О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 24 декабря 2021 года № 14/129 "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы"
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 29 сентября 2022 года № 23/251
Маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы" от 24 декабря 2021 года № 14/129 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26061) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы - 7 052 759,8 тысяч тенге:
налоговые поступления - 624 985 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 13 016,5 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 15 600 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 6 399 158,3 тысяч тенге;
2) затраты - 7 284 615,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 62 221,8 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 114 863 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 52 641,2 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 294 077,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 294 077,2 тысяч тенге:
поступление займов - 114 863 тысяч тенге;
погашение займов - 45 841,3 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 225 055,5 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 1-3 следующего содержания:
"1-3. Предусмотреть в бюджете района на 2022 год расходы по возврату сумм неиспользованных трансфертов, выделенных из областного бюджета, поступивших в бюджеты сельских округов (возврат поставщиками 2% за непредвиденные работы и затраты), согласно приложению 6.";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Предусмотреть в бюджете района на 2022 год расходы на обслуживание долга местных исполнительных органов и иных платежей по займам из областного бюджета в сумме 280,5 тысяч тенге.";
пункт 11 дополнить подпунктом 7) следующего содержания:
"7) на повышение эффективности деятельности депутатов маслихата.";
подпункт 1) пункта 12 изложить в новой редакции:

Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 14/129 "2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2022 жылғы 29 қыркүйектегі № 23/251 шешімі
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 14/129 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26061 болып тіркелген) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджеті сәйкесінше 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 7 052 759,8 мың теңге:
салықтық түсімдер - 624 985 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 13 016,5 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 15 600 мың теңге;
трансферттер түсімдері - 6 399 158,3 мың теңге;
2) шығындар - 7 284 615,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 62 221,8 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 114 863 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 52 641,2 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 294 077,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 294 077,2 мың теңге:
қарыздар түсімі - 114 863 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 45 841,3 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 225 055,5 мың теңге.";
1-3 тармақпен келесі мазмұнда толықтырылсын:
"1-3. 2022 жылға арналған аудан бюджетінде жоғары тұрған бюджетке облыстық бюджеттен бөлінген, ауылдық округтер бюджеттеріне (жеткізушілердің күтпеген жұмыстар мен шығындардан 2% қайтрулары) түскен қолданылмаған трансферттер сомасын қайтару бойынша шығындар 6 қосымшаға сәйкес қарастырылсын.";
9 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"9. 2022 жылға арналған аудан бюджетінде жергілікті атқарушы органдардың борыштарына қызмет көрсетуге және облыс бюджетінің қарыздары бойынша басқа да төлемдерге арналған 280,5 мың теңге сомада шығындар қарастырылсын.";
11 тармақ 7) тармақшамен келесі мазмұнда толықтырылсын:
"7) мәслихат депутаттары қызметінің тиімділігін арттыруға.";
12 тармақтың 1) тармақшасы жаңа редакцияда мазмұндалсын:

"1) На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі", в том числе:
на капитальный ремонт здания дома культуры (клуб) села Покровка Есильского района;
на средний ремонт внутрипоселковых дорог села Чириковка Заречного сельского округа.";
пункт 13 дополнить подпунктами 13), 14) ,15), 16), 17), 18) следующего содержания:
"13) на устройство гидроизоляции РЧВ в селе Чириковка Заречного сельского округа;
14) на текущий ремонт насосной станции и тепляка в селе Чириковка Заречного сельского округа;
15) на обучение акимов сельских округов по теме: "Коммуникация и взаимодействие со СМИ;
16) приобретение спортивной формы;
17) на текущий ремонт системы водоснабжения с подключением к разводящим сетям в селе Ильинка Ильинского сельского округа;
18) на обеспечение жильем отдельных категорий граждан.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению;
дополнить указанное решение приложением 6 согласно приложению 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата Есильского
района Северо-Казахстанской области
А. Бектасова
Приложение 1
к решению маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
от 29 сентября 2022 года № 23/251
Приложение 1
к решению маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
от 24 декабря 2021 года № 14/129
Бюджет Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022 год
Категория
класс
подкласс
Наименование
Сумма
(тысяч тенге)

