О внесении изменений в решение Тимирязевского районного маслихата от 23 декабря 2021 года № 9/1 Об утверждении районного бюджета Тимирязевского района на 2022-2024 годы
Решение Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 16 ноября 2022 года № 16/1
Тимирязевский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Тимирязевского районного маслихата "Об утверждении районного бюджета Тимирязевского района на 2022-2024 годы" от 23 декабря 2021 года № 9/1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 25988), следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Тимирязевского района на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 922 130,8 тысяч тенге:
налоговые поступления – 427 038,5 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 32 353,9 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 8 776 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 453 962,4 тысячи тенге;
2) затраты – 4 073 160,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 43 610,4 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 59 728 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 16 117,6 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 20 396 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 20 396 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 215 036,1 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 215 036,1 тысяча тенге:
поступление займов – 59 728 тысяч тенге;
погашение займов – 16 117,6 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 171 425,7 тысяч тенге.";
пункт 11 изложить в новой редакции:

Тимирязев аудандық мәслихатының 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 9/1 "2022-2024 жылдарға арналған Тимирязев ауданының аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 2022 жылғы 16 қарашадағы № 16/1 шешімі
Тимирязев аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2022-2024 жылдарға арналған Тимирязев ауданының аудандық бюджетін бекіту туралы" Тимирязев аудандық мәслихатының 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 9/1 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 25988 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған Тимирязев ауданының аудандық бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 922 130,8 мың теңге:
салықтық түсімдер – 427 038,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 32353,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 8 776 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 453 962,4 мың теңге;
2) шығындар – 4 073 160,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 43 610,4 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 59 728 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 16 117,6 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 20 396 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 20 396 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 215 036,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 215 036,1 мың теңге:
қарыздар түсімі – 59 728 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 16 117,6 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 171 425,7 мың теңге.";
11-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"11. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2022 год в сумме 17 227,6 тысяч тенге.";
пункт 12 изложить в новой редакции:
"12. Установить лимит долга местного исполнительного органа на 2022 год в сумме 16 117,6 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь районного маслихата А. Асанова
Приложение к решению
Тимирязевского районного маслихата
от 16 ноября 2022 года № 16/1
Приложение 1 к решению
Тимирязевского районного маслихата
от 23 декабря 2021 года № 9/1
Бюджет Тимирязевского района на 2022 год
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
1
2
3
4
5

"11. 2022 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 17 227,6 мың теңге сомасында бекітілсін.";
12-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"12. 2022 жылға арналған жергілікті атқарушы орган қарызының лимиті 16 117,6 мың теңге сомасында белгіленсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат хатшысы А. Асанова
Тимирязев аудандық мәслихатының
2022 жылғы 16 қарашадағы
№ 16/1 шешіміне қосымша
Тимирязев аудандық мәслихатының
2021 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 9/1 шешіміне 1 қосымша
2022 жылға арналған Тимирязев ауданының бюджеті
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы (мың теңге)
1
2
3
4
5

102
9
Прочие государственные услуги общего характера
295 000
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
108 068
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
44 334
022
Капитальные расходы государственного органа
222
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
63 512
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
186 932
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
32 728,8
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
154 203,2
02
Оборона
9 224
1
Военные нужды
2 342
122
Аппарат акима района (города областного значения)
2 342
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
2 342
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
6 882
122
Аппарат акима района (города областного значения)
6 882
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
2 565
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
4 317
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
310 838,2
1
Социальное обеспечение
27 778
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
27 778
005
Государственная адресная социальная помощь
27 718
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
60
2
Социальная помощь
248 045,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
248 045,3
002
Программа занятости
134 710,2
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
766,4
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
9 305
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
470,7
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
46 800
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида

102
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
295 000
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
108 068
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44 334
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
222
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
63 512
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
186 932
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іскеасыру жөніндегі қызметтер
32 728,8
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
154 203,2
02
Қорғаныс
9 224
1
Әскери мұқтаждар
2 342
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
2 342
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
2 342
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
6 882
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
6 882
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
2 565
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
4 317
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
310 838,2
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
27 778
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
27 778
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
27 718
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
60
2
Әлеуметтiк көмек
248 045,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
248 045,3
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
134 710,2
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
766,4
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
9 305
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
470,7
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
46 800
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi
протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету