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отынына акциздер;
5) аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент аумағындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы;
6) қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым (жекелеген қызмет түрлерімен айналысуға арналған лицензияларды бергені үшін алым);
7) қызметтің жекелеген түрлерiмен айналысуға лицензияларды пайдаланғаны үшін төлемақы;
8) республикалық бюджет есебіне жазылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік баж.
3. 2023 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістері мынадай салықтық емес түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) коммуналдық меншіктен түсетін кірістер:
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
жеке тұлғаларға жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар;
2) жергілікті бюджетке түсетін басқа да салықтық емес түсімдер.
4. Аудандық бюджеттің кірістері негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен қаржыландырылатын, мемлекеттік мекемелерге бекітіп берілген мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін ақша.
5. Аудандық бюджеттен берілген кредиттерді өтеуден, ауданның коммуналдық меншігіндегі мемлекеттің қаржы активтерін сатудан, ауданның жергілікті атқарушы органының қарыздарын өтеуден түсетін түсімдер аудандық бюджетке қабылданады.
6. Облыстық бюджеттен аудан бюджетіне табысталатын бюджеттік субвенция көлемі 743 198 мың теңгені құрайды.
7. 2023 жылға арналған аудан бюджетінде, 4-қосымшаға сәйкес, аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенция көлемі 257 586 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
8. 2023 жылға арналған аудандық бюджетінде Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан нысаналы трансферттерді түсімі ескерілсін.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан көрсетілген нысаналы трансферттерді бөлу "2023-2025 жылдарға арналған Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының бюджетін бекіту туралы" Ғабит Мүсірепов атындағы аудан мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан әкімдігінің қаулысымен айқындалады.

9. Учесть в районном бюджете на 2023 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета.
Распределение указанных целевых трансфертов из областного бюджета определяется постановлением акимата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата района имени Габита Мусрепова "Об утверждении бюджета района имени Габита Мусрепова на 2023-2025 годы".
10. Учесть в районном бюджете на 2023 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов.
11. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2023 год в сумме 56 076 тысяч тенге.
12. Установить, что в процессе исполнения районного бюджета на 2023 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы, согласно приложению 5.
13. Утвердить объем трансфертов, выделяемый органам местного самоуправления за счет средств бюджета района, согласно приложению 6.

9. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
Облыстық бюджеттен көрсетілген нысаналы трансферттерді бөлу "2023-2025 жылдарға арналған Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының бюджетін бекіту туралы" Ғабит Мүсірепов атындағы аудан мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
10. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен берілетін бюджеттік кредиттер ескерілсін.
11. 2023 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 56 076 мың теңге сомасында бекітілсін.
12. 2023 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде, 5-қосымшаға сәйкес, жергілікті бюджеттік бағдарламалар секвестрлеуге жатпайды деп белгіленсін.
13. Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына аудан бюджетінің қаражаты есебінен бөлінетін трансферттердің көлемі 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

14. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь маслихата района имени Габита Мусрепова
Северо-Казахстанской области
Е. Адильбеков
Приложение 1
к решению маслихата района
имени Габита Мусрепова
Северо-Казахстанской области
от 27 декабря 2022 года № 24-5
Бюджет района имени Габита Мусрепова на 2023 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 31.03.2023 № 2-1 (вводится в действие с 01.01.2023); от 18.05.2023 № 3-2 (вводится в действие с 01.01.2023); от 17.07.2023 № 5-1 (вводится в действие с 01.01.2023); от 14.09.2023 № 8-1 (вводится в действие с 01.01.2023); от 31.10.2023 № 10-1 (вводится в действие с 01.01.2023); от 11.12.2023 № 11-1 (вводится в действие с 01.01.2023).
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма (тысяч тенге)

14. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы
ауданы мәслихатының хатшысы
Е. Әділбеков
Солтүстік Қазақстан облысы
Ғабит Мүсірепов атындағы
аудан мәслихатының
2022 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 24-5 шешіміне 1-қосымша
2023 жылға арналған Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының 31.03.2023 № 2-1 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) ; 18.05.2023 № 3-2 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен; 17.07.2023 № 5-1 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.09.2023 № 8-1 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 31.10.2023 № 10-1 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.12.2023 № 11-1 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сома (мың теңге)

262 033,2
003
Капитальные расходы государственного органа
4 156,6
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
124 079,9
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
75 897,4
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
73 514,6
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 664
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
346,5
015
Капитальные расходы государственного органа
372,3
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно- коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 105 719,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно- коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
154 422,8
003
Капитальные расходы государственного органа
66 870
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
884 426,6
02
Оборона
45 612,3
122
Аппарат акима района (города областного значения)
24 322,1
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
24 322,1
122
Аппарат акима района (города областного значения)
21 290,2
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
12 866,8
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
8 423,4
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
6 720
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно- коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6 720
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
6 720
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
642 450,6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
19 180,7
005
Государственная адресная социальная помощь
19 180,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
623 269,9
002
Программа занятости
89 143,6
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан

