О внесении изменений в решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 24 декабря 2021 года № 108 "Об утверждении бюджета Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2022 - 2024 годы"
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 14 апреля 2022 года № 161
Маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2022 - 2024 годы" от 24 декабря 2021 года № 108 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26161) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2022 - 2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 11419938 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1319441 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 11514 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 20420 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 10068563 тысяч тенге;
2) затраты – 11723241,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 54834 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 68918 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 14084 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -358137,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 358137,8 тысяч тенге:
поступление займов – 68918 тысяч тенге;
погашение займов – 14086,5 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 303306,3 тенге.";
приложения 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
С. Бекшенов
Приложение
к решению маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
от 14 апреля 2022 года № 161
Приложение 1
к решению маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
от 24 декабря 2021 года № 108
Бюджет Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2022 год
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс

Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 108 "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2022 - 2024 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2022 жылғы 14 сәуірдегі № 161 шешімі
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2022 – 2024 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 108 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26161 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2022 - 2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2, 3 және 4-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 11419938 мың теңге:
салықтық түсімдер - 1319441 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 11514 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 20420 мың теңге;
трансферттер түсімі – 10068563 мың теңге;
2) шығындар – 11723241,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 54834 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 68918 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 14084 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -358137,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 358137,8 мың теңге:
қарыздар түсімі - 68918 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 14086,5 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 303306,3 теңге.";
көрсетілген шешімге 1-қосымша осы шешімге қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2022 жылғы 1 каңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданды
мәслихатының хатшысы
С. Бекшенов
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының
2022 жылғы 14 сәүірдегі
№ 161 шешіміне
қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының
2021 жылғы 24 наурыздағы
№ 108 шешіміне
1-қосымша
2022 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының бюджеті
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы

350
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
610971,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
48761
003
Капитальные расходы государственного органа
590
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
228287,2
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
333333
02
Оборона
16356
122
Аппарат акима района (города областного значения)
16356
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
12445
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
2446
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1465
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
5014
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5014
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
5014
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
661016
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
661016
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
53251
002
Программа занятости
166141
005
Государственная адресная социальная помощь
42206
006
Оказание жилищной помощи
745
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
22281
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1260
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1225
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
207428
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
88331
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения

350
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
610971,2
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
48761
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
590
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
228287,2
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
333333
02
Қорғаныс
16356
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
16356
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
12445
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
2446
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерiнiң, сондай-ақ мемлекеттiк өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердiң алдын алу және оларды сөндiру жөнiндегi iс-шаралар
1465
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
5014
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5014
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету
5014
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
661016
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
661016
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
53251
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
166141
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
42206
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
745
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
22281
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1260
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1225
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
207428
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
88331
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету

9229
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
9229
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
57206
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
47311
006
Капитальные расходы государственного органа
3495
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
6400
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
37073
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
37073
12
Транспорт и коммуникации
1465349
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1465349
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
33555
034
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
1408794
039
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
23000
13
Прочие
41377
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
16190
008
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
6500
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
9690
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
25187
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
25187
15
Трансферты
4545431,6
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
4545431,6
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
1028,7
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
4034117
038
Субвенции
266193
054
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
244092,9
3) Чистое бюджетное кредитование
54834
Бюджетные кредиты
68918
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
68918
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)

9229
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
9229
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
57206
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47311
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3495
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
6400
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
37073
001
Аудан (облыстық манызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37073
12
Көлік және коммуникация
1465349
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1465349
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
33555
034
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
1408794
039
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
23000
13
Басқалар
41377
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
16190
008
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
6500
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
9690
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
25187
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25187
15
Трансферттер
4545431,6
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
4545431,6
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
1028,7
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
4034117
038
Субвенциялар
266193
054
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
244092,9
3) Таза бюджеттік кредиттеу
54834
Бюджеттік кредиттер
68918
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
68918
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі