О внесении изменений и дополнений в решение Атырауского областного маслихата от 13 декабря 2021 года № 105-VІІ "Об областном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Атырауского областного маслихата от 8 декабря 2022 года № 210-VII
Атырауский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Атырауского областного маслихата от 13 декабря 2021 года № 105-VІІ "Об областном бюджете на 2022-2024 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26272) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
1. Утвердить областной бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 627 665 660 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 181 109 976 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 6 246 122 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 37 784 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 440 271 778 тысяч тенге;
2) затраты – 630 186 739 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -3 934 805 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 9 360 476 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 13 295 281 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 1 909 238 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 1 937 796 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 28 558 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -495 512 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 495 512 тысяч тенге:
поступление займов – 3 161 586 тысяч тенге;
погашение займов – 12 555 847 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 9 889 773 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Утвердить на 2022 год норматив общей суммы поступлений общегосударственных налогов в бюджеты районов и города Атырау в следующих объемах:
по коду 103 101 "Социальный налог":
Курмангазинскому району – 75%;
Кызылкогинскому району – 84%;
Жылыойскому району – 50%;
городу Атырау – 47%."
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2022 год в сумме 1 702 705 тысяч тенге.";
дополнить пунктами 16 и 17 следующего содержания:

Атырау облыстық мәслихатының 2021 жылғы 13 желтоқсандағы № 105-VІІ "2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Атырау облыстық мәслихатының 2022 жылғы 8 желтоқсандағы № 210-VII шешімі
Атырау облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Атырау облыстық мәслихатының 2021 жылғы 13 желтоқсандағы № 105-VІІ "2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26272 болып тіркелген) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет тиiсiнше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның iшiнде 2022 жылға келесідей көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 627 665 660 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 181 109 976 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 6 246 122 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 37 784 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 440 271 778 мың теңге;
2) шығындар – 630 186 739 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – -3 934 805 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 9 360 476 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 13 295 281 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 1 909 238 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 1 937 796 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 28 558 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -495 512 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 495 512 мың теңге:
қарыздар түсімі – 3 161 586 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 12 555 847 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 9 889 773 мың теңге.";
2-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. Атырау қаласы мен аудандар бюджеттеріне жалпы мемлекеттік салықтар түсімінің жалпы сома нормативі 2022 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
103 101 "Әлеуметтік салық" коды бойынша:
Құрманғазы ауданына – 75%;
Қызылқоға ауданына – 84%;
Жылыой ауданына – 50%;
Атырау қаласына – 47%."
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2022 жылға жергілікті атқарушы органдарының резерві 1 702 705 мың теңге сомасында бекітілсін.";
келесі мазмұндағы 16 және 17 тармақтармен толықтырылсын:

"16. Произведенные кассовые расходы подпрограммы 015 "За счет средств местного бюджета" программы 13 9 271 097 "Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"" в сумме 164 641 000 тенге перенести на подпрограмму 055 "За счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан.
17. Произведенные кассовые расходы подпрограммы 015 "За счет средств местного бюджета" программы 2 2 261 082 "Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования" в сумме 6 831 000 тенге перенести на подпрограмму 011 "За счет трансфертов из республиканского бюджета.";
приложение 1 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

"16. 13 9 271 097 ""Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту" бағдарламасының 015 "Жергілікті бюджет қаражаты есебінен" кіші бағдарламасы бойынша жұмсалған 164 641 000 теңге кассалық шығындары 055 "Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен" кіші бағдарламасына жылжытылсын.
17. 2 2 261 082 "Мемлекеттік бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарында жалпы білім беру" бағдарламасының 015 "Жергілікті бюджет қаражаты есебінен" кіші бағдарламасы бойынша жұмсалған 6 831 000 теңге кассалық шығындары 011 "Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен" кіші бағдарламасына жылжытылсын.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

7824656
1
Социальное обеспечение
2309527
256
Управление координации занятости и социальных программ области
1639176
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
293144
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
714513
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
208170
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
423349
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
0
261
Управление образования области
349978
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
246705
037
Социальная реабилитация
92710
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
10563
271
Управление строительства области
320373
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
320373
2
Социальная помощь
1146451
256
Управление координации занятости и социальных программ области
1146451
003
Социальная поддержка инвалидов
1146451
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
4368678
256
Управление координации занятости и социальных программ области
4176654
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
204888
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
0
046
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
30354
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
102900
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
3838512
263
Управление внутренней политики области
59532
077
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
59532
298
Управление государственной инспекции труда области

7824656
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
2309527
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1639176
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
293144
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
714513
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
208170
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
423349
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
0
261
Облыстың білім басқармасы
349978
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
246705
037
Әлеуметтік сауықтандыру
92710
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
10563
271
Облыстың құрылыс басқармасы
320373
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
320373
2
Әлеуметтiк көмек
1146451
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1146451
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
1146451
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
4368678
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
4176654
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
204888
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
0
046
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
30354
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
102900
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
3838512
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
59532
077
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
59532
298
Облыстың мемлекеттік еңбек инспекциясы басқармасы