О районном бюджете на 2023-2025 годы
Решение Созакского районного маслихата Туркестанской области от 23 декабря 2022 года № 145. Прекращено действие в связи с истечением срока
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2023.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Созакский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Созакского района на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 14 394 653 тысяч тенге:
налоговые поступления – 10 230 179 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 3 127 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 4 161 347 тысяч тенге;
2) затраты – 14 510 828 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 20 424 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 51 750 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 31 326 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -136 599 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита(использование профицита) бюджета – 136 599 тысяч тенге:
поступление займов – 51 750 тысяч тенге;
погашение займов – 31 327 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 116 176тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Созакского районного маслихата Туркестанской области от 20.12.2023 № 78 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Установить на 2023 год норматив распределения общей суммы поступления индивидуального подоходного налога и социального налога:
на районный бюджет с доходов индивидуального подоходного налога, облагаемых у источника выплаты 50,9 процентов;
на районный бюджет с индивидуального подоходного налога с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты 50,0 процентов;
на районный бюджет с социального налога 50,0 процентов.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Созакского районного маслихата Туркестанской области от 16.05.2023 № 10 (вводится в действие с 01.01.2023).
3. Предусмотреть на 2023 год объем бюджетных изъятий из районного бюджета, в областной бюджет в общей сумме 4 353 464 тысяч тенге.
4. Предусмотреть на 2023 год размеры субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов и поселков общей сумме 700 977 тысяч тенге, в том числе:

2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Түркістан облысы Созақ аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 145 шешiмi. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, 75 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Созақ аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Созақ ауданының 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 14 394 653 мың теңге:
салықтық түсімдер – 10 230 179 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3 127 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттер түсімі – 4 161 347 мың теңге;
2) шығындар – 14 510 828 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 20 424 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 51 750 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 31 326 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -136 599 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 136 599 мың теңге:
қарыздар түсімі – 51 750 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 31 327 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 116 176 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Созақ аудандық мәслихатының 20.12.2023 № 78 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
2. 2023 жылы жеке табыс салығы және әлеуметтік салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу нормативтері белгіленсін:
аудандық бюджетке төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы 50,9 пайыз;
аудандық бюджетке төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы 50 пайыз;
аудандық бюджетке әлеуметтік салық 50 пайыз.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Созақ аудандық мәслихатының 16.05.2023 № 10 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
3. 2023 жылға аудандық бюджеттен облыстық бюджетке бюджеттік алып коюлардың жалпы көлемі 4 353 464 мың теңге болып белгіленсін.
4. 2023 жылға аудандық бюджеттен ауылдық округтері мен кенттері бюджеттеріне берiлетiн субвенциялар мөлшерiнің жалпы сомасы 700 977 мың теңге болып қарастырылсын, оның iшiнде:

в сельский округ Жартытобе – 82 803 тысяч тенге;
в сельский округ Жуантобе – 61 311 тысяч тенге;
в сельский округ Каракур – 63 979 тысяч тенге;
в сельский округ Каратау – 22 202 тысяч тенге;
в сельский округ Кумкент – 76 159 тысяч тенге;
в сельский округ Созак – 62 460 тысяч тенге;
в сельский округ Сызган – 78 130 тысяч тенге;
в сельский округ Шолаккорган – 111 514 тысяч тенге;
в сельский округ Шу – 38 302 тысяч тенге;
в поселок Кыземшек – 33 401 тысяч тенге;

Жартытөбе ауылдық округіне – 82 803 мың теңге;
Жуантөбе ауылдық округіне – 61 311 мың теңге;
Қарақұр ауылдық округіне – 63 979 мың теңге;
Қаратау ауылдық округіне – 22 202 мың теңге;
Құмкент ауылдық округіне – 76 159 мың теңге;
Созақ ауылдық округіне – 62 460 мың теңге;
Сызған ауылдық округіне – 78 130 мың теңге;
Шолаққорған ауылдық округіне – 111 514 мың теңге;
Шу ауылдық округіне – 38 302 мың теңге
Қыземшек кентіне – 33 401 мың теңге;

в поселок Таукент – 33 146 тысяч тенге;
в сельский округ Тасты – 37 570 тысяч тенге.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2023 год в сумме 14 000 тысяч тенге.
6. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2023 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложения 4.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь Созакского районного маслихата Б.Байгараев
Приложение 1 к решению
Созакского районного маслихата
от 23 декабря 2022 года № 145
Районный бюджет на 2023 год

Таукент кентіне – 33 146 мың теңге;
Тасты ауылдық округіне – 37 570 мың теңге.
5. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2023 жылға арналған резерві 14 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2023 жылға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
7. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Созақ аудандық мәслихатының хатшысы Б.Байғараев
Созақ аудандық мәслихатының
2022 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 145 шешіміне 1 қосымша
2023 жылға арналған аудандық бюджет

269 932
005
Государственная адресная социальная помощь
269 932
2
Социальная помощь
1 603 438
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 603 438
002
Программа занятости
487 651
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
61 840
006
Оказание жилищной помощи
16 155
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
137 126
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
5 344
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
337 994
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
489 285
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
68 043
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
98 617
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
98 617
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
83 607
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 000
021
Капитальные расходы государственного органа
2 410
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
9 000
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 600
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 329 965
1
Жилищное хозяйство
53 098
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
43 893
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
43 893
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района ( города областного значения)
9 205
004
Проектирование, развитие и (или ) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
9 205
2
Коммунальное хозяйство
2 267 805
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

269 932
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
269 932
2
Әлеуметтiк көмек
1 603 438
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 603 438
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
487 651
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
61 840
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
16 155
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
137 126
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
5 344
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
337 994
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
489 285
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
68 043
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
98 617
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
98 617
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
83 607
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 000
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 410
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
9 000
067
Ведомстволықбағыныстағымемлекеттікмекемелер мен ұйымдардыңкүрделішығыстары
1 600
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 329 965
1
Тұрғын үй шаруашылығы
53 098
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
43 893
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
43 893
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
9 205
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және ( немесе) жайластыру
9 205
2
Коммуналдық шаруашылық
2 267 805
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

88 170
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
70 868
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
70 868
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
68 215
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
66 701
015
Капитальные расходы государственного органа
1 514
02
Оборона
29 972
1
Военные нужды
28 950
122
Аппарат акима района (города областного значения)
28 950
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
28 950
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
1 022
122
Аппарат акима района (города областного значения)
1 022
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1 022
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
15 000
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
15 000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
15 000
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
15 000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2 159 850
1
Социальное обеспечение
568 147
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
568 147
005
Государственная адресная социальная помощь
568 147
2
Социальная помощь
1 482 664
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 482 664
002
Программа занятости
468 866
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
89 128
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
117 071
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
8 865
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
516 668
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью

88 170
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
70 868
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
70 868
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
68 215
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
66 701
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 514
02
Қорғаныс
29 972
1
Әскери мұқтаждар
28 950
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
28 950
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару
шеңберіндегі іс-шаралар
28 950
2
Төтенше жағдайлар жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
1 022
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
1 022
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай- ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1 022
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
15 000
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
15 000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
15 000
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
15 000
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2 159 850
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
568 147
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
568 147
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
568 147
2
Әлеуметтiк көмек
1 482 664
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 482 664
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
468 866
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
89 128
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
117 071
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
8 865
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
516 668
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету