О бюджетах поселков Макат, Доссор и сельского округа Байгетобе на 2023-2025 годы
Решение Макатского районного маслихата Атырауской области от 15 декабря 2022 года № 159-VII
Макатский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Макат на 2023-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соотвественно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 324 098 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 31 068 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 710 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 258 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 284 177 тысяч тенге;
2) затраты – 324 098 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 4 885 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Макатского районного маслихата Атырауской области от 14.12.2023 № 62-VIII (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Утвердить бюджет поселка Доссор на 2023-2025 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соотвественно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 257 545 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 27 301 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 593 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 579 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 228 307 тысяч тенге;
2) затраты – 257 545 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 765 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Макатского районного маслихата Атырауской области от 14.12.2023 № 62-VIII (вводится в действие с 01.01.2023).
3. Утвердить бюджет сельского округа Байгетобе на 2023-2025 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соотвественно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:

2023-2025 жылдарға арналған Мақат, Доссор кенттерінің және Бәйгетөбе ауылдық округінің бюджеттері туралы
Атырау облысы Мақат аудандық мәслихатының 2022 жылғы 15 желтоқсандағы № 159-VII шешімі
Мақат аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023–2025 жылдарға арналған Мақат кенттінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның iшiнде 2023 жылға келесідей көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 324 098 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 31 068 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 710 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 258 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 284 177 мың теңге;
2) шығындар – 324 098 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4885 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Мақат аудандық маслихатының 14.12.2023 № 62-VIII шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2023–2025 жылдарға арналған Доссор кенттінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның iшiнде 2023 жылға келесідей көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 257 545 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 27 301 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 593 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 579 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 228 307 мың теңге;
2) шығындар – 257 545 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 765 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Мақат аудандық маслихатының 14.12.2023 № 62-VIII шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2023–2025 жылдарға арналған Бәйгетөбе ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның iшiнде 2023 жылға келесідей көлемдерде бекiтiлсiн:

Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Макатского районного маслихата Атырауской области от 14.12.2023 № 62-VIII (вводится в действие с 01.01.2023).
4. Предусмотреть на 2023 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в сумме 132 123 тысяч тенге, в том числе:
Поселку Макат – 51 657 тысяч тенге;
Поселку Доссор – 47 789 тысяч тенге;
Сельскому округу Байгетобе – 32 677 тысяч тенге.
5. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам экономики и бюджета, промышленности, развития предпринимательства и соблюдения законности.

Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Мақат аудандық маслихатының 14.12.2023 № 62-VIII шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. Жергілікті бюджеттен берілетін субвенциялар көлемінде 2023 жылға 132 123 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Мақат кентіне – 51 657 мың теңге;
Доссор кентіне – 47 789 мың теңге;
Бәйгетөбе ауылдық округіне – 32 677 мың теңге көзделсін
5. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың экономика мен бюджет, өнеркәсіп, кәсіпкерлікті дамыту және заңдылықты сақтау жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.