262 033,2
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 156,6
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
124 079,9
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
75 897,4
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
73 514,6
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды
жүргізу
1 664
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
346,5
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
372,3
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 105 719,4
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
154 422,8
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
66 870
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
884 426,6
02
Қорғаныс
45 612,3
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
24 322,1
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
24 322,1
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
21 290,2
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
12 866,8
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
8 423,4
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
6 720
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6 720
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
6 720
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
642 450,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
19 180,7
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
19 180,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
623 269,9
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
89 143,6
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету

12 337,2
006
Оказание жилищной помощи
238,5
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
36 557,3
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 853,2
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
281 565,7
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
66 178,2
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
60 476,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
50 303,8
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
544,1
061
Содействие добровольному переселению лиц для повышения мобильности рабочей силы
23 071,6
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
970 600,6
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно- коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
890 000,6
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
365 183
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
53 988
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
99 748
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
23 520
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
195 640,6
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
151 911
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно- коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
65 600
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
65 600
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно- коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
15 000
029
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
15 000
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
935 663,8
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
319 478,9
009
Поддержка культурно-досуговой работы
319 478,9
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно- коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

12 337,2
006
Тұрғын үй көмегін көрсету
238,5
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
36 557,3
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 853,2
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек
көрсету
281 565,7
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік- ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
66 178,2
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
60 476,7
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
50 303,8
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
544,1
061
Жұмыс күшінің ұтқырлығын арттыру үшін адамдардың ерікті түрде қоныс аударуына жәрдемдесу
23 071,6
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
970 600,6
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
890 000,6
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
365 183
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
53 988
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
99 748
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
23 520
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
195 640,6
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
151 911
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
65 600
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
65 600
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
15 000
029
Елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыру
15 000
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
935 663,8
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
319 478,9
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
319 478,9
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

220 100
036
Развитие объектов культуры
220 100
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
54 934,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
22 378,3
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
19 617
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
12 938,8
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно- коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
85 832,7
021
Развитие объектов спорта
85 832,7
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
255 318,1
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
18 231,2
007
Функционирование районных (городских) библиотек
152 992
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
1 399
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области внутренней политики, культуры, развития языков и спорта
50 089,6
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
15 606,3
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
17 000
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
1 000
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно- коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 000
009
Развитие теплоэнергетической системы
1 000
010
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
142 437
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
68 877,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
51 477,6
003
Капитальные расходы государственного органа
17 400
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
25 208,2
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
25 208,2
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
48 351,2
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
48 351,2
011
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
25 060
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно- коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

220 100
036
Мәдениет объектілерін дамыту
220 100
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
54 934,1
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22 378,3
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
19 617
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
12 938,8
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
85 832,7
021
Cпорт объектілерін дамыту
85 832,7
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
255 318,1
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
18 231,2
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
152 992
008
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
1 399
001
Ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт саласында мемлекеттік саясатты жергілікті деңгейде іске асыру бойынша қызметтер
50 089,6
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
15 606,3
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
17 000
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
1 000
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 000
009
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
1 000
010
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
142 437
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
68 877,6
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51 477,6
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
17 400
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
25 208,2
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25 208,2
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
48 351,2
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
48 351,2
011
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
25 060
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

25 060
005
Разработка схем градостроительного развития территории района и генеральных планов населенных пунктов
25 060
012
Транспорт и коммуникации
1 198 972,8
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно- коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 198 972,8
022
Развитие транспортной инфраструктуры
33 500
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
52 820
034
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
769 182,9
039
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
8 190,6
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
335 279,3
013
Прочие
502 033,2
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
24 579,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
24 579,5
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно- коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
102 152,7
055
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
102 152,7
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
56 076
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
56 076
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно- коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
319 225
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пункта в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
319 225
014
Обслуживание долга
26 335,3
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
26 335,3
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
26 335,3
015
Трансферты
368 404,7
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
368 404,7
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
63,7
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
72 151,2
038
Субвенции
257 586
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году, разрешенных доиспользовать по решению местных исполнительных органов
0,4
054
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан

25 060
005
Аудан аумағының қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын және елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
25 060
012
Көлiк және коммуникациялар
1 198 972,8
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 198 972,8
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
33 500
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
52 820
034
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
769 182,9
039
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
8 190,6
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
335 279,3
013
Басқалар
502 033,2
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
24 579,5
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24 579,5
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
102 152,7
055
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
102 152,7
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
56 076
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
56 076
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
319 225
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
319 225
014
Борышқа қызмет көрсету
26 335,3
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
26 335,3
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
26 335,3
015
Трансферттер
368 404,7
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
368 404,7
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
63,7
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
72 151,2
038
Субвенциялар
257 586
053
Жергілікті атқарушы органдардың шешімі бойынша толық пайдалануға рұқсат етілген, өткен қаржы жылында бөлінген, пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы даму трансферттерінің сомасын қайтару
0,4
054
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару