О внесении изменений в решение районного маслихата от 27 декабря 2021 года № 117-VІІ "Об утверждении районного бюджета на 2022-2024 годы"
Решение Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 29 июня 2022 года № 164-VII
Курмангазинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Курмангазинского районного маслихата "Об утверждении районного бюджета на 2022-2024 годы" от 27 декабря 2021 года № 117-VІ (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26244) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 14 904 990 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 458 390 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 40 182 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 44 500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 11 361 918 тысяч тенге;
2) затраты – 15 493 169 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 16 210 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 41 350 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 25 140 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 604 389 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 604 389 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 41 350 тысяч тенге;
погашение займов – 25 140 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 588 179 тысяч тенге."
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрены текущие целевые трансферты из республиканского бюджета и Национального фонда Республики Казахстан в следующих объемах:
189 605 тысяч тенге на выплату государственной адресной социальной помощи;
26 791 тысяч тенге на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
281 715 тысяч тенге на развитие продуктивной занятости;
111 750 тысяч тенге на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения;
123 489 тысяч тенге на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;

Аудандық мәслихаттың 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 117-VІІ "2022-2024 жылдарға арналған ауданның бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 2022 жылғы 29 маусымдағы № 164-VII шешімі
Құрманғазы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Құрманғазы аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған ауданның бюджетін бекіту туралы" 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 117-VІІ (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26244 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 14 904 990 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 458 390 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 40 182 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 44 500 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 11 361 918 мың теңге;
2) шығындар – 15 493 169 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 16 210 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 41 350 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 25 140 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 604 389 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 604 389 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 41 350 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 25 140 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 588 179 мың теңге."
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен және Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан келесі көлемдерде ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге 189 605 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға 26 791 мың теңге;
нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға 281 715 мың теңге;
мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелер, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдары, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге 111 750 мың теңге;
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге 123 489 мың теңге;

72 204 тысяч тенге на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений."
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрены целевые трансферты развития из Национального фонда Республики Казахстан в следующих объемах:
1 000 000 тысяч тенге на развитие транспортной инфраструктуры;
1 021 409 тысяч тенге на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі"."
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета в следующих объемах:
5 700 тысяч тенге на озеленение населенных пунктов по предвыборной программме партии "Amanat";
792 тысяч тенге на реализацию проекта "Первое рабочее место" в рамках государственной программы "Еңбек";
95 640 тысяч тенге на оказание социальной помощи отдельным категориям граждан;
72 598 тысяч тенге на текущее содержание, материально-техническое оснащение и капитальный ремонт учреждений культуры;
625 717 тысяч тенге на проведение работ по подготовке к зимнему периоду;
82 881 тысяч тенге на субсидирование пассажирских перевозок;
81 828 тысяч тенге на содержание автомобильных дорог;
460 тысяч тенге на реализацию проекта "Ұрпақтар келісім шарты";
13 477 тысяч тенге на оплату проезда сопровождающим детей-инвалидов и инвалидов 1 группы при санаторно-курортном лечении."
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Учесть, что в районном бюджета на 2022 год предусмотрены целевые трансферты развития из областного бюджета в следующих объемах:
360 727 тысяч тенге на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
46 726 тысяч тенге на развитие объектов культуры;
558 906 тысяч тенге на развитие транспортной инфраструктуры;
12 060 тысяч тенге на строительство инженерной инфраструктуры;
50 000 тысяч тенге на строительство и реконструкцию объектов;

мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге 72 204 мың теңге."
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан келесі көлемдерде нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін:
көлік инфрақұрылымын дамытуға 1 000 000 мың теңге;
"Ауыл - Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға 1 021 409 мың теңге."
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен келесі көлемдерде нысаналы ағымдағы трансферттер көзделгені ескерілсін:
"Amanat" партиясының сайлауалды бағдарламасы бойынша елді мекендерді көгалдандыруға 5 700 мың теңге;
"Еңбек" мемлекеттік бағдарламасының "Алғашқы жұмыс орны" жобасын жүзеге асыруға 792 мың теңге;
азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсетуге 95 640 мың теңге;
мәдениет ұйымдарын ағымдағы ұстауға, материалдық-техникалық жарақтандыруға және күрделі жөндеуге 72 598 мың теңге;
қысқы мерзімге дайындық жұмыстарын жүргізуге 625 717 мың теңге;
жолаушылар тасымалдарын субсидиялауға 82 881 мың теңге;
автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге 81 828 мың теңге;
"Ұрпақтар келісім шарты" жобасын жүзеге асыруға 460,0 мың теңге;
мүгедек балалар мен 1 топтағы мүгедектердің санаторлық-курорттық емделу кезінде ілесіп жүретін адамдардың жол жүру шығындарына 13 477,0 мың теңге."
10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен келесі көлемдерде нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін:
ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға 360 727 мың теңге;
мәдениет объектілерін дамытуға 46 726 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға 558 906 мың теңге.
инженерлік инфрақұрылымның құрылысына 12 060 мың теңге;
объектілерді салуға және қайта жаңартуға 50 000 мың теңге;