Об утверждении бюджета Успенского сельского округа района Магжана Жумабаева на 2023-2025 годы
Решение маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 30 декабря 2022 года № 21-30
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2023 в соответствии с пунктом 7 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Успенского сельского округа района Магжана Жумабаева на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 73 149,6 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 000,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 71 149,6 тысяч тенге;
2) затраты – 73 242,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -92,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 92,9 тысяч тенге:
поступление займов – 0,0 тысяч тенге;
погашение займов – 0,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 92,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 26.04.2023 № 3-19 (вводится в действие с 01.01.2023); от 25.07.2023 № 5-20 (вводится в действие с 01.01.2023) ; от 30.10.2023 № 7-23 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Установить, что доходы бюджета сельского округа на 2023 год формируются в соответствии с Бюджетным Кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
1) налог на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории Успенского сельского округа;
2) налог на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории Успенского сельского округа;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории Успенского сельского округа;
2-1) плата за пользование земельными участками.

2023-2025 жылдарға арналған Мағжан Жұмабаев ауданы Успенка ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 2022 жылғы 30 желтоқсандағы № 21-30 шешімі
Ескерту. 01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 7-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1-бабының 2-тармағына, 75-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 2-7-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған Мағжан Жұмабаев ауданы Успенка ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 73 149,6 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 000,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 71 149,6 мың теңге;
2) шығындар – 73 242,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -92,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 92,9 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 92,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 26.04.2023 № 3-19 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 25.07.2023 № 5-20 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 30.10.2023 № 7-23 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2023 жылға арналған ауылдық округ бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес мынадай салық түсімдері есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) Успенка ауылдық округінің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
2) мыналардан:
тұрғылықты жері Успенка ауылдық округінің аумағындағы жеке тұлғалардан;
өздерінің құрылтай құжаттарында көрсетілетін тұрған жері Успенка ауылдық округінің аумағында орналасқан заңды тұлғалардан алынатын көлік құралдары салығы;
2-1) жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы.

3. Установить, что доходы бюджета сельского округа формируются за счет следующих поступлений от продажи основного капитала:
1) поступления от продажи земельных участков, за исключением поступлений от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения;
2) плата за продажу права аренды земельных участков.
4. Учесть, что в бюджете сельского округа на 2023 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из районного бюджета в бюджет округа в сумме 15 418,0 тысяч тенге.
5. Учесть в бюджете Успенского сельского округа на 2023 год поступление текущих трансфертов из областного бюджета, в том числе:
1) на текущий ремонт внутрипоселковых дорог села Сулышок;
2) на текущий ремонт разводящих сетей в селе Косколь.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 25.07.2023 № 5-20 (вводится в действие с 01.01.2023).
6. Учесть в бюджете Успенского сельского округа на 2023 год поступление текущих трансфертов из районного бюджета, в том числе:
1) на организацию водоснабжения населенных пунктов сельского округа;
2) на текущий ремонт уличного освещения населенных пунктов сельского округа;
3) на обеспечение функционирования автомобильных дорог населенных пунктов сельского округа.
6-1. Учесть в бюджете Успенского сельского округа расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся по состоянию на 1 января 2023 года согласно приложению 4.

3. Ауылдық округ бюджеттің кірістері мынадай негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдерді қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
2) жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлемақы.
4. 2023 жылға арналған ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен округ бюджетіне берілетін субвенция көлемі 15 418,0 мың теңге сомасында көзделгендігі ескерілсін.
5. Успенка ауылдық округінің 2023 жылға арналған бюджетінде облыстық бюджеттен ағымдағы трансферттердің түсімі ескерілсін, оның ішінде:
1) Сулышок ауылының кентішілік жолдарын ағымдағы жөндеуге;
2) Қоскөл ауылындағы тарату желілерін ағымдағы жөндеуге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 25.07.2023 № 5-20 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. 2023 жылға арналған Успенка ауылдық округінің бюджетінде аудан бюджетінен ағымдағы трансферттердің түсімдері ескерілсін:
1) ауылдық округтің елді мекендерін сумен жабдықтауды ұйымдастыруға;
2) ауылдық округ елді мекендерінің көше жарығын ағымдағы жөндеуге;
3) ауылдық округ елді мекендеріндегі автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге.
6-1. Успенка ауылдық округінің бюджетінде 2023 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша қалыптасқан бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары есебінен 4-қосымшаға сәйкес шығыстар ескерілсін.

Сноска. Решение дополнено пунктом 6-1 в соответствии с решением маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 26.04.2023 № 3-19 (вводится в действие с 01.01.2023).
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь маслихата района Магжана Жумабаева Т.Абильмажинов
Приложение 1
к решению маслихата
района Магжана Жумабаева
Северо-Казахстанской области
от 30 декабря 2022 года № 21-30
Бюджет Успенского сельского округа района Магжана Жумабаева на 2023 год

Ескерту. Шешім 6-1 –тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 26.04.2023 № 3-19 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының хатшысы Т.Әбілмәжінов
Солтүстік Қазақстан облысы
Мағжан Жұмабаев ауданы
мәслихатының 2022 жылғы
30 желтоқсандағы № 21-30
шешіміне 1-қосымша
Мағжан Жұмабаев ауданы Успенка ауылдық округінің 2023 жылға арналған бюджеті

Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 26.04.2023 № 3-19 (вводится в действие с 01.01.2023); от 25.07.2023 № 5-20 (вводится в действие с 01.01.2023); от 25.08.2023 № 6-10 (вводится в действие с 01.01.2023); от 30.10.2023 № 7-23 (вводится в действие с 01.01.2023).
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
Категория
Класс
Подкласс
Доходы
73 149,6
1
Налоговые поступления

Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 26.04.2023 № 3-19 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 25.07.2023 № 5-20 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 25.08.2023 № 6-10 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 30.10.2023 № 7-23 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Атауы
Сомасы, мың теңге
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Кірістер
73 149,6
1
Салықтық түсімдер