Об утверждении бюджета Алматинского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 30 декабря 2022 года № 26/295.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2023 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
В соответствии со статьей 9-1, с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Алматинского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы - 30 299,2 тысяч тенге:
налоговые поступления - 2 485 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 27 814,2 тысяч тенге;
2) затраты - 30 478,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 179,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 179,2 тысяч тенге:
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 179,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Есильского района Северо Казахстанской области от 05.04.2023 № 2/11 (вводится в действие с 01.01.2023); от 05.10.2023 № 9/106 (вводится в действие с 01.01.2023) ; от 27.11.2023 № 10/123 (вводится в действие с 01.01.2023).
1-1. Предусмотреть в расходах бюджета Алматинского сельского округа на 2023 год за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года возврат неиспользованных целевых трансфертов выделенных в 2022 финансовом году из областного бюджета в сумме 0,1 тысяч тенге, районного бюджета в сумме 0,1 тысяч тенге, согласно приложению 4.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-1 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 05.04.2023 № 2 /11 (вводится в действие с 01.01.2023).
1-2. Предусмотреть в бюджете Алматинского сельского округа расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года в сумме 179,2 тысяч тенге, согласно приложению 4.

Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Алматы ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2022 жылғы 30 желтоқсандағы № 26/295 шешімі.
Ескерту. 01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 6-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексінің 9-1-бабына, 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 2-7-тармағына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Алматы ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 30 299,2 мың теңге:
салықтық түсімдер - 2 485 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен - 0 мың теңге;
трансферттер түсімі - 27 814,2 мың теңге;
2) шығындар - 30 478,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелеу - 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржылық активтерді сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) - - 179,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 179,2 мың теңге:
қарыздардың түсуі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 179,2 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 05.04.2023 № 2/11 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.10.2023 № 9/106 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) ; 27.11.2023 № 10/123 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
1-1. Амангелді ауылдық округінің 2023 жылға арналған бюджетінде қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен 2022 қаржы жылында облыстық бюджеттен 0,1 мың теңге, аудандық бюджеттен 0,1 мың теңге сомасында бөлінген нысаналы трансферттерді қайтару 4-қосымшасына сәйкес көзделсін.
Ескерту. Шешім 1-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 05.04.2023 № 2/11 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1-2. Алматы ауылдық округінің бюджетінде 2023 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша қалыптасқан бос қалдықтар есебінен 179,2 мың теңге сомасында шығыстар 4-қосымшаға сәйкес көзделсін.

Сноска. Решение дополнено пунктом 1-2 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 05.04.2023 № 2/11 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Установить, что доходы бюджета Алматинского сельского округа на 2023 год формируются в соответствии со статьей 52-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан.
3. Предусмотреть на 2023 год объемы бюджетных субвенций из районного бюджета бюджету Алматинского сельского округа в сумме 18 073 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в бюджете Алматинского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2023 год объемы целевых текущих трансфертов, передаваемых из районного бюджета, в том числе:
на фонд оплаты труда;
на обустройство детской игровой площадки в селе Мектеп;
на обустройство детской игровой площадки в селе Орнек;
на освещение улиц в населенных пунктах.
Распределение указанных целевых трансфертов из районного бюджета определяется решением акима Алматинского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Алматинского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы".
5. Установить расходы на 2023-2025 годы по Алматинскому сельскому округу согласно приложениям 1, 2, 3.

Ескерту. Шешім 1-2-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 05.04.2023 № 2/11 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Алматы ауылдық округі 2023 жылға арналған бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 52-1-бабына сәйкес құрылатындығы белгіленсін.
3. 2023 жылға аудандық бюджеттен Алматы ауылдық округінің бюджетіне 18 073 мың теңге сомада бюджеттік субвенциялар көлемі қарастырылсын.
4. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Алматы ауылдық округінің 2023 жылға арналған бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін нысаналы ағымдағы трансферттердің көлемдері қарастырылсын, соның ішінде:
жалақы қорына;
Мектеп ауылында балалар ойын алаңын жайластыруға;
Орнек ауылында балалар ойын алаңын жайластыруға;
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға арналған.
Аудандық бюджеттің аталған нысаналы трансферттерін бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Алматы ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының шешімін жүзеге асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Алматы ауылдық округі әкімінің шешімімен анықталады.
5. Алматы ауылдық округі бойынша 2023-2025 жылдарға арналған шығындар 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес белгіленсін.

6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь маслихата Есильского района
Северо-Казахстанской области
А. Бектасова
Приложение 1
к решению маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
от 30 декабря 202 года № 26/295
Бюджет Алматинского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2023 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 05.04.2023 № 2 /11 (вводится в действие с 01.01.2023); от 05.10.2023 № 9/106 (вводится в действие с 01.01.2023) ; от 27.11.2023 № 10/123 (вводится в действие с 01.01.2023).
Категория
Класс
подкласс
Наименование
Сумма (тысяч тенге)

6. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы
мәслихатының хатшысы
А. Бектасова
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының
2022 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 26/295 шешіміне
1 - қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Алматы ауылдық округінің 2023 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 05.04.2023 № 2/11 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.10.2023 № 9/106 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.11.2023 № 10/123 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы (мың теңге)