О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 30 декабря 2021 года № 14/136 "Об утверждении бюджета Амангельдинского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы"
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 12 июля 2022 года № 21/237
Маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Амангельдинского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы" от 30 декабря 2021 года № 14/136 следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Амангельдинского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы - 46 637,9 тысяч тенге:
налоговые поступления - 1 206 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 371,9 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 45 060 тысяч тенге;
2) затраты - 46 687 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 49,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита - (использование профицита) бюджета - 49,1 тысяч тенге:
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 49,1 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 1-2 следующего содержания:
"1-2. Предусмотреть в расходах бюджета Амангельдинского сельского округа за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года возврат неиспользованных целевых трансфертов выделенных в 2021 финансовом году из районного бюджета в сумме 0,1 тысяч тенге, согласно приложению 4.";
дополнить пунктом 4-1 следующего содержания:
"4-1. Предусмотреть в расходах Амангельдинского сельского округа объҰмы целевых трансфертов за счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий.
Распределение указанных целевых трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан определяется решением акима Амангельдинского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Амангельдинского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы.";
пункт 5 изложить в новой редакции:

Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2021 жылғы 30 желтоқсандағы № 14/136 "2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Амангелді ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2022 жылғы 12 шiлдедегi № 21/237 шешімі
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Амангелді ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2021 жылғы 30 желтоқсандағы № 14/136 шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"1. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Амангелді ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 46 637,9 мың теңге:
салықтық түсімдер - 1 206 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 371,9 мың теңге;
трансферттер түсімі - 45 060 мың теңге;
2) шығындар – 46 687 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 49,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 49,1 мың теңге:
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 49,1 мың теңге.";
мынадай мазмұндағы 1-2-тармақпен толықтырылсын:
"1-2. Амангелді ауылдық округі бюджетінің шығыстарында қаржы жылының басына қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен 2021 қаржы жылында аудандық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған мақсатты трансферттерді қайтару 0,1 мың теңге сомасында 4-қосымшасына сәйкес көзделсін.";
мынадай мазмұндағы 4-1-тармақпен толықтырылсын:
"4-1. Амангелді ауылдық округінің шығыстарында Қазақстан Республикасының Ұлттық Қорынан кепілдік берілген трансферт есебінен мақсатты трансферттердің көлемін қарастыру:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге.
Қазақстан Республикасының Ұлттық Қорынан кепілдік берілген трансферттерді бөлу "2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Амангелді ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Амангелді ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады.";
5 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:

"5. Предусмотреть в бюджете Амангельдинского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022 год объемы целевых текущих трансфертов передаваемых из районного бюджета, в том числе:
на повышение заработной платы государственных служащих;
на освещение улиц в населенных пунктах;
на текущие расходы;
на дополнительные денежные выплаты поощрительного характера;
на приобретение здания сельского клуба в селе Амангельдинское;
на текущий ремонт водоразводящих сетей водопровода в селе Амангельдинское Есильского района Северо-Казахстанской области.
Распределение указанных целевых трансфертов из районного бюджета определяется решением акима Амангельдинского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Амангельдинского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы.";
приложение 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата Есильского района
Северо-Казахстанской области
А. Бектасова
Приложение 1
к решению маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области

"5. 2022 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Амангелді ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін ағымдағы мақсатты трансферттердің көлемі көзделсін, оның ішінде:
мемлекеттік қызметшілердің жалақысын көтеруге;
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға;
ағымдағы шығыстарға;
көтермелеу сипатындағы қосымша ақшалай төлемдерге;
Амангелді ауылында ауылдық клуб ғимаратын сатып алуға;
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Амангелді ауылындағы су тарату желілерін ағымдағы жөндеуге.
Аудандық бюджеттен көрсетілген мақсатты трансферттерді бөлу "2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Амангелді ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Амангелді ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады.";
көрсетілген шешімнің 1, 4-қосымшалары осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы
мәслихатының хатшысы
А. Бектасова
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының