О внесении изменений в решение Индерского районного маслихата от 24 декабря 2021 года № 77-VІІ "Об утверждении бюджета Индерского района на 2022-2024 годы"
Решение Индерского районного маслихата Атырауской области от 13 декабря 2022 года № 157-VII
Индерский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Индерского районного маслихата "Об утверждении бюджета Индерского района на 2022-2024 годы" от 24 декабря 2021 года № 77-VІІ (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 162732) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 10 617 166 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 395 695 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 20 412 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 9 195 559 тысяч тенге;
2) затраты – 11 311 711 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 7 624 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 36 756 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 29 132 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -702 169 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 702 169 тысяч тенге:
поступление займов – 301 134 тысяч тенге;
погашение займов – 29 132 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 430 167 тенге.".
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2022 год в сумме 5 800 тысяч тенге.".
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрены целевые текущие трансферты и целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета в сумме 1 968 424 тысяч тенге.".
пункт 7 изложить в новой редакции:

Индер аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 77-VII "2022-2024 жылдарға арналған Индер ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Атырау облысы Индер аудандық мәслихатының 2022 жылғы 13 желтоқсандағы № 157-VII шешімі
Индер аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Индер аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 77-VІІ "2022-2024 жылдарға арналған Индер ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 162732 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиiсiнше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның iшiнде 2022 жылға келесідей көлемде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 10 617 166 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 395 695 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 20 412 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 500 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 9 195 559 мың теңге;
2) шығындар – 11 311 711 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 7 624 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 36 756 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 29 132 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -702 169 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 702 169 мың теңге:
қарыздар түсімі – 301 134 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 29 132 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 430 167 мың теңге.".
4-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"4. 2022 жылға жергілікті атқарушы органдарының резерві 5 800 мың теңге сомасында бекітілсін.".
6-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"6. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен 1968 424 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы және нысаналы даму трансферттері көзделгенi ескерілсін.".
7-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:

"7. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрены целевые текущие трансферты и целевые трансферты на развитие из областного бюджета в сумме 2 826 899 тысяч тенге.".
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь районного маслихата Б. Сапаров
Приложение к решению
Индерского районного
маслихата от 13 декабря 2022
года № 157-VІІ
Приложение 1 к решению
Индерского районного

"7. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 2826 899 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы және нысаналы даму трансферттері көзделгенi ескерілсін.".
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
2. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Аудандық мәслихат хатшысы Б. Сапаров
Индер аудандық мәслихатының
2022 жылғы 13 желтоқсандағы
№ 157-VII шешіміне қосымша
Индер аудандық мәслихатының

1 256 656
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
164 012
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
55 819
015
Капитальные расходы государственного органа
127
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
108 066
467
Отдел строительства района (города областного значения)
52 995
040
Развитие объектов государственных органов
52 995
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
25 961
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне(города областного значения)
25 253
003
Капитальные расходы государственного органа
708
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
922 171
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
71 895
013
Капитальные расходы государственного органа
857
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
849 419
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
21 755
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
21 255
003
Капитальные расходы государственного органа
500
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
69 762
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
41 692
003
Капитальные расходы государственного органа
1 615
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
26 455
02
Оборона
8 983
1
Военные нужды
7 430
122
Аппарат акима района (города областного значения)
7 430
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7 430
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
1 553
122
Аппарат акима района (города областного значения)
1 553
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
771
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы

1 256 656
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
164 012
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
55 819
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
127
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
108 066
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
52 995
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
52 995
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
25 961
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25 253
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
708
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
922 171
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
71 895
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
857
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
849 419
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
21 755
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21 255
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
500
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
69 762
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41 692
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 615
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
26 455
02
Қорғаныс
8 983
1
Әскери мұқтаждар
7 430
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
7 430
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7 430
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
1 553
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
1 553
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
771
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар