О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 24 декабря 2021 года № 14/129 "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы"
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 4 апреля 2022 года № 18/206
Маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы" от 24 декабря 2021 года № 14/129 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26061) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы - 6 689 670,1 тысяч тенге:
налоговые поступления – 619 785 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 8 214 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 10 379 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 051 292,1 тысяч тенге;
2) затраты - 6 921 525,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 60 839 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 114 863 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 54 024 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 292 694,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 292 694,4 тысяч тенге:
поступление займов - 114 863 тысяч тенге;
погашение займов - 47 224,1 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 225 055,5 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 1-2 следующего содержания:
"1-2. Предусмотреть в расходах районного бюджета за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года возврат неиспользованных целевых трансфертов выделенных в 2021 финансовом году из республиканского бюджета, из Национального фонда Республики Казахстан, из областного бюджета, возврат сумм неиспользованных бюджетных кредитов, выданных из областного бюджета, согласно приложению 5.";
пункт 13 дополнить подпунктами 8), 9), 10), 11) следующего содержания:
"8) На текущий ремонт РЧВ с подключением к разводящим сетям и установкой водонапорной башни в селе Николаевка Николаевского сельского округа;
9) На текущий ремонт РЧВ с подключением к разводящим сетям и установкой водонапорной башни в селе Ильинка Ильинского сельского округа;

Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 14/129 "2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2022 жылғы 4 сәуірдегі № 18/206 шешімі
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 14/129 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26061 болып тіркелген) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджеті сәйкесінше 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 6 689 670,1 мың теңге:
салықтық түсімдер – 619 785 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 8 214 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 10 379 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 6 051 292,1 мың теңге;
2) шығындар - 6 921 525,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 60 839 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 114 863 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 54 024 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 292 694,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 292 694,4 мың теңге:
қарыздар түсімі - 114 863 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 47 224,1 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 225 055,5 мың теңге.";
1-2 тармақпен келесі мазмұнда толықтырылсын:
"1-2. Аудан бюджетінің шығындарында қаржылық жылдың басына қалыптасұқан бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары есебінен республикалық бюджеттен, Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан 2021 қаржылық жылда бөлінген пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару, облыстық бюджеттен берілген пайдаланылмаған бюджеттік кредиттер сомасын 5 қосымшаға сәйкес қайтару.";
13 тармақ 8), 9), 10), 11) тармақшалармен келесі мазмұнда толықтырылсын:
"8) Николаевка ауылдық округінің Николаевка ауылында сусорғы мұнарасын орнатуға және су тарату желілеріне қосыла отыра ТСР ағымдағы жөндеуіне;
9) Ильинка ауылдық округінің Ильинка ауылында сусорғы мұнарасын орнатуға және су тарату желілеріне қосыла отыра ТСР ағымдағы жөндеуіне;

10) На текущий ремонт водопровода в селе Николаевка Николаевского сельского округа;
11) На текущий ремонт системы водоснабжения в селе Мадениет Петровского сельского округа.";
пункт 16 изложить в новой редакции:
"16. Утвердить резерв местного исполнительного органа Есильского района на 2022 год в сумме 6 086 тысячи тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению;
дополнить указанное решение приложением 5 согласно приложению 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата Есильского района
Северо-Казахстанской области
А. Бектасова
Приложение 1
к решению маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области

10) Николаевка ауылдық округінің Николаевка ауылында су құбырының ағымдағы жөндеуіне;
11) Петровка ауылдық округінің Мәдениет ауылында сумен жабдықтау жүйесінің ағымдағы жөндеуіне.";
16 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"16. 2022 жылға арналған Есіл ауданының жергілікті атқарушы органының резерві 6 086 мың теңге сомада бекітілсін.";
аталған шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын;
аталған шешім осы шешімнің 2 қосымшасына сәйкес 5 қосымшамен толықтырылсын.
2. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы
мәслихатының хатшысы
А. Бектасова
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының

668 358,1
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
43 772
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
43 772
122
Аппарат акима района (города областного значения)
210 746
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
210 746
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
177 701
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
55 567
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
120 692
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 037
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
405
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
236 139,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
50 817
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
185 322,1
02
Оборона
38 162
122
Аппарат акима района (города областного значения)
38 162
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
9 402
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
25 200
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
3 560
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
2 691
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 691
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2 691
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
684 379
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
684 379
002
Программа занятости
229 242
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
8 460
005
Государственная адресная социальная помощь
67 628
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов

668 358,1
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
43 772
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
43 772
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
210 746
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
210 746
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
177 701
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатты қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджетті атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
55 567
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
120 692
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 037
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
405
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
236 139,1
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
50 817
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
185 322,1
02
Қорғаныс
38 162
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
38 162
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
9 402
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
25 200
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
3 560
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
2 691
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 691
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
2 691
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
684 379
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
684 379
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
229 242
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
8 460
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
67 628
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек

31 698
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
180 528
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
43 899
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
71 539
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
46 921
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 068
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 396
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 228 285,4
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 228 285,4
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
700
014
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
7 272,7
025
Освещение улиц в населенных пунктах
7 923,7
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
38 977
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
837 412
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
336 000
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
307 260
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
175 068
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
820
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
9 020
003
Поддержка культурно-досуговой работы
82 341
006
Функционирование районных (городских) библиотек
82 363
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
524
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
7 858
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
7 858
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
94 098
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
22 121
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
68 477
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций

31 698
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
180 528
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
43 899
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
71 539
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46 921
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 068
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 396
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 228 285,4
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 228 285,4
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
700
014
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
7 272,7
025
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
7 923,7
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
38 977
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
837 412
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
336 000
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
307 260
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
175 068
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
820
010
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
9 020
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
82 341
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
82 363
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
524
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
7 858
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
7 858
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
94 098
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22 121
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
68 477
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары

3 500
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
30 236
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
24 037
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
6 199
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
109 131
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
29 918
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
29 918
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
53 542
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства ветеринарии
50 532
003
Капитальные расходы государственного органа
3 010
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
25 671
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
25 671
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
1 153
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 153
005
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
1 153
12
Транспорт и коммуникации
522 846
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
522 846
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
72 545
034
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
449 721
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
580
13
Прочие
70 793
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
22 060
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
22 060
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
6 086
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
6 086
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
42 647
055
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"

3 500
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
30 236
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24 037
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
6 199
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
109 131
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
29 918
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
29 918
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
53 542
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
50 532
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 010
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
25 671
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25 671
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала салу және құрылыс істері
1 153
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 153
005
Аудан аумағының қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын және елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
1 153
12
Көлік және коммуникация
522 846
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
522 846
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
72 545
034
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
449 721
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
580
13
Басқалар
70 793
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
22 060
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22 060
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
6 086
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
6 086
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
42 647
055
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту