О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 30 декабря 2021 года № 14/140 "Об утверждении бюджета Заградовского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы"
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 12 октября 2022 года № 23/261
Маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Заградовского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы" от 30 декабря 2021 года № 14/140 следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Заградовского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы - 29 185,1 тысяч тенге:
налоговые поступления - 4 245 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 58,8 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 1 339 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 23 542,3 тысяч тенге;
2) затраты - 29 261,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 76,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 76,1 тысяч тенге:
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 76,1 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 1-3 следующего содержания:
"1-3. Предусмотреть в бюджете на 2022 год расходы по возврату сумм неиспользованных трансфертов, выделенных из областного бюджета, поступивших в бюджет Заградовского сельского округа в сумме 58,8 тысяч тенге, согласно приложению 5.";
дополнить пунктом 4-2 следующего содержания:
"4-2. Предусмотреть в бюджете Заградовского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022 год объемы целевых текущих трансфертов, передаваемых из областного бюджета,в том числе:
на обучение акимов сельских округов по теме "Коммуникации и взаимодействие со СМИ".
Распределение указанных целевых трансфертов из областного бюджета определяется решением акима Заградовского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Заградовского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы.";
пункт 5 изложить в новой редакции:

"Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заградовка ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2021 жылғы 30 желтоқсандағы № 14/140 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2022 жылғы 12 қазандағы № 23/261 шешімі
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1."Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заградовка ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2021 жылғы 30 желтоқсандағы № 14/140 шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"1. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заградовка ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті сәйкесінше 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 29 185,1 мың теңге:
салықтық түсімдер - 4 245 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 58,8 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 1 339 мың теңге;
трансферттер түсімі - 23 542,3 мың теңге;
2) шығындар - 29 261,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 76,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 76,1 мың теңге:
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 76,1 мың теңге.";
мынадай мазмұндағы 1-3-тармақпен толықтырылсын:
"1-3. 2022 жылға арналған бюджетте 5-қосымшаға сәйкес, Заградовка ауылдық округінің бюджетіне түскен облыстық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған трансферттердің сомаларын қайтару бойынша шығыстар 58,8 мың теңге сомасында көзделсін.";
мынадай мазмұндағы 4-2-тармақпен толықтырылсын:
"4-2. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заградовка ауылдық округінің 2022 жылға арналған бюджетінде облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы мақсатты трансферттердің көлемі көзделсін, оның ішінде:
"Коммуникациялар және БАҚ-пен өзара іс-қимыл" тақырыбы бойынша ауылдық округ әкімдерін оқытуға.
Аталған мақсатты трансферттерді облыстық бюджеттен бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заградовка ауылдық округі әкімінің "Есіл ауданы мәслихатының 2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының Заградовка ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы шешімін іске асыру туралы" шешімімен айқындалады.";
5 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"5. Предусмотреть в бюджете Заградовского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области объемы целевых текущих трансфертов выделенных из районного бюджета, в том числе:
на повышение заработной платы и другие текущие расходы;
освещение улиц в населенных пунктах;
на средний ремонт внутрипоселковых дорог в селе Заградовка.
Распределение указанных целевых трансфертов из районного бюджета определяется решением акима Заградовского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Заградовского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению;
дополнить указанное решение приложением 5 согласно приложению 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата Есильского района
Северо-Казахстанской области
А. Бектасова
Приложение 1
к решению маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
от 12 октября 2022 года № 23/261
Приложение 1
к решению маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
от 30 декабря 2021 года № 14/140
Бюджет Заградовского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022 год
Категория
Класс
подкласс
Наименование
Сумма (тысяч тенге)

"5. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заградовка ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі көзделсін, оның ішінде:
жалақыны көтеруге және басқа да ағымдағы шығыстарға;
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға;
Заградовка ауылындағы кентішілік жолдарды орташа жөндеуге.
Аталған мақсатты трансферттерді аудандық бюджеттен бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заградовка ауылдық округі әкімінің "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының Заградовка ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" шешімімен айқындалады.";
аталған шешімнің 1- қосымшасы осы шешімнің 1- қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
аталған шешім осы шешімнің 2- қосымшасына сәйкес 5- қосымшамен толықтырылсын.
2. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы
мәслихатының хатшысы
А. Бектасова
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының
2022 жылғы 12 қазандағы
№ 23/ 261 шешіміне
1- қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының
2021 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 14/140 шешіміне
1- қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заградовка ауылдық округінің 2022 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы
(мың теңге)