О внесении изменений в решение Исатайского районного маслихата от 24 декабря 2021 года № 97-VII "О районном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Исатайского районного маслихата Атырауской области от 7 октября 2022 года № 158-VII
Исатайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Исатайского районного маслихата от 24 декабря 2021 года № 97-VII "О районном бюджете на 2022-2024 годы" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 26306) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 299 205 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 060 394 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 41 571 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 26 065 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 171 175 тысяч тенге;
2) затраты - 8 362 061 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 5 387 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 22 973 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 17 586 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 85 829 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов - 85 829 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 22 973 тысяч тенге;
погашение займов - 17 586 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 62 856 тенге".
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Утвердить на 2022 год норматив общей суммы поступлений общегосударственных налогов в районный бюджет в следующих объемах:
по корпоративному подоходному налогу – 50%;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты – 100%;
по социальному налогу – 100%".
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Предусмотреть на 2022 год объемы трансфертов, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 570 586 тысяч тенге, в том числе:
Аккистауский сельский округ 161 778 тысяч тенге;
Жанбайский сельский округ 77 252 тысяч тенге;
Камыскалинский сельский округ 106 210 тысяч тенге;
Тущыкудукский сельский округ 97 779 тысяч тенге;
Исатайский сельский округ 55 776 тысяч тенге;
Зинеденский сельский округ 35 455 тысяч тенге;
Нарынский сельский округ 36 336 тысяч тенге".
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета и из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 410 494 тысяч тенге, в том числе:

Исатай ауданы мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 97-VII "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 2022 жылғы 7 қазандағы № 158-VII шешімі
Исатай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Исатай аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған ауданның бюджетін бекіту туралы" 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 97-VІІ (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26306 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1,2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 299 205 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 060 394 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 41 571 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 26 065 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 4 171 175 мың теңге;
2) шығындар – 8 362 061 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 5 387 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер –22 973 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 17 586 мың теңге;
4) активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 85 829 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 85 829 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 22 973 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 17 586 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 62 856 теңге".
2-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"2. Аудан бюджетіне жалпы мемлекеттік салықтар түсімінің жалпы сома нормативі 2022 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
корпоративтік табыс салығы бойынша – 50%;
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша – 100%;
әлеуметтік салық бойынша – 100%".
5-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"5. Аудандық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін трансферт көлемдері 2022 жылға 570 586 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Аққыстау ауылдық округі 161 778 мың теңге;
Жанбай ауылдық округі 77 252 мың теңге;
Қамысқала ауылдық округі 106 210 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі 97 779 мың теңге;
Исатай ауылдық округі 55 776 мың теңге;
Зинеден ауылдық округі 35 455 мың теңге;
Нарын ауылдық округі 36 336 мың теңге".
8-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"8. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте 410 494 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен және Қазақстан Республикасының Ұлттық қоры есебінен ағымдағы нысаналы трансферттері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:

20 497 тысяч тенге - на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
73 973 тысяч тенге - на выплату государственной адресной социальной помощи;
59 603 тысяч тенге - на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения;
13 697 тысяч тенге - на реализацию плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов;
183 741 тысяч тенге - на развитие продуктивной занятости;
58 193 тысяч тенге - на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений".
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 486 573 тысяч тенге, в том числе:
4 756 тысяч тенге – на услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения);
29 760 тысяч тенге – на целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам;
45 915 тысяч тенге – на услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне;
2 000 тысяч тенге – на предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь;
7 386 тысяч тенге - на функционирование системы водоснабжения и водоотведения;
12 387 тысяч тенге – на организацию эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности района (города областного значения);
114 170 тысяч тенге – на обеспечение санитарии населенных пунктов;
7 527 тысяч тенге – на поддержку культурно-досуговой работы;
36 100 тысяч тенге - на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
210 641 тысяч тенге - на повышение зарплаты для акимов района и админстративных госслужащих по новой системе оплаты труда;
4 762 тысяч тенге – на озеленение насельнных пунктов по предвыборной программе партии "AMANAT";
948 тысяч тенге – на реализацию проекта "Первое рабочее место" в рамках госпрограммы "Енбек";
10 221 тысяч тенге - на развитие продуктивной занятости".
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из областного бюджета в сумме 1205 883 тысяч тенге, в том числе:

азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 20 497 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 73 973 мың теңге;
мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелер, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдары, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге – 59 603 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 13 697 мың теңге;
нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға – 183 741 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге – 58 983 мың теңге."
10-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"10. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 486 573 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерге – 4 756 мың теңге;
төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттерге – 29 760 мың теңге;
жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтерге – 45 915 мың теңге;
әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беруге – 2 000 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуіне – 7386 мың теңге;
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыруға – 12 387 мың теңге;
елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз етуге – 114 170 мың теңге;
мәдени-демалыс жұмысын қолдауға – 7 527 мың теңге;
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға – 36 100 мың теңге;
еңбекақы төлеудің жаңа жүйесі бойынша аудан әкімдері мен мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің еңбекақысын арттыруға – 210 641 мың теңге;
"AMANAT" партиясының сайлауалды бағдарламасы бойынша елді мекендерді абаттандыруға – 4 762 мың теңге;
"Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы аясында "Алғашқы жұмыс орны" жобасын жүзеге асыруға – 948 мың теңге;
нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға – 10 221 мың теңге".
11-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"11. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 1 205 883 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:

553 322 тысяч тенге - на развитие транспортной инфраструктуры;
18 537 тысяч тенге - на развитие систем водоснабжения и водоотведения;
15 676 тысяч тенге – на развитие системы освещения населенных пунктов;
198 348 тысяч тенге – развитие объектов спорта;
420 000 тысяч тенге - на развитие транспортной инфраструктуры".
2. Приложение 1 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию (Н. Мусин) Исатайского районного маслихата по вопросам бюджета, финансов, экономики, развитию предпринимательства, аграриии и экологии.

көліктік инфрақұрылымды дамытуға – 553 322 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 18 537 мың теңге;
елді мекендерді жарықтандыру жүйесін дамытуға – 15 676 мың теңге;
спорт нысандарын дамытуға – 198 348 мың теңге;
көліктік инфрақұрылымды дамытуға – 420 000 мың теңге".
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
3. Осы шешімнің орындалысына бақылау жасау Исатай аудандық мәслихатының бюджет, қаржы, экономика, кәсіпкерлікті дамыту, аграрлық және экология жөніндегі тұрақты комиссиясына (Н. Мусин) жүктелсін.

1 005 284
01
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
399 719
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
46 804
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
44 690
005
Повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов
2 114
122
Аппарат акима района (города областного значения)
151 316
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
150 448
003
Капитальные расходы государственного органа
868
122
Аппарат акима района (города областного значения)
201 599
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
201 599
02
Финансовая деятельность
2 034
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
2 034
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
744
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1 290
09
Прочие государственные услуги общего характера
603 531
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
152 232
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
33 516
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
118 716
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
56 709
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
56 709
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительство района (города областного значения)
77 037
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
77 037
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района
284 790
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района
84 143
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
200 647
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
32 763
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния

1 005 284
01
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
399 719
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
46 804
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
44 690
005
Мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыру
2 114
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
151 316
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
150 448
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
868
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
201 599
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
201 599
02
Қаржылық қызмет
2 034
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
2 034
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
744
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1 290
09
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
603 531
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
152 232
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33 516
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
118 716
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
56 709
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
56 709
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
77 037
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
77 037
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
284 790
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй- коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
84 143
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
200 647
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
32 763
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер