О внесении изменений в решение Жетысайского районного маслихата от 24 декабря 2021 года № 16-94-VII "О районном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Жетысайского районного маслихата Туркестанской области от 27 июня 2022 года № 20-124-VII. Прекращено действие в связи с истечением срока
Жетысайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жетысайского районного маслихата от 24 декабря 2021 года № 16-94-VІІ "О районном бюджете на 2022-2024 годы" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 26291) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Жетысайского района на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 33 936 202 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 109 988 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 22 731 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 31 803 483 тысяч тенге;
2) затраты – 34 076 146 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 163 885 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 330 804 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 166 919 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -303 829 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использования профицита) бюджета – 303 829 тысяч тенге:
поступление займов – 330 804 тысяч тенге;
погашение займов – 166 919 тысяч тенге;

Жетісай аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 16-94-VIІ "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Жетісай аудандық мәслихатының 2022 жылғы 27 маусымдағы № 20-124-VII шешiмi. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Жетісай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Жетісай аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы №16-94-VII (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №26291 болып) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Жетісай ауданының 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 33 936 202 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 109 988 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 22 731 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттер түсімі – 31 803 483 мың теңге;
2) шығындар – 34 076 146 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 163 885 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 330 804 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 166 919 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 303 829 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 303 829 мың теңге:
қарыздар түсімі – 330 804 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 166 919 мың теңге;

34 076 146
01
Государственные услуги общего характера
570 188
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
246 798
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
39 537
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
39 537
003
Капитальные расходы государственного органа
0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
207 261
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
167 060
003
Капитальные расходы государственного органа
40 201
123
Проведение мероприятий на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
0
2
Финансовая деятельность
4 339
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
4 339
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
4 339
5
Планирование и статистическая деятельность
0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
0
061
Экспертиза и оценка документации по вопросам бюджетных инвестиций и государственно-частного партнерства, в том числе концессии
0
9
Прочие государственные услуги общего характера
319 051
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
202 909
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
52 159
015
Капитальные расходы государственного органа
0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
150 750
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
1 000
040
Развитие объектов государственных органов
1 000
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
115 142
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
91 833
013
Капитальные расходы государственного органа
0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
12 914
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам

34 076 146
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
570 188
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
246 798
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
39 537
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
39 537
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
207 261
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
167 060
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
40 201
123
Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша ағымдағы шығыстарға іс-шаралар өткізу
0
2
Қаржылық қызмет
4 339
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
4 339
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
4 339
5
Жоспарлау және статистикалық қызмет
0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
0
061
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия мәселелері жөніндегі құжаттаманы сараптау және бағалау
0
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
319 051
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
202 909
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52 159
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
150 750
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
1 000
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
1 000
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
115 142
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
91 833
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
12 914
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер

65 300
13
Прочие
802 057
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
26 521
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
26 521
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
26 521
003
Поддержка предпринимательской деятельности
0
004
Капитальные расходы государственного органа
0
9
Прочие
775 536
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
18 000
008
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
0
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
18 000
026
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы
0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
55 636
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
55 636
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
701 900
077
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
647 564
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
54 336
14
Обслуживание долга
166
1
Обслуживание долга
166
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
166
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
166
15
Трансферты
21 371 330
1
Трансферты
21 371 330
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
21 371 330
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
5
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
21 127 606
038
Субвенции
232 672
049
Возврат трансфертов общего характера в случаях, предусмотренных бюджетным законодательством
0

65 300
13
Басқалар
802 057
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
26 521
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
26 521
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26 521
003
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
0
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
9
Басқалар
775 536
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
18 000
008
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
0
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
18 000
026
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
55 636
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
55 636
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
701 900
077
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
647 564
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
54 336
14
Борышқа қызмет көрсету
166
1
Борышқа қызмет көрсету
166
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
166
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
166
15
Трансферттер
21 371 330
1
Трансферттер
21 371 330
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
21 371 330
006
Нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару
5
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
21 127 606
038
Субвенциялар
232 672
049
Бюджет заңнамасымен қарастырылған жағдайларда жалпы сипаттағы трансферттерді қайтару
0