Об утверждении бюджета Ильинского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 30 декабря 2022 года № 26/302.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2023 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
В соответствии со статьей 9-1, с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Ильинского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3, соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы - 51 806 тысяч тенге:
налоговые поступления - 7 345 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 44 461 тысяч тенге;
2) затраты - 52 581,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 775,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 775,7 тысяч тенге:
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 775,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Есильского района Северо Казахстанской области от 14.04.2023 № 3/22 (вводится в действие с 01.01.2023); от 07.09.2023 № 7/90 (вводится в действие с 01.01.2023); от 27.11.2023 № 10/128 (вводится в действие с 01.01.2023).
1-1. Предусмотреть в бюджете Ильинского сельского округа расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на 1 января 2023 года возврат целевых трансфертов выделенных из республиканского бюджета в сумме 0,5 тысяч тенге, из областного бюджета в сумме 0,1 тысяч тенге, из районного бюджета в сумме 0,6 тысяч тенге, согласно приложения 4.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-1 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 14.04.2023 № 3/22 (вводится в действие с 01.01.2023).
1-2. Предусмотреть в бюджете Ильинского сельского округа расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года, согласно приложения 4.

Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Ильинка ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2022 жылғы 30 желтоқсандағы № 26/302 шешімі.
Ескерту. 01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 6-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексінің 9-1-бабына, 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 2-7-тармақтарына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Ильинка ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті сәйкесінше 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 51 806 мың теңге:
салықтық түсімдер - 7 345 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері - 44 461 мың теңге;
2) шығындар - 52 581,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 775,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 775,7 мың теңге:
қарыздар түсімі -0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 775,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 14.04.2023 № 3/22 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 07.09.2023 № 7/90 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.11.2023 № 10/128 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
1-1. Ильинка ауылдық округінің бюджетінде 2023 жылғы 1 қаңтарға қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен республикалық бюджеттен 0,5 мың теңге сомасында, облыстық бюджеттен 0,1 мың теңге сомасында, аудандық бюджеттен 0,6 мың теңге сомасында бөлінген нысаналы трансферттерді қайтару 4-қосымшаға сәйкес көзделсін.";
Ескерту. Шешім 1-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 14.04.2023 № 3/22 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1-2. Ильинка ауылдық округінің бюджетінде қаржы жылының басында қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен шығыстар 4-қосымшаға сәйкес көзделсін.

Сноска. Решение дополнено пунктом 1-2 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 14.04.2023 № 3/22 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Установить, что доходы бюджета Ильинского сельского округа на 2023 год формируются в соответствии со статьей 52-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан.
3. Предусмотреть на 2023 год объемы бюджетных субвенций из районного бюджета бюджету Ильинского сельского округа в сумме 17 784 тысяч тенге.
3-1. Предусмотреть в бюджете Ильинского сельского округа на 2023 год объемы целевых текущих трансфертов выделенных из областного бюджета, в том числе:
на текущий ремонт линий уличного освещения в селе Александровка Ильинского сельского округа.
Распределение указанных целевых трансфертов из областного бюджета определяется решением акима Ильинского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Ильинского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы".
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 07.09.2023 № 7 /90 (вводится в действие с 01.01.2023).
4. Предусмотреть в бюджете Ильинского сельского округа на 2023 год объемы целевых текущих трансфертов выделенных из районного бюджета, в том числе:
фонд оплаты труда;
освещение улиц в населенных пунктах;
текущий ремонт кровли здания акимата Ильинского сельского округа;
замена окон административного здания;
обустройство детской игровой площадки в селе Ильинка Ильинского сельского округа.
Распределение указанных целевых трансфертов из районного бюджета определяется решением акима Ильинского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Ильинского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения маслихата Есильского района Северо Казахстанской области от 14.04.2023 № 3/22 (вводится в действие с 01.01.2023).
5. Установить расходы на 2023-2025 годы по Ильинскому сельскому округу согласно приложениям 1, 2, 3.

Ескерту. Шешім 1-2-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 14.04.2023 № 3/22 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Ильинка ауылдық округінің 2023 жылға арналған бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 52-1-бабына сәйкес қалыптастырылады деп белгіленсін.
3. 2023 жылға аудандық бюджеттен Ильинка ауылдық округінің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенция көлемі 17 784 мың теңге сомасында көзделсін.
3-1. Ильинка ауылдық округінің 2023 жылға арналған бюджетінде облыстық бюджеттен бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі көзделсін, оның ішінде:
Ильинка ауылдық округіндегі Александровка ауылындағы көше жарықтандыру желілерін ағымдағы жөндеуге.
Аталған нысаналы трансферттерді облыстық бюджеттен бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының Ильинка ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Солүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Ильинка ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады".
Ескерту. Шешім 3-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 07.09.2023 № 7/90 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. Ильинка ауылдық округінің 2023 жылға арналған бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі 2-қосымшаға сәйкес бекітілсін, соның ішінде:
еңбекақы төлеу қоры;
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру;
Ильинка ауылдық округі әкімдігі ғимаратының шатырын ағымдағы жөндеу;
әкімшілік ғимараттың терезелерін ауыстыру;
Ильинка ауылдық округінің Ильинка ауылында балалар ойын алаңын жайластыру.
Аталған нысаналы трансферттерді аудандық бюджеттен бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының Ильинка ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Ильинка ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 14.04.2023 № 3/22 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. Ильинка ауылдық округі бойынша 2023-2025 жылдарға арналған шығыстар 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес белгіленсін.

6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь маслихата Есильского района
Северо-Казахстанской области
А. Бектасова
Приложение 1
к решению маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
от 30 декабря 2022 года № 26/302
Бюджет Ильинского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2023 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 14.04.2023 № 3/22 (вводится в действие с 01.01.2023); от 07.09.2023 № 7/90 (вводится в действие с 01.01.2023); от 27.11.2023 № 10/128 (вводится в действие с 01.01.2023).
Категория
Класс
подкласс
Наименование
Сумма (тысяч тенге)

6. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы
мәслихатының хатшысы А. Бектасова
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының
2022 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 26/302 шешіміне
1 - қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Ильинка ауылдық округінің 2023 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 14.04.2023 № 3/22 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 07.09.2023 № 7/90 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.11.2023 № 10/128 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Санаты
Сыныбы
Кішісыныбы
Атауы
Сомасы (мың теңге)