Об утверждении бюджета Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 26 декабря 2022 года № 264
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2023 в соответствии с пунктом 12 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 8327204,4 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2120370 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 27874 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 25823 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6153137,4 тысяч тенге;
2) затраты – 8613374,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 45449,8 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 67275,8 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 21826 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -331619,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 331619,6 тысяч тенге:
поступление займов – 267275 тысяч тенге;
погашение займов – 21826 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств –86169,8 тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 04.05.2023 № 7 (вводится в действие с 01.01.2023); от 14.07.2023 № 47 (вводится в действие с 01.01.2023); от 15.09.2023 № 57 (вводится в действие с 01.01.2023) ; от 13.11.2023 № 75 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Установить, что доходы районного бюджета на 2023 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
1) индивидуального подоходного налога по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом, за исключением индивидуального подоходного налога по доходам, подлежащими обложению самостоятельно физическими лицами, у которых на территории города районного значения, села, поселка расположено заявленное при постановке на регистрационный учет в органе государственных доходов:
место нахождения – для индивидуального предпринимателя, частного нотариуса, частного судебного исполнителя, адвоката, профессионального медиатора;
место жительства – для остальных физических лиц;

Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 264 шешімі
Ескерту. 01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 12-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет Кодексінің 9-бабының 2-тармағына, 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2, 3 және 4-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8327204,4 мың теңге:
салықтық түсімдер - 2120370 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 27874 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 25823 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6153137,4 мың теңге;
2) шығындар – 8613374,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 45449,8 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 67275,8 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 21826 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -331619,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 331619,6 мың теңге:
қарыздар түсімі - 267275 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 21826 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 86169,8 теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 04.05.2023 № 7 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.07.2023 № 47 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.09.2023 № 57 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) ; 13.11.2023 № 75 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2023 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес келесі салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің аумағында мемлекеттік кіріс органдарында тіркеу есебіне қою кезінде мәлімделген орналасқан жеке тұлғалардың дербес салық салуға жататын кірістер бойынша жеке табыс салығын қоспағанда, облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша жеке табыс салығы:
тұрған жері - жеке кәсіпкер, жекеше нотариус, жеке сот орындаушысы, адвокат, кәсіби медиатор үшін;
тұрғылықты жері-қалған жеке тұлғалар үшін;

1-1) индивидуального подоходного налога с физических лиц, уплативших единый совокупный платеж в соответствии с законами Республики Казахстан, по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
1-2) корпоративный подоходный налог по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом в размере не менее пятидесяти процентов от поступивших налоговых отчислений, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства по перечню, утверждаемому центральным уполномоченным органом по государственному планированию совместно с центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета, и поступлений от организаций нефтяного сектора;
2) социального налога по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
3) налога на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, за исключением налога на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории города районного значения, села, поселка, сельского округа;
4) акциза на бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
5) платы за пользование земельными участками, за исключением земельных участков, находящихся на территории города районного значения, села, поселка;
6) лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
7) платы за пользование лицензиями на занятие отдельными видами деятельности;
8) сбора за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию, за исключением юридических лиц, являющихся коммерческими организациями, их филиалов и представительств;
9) сбора за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию;
10) государственной пошлины, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.
3. Установить, что доходы районного бюджета на 2023 год формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
поступлений части чистого дохода коммунальных государственных предприятий, созданных по решению акимата района;
доходов от аренды имущества коммунальной собственности района, за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности района, находящегося в управлении акимов города районного значения, села, сельского округа;
вознаграждений по кредитам, выданным из районного бюджета;
других неналоговых поступлений в районный бюджет.
4. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет поступлений от продажи основного капитала.

1-1) Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес бірыңғай жиынтық төлемді төлеген жеке тұлғалардан облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша алынатын жеке табыс салығы;
1-2) бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкілетті органмен бірлесіп мемлекеттiк жоспарлау жөнiндегi орталық уәкілетті орган бекітетін тізбе бойынша ірі кәсіпкерлік субъектілерінен түсетін түсімдерді және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, келіп түскен салықтық аударымдардың кемінде елу пайызы мөлшерінде облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша корпоративтік табыс салығы;
2) облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша әлеуметтік салық;
3) аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықты қоспағанда, жеке және заңды тұлғалардың, дара кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
4) бензинге (авиациялықты қоспағанда) және дизель отынына арналған акциз;
5) аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің аумағындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы;
6) жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым;
7) жекелеген қызмет түрлерімен айналысуға арналған лицензияларды пайдаланғаны үшін төлемақылар;
8) коммерциялық ұйымдар болып табылатын заңды тұлғаларды, олардың филиалдары мен өкілдіктерін қоспағанда, заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркегені және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
9) көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
10) консулдық алымнан және республикалық бюджетке есептелетін мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік баждар.
3. 2023 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістері келесі салықтық емес түсімдер есебінен қалыптасатыны белгіленсін:
аудан әкімдігінің шешімі бойынша құрылған коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдері;
аудандық маңызы бар қала, ауыл, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы ауданның коммуналдық меншік мүлкін жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, ауданның коммуналдық меншік мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
аудандық бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
аудандық бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер.
4. Аудандық бюджеттің кірістері негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер есебінен қалыптасатыны белгіленсін.

5. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета в районный бюджет на 2023 год в сумме 774277 тысяч тенге.
6. Предусмотреть в районном бюджете на 2023 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 244263 тысяч тенге, в том числе:
Абайскому сельскому округу - 13841 тысяч тенге;
Алаботинскому сельскому округу - 10445 тысяч тенге;
Амандыкскому сельскому округу - 12390 тысяч тенге;
Большеизюмовскому сельскому округу - 12070 тысяч тенге;
Донецкому сельскому округу - 14011 тысяч тенге;
Драгомировскому сельскому округу - 13510 тысяч тенге;
Зеленогайскому сельскому округу - 13052 тысяч тенге;
Келлеровскому сельскому округу - 15300 тысяч тенге;
Кировскому сельскому округу - 14556 тысяч тенге;
Краснополянскому сельскому округу - 11426 тысяч тенге;
Летовочному сельскому округу - 17821 тысяч тенге;
Мироновскому сельскому округу - 16028 тысяч тенге;
Рощинскому сельскому округу - 8243 тысяч тенге;
Тендыкскому сельскому округу - 9817 тысяч тенге;
Тихоокеанскому сельскому округу - 9279 тысяч тенге;
Чермошнянскому сельскому округу - 17780 тысяч тенге;
Чкаловскому сельскому округу - 17653 тысяч тенге;
Яснополянскому сельскому округу - 17041 тысяч тенге.
6-1. Предусмотреть расходы бюджета района на 2023 год за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на 1 января 2023 года и возврат неиспользованных (недоиспользованных) в 2022 году целевых трансфертов из республиканского и областного бюджетов, согласно приложению 4 к настоящему решению.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-1 в соответствии с решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 04.05.2023 № 7 (вводится в действие с 01.01.2023).
7. Предусмотреть в расходах районного бюджета на 2023 год поступления целевых трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан. Распределение указанных целевых трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан определяется постановлением акимата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2023 - 2025 годы"".
8. Предусмотреть в расходах районного бюджета на 2023 год поступления целевых трансфертов из областного бюджета. Распределение указанных целевых трансфертов из областного бюджета определяется постановлением акимата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2023 - 2025 годы"".

5. 2023 жылға арналған облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін бюджеттік субвенциялар 774277 мың теңге сомасында белгіленсін.
6. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі 244263 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Абай ауылдық округіне - 13841 мың теңге;
Алабота ауылдық округіне - 10445 мың теңге;
Амандық ауылдық округіне - 12390 мың теңге;
Большеизюм ауылдық округіне - 12070 мың теңге;
Донецк ауылдық округіне - 14011 мың теңге;
Драгомиров ауылдық округіне - 13510 мың теңге;
Зеленогай ауылдық округіне - 13052 мың теңге;
Келлер ауылдық округіне - 15300 мың теңге;
Киров ауылдық округіне - 14556 мың теңге;
Краснополян ауылдық округіне - 11426 мың теңге;
Летовочный ауылдық округіне - 17821 мың теңге;
Мирновка ауылдық округіне - 16028 мың теңге;
Рощин ауылдық округіне - 8243 мың теңге;
Теңдік ауылдық округіне-9817 мың теңге;
Тихоокеанск ауылдық округіне-9279 мың теңге;
Чермошнян ауылдық округіне - 17780 мың теңге;
Чкалов ауылдық округіне - 17653 мың теңге;
Яснополян ауылдық округіне - 17041 мың теңге.
6-1. Осы шешімге 4-қосымшаға сәйкес 2023 жылғы 1 қаңтарға қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары және 2022 жылы республикалық және облыстық бюджеттерден пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару есебінен 2023 жылға арналған аудандық бюджет шығыстары көзделсін.
Ескерту. Шешім 6-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 04.05.2023 № 7 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. 2023 жылға арналған аудандық бюджет шығыстарында Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан нысаналы трансферттер түсімдері көзделсін. Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан көрсетілген нысаналы трансферттерді бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы әкімдігінің "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" қаулысымен айқындалады.
8. 2023 жылға арналған аудандық бюджет шығыстарында облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер түсімдері көзделсін. Облыстық бюджеттен көрсетілген нысаналы трансферттерді бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы әкімдігінің "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" қаулысымен айқындалады.

9. Предусмотреть в расходах районного бюджета на 2023 год поступления целевых трансфертов из районного бюджета в бюджеты сельских округов и города Тайынша. Распределение указанных целевых трансфертов из районного бюджета определяется постановлением акимата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2023 - 2025 годы"".
10. Утвердить резерв местного исполнительного органа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2023 год в сумме 49143 тысяч тенге.
11. Предусмотреть в районном бюджете на 2023 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета на реализацию мер социальной поддержки специалистов в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, государственным служащим аппаратов акимов сельских округов, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты Тайыншинского района Северо-Казахстанской области.

9. 2023 жылға арналған аудандық бюджет шығыстарында аудандық бюджеттен ауылдық округтер мен Тайынша қаласының бюджеттеріне нысаналы трансферттер түсімдері көзделсін. Көрсетілген нысаналы трансферттерді аудандық бюджеттен бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы әкімдігінің "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" қаулысымен айқындалады.
10. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының жергілікті атқарушы органының 2023 жылға арналған резерві 49143 мың теңге сомасында бекітілсін.
11. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының ауылдық елді мекендеріне жұмыс істеу және тұру үшін келген ауылдық округтер әкімдері аппараттарының мемлекеттік қызметшілеріне денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер көзделсін.

12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь маслихата Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
С. Бекшенов
Приложение 1
к решению маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
от 26 декабря 2022 года № 264
Бюджет Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2023 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 04.05.2023 № 7 (вводится в действие с 01.01.2023); от 14.07.2023 № 47 (вводится в действие с 01.01.2023); от 15.09.2023 № 57 (вводится в действие с 01.01.2023); от 13.11.2023 № 75 (вводится в действие с 01.01.2023).
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс

12. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы
мәслихатының хатшысы
С. Бекшенов
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының
2022 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 264 шешіміне
1-қосымша
2023 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 04.05.2023 № 7 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.07.2023 № 47 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.09.2023 № 57 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) ; 13.11.2023 № 75 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы

1635568,6
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
43943
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
43943
122
Аппарат акима района (города областного значения)
298570,3
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
244402
003
Капитальные расходы государственного органа
33924,3
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
20244
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
326745,3
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
92752
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
2135
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1899
015
Капитальные расходы государственного органа
1200
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
228759,3
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
966310
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
61915
003
Капитальные расходы государственного органа
10500
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
893895
02
Оборона
36854
122
Аппарат акима района (города областного значения)
36854
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
16429
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
3523
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
16902
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
4710
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4710
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
4710
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
757690,9
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
757690,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

1635568,6
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
43943
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
43943
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
298570,3
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
244402
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
33924,3
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
20244
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
326745,3
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
92752
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
2135
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1899
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1200
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
228759,3
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
966310
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
61915
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
10500
113
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
893895
02
Қорғаныс
36854
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
36854
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
16429
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
3523
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерiнiң, сондай-ақ мемлекеттiк өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердiң алдын алу және оларды сөндiру жөнiндегi iс-шаралар
16902
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
4710
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4710
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету
4710
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
757690,9
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
757690,9
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

57100
002
Программа занятости
102955,2
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
9100
005
Государственная адресная социальная помощь
32329
006
Оказание жилищной помощи
812
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
95127
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2484
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1329
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
230410
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
150525,3
021
Капитальные расходы государственного органа
5376
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
43334,5
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
500
061
Cодействие добровольному переселению лиц для повышения мобильности рабочей силы
26308,9
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1635353,9
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1635353,9
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
200000
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
25300
013
Развитие коммунального хозяйства
14000
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
42030,6
025
Освещение улиц в населенных пунктах
163000
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
50000
028
Содержание мест захоронений и захоронение безродных
484
031
Обеспечение санитарии населенных пунктов
13000
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
1127539,3
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
460461,3
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
58586
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан

57100
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
102955,2
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
9100
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
32329
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
812
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
95127
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2484
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1329
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
230410
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
150525,3
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5376
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
43334,5
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
500
061
Жұмыс күшінің ұтқырлығын арттыру үшін адамдардың ерікті түрде қоныс аударуына жәрдемдесу
26308,9
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1635353,9
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1635353,9
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
200000
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
25300
013
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
14000
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
42030,6
025
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
163000
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
50000
028
Жерлеу орындарын ұстау және туыстары жоқ адамдарды жерлеу
484
031
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету
13000
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
1127539,3
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
460461,3
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
58586
001
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

843649
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
58124
002
Программа занятости
285858
005
Государственная адресная социальная помощь
44656
006
Оказание жилищной помощи
848
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
69940
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1460
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1389
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
237270
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
66430
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
76370
026
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
1087
062
Развитие системы квалификаций
217
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
336
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
336
028
Содержание мест захоронений и захоронение безродных
336
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
433607
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
57481
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
24415
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
21866
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
11200
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
285451
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
35221
003
Поддержка культурно-досуговой работы
57246
006
Функционирование районных (городских) библиотек
180549
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
1227
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
468
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях

843649
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
58124
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
285858
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
44656
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
848
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
69940
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1460
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1389
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
237270
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
66430
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
76370
026
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
1087
062
Біліктілік жүйесін дамыту
217
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
336
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
336
028
Жерлеу орындарын ұстау және туыстары жоқ адамдарды жерлеу
336
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
433607
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
57481
001
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24415
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
21866
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
11200
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
285451
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35221
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
57246
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
180549
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
1227
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
468
010
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы