Об утверждении бюджета Покровского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 30 декабря 2022 года № 26/306.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2023 в соответствии с пунктом 5 настоящего решения.
В соответствии со статьей 9-1, с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Покровского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы - 56 624 тысяч тенге:
налоговые поступления - 7 306 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 49 318 тысяч тенге;
2) затраты - 60 616,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 3 992,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 3 992,6 тысяч тенге:
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств -3 992,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Есильского района Северо Казахстанской области от 14.04.2023 № 3/25 (вводится в действие с 01.01.2023) ; от 05.06.2023 № 5/68 (вводится в действие с 01.01.2023) ; от 05.10.2023 № 9/114 (вводится в действие с 01.01.2023); от 27.11.2023 № 10/132 (вводится в действие с 01.01.2023).
1-1. Предусмотреть в бюджете Покровского сельского округа возврат неиспользованых (недоиспользованых) целевых трансфертов в сумме 0,6 тысяч тенге, согласно приложению 4.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-1 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 14.04.2023 № 3/25 (вводится в действие с 01.01.2023).
1-2. Предусмотреть в бюджете Покровского сельского округа расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года в сумме 3 992 тысяч тенге, согласно приложению 4.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-2 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 14.04.2023 № 3/25 (вводится в действие с 01.01.2023).

Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Покровка ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2022 жылғы 30 желтоқсандағы № 26/306 шешімі.
Ескерту. 01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 5-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексінің 9-1-бабына, 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 2-7-тармағына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Покровка ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 56 624 мың теңге:
салықтық түсімдер - 7 306 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
трансферттер түсімі - 49 318 мың теңге;
2) шығындар - 60 616,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 3 992,6 мың теңге:
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 3 992,6 мың теңге:
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 3 992,6 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 14.04.2023 № 3/25 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) ; 05.06.2023 № 5/68 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) ; 05.10.2023 № 9/114 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) ; 27.11.2023 № 10 /132 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
1-1. Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару Покровский ауылдық округінің бюджетіне 0,6 мың теңге сомасында 4-қосымшаға сәйкес қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 1-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 14.04.2023 № 3/25 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1-2. Покровка ауылдық округінің бюджетінде қаржы жылының басына қалыптасқан 3 992 мың теңге сомасындағы бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен шығыстар 4-қосымшаға сәйкес көзделсін.
Ескерту. Шешім 1-2-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 14.04.2023 № 3/25 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

2. Установить, что доходы бюджета Покровского сельского округа на 2023 год формируются в соответствии со статьей 52-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан.
3. Предусмотреть на 2023 год объемы бюджетных субвенций из районного бюджета бюджету Покровского сельского округа в сумме 20 591 тысяч тенге.
3-1. Предусмотреть в бюджете Покровского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области объемы целевых текущих трансфертов выделенных из районного бюджета, в том числе:
на текущие расходы;
освещение улиц в населенных пунктах;
на ФОТ и текущие расходы Дома культуры в селе Покровка;
обустройство детской игровой площадки в селе Енбек;
приобретение автотранспортного средства;
проведение ведомственной экспертизы для среднего ремонта дорог в селе Покровка.
Распределение указанных трансфертов из районного бюджета определяется решением акима Покровского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Покровского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 14.04.2023 № 3/25 (вводится в действие с 01.01.2023) ; в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 05.10.2023 № 9/114 (вводится в действие с 01.01.2023).
4. Установить расходы на 2023-2025 годы по Покровского сельскому округу согласно приложениям 1, 2, 3.

2. Покровка ауылдық округінің 2023 жылға арналған бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 52-1-бабына сәйкес құрылатындығы белгіленсін.
3. Покровка ауылдық округі бюджетіне 2023 жылға аудандық бюджеттен 20 591 мың теңге сомасында берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі қарастырылсын.
3-1. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Покровка ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі, оның ішінде:
ағымдағы шығындар;
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру;
ЕТҚ және Покровка ауылындағы Мәдениет үйінің ағымдағы шығындарына;
Еңбек ауылындағы балалар ойын алаңын орналастыру;
автокөлік сатып алу;
Покровка ауылының автомобиль жолдарын орташа жөндеуге ведомстволық сараптама жүргізу.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттерді аудандық бюджеттен бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Покровка ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының шешімін жүзеге асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Покровка ауылдық округі әкімінің шешімімен анықталады.
Ескерту. Шешім 3-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 14.04.2023 № 3/25 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) ; 05.10.2023 № 9/114 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
4. Покровка ауылдық округі бойынша 2023-2025 жылдарға арналған шығындар 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес белгіленеді.

5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь маслихата Есильского района
Северо-Казахстанской области
А. Бектасова
Приложение 1
к решению маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
от 30 декабря 2022 года № 36/306
Бюджет Покровского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2023 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 14.04.2023 № 3/25 (вводится в действие с 01.01.2023) ; от 05.06.2023 № 5/68 (вводится в действие с 01.01.2023); от 05.10.2023 № 9/114 (вводится в действие с 01.01.2023) ; от 27.11.2023 № 10/132 (вводится в действие с 01.01.2023).
Категория
Класс
подкласс
Наименование
Сумма (тысяч тенге)

5. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап күшіне енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы
мәслихатының хатшысы
А. Бектасова
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының
2022 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 26/306 шешіміне
1 - қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Покровка ауылдық округінің 2023 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 14.04.2023 № 3/25 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) ; 05.06.2023 № 5/68 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.10.2023 № 9/114 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) ; 27.11.2023 № 10 /132 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы
(мың теңге)