Об утверждении бюджета Заградовского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 30 декабря 2022 года № 26/300.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2023 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
В соответствии со статьей 9-1, с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, с пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Заградовского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1)доходы - 37 624,3 тысяч тенге:
налоговым поступлениям - 5 725,8 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 3 259,4 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 28 639,1 тысяч тенге;
2) затраты - 37 718,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 93,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 93,8 тысяч тенге:
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 93,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Есильского района Северо Казахстанской области от 14.04.2023 № 3/20 (вводится в действие с 01.01.2023); от 24.08.2023 № 7/85 (вводится в действие с 01.01.2023); от 27.11.2023 № 10/126 (вводится в действие с 01.01.2023).
1-1. Предусмотреть в бюджете Заградовского сельского округа расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года возврат целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 0,1 тысяч тенге, из районного бюджета 0,4 тысяч тенге, согласно приложения 4.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-1 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 14.04.2023 № 3/20 (вводится в действие с 01.01.2023).
1-2. Предусмотреть в бюджете Заградовского сельского округа расходы за счет свободных остатков, сложившихся на начало финансового года, согласно приложения 4.

Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заградовка ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2022 жылғы 30 желтоқсандағы № 26/300 шешімі.
Ескерту. 01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 6-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексінің 9-1-бабына, 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 2-7-тармақтарына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заградовка ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті сәйкесінше 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес,соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 37 624,3 мың теңге:
салықтық түсімдер - 5 725,8 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 3 259,4 мың теңге;
трансферттер түсімі - 28 639,1 мың теңге;
2) шығындар - 37 718,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу- 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер- 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 93,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 93,8 мың теңге:
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 93,8 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 14.04.2023 № 3/20 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 24.08.2023 № 7/85 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.11.2023 № 10/126 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
1-1. Заградовка ауылдық округінің бюджетінде қаржы жылының басында қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 0,1 мың теңге, аудандық бюджеттен 0,4 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттерді қайтару 4-қосымшаға сәйкес көзделсін.
Ескерту. Шешім 1-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 14.04.2023 № 3/20 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1-2. Заградовка ауылдық округінің бюджетінде қаржы жылының басында қалыптасқан бос қалдықтар есебінен шығыстар 4-қосымшаға сәйкес көзделсін.

Сноска. Решение дополнено пунктом 1-2 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 14.04.2023 № 3/20 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Установить, что доходы бюджета Заградовского сельского округа на 2023 год формируются в соответствии со статьей 52-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан.
3. Предусмотреть на 2023 год объемы бюджетных субвенций, из районного бюджета бюджету Заградовского сельского округа в сумме 17 723 тысяч тенге.
3-1. Предусмотреть в бюджете Заградовского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2023 год объемы целевых текущих трансфертов, передаваемых из областного бюджета, в том числе:
на текущий ремонт уличного освещения в селе Жамбыл.
Распределение указанных трансфертов из областного бюджета определяется решением акима Заградовского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Заградовского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы.".
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 24.08.2024 № 7 /85 (вводится в действие с 01.01.2023).
4. Предусмотреть в бюджете Заградовского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2023 год объемы целевых текущих трансфертов, передаваемых из районного бюджета, в том числе:
на фонд оплаты труда;
на текущие расходы;
на освещение улиц в населенных пунктах;
на текущий ремонт уличного освещения в селе Горное;
на текущий ремонт уличного освещения в селе Жамбыл;
на текущий ремонт уличного освещения в селе Тонкошуровка;
на приобретение и установку мембран, двигателя для станции очистки воды в селе Заградовка;
на обустройство детской игровой площадки в селе Заградовка.
Распределение указанных трансфертов из районного бюджета определяется решением акима Заградовского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Заградовского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы.".
Сноска. Пункт 4 в редакции решения маслихата Есильского района Северо Казахстанской области от 24.08.2023 № 7/85 (вводится в действие с 01.01.2023).
5. Установить расходы Заградовского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3.

Ескерту. Шешім 1-2-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 14.04.2023 № 3/20 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Заградовка ауылдық округінің 2023 жылға арналған бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 52-1-бабына сәйкес құрылатындығы белгіленсін.
3. 2023 жылға аудандық бюджеттен Заградовка ауылдық округінің бюджетіне 17 723 мың теңге сомада бюджеттік субвенциялар көлемі қарастырылсын.
3-1. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заградовка ауылдық округінің 2023 жылға арналған бюджетінде облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі көзделсін, оның ішінде:
Жамбыл ауылындағы көше жарығын ағымдағы жөндеуге.
Аталған трансферттерді облыстық бюджеттен бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының Заградовка ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заградовка ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады.
Ескерту. Шешім 3-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 24.08.2023 № 7/85 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заградовка ауылдық округінің 2023 жылға арналған бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі көзделсін, оның ішінде:
еңбекақы төлеу қорына;
ағымдағы шығындарға;
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға;
Горное ауылындағы көше жарығын ағымдағы жөндеуге;
Жамбыл ауылындағы көше жарығын ағымдағы жөндеуге;
Тонкошуровка ауылындағы көше жарығын ағымдағы жөндеуге;
Заградовка ауылындағы суды тазарту станциясы үшін мембраналар мен қозғалтқышты сатып алуға;
Заградовка ауылында балалар ойын алаңын жайластыруға.
Аталған трансферттерді аудандық бюджеттен бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының Заградовка ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заградовка ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 24.08.2023 № 7/85 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. Заградовка ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған шығыстар 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес белгіленсін.

6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь маслихата Есильского района
Северо-Казахстанской области
А. Бектасова
Приложение 1
к решению маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
от 30 декабря 2022 года № 26/300
Бюджет Заградовского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2023 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 14.04.2023 № 3/20 (вводится в действие с 01.01.2023); от 24.08.2023 № 7/85 (вводится в действие с 01.01.2023); от 27.11.2023 № 10/126 (вводится в действие с 01.01.2023).
Категория
Класс
подкласс
Наименование
Сумма (тысяч тенге)

6. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы
мәслихатының хатшысы
А. Бектасова
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының
2022 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 26/300 шешіміне
1 - қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заградовка ауылдық округінің 2023 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 14.04.2023 № 3/20 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 24.08.2023 № 7/85 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.11.2023 № 10/126 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы
(мың теңге)