"1) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы аясында ауылдық елді мекендердің әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымын дамытуға, соның ішінде:
Есіл ауданының Покровка ауылының мәдениет үйі (клуб) ғимаратының күрделі жөндеуіне;
Заречный ауылдық округінің Чириковка ауылының кентішілік жолдарының орташа жөндеуіне.";
13 тармақ 13), 14), 15), 16), 17), 18) тармақшалармен келесі мазмұнда толықтырылсын:
"13) Заречный ауылдық округінің Чириковка ауылында ТСР гидрооқшаулағыш құрылғысына;
14) Заречный ауылдық округінің Чириковка ауылында сорғы станциясы мен жылыжайдың ағымдағы жөндеуіне;
15) "Коммуникация және БАҚ-мен өзара іс-қимыл" тақырыбы бойынша ауылдық округ әкімдерін оқытуға;
16) спорттық форманы сатып алу;
17) Ильинка ауылдық округінің Ильинка ауылында су тарату желілеріне қосылумен сумен жабдықтау жүйесінің ағымдағы жөндеуіне;
18) бөлек санаттағы азаматтарды үймен қамтамасыз ету.";
аталған шешімнің 1- қосымшасы осы шешімнің 1- қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын;
осы шешімнің 2- қосымшасына сәйкес аталған шешімнің 6- қосымшасымен толықтырылсын.
2. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының хатшысы
А. Бектасова
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының
2022 жылғы 29 қыркүйектегі
№ 23/251 шешіміне
1- қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының
2021 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 14/129 шешіміне
1- қосымша
2022 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджеті
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы
(мың теңге)

7 284 615,2
01
Государственные услуги общего характера
751 765,6
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
43 493
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
41 317
005
Повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов
2 176
122
Аппарат акима района (города областного значения)
205 304,7
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
204 645
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
659,7
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
141 029,5
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
56 781
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
82 806,5
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 037
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
405
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
361 938,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
53 151
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
308 787,4
02
Оборона
40 299
122
Аппарат акима района (города областного значения)
40 299
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
9 402
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
27 337
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
3 560
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
3 296
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 296
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
3 296
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
733 434,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
733 434,8
002
Программа занятости
285 817,4
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан

7 284 615,2
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер
751 765,6
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
43 493
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
41 317
005
Мәслихат депутаттары қызметтерінің тиімділігін арттыру
2 176
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
205 304,7
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
204 645
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
659,7
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
141 029,5
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатты қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджетті атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
56 781
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
82 806,5
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 037
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
405
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
361 938,4
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
53 151
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
308 787,4
02
Қорғаныс
40 299
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
40 299
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
9 402
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
27 337
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
3 560
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
3 296
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 296
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
3 296
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
733 434,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
733 434,8
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
285 817,4
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету

7 138
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
89 854
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
21 924
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
65 030
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2 900
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
28 400,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
22 201,5
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
6 199
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
105 099
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
26 918
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
26 918
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
51 298
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства ветеринарии
46 468
003
Капитальные расходы государственного органа
4 830
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
26 883
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
26 883
12
Транспорт и коммуникации
728 964,4
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
728 964,4
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
72 545
034
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
655 839,4
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
580
13
Прочие
283 079,5
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
20 472
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
20 472
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
6 086
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
6 086
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
256 521,5
055
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"

7 138
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
89 854
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21 924
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
65 030
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2 900
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
28 400,5
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22 201,5
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
6 199
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
105 099
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
26 918
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
26 918
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
51 298
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46 468
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 830
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
26 883
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26 883
12
Көлік және коммуникация
728 964,4
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
728 964,4
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
72 545
034
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
655 839,4
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
580
13
Басқалар
283 079,5
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
20 472
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20 472
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
6 086
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
6 086
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
256 521,5
055
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту