Об утверждении бюджетов сельских округов Курмангазинского района на 2023-2025 годы
Решение Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 22 декабря 2022 года № 212-VII
В соответствии со статьей 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельского округа Құрманғазы на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 265 861 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 31 851 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 150 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 233 360 тысяч тенге;
2) затраты – 275 071 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 9 210 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 9 210 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 9 210 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 14.12.2023 № 83-VIII (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Утвердить бюджет Енбекшинского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 109 014 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8 059 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 31 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 200 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 100 724 тысяч тенге;
2) затраты – 110 125 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 111 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 111 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;

2023-2025 жылдарға арналған Құрманғазы ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы
Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 2022 жылғы 22 желтоқсандағы № 212-VII шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған Құрманғазы ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 265 861 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 31 851 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 150 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 500 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 233 360 мың теңге;
2) шығындар – 275 071 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 9 210 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 9 210 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 9 210 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Құрманғазы аудандық маслихатының 14.12.2023 № 83-VIII шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2023-2025 жылдарға арналған Еңбекші ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 109 014 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 8 059 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 31 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 200 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 100 724 мың теңге;
2) шығындар – 110 125 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 111 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 1 111 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;

1) сельскому округу Құрманғазы 163 533 тысяч тенге;
2) Енбекшинскому сельскому округу 75 700 тысяч тенге;
3) Макашскому сельскому округу 95 464 тысяч тенге;
4) Орлинскому сельскому округу 71 692 тысяч тенге;
5) Нуржаускому сельскому округу 75 992 тысяч тенге;
6) сельскому округу Жаңаталап 86 449 тысяч тенге;
7) Аккольскому сельскому округу 79 743 тысяч тенге;
8) Бирликскому сельскому округу 54 760 тысяч тенге;
9) Кудряшовскому сельскому округу 67 133 тысяч тенге;
10) Дынгызылскому сельскому округу 59 293 тысяч тенге;
11) Азгирскому сельскому округу 63 204 тысяч тенге;
12) Суюндукскому сельскому округу 87 899 тысяч тенге;
13) Тенизскому сельскому округу 70 194 тысяч тенге;
14) Шортанбайскому сельскому округу 67 736 тысяч тенге;
15) Бокейханскому сельскому округу 69 418 тысяч тенге;
16) Сафонскому сельскому округу 78 239 тысяч тенге;

1) Құрманғазы ауылдық округіне 163 533 мың теңге;
2) Еңбекші ауылдық округіне 75 700 мың теңге;
3) Мақаш ауылдық округіне 95 464 мың теңге;
4) Орлы ауылдық округіне 71 692 мың теңге;
5) Нұржау ауылдық округіне 75 992 мың теңге;
6) Жаңаталап ауылдық округіне 86 449 мың теңге;
7) Ақкөл ауылдық округіне 79 743 мың теңге;
8) Бірлік ауылдық округіне 54 760 мың теңге;
9) Кудряшов ауылдық округіне 67 133 мың теңге;
10) Дыңғызыл ауылдық округіне 59 293 мың теңге;
11) Азғыр ауылдық округіне 63 204 мың теңге;
12) Сүйіндік ауылдық округіне 87 899 мың теңге;
13) Теңіз ауылдық округіне 70 194 мың теңге;
14) Шортанбай ауылдық округіне 67 736 мың теңге;
15) Бөкейхан ауылдық округіне 69 418 мың теңге;
16) Сафон ауылдық округіне 78 239 мың теңге;

17) Коптогайскому сельскому округу 47 523 тысяч тенге;
18) Асанскому сельскому округу 62 483 тысяч тенге;
19) Кигашскому сельскому округу 57 826 тысяч тенге.
21. Утвердить объемы финансирования бюджетных программ через аппараты акимов сельских округов на 2023 год согласно приложению 58.
22. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель маслихата Б. Жугинисов
Приложение 1 к решению
районного маслихата № 212-VІІ
от 22 декабря 2022 года
Бюджет сельского округа Құрманғазы на 2023 год

17) Көптоғай ауылдық округіне 47 523 мың теңге;
18) Асан ауылдық округіне 62 483 мың теңге;
19) Қиғаш ауылдық округіне 57 826 мың теңге.
21. 2023 жылға ауылдық округтер әкімдері аппараттары арқылы бюджеттік бағдарламаларды қаржыландыру көлемдері 58-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
22. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы Б. Жугинисов
Аудандық мәслихаттың
2022 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 212-VІІ шешіміне 1 қосымша
Құрманғазы ауылдық округінің 2023 жылға арналған бюджеті

от 22 декабря 2022 года
ОбъҰмы финансирования бюджетных программ через аппараты акимов сельских округов на 2023 год
Сноска. Приложение 58 - в редакции решения Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 14.12.2023 № 83-VIII (вводится в действие с 01.01.2023).
Коды программ
Наименование сельских округов
Наименование бюджетных программ
Акколь
Азгир
Бирлик
Құрман ғазы
Дынгызыл
Енбекши
001
Услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа

2022 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 212-VІI шешіміне 58 қосымша
2023 жылға ауылдық округтер әкімдері аппараты арқылы бюджеттік бағдарламаларды қаржыландыру көлемдері
Ескерту. 58-қосымша жаңа редакцияда - Атырау облысы Құрманғазы аудандық маслихатының 14.12.2023 № 83-VIII шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
Бағдарламалардың коды
Бюджеттік бағдарламалардың атауы
Ауылдық округтердің атауы
Ақкөл
Азғыр
Бірлік
Құрманғазы
Дыңғызыл
Еңбекші
Орлы
001
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер