О городском бюджете на 2023-2025 годы
Решение Кентауского городского маслихата Туркестанской области от 20 декабря 2022 года № 202. Прекращено действие в связи с истечением срока
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2023.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Кентауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет города Кентау на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 18 807 074 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 673 469 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 144 094 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 281 199 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 15 708 312 тысяч тенге;
2) затраты – 19 077 180 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1 329 076 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 1 873 285 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 544 209 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 599 182 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 599 182 тысяч тенге:
поступления займов – 1 873 285 тысяч тенге;
погашение займов – 544 209 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 270 106 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Кентауского городского маслихата Туркестанской области от 15.12.2023 № 59 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Установить на 2023 год норматив распределения в городской бюджет от общей суммы поступления корпоративного подоходного налога, индивидуального подоходного налога и социального налога в размере 50 процентов и объемы бюджетных субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет города 1 757 574 тысяч тенге.
3. Утвердить резерв акимата города на 2023 год в сумме 164 373 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Кентауского городского маслихата Туркестанской области от 05.09.2023 № 35 (вводится в действие с 01.01.2023).
4. Утвердить на 2023 год объем поступлений в Национальный фонд Республики Казахстан от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения в сумме 500 тысяч тенге, согласно приложению 4.

2023-2025 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Түркістан облысы Кентау қалалық мәслихатының 2022 жылғы 20 желтоқсандағы № 202 шешiмi. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, 75 бабының 2 тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабы, 1 тармағының 1 тармақшасына сәйкес Кентау қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Кентау қаласының 2023-2025 жылдарға арналған қалалық бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 18 807 074 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 2 673 469 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 144 094 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 281 199 мың теңге;
трансферттердiң түсiмдерi – 15 708 312 мың теңге;
2) шығындар – 19 077 180 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 1 329 076 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 1 873 285 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 544 209 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 599 182 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 599 182 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 1 873 285 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 544 209 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 270 106 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Кентау қалалық мәслихатының 15.12.2023 № 59 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
2. 2023 жылы салық түсімдерінен қаланың бюджетіне корпоративтік табыс салығы, жеке табыс салығынан және әлеуметтік салықтан 50 пайыз аударылатын болып және облыстық бюджеттен қаланың бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар 1 757 574 мың теңге көлемінде бекітілсін.
3. Қала әкімдігінің 2023 жылға арналған резерві 164 373 мың теңге сомасында белгіленсін.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Кентау қалалық мәслихатының 05.09.2023 № 35 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
4. 2023 жылы ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына түсімдер көлемі 500 мың теңге болып 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

5. Предусмотреть на 2023 год размеры субвенций, передаваемых из городского бюджета в бюджеты сельских округов в общей сумме 293 605 тысяч тенге, согласно приложению 5, в том числе:
село Байылдыр 49 416 тысяч тенге;
село Ачисай 61 917 тысяч тенге;
село Хантаги 74 627 тысяч тенге;
село Карнак 107 645 тысяч тенге;
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь Кентауского городского маслихата Т.Балабиев
Приложение 1 к решению
Кентауского городского маслихата
от 20 декабря 2022 года № 202
Городской бюджет на 2023 год

5. 2023 жылға қала бюджетінен ауыл бюджеттеріне берілетін субвенциялар мөлшерінің жалпы сомасы 293 605 мың теңге болып 5-қосымшаға сәйкес қарастырылсын, оның ішінде:
Байылдыр ауылы 49 416 мың теңге;
Ащысай ауылы 61 917 мың теңге;
Хантағы ауылы 74 627 мың теңге;
Қарнақ ауылы 107 645 мың теңге;
6. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Кентау қалалық мәслихат хатшысы Т.Балабиев
Кентау қалалық мәслихатының
2022 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 202 шешіміне 1 қосымша
2023 жылға арналған қалалық бюджет

299 978
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 626
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
385 615
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
28 495
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лиц с инвалидностью
501 189
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
77 970
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
106 829
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
106 829
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
72 372
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 328
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
31 129
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3 553 223
1
Жилищное хозяйство
1 912 557
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
1 636 480
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
22 782
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
718 907
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
894 791
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
276 077
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства и жилищного фонда
148 765
008
Мероприятия, направленные на поддержание сейсмоустойчивости жилых зданий, расположенных в сейсмоопасных регионах Республики Казахстан
107 628
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
19 684
2
Коммунальное хозяйство
782 380
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
782 380
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
94 829
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)

299 978
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 626
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
385 615
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдар әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
28 495
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарға протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
501 189
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
77 970
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
106 829
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
106 829
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
72 372
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 328
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
31 129
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3 553 223
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 912 557
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
1 636 480
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
22 782
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
718 907
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
894 791
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
276 077
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй қоры саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
148 765
008
Қазақстан Республикасының сейсмоқауіпті өңірлерінде орналасқан тұрғын үйлердің сейсмотұрақтылығын қолдауға бағытталған іс-шаралар
107 628
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
19 684
2
Коммуналдық шаруашылық
782 380
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
782 380
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
94 829
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру

256 282
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
256 282
2
Финансовая деятельность
4 626
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
4 626
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
3 648
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
978
5
Планирование и статистическая деятельность
1 375
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
1 375
061
Экспертиза и оценка документации по вопросам бюджетных инвестиций и государственно-частного партнерства, в том числе концессии
1 375
9
Прочие государственные услуги общего характера
310 570
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
57 204
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
57 204
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
58 956
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
58 956
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
57 578
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
57 578
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
136 832
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
136 832
02
Оборона
64 362
1
Военные нужды
27 307
122
Аппарат акима района (города областного значения)
27 307
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
27 307
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
37 055
122
Аппарат акима района (города областного значения)
37 055
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
8 360
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
28 695
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
32 946
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
32 946

256 282
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
256 282
2
Қаржылық қызмет
4 626
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
4 626
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
3 648
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
978
5
Жоспарлау және статистикалық қызмет
1 375
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
1 375
061
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия мәселелері жөніндегі құжаттаманы сараптау және бағалау
1 375
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
310 570
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
57 204
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
57 204
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
58 956
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
58 956
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
57 578
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
57 578
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
136 832
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
136 832
02
Қорғаныс
64 362
1
Әскери мұқтаждар
27 307
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
27 307
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
27 307
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
37 055
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
37 055
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
8 360
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
28 695
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
32 946
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
32 946