Об утверждении бюджета Тендыкского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 29 декабря 2022 года № 278.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2023 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
В соответствии со статьями 9-1, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Тендыкского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 150178,4 тысяч тенге:
налоговые поступления – 4250 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 528,2 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 145400,2 тысяч тенге;
2) затраты – 151701,2 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1522,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1522,8 тысяч тенге:
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1522,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 15.09.2023 № 58 (вводится в действие с 01.01.2023); от 12.12.2023 № 99/8 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Установить, что доходы бюджета Тендыкского сельского округа формируются в соответствии со статьей 52-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
индивидуального подоходного налога с доходов, подлежащими обложению самостоятельно физическими лицами, у которых на территории города районного значения, села, поселка расположено заявленное при постановке на регистрационный учет в органе государственных доходов;
налога на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории сельского округа;
земельного налога на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц по земельным участкам, находящимся на территории села;
налог на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории села;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории села;
единого земельного налога;
платы за пользование земельными участками.

Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Теңдік ауылдық округінің 2023–2025 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2022 жылғы 29 желтоқсандағы № 278 шешімі.
Ескерту. 01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 6-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 9-1, 75-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Теңдік ауылдық округінің 2023 – 2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 150178,40 мың теңге:
салықтық түсімдер - 4250 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 528,2 мың теңге;
трансферттер түсімі – 145400,2 мың теңге;
2) шығындар – 151701,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -1522,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1522,8 мың теңге:
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1522,8 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 15.09.2023 № 58 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.12.2023 № 99/8 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Теңдік ауылдық округінің бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 52-1-бабына сәйкес мынадай салықтық түсімдер есебінен қалыптасатыны белгіленсін :
аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің аумағында мемлекеттік кіріс органында тіркеу есебіне қою кезінде мәлімделген табыстар бойынша жеке табыс салығынан;
ауылдық округтің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықтан;
ауылдық аумағындағы жер телімдері бойынша жеке заңды тұлғалардан алынатын, елді мекендер жерлеріне салынатын жер салығынан;
көлік құралдарына салынатын салықтар:
тұрғылықты жері ауыл аумағында орналасқан жеке тұлғалардан;
олардың құрылтай құжаттарында көрсетілетін орналасқан жері ауыл аумағында орналасқан заңды тұлғалардан;
бірыңғай жер салығы;
жер телімін пайдаланғаны үшін төлемдер.

3. Установить бюджетную субвенцию, передаваемую из районного бюджета в бюджет Тендыкского сельского округа на 2023 год в сумме 9817 тысяч тенге.
4. Учесть в бюджете Тендыкского сельского округа на 2023 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета в бюджет Тендыкского сельского округа на сумму 12166 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 15.09.2023 № 58 (вводится в действие с 01.01.2023); от 12.12.2023 № 99/8 (вводится в действие с 01.01.2023).
5. Учесть в бюджете Тендыкского сельского округа на 2023 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета в бюджет Тендыкского сельского округа на сумму 123417,20 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 12.12.2023 № 99/8 (вводится в действие с 01.01.2023).
5-1. Предусмотреть в бюджете Тендыкского сельского округа на 2023 год расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года, согласно приложению 4 к настоящему решению.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-1 в соответствии с решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 15.09.2023 № 58 (вводится в действие с 01.01.2023)
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь маслихата Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
С. Бекшенов
Приложение 1
к решению маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
от 29 декабря 2022 года № 278
Бюджет Тендыкского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2023 год

3. 2023 жылға арналған аудандық бюджеттен Теңдік ауылдық округінің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенция 9817 мың теңге сомасында белгіленсін.
4. 2023 жылға арналған Теңдік ауылдық округінің бюджетінде облыстық бюджеттен Теңдік ауылдық округінің бюджетіне 12166 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімдері ескерілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 15.09.2023 № 58 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.12.2023 № 99/8 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
5. 2023 жылға арналған Теңдік ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен Теңдік ауылдық округінің бюджетіне 123417,2 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 12.12.2023 № 99/8 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
5-1. 2023 жылға арналған Теңдік ауылдық округінің бюджетінде осы шешімнің 4 қосымшасына сәйкес қаржы жылының басында бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен шығыстар қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 5-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 15.09.2023 № 58 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы
мәслихатының хатшысы
С. Бекшенов
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының
2022 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 278 шешіміне
1-қосымша
2023 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Теңдік ауылдық округінің бюджеті