Об утверждении бюджета Корнеевского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 30 декабря 2022 года № 26/303.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2023 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
В соответствии со статьей 9-1, с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, с пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Корнеевского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы - 84 094,5 тысяч тенге:
налоговые поступления - 15 854 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 239 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 68 001,5 тысяч тенге;
2) затраты - 87 978,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 3 883,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 3 883,8 тысяч тенге:
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 3 883,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Есильского района Северо Казахстанской области от 05.04.2023 № 2/14 (вводится в действие с 01.01.2023); от 27.11.2023 № 10/129 (вводится в действие с 01.01.2023).
1-1. Предусмотреть в бюджете Корнеевского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области возврат целевых текущих трансфертов, выделенных из областного бюджета в сумме 0,1 тысяч тенге, согласно приложению 4.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-1 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 05.04.2023 № 2/14 (вводится в действие с 01.01.2023).
1-2. 1-2. Предусмотреть в бюджете Корнеевского сельского округа расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года в сумме 3 883,7 тысяч тенге, согласно приложению 4.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-2 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 05.04.2023 № 2/14 (вводится в действие с 01.01.2023); в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 27.11.2023 № 10/129 (вводится в действие с 01.01.2023).

Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Корнеевка ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2022 жылғы 30 желтоқсандағы № 26/303 шешімі.
Ескерту. 01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 6-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджеттік кодексінің 9-1-бабына, 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 2-7-тармағына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Корнеевка ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті 1, 2, 3 - қосымшаларына сәйкес соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 84 094,5 мың теңге:
салықтық түсімдер - 15 854 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 239 мың теңге;
трансферттер түсімі - 68 001,5 мың теңге;
2) шығындар - 87 978,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 3 883,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 883,8 мың теңге:
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 3 883,8 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 05.04.2023 № 2/14 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.11.2023 № 10/129 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
1-1. 4 қосымшасына сәйкес облыстық бюджеттен 0,1 мың теңге сомасында берілетін нысаналы трансферттердің қайтарылуы Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Корнеевка ауылдық округінің бюджетінде қарастырылсын.";
Ескерту. Шешім 1-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 05.04.2023 № 2/14 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1-2. Корнеевка ауылдық округінің бюджетінде қаржы жылының басына қалыптасқан қаражаттың бос қалдықтары есебінен 3 883,7 мың теңге сомасында шығыстар 4-қосымшаға сәйкес қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 1-2-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 05.04.2023 № 2/14 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 27.11.2023 № 10/129 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

2. Установить, что доходы бюджета Корнеевского сельского округа на 2023 год формируются в соответствии со статьей 52-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан.
3. Предусмотреть на 2023 год объемы бюджетных субвенций, из районного бюджета бюджету Корнеевского сельского округа в сумме 20 338 тысяч тенге.
3-1. Предусмотреть в бюджете Корнеевского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2023 год объемы целевых трансфертов, передаваемых из областного бюджета, в том числе:
на ограждение несанкционированных свалок в селе Корнеевка.
Распределение указанных целевых трансфертов из областного бюджета определяется решением акима Корнеевского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Корнеевского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 27.11.2023 № 10 /129 (вводится в действие с 01.01.2023).
4. Предусмотреть в бюджете Корнеевского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2023 год объемы целевых текущих трансфертов, передаваемых из районного бюджета, в том числе:
на фонд оплаты труда;
освещение улиц в населенных пунктах;
обеспечение санитарии населенных пунктов;
текущее содержание дорог;
на фонд оплаты труда и текущее содержание Корнеевского сельского Дома культуры;
на ограждение свалки ТБО села Корнеевка;
на обустройство детской игровой площадки в селе Советское;
на приобретение сценических костюмов Дома культуры;
разработка и изготовление технической документации по среднему ремонту внутрипоселковых дорог села Корнеевка.
Распределение указанных целевых трансфертов из районного бюджета определяется решением акима Корнеевского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Корнеевского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения маслихата Есильского района Северо Казахстанской области от 27.11.2023 № 10/129 (вводится в действие с 01.01.2023).
5. Установить расходы на 2023-2025 годы по Корнеевскому сельскому округу согласно приложениям 1, 2, 3.

2. Корнеевка ауылдық округінің 2023 жылға арналған бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 52-1-бабына сәйкес құрылатындығы белгіленсін.
3. 2023 жылға аудандық бюджеттен Корнеевка ауылдық округінің бюджетіне 20 338 мың теңге сомада бюджеттік субвенциялар көлемдері қарастырылсын.
3-1. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Корнеевка ауыллдық округінің 2023 жылға арналған бюджетінде облыстық бюджеттен берілетін нысаналы ағымдағы трансферттердің көлемдері қарастырылсын, соның ішінде:
Корнеевка ауылында рұқсат етілмеген үйінділерді қоршауға.
Облыстық бюджеттен берілетін көрсетілген нысаналы трансферттерді бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Корнеевка ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Корнеевка ауылдық округі әкімінің шешімімен анықталады.
Ескерту. Шешім 3-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 27.11.2023 № 10/129 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. 4. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Корнеевка ауылдық округінің 2023 жылға арналған бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін нысаналы ағымдағы трансферттердің көлемдері қарастырылсын, соның ішінде:
еңбекақы төлеу қорына;
елді - мекендердің көшелерін жарықтандыру;
елді - мекендердің санитариясын қамтамасыз ету; жолдарды ағымдағы күтіп ұстау;
Корнеевка ауылдық Мәдениет үйін ағымдағы күтіп ұстауға және еңбекақы төлеу қорына;
Корнеевка ауылының ҚТҚ үйіндісін қоршауға;
Советское ауылында балалардың ойын алаңын жайластыру;
Мәдениет үйіне сахналық костюмдерді сатып алуга;
Корнеевка ауылының ауылішілік жолдарын өрташа жөндеу бойынша техникалык құжаттаманы әзерлеу және дайындау.
Аудандық бюджеттен берілетін көрсетілген нысаналы трансферттерді бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Корнеевка ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Корнеевка ауылдық округі әкімінің шешімімен анықталады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 27.11.2023 № 10/129 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. Корнеевка ауылдық округі бойынша 2023-2025 жылдарға шығындар 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес белгіленсін.

6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь маслихата Есильского района
Северо-Казахстанской области
А. Бектасова
Приложение 1
к решению маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
от 30 декабря 2022 года № 26/303
Бюджет Корнеевского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2023 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 05.04.2023 № 2/14 (вводится в действие с 01.01.2023); от 27.11.2023 № 10/129 (вводится в действие с 01.01.2023).
Категория
Класс
подкласс
Наименование
Сумма (тысяч тенге)

6. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы
мәслихатының хатшысы
А. Бектасова
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының
2022 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 26/303 шешіміне
1 - қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Корнеевка ауылдық округінің 2023 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 05.04.2023 № 2/14 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.11.2023 № 10/129 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы
(мың теңге)