О внесении изменений в решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 24 декабря 2021 года № 108 "Об утверждении бюджета Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2022 - 2024 годы"
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 17 марта 2022 года № 144
Маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2022 - 2024 годы" от 24 декабря 2021 года № 108 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26161) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2022 - 2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 11246444,8 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1319441 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 11514 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 20420 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 9895069,8 тысяч тенге;
2) затраты – 11549748,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 54834 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 68918 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 14084 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -358137,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 358137,8 тысяч тенге:
поступление займов – 68918 тысяч тенге;
погашение займов – 14086,5 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 303306,3 тенге.";
пункт 6-1 изложить в новой редакции:
"6-1. Предусмотреть расходы бюджета района на 2022 год за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на 1 января 2022 года и возврат неиспользованных (недоиспользованных) в 2021 году целевых трансфертов из республиканского и областного бюджетов, согласно приложению 4 к настоящему решению.";
приложения 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
С. Бекшенов
Приложение 1
к решению маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
от 17 марта 2022 года № 144
Приложение 1
к решению маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
от 24 декабря 2021 года № 108
Бюджет Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2022 год
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс

Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 108 "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2022 - 2024 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2022 жылғы 17 наурыздағы № 144 шешімі
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2022 – 2024 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 108 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26161 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2022 - 2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2, 3 және 4-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 11246444,8 мың теңге:
салықтық түсімдер - 1319441 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 11514 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 20420 мың теңге;
трансферттер түсімі – 9895069,8 мың теңге;
2) шығындар – 11549748,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 54834 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 68918 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 14084 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -358137,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 358137,8 мың теңге:
қарыздар түсімі - 68918 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 14086,5 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 303306,3 теңге.";
6-1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6-1. Осы шешімге 4-қосымшаға сәйкес 2022 жылғы 1 қаңтарға қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары және 2021 жылы республикалық және облыстық бюджеттерден пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару есебінен 2022 жылға арналған аудандық бюджет шығыстары көзделсін.";
көрсетілген шешімдеге 1, 2-қосымшалар осы шешімге 1, 4-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2022 жылғы 1 каңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданды мәслихатының хатшысы
С. Бекшенов
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының
2022 жылғы 17 наурыздағы
№ 144 шешіміне
1-қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының
2021 жылғы 24 наурыздағы
№ 108 шешіміне
1-қосымша
2022 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының бюджеті
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы

3638
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
581884,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
44674
003
Капитальные расходы государственного органа
590
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
203287,2
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
333333
02
Оборона
16356
122
Аппарат акима района (города областного значения)
16356
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
12445
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
2446
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1465
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
5014
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5014
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
5014
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
655586
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
655586
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
47821
002
Программа занятости
166141
005
Государственная адресная социальная помощь
42206
006
Оказание жилищной помощи
745
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
22281
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1260
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1225
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
207428
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
88331
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
77312
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками

3638
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
581884,2
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44674
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
590
113
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
203287,2
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
333333
02
Қорғаныс
16356
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
16356
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
12445
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
2446
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерiнiң, сондай-ақ мемлекеттiк өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердiң алдын алу және оларды сөндiру жөнiндегi iс-шаралар
1465
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
5014
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5014
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету
5014
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
655586
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
655586
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47821
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
166141
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
42206
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
745
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
22281
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1260
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1225
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
207428
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
88331
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
77312
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету