Об утверждении бюджета Большеизюмовского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 29 декабря 2022 года № 268
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2023 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
В соответствии со статьями 9-1, 75 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Большеизюмовского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2023 - 2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы - 35427 тысяч тенге:
налоговые поступления – 7284,7 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 351,3 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 27791 тысяч тенге;
2) затраты – 37556,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2129,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2129,5 тысяч тенге:
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2129,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 14.07.2023 № 49 (вводится в действие с 01.01.2023) ; от 13.11.2023 № 76 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Установить, что доходы бюджета Большеизюмовского сельского округа формируются в соответствии со статьей 52-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
индивидуального подоходного налога по доходам, подлежащим обложению самостоятельно физическими лицами, у которых на территории сельского округа расположено заявленное при постановке на регистрационный учет в органе государственных доходов;
налога на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории сельского округа;
земельного налога на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц по земельным участкам, находящимся на территории села;
единого земельного налога;
налога на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории села;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории села;
платы за пользование земельными участками.

Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Большеизюм ауылдық округінің 2023–2025 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2022 жылғы 29 желтоқсандағы № 268 шешімі
Ескерту. 01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 6-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 9-1, 75-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Большеизюм ауылдық округінің 2023 - 2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 1,2 3 жене 4-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 35427 мың теңге:
салықтық түсімдер – 7284,7 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 351,3мың теңге;
трансферттер түсімі - 27791 мың теңге;
2) шығындар – 37556,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 2129,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2129,5 мың теңге:
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2129,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 14.07.2023 № 49 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) ; 13.11.2023 № 76 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Большеизюм ауылдық округі бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 52-1-бабына сәйкес мынадай салық түсімдері есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
ауылдың аумағында мемлекеттік кірістер органында тіркеу есебіне қою кезінде мәлімделген орналасқан жеке тұлғалардың дербес салық салуға жататын кірістер бойынша жеке табыс салығы;
ауылдық округтің аумағындағы осы салыққа салық салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
ауылдық округтің аумағындағы жер учаскелері бойынша жеке және заңды тұлғалардан елді мекендер жерлеріне салынатын жер салығы;
бірыңғай жер салығы;
көлік құралдар салығы:
тұрғылықты жері ауыл аумағындағы жеке тұлғалардан;
олардың құрылтай құжаттарында көрсетілген тұрған жері ауылдың аумағында орналасқан заңды тұлғалардан;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемдер.

3. Установить, что доходы бюджета Большеизюмовского сельского округа формируются за счет следующих поступлений от продажи основного капитала:
поступлений от продажи земельных участков, за исключением поступлений от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения.
4. Установить бюджетную субвенцию, передаваемую из районного бюджета в бюджет Большеизюмовского сельского округа на 2023 год в сумме 12070 тысяч тенге.
5. Учесть в бюджете Большеизюмовского сельского округа на 2023 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета в бюджет Большеизюмовского сельского в сумме 16084 тысячи тенге.
5-1. Предусмотреть в бюджете Большеизюмовского сельского округа на 2023 год расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года, согласно приложению 4 к настоящему решению.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-1 в соответствии с решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 14.07.2023 № 49 (вводится в действие с 01.01.2023).
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь маслихата Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
С. Бекшенев
Приложение 1
к решению маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
от 29 декабря 2022 года № 268
Бюджет Большеизюмовского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2023 год

3. Большеизюм ауылдық округінің кірістері негізгі капиталды сатудан түсетін мынадай түсімдер есебінен қалыптасатыны белгіленсін:
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдерді қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдерден.
4. Аудандық бюджеттен 2023 жылға арналған Большеизюм ауылдық округінің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенция 12070 мың теңге сомасында белгіленсін.
5. 2023 жылға арналған Большеизюм ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен Большеизюм ауылдық округінің бюджетіне 16084 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімдері ескерілсін.
5-1. Осы шешімге 4-қосымшаға сәйкес 2023 жылға арналған Большеизюм ауылдық округінің бюджетінде қаржылық жылдың басында қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен шығыстар көзделсін.
Ескерту. Шешім 5-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 14.07.2023 № 49 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы
мәслихатының хатшысы
С. Бекшенев
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының
2022 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 268 шешіміне
1-қосымша
2023 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Большеизюм ауылдық округінің бюджеті

3) Чистое бюджетное кредитование
0
Бюджетные кредиты
0
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
5
Погашение бюджетных кредитов
0
Функциональная группа
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Администратор бюджетных программ
Программа
4) Сальдо по операциям с финансовыми активами
0
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
6
Поступления от продажи финансовых активов государства
0
5) Дефицит (профицит) бюджета
0
6) Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
0
7
Поступления займов
0
Функциональная группа
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Администратор бюджетных программ
Программа
14
Обслуживание долга
0
16
Погашение займов
0
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
8
Используемые остатки бюджетных средств
0
01
Остатки бюджетных средств
0
1
Свободные остатки бюджетных средств
0
Приложение 4
к решению маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
от 29 декабря 2022 года № 268
Направление свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на 1 января 2023 года
Сноска. Решение дополнено приложением 4 в соответствии с решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 14.07.2023 № 49 (вводится в действие с 01.01.2023).
Категория
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс

3) Таза бюджеттік кредиттеу
0
Бюджеттік кредиттер
0
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
0
Функционалдық топ
Атауы
Сомасы, мың теңге
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
4) Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
0
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
6
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
0
5) Бюджет тапшылығы (профициті)
0
6) Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
0
7
Қарыздар түсімдері
0
Функционалдық топ
Атауы
Сомасы, мың теңге
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
14
Борышқа қызмет көрсету
0
16
Қарыздарды өтеу
0
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
8
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
0
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
0
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
0
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының
2022 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 268 шешіміне
4-қосымша
2023 жылғы 1 қаңтарға қалыптасқан бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтарын бағыттау
Ескерту. Шешім 4-қосымшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 14.07.2023 № 49 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Атауы
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы