О бюджете города на 2023-2025 годы
Решение Атырауского городского маслихата Атырауской области от 23 декабря 2022 года № 211
В соответствии со статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложение акимата города об утверждении городского бюджета на 2023-2025 годы, маслихат города Атырау РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 387 044 941 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 326 808 168 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 444 358 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 8 046 162 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 51 746 253 тысяч тенге;
2) затраты – 389 305 824 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 3 919 677 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 4 000 000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 80 323 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – - 6 269 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 6 269 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 6 174 291 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6 174 291 тысяч тенге:
поступление займов – 10 065 506 тысяч тенге;
погашение займов – 6 912 545 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 3 021 330 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Атырауского городского маслихата Атырауской области от 20.12.2023 № 73 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Предусмотреть на 2023 год объем бюджетных изъятий, перечисляемых из бюджета города Атырау в областной бюджет в сумме 272 481 544 тысяч тенге.
3. Предусмотреть на 2023 год объемы бюджетных трансфертов, передаваемых из городского бюджета в сельские бюджеты, в сумме 677 190 тысяч тенге, в том числе:
Атыраускому сельскому округу – 128 535 тысяч тенге;
Дамбинскому сельскому округу – 110 963 тысяч тенге;
Еркинкалинскому сельскому округу – 100 121 тысяч тенге;
Кенузекскому сельскому округу – 129 206 тысяч тенге;
Кайыршахтинскому сельскому округу – 54 196 тысяч тенге;
Алмалинскому сельскому округу – 154 169 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Атырауского городского маслихата Атырауской области от 20.12.2023 № 73 (вводится в действие с 01.01.2023).
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2023 год в сумме – 1 045 360 тысяч тенге.

2023-2025 жылдарға арналған қала бюджеті туралы
Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 211 шешімі
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес және қала әкімдігінің 2023-2025 жылдарға арналған қала бюджеті туралы ұсынысын қарап, Атырау қаласының Мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған қала бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 – қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 387 044 941 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 326 808 168 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 444 358 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 8 046 162 мың теңге;
трансферттер түсімі – 51 746 253 мың теңге;
2) шығындар – 389 305 824 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 3 919 677 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 4 000 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 80 323 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – - 6 269 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 6 269 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 6 174 291 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6 174 291 мың теңге;
қарыздар түсімі – 10 065 506 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 6 912 545 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 3 021 330 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 20.12.2023 № 73 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгiзiледi).
2. 2023 жылға Атырау қаласының бюджетінен облыстық бюджетке аударылатын бюджеттік алып қоюлар көлемі 272 481 544 мың теңге соммасында көзделсін.
3. 2023 жылға қалалық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік трансферттер көлемі 677 190 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Атырау ауылдық округіне – 128 535 мың теңге;
Дамбы ауылдық округіне – 110 963 мың теңге;
Еркінқала ауылдық округіне – 100 121 мың теңге;
Кеңөзек ауылдық округіне – 129 206 мың теңге;
Қайыршақты ауылдық округіне – 54 196 мың теңге;
Алмалы ауылдық округіне – 154 169 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 20.12.2023 № 73 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгiзiледi).
4. 2023 жылға жергілікті атқарушы органның резерві – 1 045 360 мың теңге сомасында бекітілсін.

Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Атырауского городского маслихата Атырауской области от 20.12.2023 № 73 (вводится в действие с 01.01.2023).
5. Учесть, в городском бюджете на 2023 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета и из Национального фонда Республики Казахстан в следующих объемах:
1 396 970 тысяч тенге – на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
290 683 тысяч тенге – на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі".
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Атырауского городского маслихата Атырауской области от 20.12.2023 № 73 (вводится в действие с 01.01.2023).
6. Учесть, в городском бюджете на 2023 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из областного бюджета в следующих объемах:
938 382 тысяч тенге – на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
7 115 239 тысяч тенге – на развитие систем водоснабжения и водоотведения;
170 023 тысяч тенге – на развитие транспортной инфраструктуры.
7. Учесть, в городском бюджете на 2023 год предусмотрены целевые текущие трансферты на государственную адресную социальную помощь в сумме – 293 743 тысяч тенге.
8. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на курирующего заместителя акима города Атырау.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
10. Учесть, в городском бюджете на 2023 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в следующих объемах:
4 764 тысяч тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
700 800 тысяч тенге – на приобретение жилья коммунального жилищного фонда.
Сноска. Решение дополнено пунктом 10 в соответствии с решением Атырауского городского маслихата Атырауской области от 20.12.2023 № 73 (вводится в действие с 01.01.2023).

Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 20.12.2023 № 73 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгiзiледi).
5. 2023 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен және қазақстан Республикасы Ұлттық қоры есебінен төмендегідей көлемдерде:
инженерлiк-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға – 1 396 970 мың теңге
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға – 290 683 мың теңге нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 20.12.2023 № 73 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгiзiледi).
6. 2023 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен төмендегідей көлемдерде:
инженерлiк-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға – 938 382 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға – 7 115 239 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға – 170 023 мың теңге нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін.
7. 2023 жылға қалалық бюджетте облыстық бюджеттен мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмекке – 293 743 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферті көзделгені ескерілсін.
8. Осы шешімнің орындалуын бақылау Атырау қаласы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
9. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
10. 2023 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен төмендегідей көлемдерде:
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 4 764 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алуға – 700 800 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттері көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 10 тармақпен толықтырылды – Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 20.12.2023 № 73 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгiзiледi).

11. Учесть, в городском бюджете на 2023 год предусмотрены целевые текущие трансферты из Национального фонда Республики Казахстан на приобретение жилья коммунального жилищного фонда – 566 400 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 11 в соответствии с решением Атырауского городского маслихата Атырауской области от 14.04.2023 № 15 (вводится в действие с 01.01.2023).
12. Учесть, в городском бюджете на 2023 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из Национального фонда Республики Казахстан на развитие теплоэнергетической системы – 2 133 233 тысяч тенге.

11. 2023 жылға арналған қалалық бюджетте Қазақстан Республикасы Ұлттық қоры есебінен коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алуға – 566 400 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферті көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 11 тармақпен толықтырылды – Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 14.04.2023 № 15 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгiзiледi).
12. 2023 жылға арналған қалалық бюджетте Қазақстан Республикасы Ұлттық қоры есебінен жылу-энергетикалық жүйені дамытуға – 2 133 233 мың теңге нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін.

Сноска. Решение дополнено пунктом 12 в соответствии с решением Атырауского городского маслихата Атырауской области от 20.12.2023 № 73 (вводится в действие с 01.01.2023).
13. Учесть, в городском бюджете на 2023 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета на выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства – 852 343 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 13 в соответствии с решением Атырауского городского маслихата Атырауской области от 14.04.2023 № 15 (вводится в действие с 01.01.2023).

Ескерту. Шешім 12 тармақпен толықтырылды – Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 20.12.2023 № 73 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгiзiледi).
13. 2023 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындауға – 852 343 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферті көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 13 тармақпен толықтырылды – Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 14.04.2023 № 15 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгiзiледi).

14. Произведенные кассовые расходы по специфике 431 "Строительство новых объектов и реконструкция имеющихся объектов" программы 07 1 467 004 011 "Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры" в сумме 23 134 000 тенге перенести на специфику 431 "Строительство новых объектов и реконструкция имеющихся объектов" программы 07 1 467 004 015 "Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры".

14. 07 1 467 004 011 "Инженерлiк-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру" бағдарламасының 431 "Жаңа объектілерді салу және қолдағы объектілерді реконструкциялау" ерекшелігі бойынша жұмсалған 23 134 000 теңге кассалық шығындары 07 1 467 004 015 "Инженерлiк-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру" бағдарламасының тиісінше 431 "Жаңа объектілерді салу және қолдағы объектілерді реконструкциялау" рекшелігіне жылжытылсын".

329 567
01
Правоохранительная деятельность
7 118
467
Отдел строительства района (города областного значения)
7 118
066
Строительство объектов общественного порядка и безопасности
7 118
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
322 449
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
322 449
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
322 449
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
5 680 029
1
Социальное обеспечение
331 947
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
331 947
005
Государственная адресная социальная помощь
329 363
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
2 584
2
Социальная помощь
4 483 144
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
3 601 166
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
50 067
006
Оказание жилищной помощи
5 445
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
1 690 829
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
23 347
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
176 821
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
185 154
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
114 540
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
1 354 963
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
134 156
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
134 156
801
Отдел занятости, социальных программ и регистраци актов гражданского состояния района (города областного значения)
747 822
004
Программа занятости
662 191
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
85 631
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения

329 567
1
Құқық қорғау қызметi
7 118
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
7 118
066
Қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздік объектілерін салу
7 118
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
322 449
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
322 449
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
322 449
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
5 680 029
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
331 947
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
331 947
005
Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек
329 363
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттік жалғамалармен қамтамасыз ету
2 584
2
Әлеуметтiк көмек
4 483 144
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
3 601 166
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
50 067
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5 445
007
Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
1 690 829
010
Үйден тәрбиеленiп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
23 347
013
Белгiленген тұрғылықты жерi жоқ тұлғаларды әлеуметтiк бейiмдеу
176 821
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
185 154
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
114 540
017
Мүгедектігі бар адамды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдармен, арнаулы жүрiп-тұру құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емделу, есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының, жеке көмекшінің қызметтерін ұсыну
1 354 963
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
134 156
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
134 156
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
747 822
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
662 191
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметiн қамтамасыз ету
85 631
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер

218 717
02
Оборона
41 193
1
Военные нужды
41 193
122
Аппарат акима района (города областного значения)
41 193
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
41 193
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
456 830
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
456 830
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
456 830
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
456 830
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
5 028 693
1
Социальное обеспечение
62 206
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
62 206
010
Государственная адресная социальная помощь
62 206
2
Социальная помощь
4 416 216
801
Отдел занятости, социальных программ и регистраци актов гражданского состояния района (города областного значения)
4 416 216
004
Программа занятости
1 568 735
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
44 712
007
Оказание жилищной помощи
12 065
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
19 152
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
1 386 687
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
128 541
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
257 413
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и теплотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
828 600
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
170 311
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
550 271
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
150 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
150 000
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
400 271
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат

218 717
02
Қорғаныс
41 193
1
Әскери мұқтаждар
41 193
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
41 193
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
41 193
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
456 830
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
456 830
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
456 830
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
456 830
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
5 028 693
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
62 206
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
62 206
010
Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек
62 206
2
Әлеуметтiк көмек
4 416 216
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
4 416 216
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1 568 735
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
44 712
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
12 065
009
Үйден тәрбиеленiп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
19 152
011
Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
1 386 687
013
Белгiленген тұрғылықты жерi жоқ тұлғаларды әлеуметтiк бейiмдеу
128 541
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
257 413
017
Мүгедектігі бар адамды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдармен, арнаулы жүрiп-тұру құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емделу, есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының, жеке көмекшінің қызметтерін ұсыну
828 600
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметiн қамтамасыз ету
170 311
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
550 271
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
150 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
150 000
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
400 271
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтiк төлемдердi есептеу, төлеу мен жеткiзу бойынша қызметтерге ақы төлеу