Об утверждении районного бюджета Тимирязевского района на 2023-2025 годы
Решение Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 23 декабря 2022 года № 17/1.
В редакции от: 28.11.2023
Опубликовано: Эталонный контрольный банк НПА РК в электронном виде, 04.01.2023
Решение Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 23 декабря 2022 года № 17/1
Об утверждении районного бюджета Тимирязевского района на 2023-2025 годы
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2023 в соответствии с пунктом 13 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Тимирязевский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Тимирязевского района на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 443 612,8 тысяч тенге:
налоговые поступления – 678 386 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 124 844,5 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 640 382,3 тысячи тенге;
2) затраты – 3 599 983,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 31 599 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 51 699 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 20 100 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 187 969,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 187 969,7 тысяч тенге:
поступление займов – 51 699 тысяч тенге;
погашение займов – 20 100 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 156 370,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 25.04.2023 № 2/1 (вводится в действие с 01.01.2023); от 12.06.2023 № 3/19 (вводится в действие с 01.01.2023); от 08.08.2023 № 4/4 (вводится в действие с 01.01.2023); от 20.09.2023 № 6/2 (вводится в действие с 01.01.2023); от 02.11.2023 № 7/1 (вводится в действие с 01.01.2023); от 28.11.2023 № 8/1 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Установить, что доходы районного бюджета на 2023 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
корпоративного подоходного налога с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора в размере 50% от общего рассчитанного объема;
социального налога по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
налога на имущество юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, за исключением налога на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории села, сельского округа;
акцизов на бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
платы за пользование земельными участками, за исключением земельных участков, находящихся на территории города районного значения, села, поселка;
лицензионных сборов за право занятия отдельными видами деятельности;
государственной пошлины, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.

2023-2025 жылдарға арналған Тимирязев ауданының аудандық бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 17/1 шешімі.
28.11.2023 редакциясында
ҚР НҚА электрондық түрдегі эталондық бақылау банкі, 04.01.2023 жарияланды
Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 17/1 шешімі
2023-2025 жылдарға арналған Тимирязев ауданының аудандық бюджетін бекіту туралы
Ескерту. 01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 13-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабы 2-тармағына, 75-бабына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Тимирязев аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған Тимирязев ауданының аудандық бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 443 612,8 мың теңге:
салықтық түсімдер – 678 386 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 124 844,5 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 640 382,3 мың теңге;
2) шығындар – 3 599 983,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 31 599 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 51 699 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 20 100 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 189 969,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 187 969,7 мың теңге:
қарыздар түсімі – 51 699 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 20 100 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 156 370,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 25.04.2023 № 2/1 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; 12.06.2023 № 3/19 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.08.2023 № 4/4 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 20.09.2023 № 6/2 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 02.11.2023 № 7/1 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.11.2023 № 8/1 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2023 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес мына салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
жалпы есептелген көлемнің 50% мөлшерінде мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, ірі кәсіпкерлік субъектілерінен – заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығынан;
облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша әлеуметтік салығынан;
ауылдың, ауылдық округтің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықты қоспағанда, жеке және заңды тұлғалардың, дара кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салығынан;
бензинге (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отынына акциздерден;
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент аумағындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақыдан;
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысуға лицензияларды пайдаланғаны үшін төлемақыдан;
республикалық бюджет есебіне жазылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік баждан.

3. Установить на 2023 год зачисление поступлений социального налога в размере 100 процентов в районный бюджет.
4. Установить, что доходы районного бюджетаформируются за счет следующих неналоговых поступлений:
доходов от коммунальной собственности:
доходы от аренды имущества коммунальной собственности района, за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности района, находящегося в управлении акимов села, сельского округа;
других неналоговых поступлений в районный бюджет.
5. Установить, что доходы районного бюджета формируютсяза счет поступлений от продажи основного капитала:
денег от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета;
поступлений от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения или находящихся на территории города районного значения, села, поселка.
6. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет поступлений от погашения выданных из районного бюджета кредитов.
7. Учесть, что в районном бюджете предусмотрены бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета на 2023 год в сумме 1 179 752 тысячи тенге.
8. Учесть в бюджете района на 2023 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета. Распределение указанных целевых трансфертов определяется постановлением акимата Тимирязевского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Тимирязевского района "Об утверждении районного бюджета Тимирязевского района на 2023-2025 годы".
9. Предусмотреть в бюджете района на 2023 год целевые трансферты бюджетам сельских округов. Распределение указанных целевых трансфертов определяется постановлением акимата Тимирязевского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Тимирязевского района "Об утверждении районного бюджета Тимирязевского района на 2023-2025 годы".
9-1. Предусмотреть расходы районного бюджета за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года и возврат целевых трансфертов, выделенных из республиканского и областного бюджетов, неиспользованных в 2022 году согласно приложению 5.
Сноска. Решение дополнено пунктом 9-1 в соответствии с решением Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 25.04.2023 № 2/1 (вводится в действие с 01.01.2023).

3. 2023 жылға арналған аудандық бюджетке әлеуметтік салық түсімдерін есептеу 100 пайыз көлемінде белгіленсін.
4. Аудандық бюджеттің кірістері келесі салықтық емес түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
коммуналдық меншіктен түсетін кірістерден:
ауыл, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы, ауданның коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, ауданның коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерден;
аудандық бюджетке түсетін басқа да салықтық емес түсімдерден.
5. Аудандық бюджеттің кірістері негізгі капиталды сатудан түсетін түсемдерден қалыптасатыны белгіленсін:
аудандық бюджеттен қаржыландырылатын, мемлекеттік мекемелерге бекітіп берілген мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін ақшадан;
ауыл шаруашылығы мақсатындағы немесе аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент аумағындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдерден.
6. Аудандық бюджеттің кірістері аудандық бюджеттен берілген кредиттерді өтеуден қалыптасатыны белгіленсін.
7. Аудандық бюджетте 2023 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін 1 179 752 мың теңге сомасында бюджеттік субвенциялар қарастырылғаны ескерілсін.
8. Аудандық бюджетте 2023 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер түсімдері ескерілсін. Аталған бюджеттен берілетін нысаналы трансферттерді бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданы әкімдігінің "2023-2025 жылдарға арналған Тимирязев ауданының аудандық бюджетін бекіту туралы" Тимирязев ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" қаулысымен айқындалады.
9. Аудандық бюджетте 2023 жылғаарналған ауылдық округтер бюджеттеріне нысаналы трансферттер көзделсін.Аталған бюджеттен берілетін нысаналы трансферттерді бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданы әкімдігінің "2023-2025 жылдарға арналған Тимирязев ауданының аудандық бюджетін бекіту туралы" Тимирязев ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" қаулысымен айқындалады.
9-1. 5-қосымшаға сәйкес аудандық бюджет шығыстары қаржы жылының басында қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен және 2022 жылы пайдаланылмаған республикалық және облыстық бюджеттерден бөлінген нысаналы трансферттерді қайтару көзделсін.
Ескерту. Шешім 9-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 25.04.2023 № 2/1 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

10. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2023 год в сумме 808 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 в редакции решения Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 08.08.2023 № 4/4 (вводится в действие с 01.01.2023).
11. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2023 год в сумме 13 705 тысяч тенге.
12. Установить лимит долга местного исполнительного органа на 2023 год в сумме 20 100 тысяч тенге.

10. 2023 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 808 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 08.08.2023 № 4/4 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. 2023 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 13 705 мың теңге сомасында бекітілсін.
12. 2023 жылға арналған жергілікті атқарушы орган қарызының лимиті 20 100 мың теңге сомасында белгіленсін.

Сноска. Пункт 12 в редакции решения Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 28.11.2023 № 8/1 (вводится в действие с 01.01.2023).
13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь районного маслихата       А. Асанова
Приложение 1
к решению Тимирязевского
районного маслихата
от 23 декабря 2022 года №17/1
Бюджет Тимирязевского района на 2023 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 25.04.2023 № 2/1 (вводится в действие с 01.01.2023); от 12.06.2023 № 3/19 (вводится в действие с 01.01.2023); от 08.08.2023 № 4/4 (вводится в действие с 01.01.2023); от 20.09.2023 № 6/2 (вводится в действие с 01.01.2023); от 02.11.2023 № 7/1 (вводится в действие с 01.01.2023); от 28.11.2023 № 8/1 (вводится в действие с 01.01.2023).
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма
(тысяч тенге)
1
2
3
4
5

Ескерту. 12-тармақ орыс тілінде жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 28.11.2023 № 8/1 ( 01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
13. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың хатшысы       А. Асанова
Тимирязев аудандық мәслихатының
2022 жылғы 23 желтоқсандағы
№17/1 шешіміне 1-қосымша
2023 жылға арналған Тимирязев ауданының бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 25.04.2023 № 2/1 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; 12.06.2023 № 3/19 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) ; 08.08.2023 № 4/4 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 20.09.2023 № 6/2 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 02.11.2023 № 7/1 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.11.2023 № 8/1 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы (мың теңге)
1
2
3
4
5

61 636,3
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
4 305,6
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
11 535,4
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
279,5
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
63 168
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
17 575
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
32 874,2
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
55 673,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
55 673,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
41 936
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
124,6
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
100
061
Cодействие добровольному переселению лиц для повышения мобильности рабочей силы
13 513,1
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
474 272,8
1
Жилищное хозяйство
6 083
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6 083
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
6 083
2
Коммунальное хозяйство
259 135
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
259 135
013
Развитие коммунального хозяйства
10 308
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
1 775
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
90 911,3
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
156 140,7
3
Благоустройство населенных пунктов
209 054,8
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

61 636,3
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
4 305,6
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
11 535,4
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
279,5
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
63 168
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
17 575
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
32 874,2
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
55 673,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
55 673,7
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41 936
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
124,6
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
100
061
Жұмыс күшінің ұтқырлығын арттыру үшін адамдардың ерікті түрде қоныс аударуына жәрдемдесу
13 513,1
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
474 272,8
1
Тұрғын үй шаруашылығы
6 083
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6 083
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
6 083
2
Коммуналдық шаруашылық
259 135
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
259 135
013
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
10 308
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
1 775
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
90 911,3
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
156 140,7
3
Елді-мекендерді көркейту
209 054,8
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі